رئیس کمیسیون عمران مجلس ضمن تشریح ابهامات پرونده قراردادهای خرید هواپیما،گفت: با روی کار آمدن «اسلامی» در وزارت راه بالاخره قرار دادهای خرید هواپیما به رویت کمیسیون عمران رسید.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو،محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگویی، درباره تحقیق و تفحص از قرارداد های خرید هواپیما، اظهار داشت: برای بررسی این تحقیق و تفحص اطلاعات مورد نیاز را از وزارت راه و شهرسازی دریافت کرده ایم اما هنوز ابهاماتی در این زمینه وجود دارد.

وی در تشریح ابهامات این قراردادها، افزود: مشخص نیست منابع مالی خرید هواپیما ها به چه شکل تامین شده و با چه مکانیسمی پرداخت شده است.

رئیس کمیسیون عمران مجلس اظهارداشت: علاوه بر این در تضامینی که باید وزارت راه از  طرف مقابل برای خدمات پس از فروش و تامین قطعه می‌گرفت نیز ابهاماتی وجود دارد.

رضایی کوچی گفت: همچنین در قیمت واقعی هواپیماها و قیمتی که هواپیماها خریداری شده است و تناسب هواپیمای ای تی آر با جغرافیای ایران نیز حرف و حدیث هایی وجود دارد.

وی اضافه کرد: پنج جلسه برای بررسی این تحقیق و تفحص برگزار شده است ولی افرادی که در وزارت راه مستقیما مسئول خرید هواپیما بودند الان در وزارتخانه سمتی ندارند، مقرر شد در اولین جلسه کمیسیون عمران موضوع تحقیق و تفحص به رای گذاشته شود تا گزارش آن را به هیئت رئیسه مجلس ارائه دهیم.

رئیس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه با روی کار آمدن آقای اسلامی در وزارت راه بالاخره قراردادهای خرید هواپیما به رویت کمیسیون عمران رسید، گفت: حجم قراردادها زیاد بود اما در کمیسیون مورد بررسی قرار گرفت.

رضایی کوچی گفت: همکاری وزیر جدید بسیار خوب است و همه اسناد و مدارک را در اختیار ما قرار دادند و به زیر مجموعه خود دستور داده‌ اند هر اطلاعات و اسناد و مدارکی که کمیسیون نیاز دارد در اختیارش قرار دهید.

وی با بیان اینکه قبلا اعلام می شد که این اسناد محرمانه است و طرف مقابل به ارائه اسناد به مجلس اعتراض می کند، گفت: اما در بررسی اسناد متوجه شدیم قیدی در مورد عدم ارائه اسناد به مجلس در این اسناد وجود ندارد، این قراردادها معمولی بود و اطلاعات محرمانه ای نداشت.

منبع: خبرگزاری دانشجو

خبر بعدی:

تلاش اروپا برای تشویق ایران به مذاکره با آمریکا / ورود کمیسیون‌حقوقی به پرونده سکه ثامن/ واکنش وزارت خارجه به ادعای جاسوسی افسر اطلاعاتی آمریکا برای ایران/ کل‌کل فوتبالی در جریان بررسی بودجه ۹۸

به گزارش ایلنا، اهم اخبار سیاسی امروز، دوشنبه ، ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ به شرح زیر است: با هویت اصلاح‌طلبی به میدان رقابت می‌آییم/ ائتلاف را هیچ وقت رد نمی‌کنیم

رئیس فراکسیون امید تاکید کرد: در شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان بحث‌های هویت، جدی است. ما هویت اصلاح‌طلبی داریم، با هویت خود به میدان می‌آییم. اگرچه هویت برای ما بسیار مهم است، اما ائتلاف را هم هیچ وقت رد نمی‌کنیم.

واشنگتن می‌خواهد «اینستکس» را مختل کند/ تلاش اروپا برای تشویق ایران به مذاکره با آمریکا / INSTEX بیشتر مُسکن است تا درمان واقعی

یک استاد دانشگاه جرج تاون واشنگتن تاکید کرد: اروپا سعی خواهد کرد که با استفاده از سازوکار اینستکس، ایران را تشویق کند که در مورد مسائل دیگر با اروپا و آمریکا مذاکره کند.

