رئیس کمیسیون عمران مجلس ضمن تشریح ابهامات پرونده قراردادهای خرید هواپیما،گفت: با روی کار آمدن «اسلامی» در وزارت راه بالاخره قرار دادهای خرید هواپیما به رویت کمیسیون عمران رسید.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو،محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگویی، درباره تحقیق و تفحص از قرارداد های خرید هواپیما، اظهار داشت: برای بررسی این تحقیق و تفحص اطلاعات مورد نیاز را از وزارت راه و شهرسازی دریافت کرده ایم اما هنوز ابهاماتی در این زمینه وجود دارد.

وی در تشریح ابهامات این قراردادها، افزود: مشخص نیست منابع مالی خرید هواپیما ها به چه شکل تامین شده و با چه مکانیسمی پرداخت شده است.

رئیس کمیسیون عمران مجلس اظهارداشت: علاوه بر این در تضامینی که باید وزارت راه از  طرف مقابل برای خدمات پس از فروش و تامین قطعه می‌گرفت نیز ابهاماتی وجود دارد.

رضایی کوچی گفت: همچنین در قیمت واقعی هواپیماها و قیمتی که هواپیماها خریداری شده است و تناسب هواپیمای ای تی آر با جغرافیای ایران نیز حرف و حدیث هایی وجود دارد.

وی اضافه کرد: پنج جلسه برای بررسی این تحقیق و تفحص برگزار شده است ولی افرادی که در وزارت راه مستقیما مسئول خرید هواپیما بودند الان در وزارتخانه سمتی ندارند، مقرر شد در اولین جلسه کمیسیون عمران موضوع تحقیق و تفحص به رای گذاشته شود تا گزارش آن را به هیئت رئیسه مجلس ارائه دهیم.

رئیس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه با روی کار آمدن آقای اسلامی در وزارت راه بالاخره قراردادهای خرید هواپیما به رویت کمیسیون عمران رسید، گفت: حجم قراردادها زیاد بود اما در کمیسیون مورد بررسی قرار گرفت.

رضایی کوچی گفت: همکاری وزیر جدید بسیار خوب است و همه اسناد و مدارک را در اختیار ما قرار دادند و به زیر مجموعه خود دستور داده‌ اند هر اطلاعات و اسناد و مدارکی که کمیسیون نیاز دارد در اختیارش قرار دهید.

وی با بیان اینکه قبلا اعلام می شد که این اسناد محرمانه است و طرف مقابل به ارائه اسناد به مجلس اعتراض می کند، گفت: اما در بررسی اسناد متوجه شدیم قیدی در مورد عدم ارائه اسناد به مجلس در این اسناد وجود ندارد، این قراردادها معمولی بود و اطلاعات محرمانه ای نداشت.

منبع: خبرگزاری دانشجو

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

خبر مرگ «مسعود رجوی» بالاخره آمد/ بررسی دلایل پنهان نگه‌داشتن مرگ رجوی!

روز گذشته تصویری در شبکه های اجتماعی از مراسم گروهگ منافقین منتشر شد که بیانگر تائید اخبار مربوط به مرگ «مسعود رجوی» سرگرده این گروهک بود. خبری که چند سال است در محافل مختلف مطرح می شود و کارشناسان متعدد در این زمینه به تحلیل چگونگی مرگ او پرداخته اند، اما هیچگاه توسط منافقین تائید نشده است تا اینکه در نهایت تصویر اخیر منتشر شده در فضای مجازی بیانگر اعلام رسمی مرگ اوست.

به گزارش «تابناک»، رسانه های مختلف نیز درباره‌ی خبر مرگ مسعود رجوی نوشت: «دیروز عکسی در توئیتر درباره منافقین منتشر شد که بسیار مورد توجه قرار گرفت. این عکس نشان می‌داد که این گروهک تروریستی در مراسم امسال خود عکس مسعود رجوی را در کنار کشته شدگان خود قرار دادند و در واقع این عکس مرگ سرکرده گروه منافقین را تأیید کرد. در توئیتر یک مثل معروف وجود دارد. اینکه هر تفکری داشته باشیم در تنفر از کارهای این گروهک همگی هم نظر هستیم.