دولت مکلف به وصول سود سهام خود در شرکت‌های دارای سهام کمتر از ۵۰ درصد‌ شد

نمایندگان مجلس دولت را مکلف کردند سود سهام خود را از شرکت هایی که سهمش کمتر از پنجاه‌‌ درصد‌ وصول کند.

مجلس ساز و کار پرداخت بدهی‌های دولت به بخش خصوصی را مشخص کرد

نمایندگان ساز و کار چگونگی پرداخت بدهی دولت را به بخش های خصوصی تعیین کردند.

دولت مکلف به واگذاری باقیمانده سهام خود در شرکت بیمه البرز شد

نمایندگان مجلس در بودجه سال آینده دولت را مکلف کردند باقیمانده سهام خود در شرکت بیمه البرز را تا پایان سال ۱۳۹۸ واگذار کند.

سوال از رئیس‌جمهور چه تاثیری در بازار داشت که استیضاح داشته باشد/ درمورد لوایح چهارگانه، بهترین گزینه رای مردم است

یک عضو فراکسیون امید مجلس گفت: اگر علت استیضاح رئیس‌جمهور یا سوال از او بحث اقتصادی است، خب این ریشه در همان هفت قطعنامه دارد. یعنی آن قطع‌نامه‌هایی که با عنوان کاغذپاره از آن نام می‌بردند. سابقه طرح سوال از رئیس‌جمهور را داریم و سوال هم کردند و رای هم آورد، حال نتیجه آن چه بود؟ هیچ اثر مثبتی روی بازار و اقتصاد ما نداشت و شاید اثر منفی هم داشت و باعث سرخوردگی و ناامیدی حتی کابینه دولت هم شد.

در موضوع تصویب لوایح چهارگانه بحث نظام و نظرات رهبری مطرح است/ نتیجه بررسی‌ها هرچه باشد، تبعیت می‌کنیم

نماینده اصولگرای مجلس تاکید کرد: الان نمی‌شود تبعات تصویب یا عدم تصویب لوایح چهارگانه را پیش‌بینی کرد این موضوع بحث حاکمیت است و در آن بحث نظام و نظرات مقام معظم رهبری مطرح است.

کل کل فوتبالی در مجلس/ قاضی پور : طرفداران تراکتور از استقلال و پرسپولیس بیشتر است/ فولادگر : فعلا سپاهان قهرمان است

نمایندگان مردم در جریان بررسی بودجه ۹۸ باهم به کل کل فوتبالی پرداختند.

بهره برداری از فاز سوم پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس آغاز شد

رئیس جمهور در دومین روز از سفر خود به استان هرمزگان، فاز سوم پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس در شهر بندر عباس را افتتاح کرد.

پرسپولیس و استقلال به بخش خصوصی واگذار می‌شوند

با رأی نمایندگان پرسپولیس و استقلال تا پایان شهریور ۱۳۹۸به بخش خصوصی واگذار می‌شوند.

نمی‌توانیم مایوس شویم/ برجسته کردن نقص‌های کوچک، اقدامی اخلاقی و انقلابی نیست

رئیس‌جمهور با بیان اینکه در آغاز دهه پنجم انقلاب، ملت با شور و نشاط بهمن ۵۷ در همه صحنه ها حاضر است، تصریح کرد: برای دشمن دردناک است در شرایطی که به قول خودشان سخت ترین تحریم ها را بر ایران اسلامی تحمیل کرده اند، تنها در ۲۴ ساعت گذشته و در یک استان، در کنار دهها طرح عمرانی، ۳ طرح بزرگ و مهم ملی را افتتاح می کنیم و این به معنای حرکت خروشان ملت در مسیر خودکفایی و عظمت است.

جمعی از متقاضیان استخدام در کانون وکلا مقابل مجلس تجمع کردند

جمعی از متقاضیان استخدام و جذب در کانون وکلای دادگستری مرکز با تجمع مقابل مجلس شورای اسلامی خواهان وفای به عهد ریاست کانون وکلا شدند.