با این نگاه بسیاری از کاربران این عکس را بازنشر کردند و درباره‌اش نوشتند. بسیاری از آنها می‌گفتند که کاش رجوی برای تمام کارهای مجرمانه‌اش و کشتن افراد بی‌گناه به مجازات می‌رسید: فره: «مسعود رجوی کی مرده؟! الان اعلام می‌کنن! خوشن به خدا دیوونه‌ها»، نوشه: «هنوز هیچ‌کدام از هواداران جرأت ندارند از این تشکیلات مخوف بپرسند، مسعود رجوی زنده است یا مرده؟»، هومن: «صداشم در نیاوردن، عجب سیستم کثیفی»، سینا جهانی: «او به زباله‌دان تاریخ پیوست. شاید در تاریخ معاصر ایران، هیچ‌کس به اندازه مسعود رجوی شایسته‌ این عبارت نیست.»، مهران: «سازمان مجاهدین خلق عکس مسعود رجوی را بعد از ۱۷ سال ناپدید بدون هیچ توضیحی گذاشته کنار سایر کشته شدگان سازمان، تو قرن ۲۱ این میزان شفافیت! خارق‌العاده‌اس»، سایه آریا: «دلم گرفت. دلم می‌خواست لااقل این دنیاش جهنمش می‌شد بعد می‌مرد. چقدر دختر پسر جوان به خاطر این زوج عوضی جونشونو از دست دادن»، مریم عبدی: «واقعا مُرد؟ بی‌محاکمه؟ بی‌تقاص؟»، محبوب: «لعنت بهشون که عکس این جلاد رو همردیف مصدق و فاطمی گذاشتن»، کرد آنوناکی: «خائن بزرگ. قاتل ملت. مسعود رجوی اراذل»، علیرضا رجایی: «اینا می‌خواستند‌ حکومت کنند، الان حتی معلوم نیست کجا خاک شده.براستی که مسعود رجوی کثیف‌ترین و خائن‌ترین ایرانی است.»، هوی: «مسعود رجوی به درک نائل گردید.درک هم با روی باز پذیرای آغوش ایشان شد.»، فاطمی: «هنوز صداشو پخش می‌کنن باهاشون حرف می‌زنه اون بدبختام باور می‌کنن ذوق مرگ می‌شن.»

اولین خبرها از مرگ رجوی در سال 89

«تابناک» در گزارشی پیرامون هیمن موضوع در سال 89 نوشته است: هرچند زنده یا مرده بودن مسعود رجوی ملعون، تأثیری در فروپاشی تدریجی تشکیلات گروهک تروریستی منافقین ندارد، برخی شواهد و قرائن، حکایت از آن دارد که او دیگر وجود خارجی و یا دست کم حضور اثرگذار ندارد. شواهد نشان از آن دارد که سرکرده گروهک منافقین، از فروردین سال 1382 یعنی درست از زمان حمله آمریکا و هم پیمانانش به عراق تاکنون، هیچ گونه حضوری در مجامع عمومی نداشته و حتی تصاویر جدیدی نیز از وی منتشر نشده است. این موضوع سبب شد تا بسیاری به این نتیجه برسند که رجوی در حمله جنگنده های آمریکایی به اردوگاه اشرف، در خلال حمله علیه صدام، به همراه 20 تن دیگر از اعضای این گروهک از بین رفته است.

بر پایه این گزارش، در خصوص احتمال کشته شدن رجوی در بمباران های یاد شده، ادعاهای بسیاری مطرح شد که از جمله می توان به این موارد اشاره کرد: «منظر. ل» از شهروندان اهوازی که به مدت سه سال از ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۶ به عنوان مترجم فاطمه اروانی با مجاهدین همکاری می کرد و اینک از سازمان مجاهدین جدا شده نیز بر این باور است که در بمباران ناحیه ای در شهر اشرف که محل برگزاری کنسرت های موسیقی سازمان بود، مسعود رجوی کشته شد. او این اطلاع را از اروانی نقل می کرد که در آن دوره فرماندهی اشرف را بر عهده داشت.

گاف شاهزاده سعودی درباره مرگ رجوی

"پس از آن خبری از رجوی نبود تا اینکه  در سال 95، «ترکی فیصل»  شاهزاده سعودی و رئیس سابق دستگاه اطلاعات عربستان در سخنرانی خود در اجتماع سالانه حامیان گروهک منافقین در "پاریس"، چندین بار از لفظ «فقید» و «درگذشته» برای اشاره به رجوی استفاده کرد.  پیش از این نیز شایعاتی مبنی بر فرار سرکرده منافقین از عراق به عربستان، پس از حمله آمریکا به این کشور، منتشر شده بود. گفتنی است؛ هرچند بعضی رسانه ها همچون صدای آمریکا voa خبر از زنده بودن مسعود رجوی دادند.

 اکونومیست در سال ۲۰۰۹ نوشت از زمان اشغال خاک عراق توسط نیروهای آمریکایی اطلاع دقیقی از وضعیت مسعود رجوی در دسترس نیست و کسی از زنده یا مرده بودن او خبر ندارد هر چند که اکثریت عقیده دارند که او زنده نیست.

هادی شمس حائری، عضو سابق شورای مرکزی منافقین و از سرکرده های این گروهک، درباره این پیام های کتبی در نوشتاری می گوید: جعل «پیام» تنها برای پاسخ به پرسش آزار دهنده «رجوی کجاست؟» هست، تا بگویند «رجوی هست»؛ اما رجوی هنوز «نیست»، زیرا اگر بود، باید خود را نشان می داد تا نیروهایش او را باور کرده و حضور او بتواند اوضاع نابسامان سازمان را بسامان کند، اما رجوی هنوز غایب است و ... غیبت رجوی همچنان ... فرقه را آزار می دهد و نه تنها مساله ای از سازمان حل نکرده است که ابهام را بیشتر هم کرده ...

او در ادامه می افزاید: اسامه بن لادن با همه محدودیت هایی که سرویس های جاسوسی غرب و به ویژه آمریکا برای او پدید آورده و همواره در تعقیب اوست، هر از گاهی، پیامی شفاهی و یا نوار ویدئویی بیرون می دهد. مگر سرکرده منافقین از چه محدودیتی بیشتر از بن لادن دارد که نمی تواند پیام صوتی و یا تصویری منتشر کند و در اختیار رسانه ها قرار بدهد؟ امکانات مجاهدین که کمتر از القاعده نیست.

حتی دستگاه تبلیغاتی دولت انگلیس  نیز در خبری در فروردین سال ۸۸ به کشته شدن مسعود اعتراف کرد و گفت: از زمان اشغال عراق توسط نیروهای امریکایی خبری از آقای رجوی نیست هرچند اکثرا معتقدند که وی مرده است. در حقیقت به هلاکت رسیدن "مسعود رجوی" و گمانه زنی ها در این زمینه ریشه در اتفاقات سال 2003 میلادی و پس از آن دارد که شواهد نشان می دهد مسعود رجوی در برهه ای حتی با فایل صوتی با مخاطبان خود نتوانسته ارتباط برقرار کند. همچنین برخی نیز حمله موشکی به پایگاه اشرف را علت کشته شدن "مسعود رجوی " می دانند و گفته شده که "رجوی" را در پاریس" به خاک سپرده اند و قبر وی در آنجاست. 

راز مخفی نگه داشتن مرگ رجوی توسط منافقین

حسین امیرعبداللهیان معاون سابق عربی و آفریقای وزارت خارجه در خصوص اظهارات ترکی الفیصل که از مرگ مسعود رجوی سرکرده گروهک تروریستی منافقین خبر داد، با بیان اینکه نباید در روابط گسترده دستگاه امنیتی سعودی با منافقین به ویژه در سال‌های اخیر تردیدی به خود راه داد، گفته بود: «این اظهارات تایید می‌کند که حمایت‌های گسترده مالی و امنیتی عربستان سعودی از تروریسم در همه اشکال آن همواره در دستور کار ریاض بوده است.»

سلیمی نمین: تلاش جهت جانشین‌سازی برای رجوی

عباس سلیمی نمین تحلیل خود را درباره اعلام خبر مرگ مسعود رجوی، این گونه بیان کرد: به احتمال زیاد مسعود رجوی مرده، اما غربی ها برای سر پا نگه داشتن تشکیلات منافقین تلاش کرده‌اند که خبر مرگ او را مخفی نگه دارند؛ چون بیشتر کار‌شناسان معتقد بودند پس از مرگ رجوی این تشکیلات فرو می‌پاشد.

مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران بیان کرد: به نظر می‌رسد دستگاه‌های اطلاعاتی غربی امروز احساسشان این است که توانسته‌اند سازمان منافقین را به گونه ای حمایت کنند که بعد از مرگ مسعود رجوی هم ادامه حیات بدهد. این مسأله مهمی است که تروریستی با سابقه چندین ساله که دستش به خون انسان‌های بی‌گناه و مظلوم زیادی آلوده هست، چندین سال است مرده، اما دستگاه‌های اطلاعاتی غربی برای رسیدن به اهداف خود این خبر را مخفی نگه داشته‌اند.

وی با بیان اینکه هرچند امروز سازمان منافقین برای غربی‌ها و حتی اسرائیلی‌ها از لحاظ فعالیت عملیاتی ناکارآمد است، از حیث فعالیت اطلاعاتی بسیار مهم است، گفت: امروز آمریکایی‌ها که در ایران نمی‌توانند فعالیت داشته باشند و شرایط برای تحرک انگلیسی‌ها هم بسیار سخت است، فعالیت اطلاعاتی منافقین در ایران برای آن‌ها بسیار با اهمیت است. به همین دلیل تلاش کرده‌اند که با مخفی نگه داشتن مرگ مسعود رجوی گروهک منافقین را سر پا نگه دارند.