ورود کمیسیون حقوقی به پرونده مالباختگان سکه ثامن/ نباید مانند پرونده موسسه ثامن‌الحجج با این ماجرا رفتار کرد

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس از ورود این کمیسیون به مسئله مالباختگان سکه ثامن خبر داد.

فضای مجمع به سمت عدم تصویب FATF است/ مجمع احساس کرده این لوایح نفعی برای کشور ندارد

رئیس کمیسیون عمران کجلس با اشاره به اظهارات برخی که می‌گویند رویکرد مجمع تشخیص به تصویب نشدن پالرمو است، گفت: به نظر می‌آید که فضای مجمع تشخیص مصلحت این است که این لوایح تصویب نشود یعنی احساس کردند که نفعی برای کشور ندارد.

دیدار هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم آذربایجان شرقی با رهبر انقلاب

هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم استان آذربایجان شرقی، صبح امروز (دوشنبه) با رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.

تمجید توکل کرمان از رفتار ظریف در نشست مونیخ

برنده یمنی جایزه صلح نوبل پس از سخنرانی در کنفرانس امنیتی مونیخ در صفحه فیس‌بوک خود از نحوه رفتار وزیر خارجه ایران با خود، تمجید کرد.

باوجود ثبت اینستکس موفقیت چندانی از اروپایی‌ها ندیدیم/ پیگیری مفاد بیانیه رهبری در کمیته‌ای در وزارت خارجه/ نمی‌توانیم به جای دیگران تعهد بدهیم

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: علیرغم ثبت اینستکس موفقیت چندانی از اروپایی‌ها ندیده‌ام. البته اعلام کار اینستکس آغاز راه است و کار با کندی‌هایی روبه‌رو است. خواست ما از اروپا، اجرایی شدن این سازوکار است.

ساز و کار پرداخت بدهی به سازمان تامین اجتماعی و صندوق‌های بازنشستگی تعیین شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی ساز و کار پرداخت بدهی به سازمان تامین اجتماعی و صندوق های بازنشستگی را تعیین کردند

تا زمانی که ایران به تعهداتش پایبند باشد، از برجام حمایت می‌کنیم/ اینستکس اقدام منطبق با قوانین اتحادیه اروپاست

سخنگوی وزارت امورخارجه فرانسه به اظهارات مایک پنس معاون ریاست جمهوری آمریکا در مورد برجام در کنفرانس مونیخ واکنش نشان داد و بر حمایت فرانسه از برجام تاکید کرد.

واکنش سخنگوی وزارت خارجه به ادعای جاسوسی یک افسر اطلاعاتی آمریکا برای ایران

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: خبرهای ایران‌هراسانه در رسانه‌های آمریکایی و برخی رسانه‌های دیگر وجود دارد

هزار میلیارد تومان از بدهی‌های دولت از طریق فروش سهام تامین می‌شود

نمایندگان در مصوبه‌ای به دولت اجازه دادند که هزار میلیارد تومان از بدهی‌های مربوط به واگذاری به تعاونی‌ها را از طریق فروش سهام تامین کنند.

تمرکز نتانیاهو بر موضوع «مقابله با ایران» در دیدار روز پنج‌شنبه با پوتین

نخست وزیر رژیم صهیونیستی برای دیدار با رئیس‌جمهور روسیه پنج‌شنبه عازم مسکو می‌شود.

عده‌ای ضعف‌ خود را به ملت نسبت می‌دهند/ مسئولان به نام اینکه حالا یک کاری بکنیم، کشور را دچار مشکل نکنند

رهبر انقلاب با تقدیر از حضور باشکوه مردم در راهپیمایی ۲۲بهمن تاکید کردند: خدا مردمی را که این‌جور از کشور خود دفاع می‌کنند، مورد لطف و مرحمت قرار می‌دهد. یک عده هم خودشان ضعیف شده‌اند و می‌گویند انقلاب ضعیف شده؛ آنان ضعف‌های خود را به ملت نسبت می‌دهند.

خانه‌های تیمی تروریست‌های عامل جنایت زاهدان متلاشی شد/ دستگیری عناصر تروریستی

روابط عمومی کل سپاه در اطلاعیه‌ای از اقدام قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه در شناسایی و متلاشی کردن خانه‌های تیمی عوامل جنایت تروریستی اخیر سیستان و بلوچستان، در سراوان وخاش و دستگیری آنان خبر داد.

ضربه به باند فساد ارزی در مازندران

مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت اطلاعات از ضربه به باند فساد ارزی در مازندران خبر داد.

واکنش عادل الجبیر به اخبار مربوط به نقش عربستان در حمله تروریستی زاهدان

مشاور دربار سعودی در امور خارجی در واکنش به اخبار مربوط به نقش عربستان در حمله تروریستی زاهدان در فراری رو به جلو ایران را متهم به حمایت از تروریسم کرد.

وبسایت ۵۰ وزارتخانه‌ و نهاد دولتی پاکستان بعد از وقایع تروریستی اخیر هک شد

بعد از وقایع تروریستی اخیر، وب سایت وزارت امورخارجه پاکستان مورد حمله سایبری قرار گرفت و از دسترس خارج شد.

بررسی آخرین تحولات سوریه و مواضع ایران در جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی از از جزئیات جلسه امروز این کمیسیون خبر داد.

در پی تعویق در تصویب لایحه "پالرمو" رقم خورد| قله‌های جدید برای دلار و سکه

افزاش قیمت خودرو و ناکارآمدی مسئولان| رشد ۱۸ درصدی قیمت پراید، فقط در یک ماه| گرانی تا کجا ادامه خواهد داشت؟

تجاوز زنی به پسر 15 ساله در استخر هتل + عکس

کلیدواژه: کوچی پرونده خرید هواپیما مجلس وزارت راه

منبع این خبر، وبسایت snn.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۱۶۶۰۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • از رانندگی عمران خان تا سرمایه‌گذاری ۲۰ میلیارد دلاری
 • اعتراض به رای تعزیرات در پرونده بزرگ قاچاق لوازم خانگی/لزوم شفاف‎سازی ابهامات از سوی نهادهای نظارتی+سند
 • وقتی عمران خان، محمد بن سلمان را محبوب قلب‌ها خواند
 • بازهم بانک گردشگری و بازهم ابهامات فراوان در عملکرد مالی/مشتریان این بانک قربانی بی انضباطی مالی خواهند شد؟
 • وقتی عمران خان، محمد بن سلمان را محبوب قلبها خواند
 • نمایشگاه عکس و اسناد همکاری سازمان ملل متحد و ایران در کرمان
 • نمایشگاه عکس و اسناد تاریخی همکاری ایران و سازمان ملل متحد در کرمان افتتاح شد
 • بوشهر| ۹۰ میلیارد ریال برای عمران روستاهای تنگستان تخصیص یافت
 • حضور مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس در نمایشگاه کتاب کرمان
 • (تصاویر) استقبال گرم عمران خان از بن سلمان
 • نقش اسناد در روشنگری زندگی فرخی یزدی
 • سفر بن سلمان به پاکستان؛ از رانندگی عمران خان تا سرمایه‌گذاری ۲۰ میلیارد دلاری
 • برگزاری مراسم روز قشر بسیج مهندسین عمران و معماری با حضور وزیر محترم راه وشهر سازی
 • طالبان: دیدار با عمران خان به دلیل تحریم های سازمان ملل به تعویق افتاد
 • تاریکخانه شهرداری معاف از دیده بانی؟
 • عمران خان خواستار میانجیگری بین ایران و عربستان شد
 • اسناد شهیدان کرمان جمع‌آوری می‌شود
 • صالحی ابهامات توقف صنعت هسته‌ای را روشن کرد
 • انتقال آب به سیستان، خراسان جنوبی و رضوی توسط وزارت نیرو انجام می شود