ادامه جیره خواری منافقین و دل بستن به ترامپ

اگرچه سال هاست بر اساس شوهد و قرائن، عدم حضور «مسعود رجوی» در مراسم های گروهگ منافقین و همچنین اطلاعات و اخبار غیر رسمی و خبرهای رسمی رسانه های مختلف «مسعود رجوی» مرده است تا جایی که برخی آن را مربوط به حملات به پایگاه اشرف و به درک واصل شدن رجوی در جریان این حملات داشت، اما منافقین به دلایلی متعددی از جمله اینکه با اعلام خبر مرگ رجوی امکان دارد این گروهک به طور کلی فروبپاشد، از انتشار رسمی این خبر جلوگیری به عمل می آوردند.

منافقین و عقبه باقی مانده از آنان که اگرچه دیگر به تعدادی افراد سالخورده تبدیل شده اند که از این کشور به آن کشور آواره اند و به سبب جنایاتی که علیه هموطنان خودشان مرتکب شده اند حتی در کشورهایی که پذیرش می شوند هم بسیار محدود هستند و زندگی ابدی در یک کمپ برای آنان تعریف شده است، همچنان ابزار ئ آلت دست بیگانگان از جمله دشمنان جمهوری اسلامی هستند.

آنها برای سال های سال است که با جیره خواری دستگاه های اطلاعاتی غربی توانسته اند به حیات ادامه دهند. سردرمداران این جریان به دنبال آن هستند که از طریق خیانت به کشورشان و انجام اقدام اطلاعاتی علیه مردم شان مزدی طرف دشمنان جمهوری اسلامی به آنها داده شود تا ادامه حیات بدهند. آنها امیدوارند که بعد از مسعود رجوی با تربیت و معرفی جانشین برای او همچنان به اقدامات خباثت آمیز علیه مردم ایران ادامه بدهند و دولت ترامپ را نیز یکی از فرصت ها برای این مساله می دانند؛ شاید برای همین است که دست به انتشار رسمی خبر مرگ رجوی زده اند!

 

افشاگری وزیر بهداشت از وجود دو کانون فساد؛ یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار ارز تجهیزات پزشکی رفته و معلوم نیست چه کسی برده است| تهدید شدم، عقب‌نشینی نمی‌کنم

ایران می‌تواند در منازعه با آمریکا روی "چین" و "روسیه" حساب باز کند؟

دلارام هاشمی، بازیگر جوان، درگذشت

کلیدواژه: کوچی پرونده خرید هواپیما مجلس وزارت راه

منبع این خبر، وبسایت snn.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۱۶۶۰۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • سقوط هواپیما در کوه های آلپ سه کشته برجای گذاشت
 • مهاجم 40 ساله بالاخره رضایت داد خداحافظی کند!
 • ابهام دو اسلحه در قتل میترا استاد
 • هواپیمای تجاری و اقامت در سفارت؛ تلاش های عمران خان برای کاهش هزینه های دولت
 • اداره ثبت اسناد و املاک راز و جرگلان افتتاح شد
 • امیر حاتمی به مجلس می‌رود
 • استخدام مهندس عمران در گروه آژانس های املاک دلتا در تهران
 • ابهامات لایحه حمایت از محیطبانان برطرف می شود
 • بهسازی عمران شهری ایوان سرعت می گیرد
 • بالاخره خبر مرگ «مسعود رجوی» آمد
 • ابهام دو اسلحه
 • قانونی که منشأ 50 درصد از اختلافات مالی شده است/ تفاسیر مختلف از متن قانون ثبت اسناد و املاک کشور
 • دو انتصاب جديد در شرکت عمران، آب و خدمات منطقه آزاد کيش
 • بالاخره خبر مرگ «مسعود رجوی» رسمی شد +جزئیات
 • بالاخره خبر مرگ «مسعود رجوی» آمد/ بررسی دلایل پنهان نگه‌ داشتن مرگ رجوی!
 • مخالفت عضو شورای شهر درباره یک‌طرفه‌شدن خیابان ویلا
 • رازهایی در مورد خرید بلیط هواپیما خارجی یا داخلی
 • یک‌طرفه شدن خیابان نجات اللهی (ویلا) بدون موافقت شورای شهر تهران/ ۱۷ شهریور دیگری در راه است
 • وکیل نجفی، از بازپرس‌های کارکشته ویژه قتل است