به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، براساس اطلاعات به دست آمده٬ نیرو‌های یمنی در جریان این عملیات دقیق موفق شدند خطوط دفاعی مزدوران ائتلاف را در هم بشکنند و شماری از آنان را کشته و زخمی کنند و خسارتی را به تجهیزات نظامی وارد کنند؛ سایر نیرو‌های مزدور پس از متحمل شدن ضربات سنگین از مناطق درگیری متواری شدند.

بیشتربخوانید : فرار به جلوی ائتلاف سعودی درباره نقض آتش‌بس در الحدیده

در حال حاضر٬ بخش‌هایی از سه راه الوازعیه میان نیرو‌های یمنی و مزدوران دست به دست می‌شود؛ سه راه الوازعیه دروزاه شرقی برای ورود به سه راهی بسیار مهم المخاء است که از محور غرب به بندر مخاء و از محور شمالی به شهر حیس در جنوب استان الحدیده متصل می‌شود.

از محور جنوب شرق استان تعز خبر می‌رسد، ده‌ها تن از مزدوران ائتلاف عملیات گسترده‌ای را در جبهه «حیفان» انجام دادند، اما خبر‌ها حاکیست نیرو‌های یمنی مستقر در منطقه با اقدام به موقع مانع نفوذ شدند و پس از چند ساعت درگیری موفق شدند حمله را به طور کامل دفع کنند و شماری از آنان را کشته و زخمی کنند.

منطقه راهبردی حیفان در جنوب شرق استان تعز واقع شده و تحت کنترل کامل رزمندگان یمنی است؛ نیرو‌های مزدور در چند ماه گذشته ده‌ها بار حملاتی را به منظور اشغال این منطقه انجام دادند که در تمامی موارد با شکست روبرو شدند و ناکام ماندند.

به گفته منابع میدانی٬ در صورتی که منطقه حیفان سقوط کند مناطق شمالی از جمله «دی سامر، جبیل، معازیج، عرار اعروق، قبع الظح» در معرض خطر سقوط و اشغال توسط مزدوران ائتلاف قرار خواهند گرفت و کار برای نیرو‌های یمنی در این محور بسیار سخت می‌شود.

در حال حاضر٬ حدود ۴۵ درصد از خاک استان تعز شامل مناطق شمالی، مرکزی و شرقی از جمله «الراهده، الهجده، الجند، الکدحه» در کنترل نیرو‌های ارتش و رزمندگان مقاومت انصارالله یمن است؛ ۵۵ درصد از مساحت استان شامل مناطق جنوبی و غربی از جمله «المخاء، پایگاه خالد بن ولید، التربه، المسراخ، ذیاب و...» در اشغال نیرو‌های مزدور است.

منبع: میزان
 
انتهای پیام/

 دست به دست شدن مناطق در سه راهی راهبردی الوازعیه؛ دفع حملات سنگین در جبهه حیفا

منبع: باشگاه خبرنگاران

خبر بعدی:

مزدوران استکباری با عملیات کور به دنبال ضربه زدن به ملت ایران هستند

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز،حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم نماینده، ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی امروز در خطبه‌های نماز عبادی و سیاسی جمعه در مصلای اعظم امام خمینی (ره) در جمع باشکوه نمازگزاران با اشاره به حادثه تروریستی در جنوب کشور علیه رزمندگان اسلام، اظهار کرد: تروریست‌ها در جاده خاش و زاهدان ۲۷ نفر از سپاه پاسداران را در اتوبوس به شهادت رساندند و تعدادی را مجروح کردند به طوریکه تروریست‌های تکفیری به اتوبوس حامل رزمندگان اسلام که بعد از اتمام مرزبانی عازم مدون خود بودند حمله کرده و آن‌ها را شهید یا مجروح کردند.

وی ابراز کرد: در پی شکست استکبار جهانی از مردم شریف اسلام در جشن چهل سالگی و راهپیمایی پرشکوه این ملت آن‌ها عصبانی شدند از این‌رو تروریست‌های تکفیری و مزدوران سرویس‌های اطلاعاتی وابسته به نظام استکبار به دنبال تلخ کردن کام ملت ایران هستند تا به جای اینکه مردم این شیرینی جشن چهل سالگی را لمس کنند، می‌خواهند کام را تلخ سازند.

امام جمعه تبریز با تاکید بر اینکه ایادی استکبار به دنبال این هستند که ملت ایران جشن چهل سالگی انقلاب‌شان را نبینند، افزود: در ایامی که سردمداران کفر و استکبار در همایش و اجلاس ورشو مشغول توطئه علیه ایران و مردم مظلوم فلسطین برای به حاشیه راندن حقوق حقه فلسطین و ائتلاف علیه ایران مشغول هستند، چنین حادثه تروریستی در ایران اتفاق می‌افتد.

نماینده، ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی ادامه داد: مزدوران استکباری با عملیات کور به دنبال ضربه زدن به ملت ایران هستند درحالیکه اینگونه حوادث ضربه و خللی به شکوه و عظمت برپایی چهلمین سال پیروزی انقلاب نخواهد داشت.

وی خطاب به دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی گفت: هیچ‌گاه ملت شهیدپرور و دشمن ستیز ایران را نمی‌توان با این کار‌ها از راه ولایت دور کنید چرا که خون شهید و خون شهدای انقلاب درخت تنومند انقلاب که الان چهل ساله شده است را آبیاری می‌کند.

خطیب نماز جمعه تبریز تصریح کرد: با عنایت خداوند متعال وصایای شهدا در منطقه و جهان توسعه یافته است و این حرکت بزدلانه ایادی استکبار در آستانه پنجمین دهه انقلاب نشان دهنده شکست‌های دشمنان در برابر انقلاب شکوهمند اسلامی ایران است.

وی همچنین صدور پیام رهبر معظم انقلاب برای چهل ساله شدن انقلاب را مورد اشاره قرار داد و گفت: ایشان در این پیام دستاورد‌های انقلاب را در چهار دهه را تبیین کرده و توصیه‌هایی را ارائه کرده‌اند.

امام جمعه تبریز با تاکید بر اینکه بیانیه رهبر معظم انقلاب خطاب به مردم و به ویژه جوانان می‌باشد، توضیح داد: ایشان در این بیانیه ۴۱ بار از کلمه جوان و ۲۸ بار از کلمه اقتصاد استفاده کرده‌اند و به حق این بیانیه منشوری برای گام دوم انقلاب برای تمدن‌سازی است به طوریکه مقام معظم رهبری فصل نوین از حیات نوین اسلام را ترسیم کرده و به تصویر کشانده‌اند.

نماینده، ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی تصریح کرد: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در بیانیه اخیر خود، مسیر آینده انقلاب را ترسیم کرده‌اند تا به تبع آن انقلاب بتواند به آرمان خود که ایجاد تمدن انقلاب اسلامی است، برسد.

وی متذکر شد: توصیه می‌شود تا همه مردم و جوانان این بیانیه راهبردی و بسیار مهم رهبری را مطالعه دقیق کنند و خودشان را برای نقش‌های اساسی مطابق این منشور آماده کنند.

امام جمعه تبریز با تاکید بر اینکه حوادث بهمن فراموش نشدنی است که نمونه آن قیام ۲۹ بهمن تبریز می‌باشد، افزود: به شهدای ۲۹ بهمن درود می‌فرستیم.

وی در ادامه با اهدای درود به روح آیت‌الله قاضی طباطبایی، گفت: در بهمن سال ۵۶، اهانت روزنامه اطلاعات به امام راحل، قیام ۱۹ دی در شهر قم و اعتراض و قیام تاریخی مردم تبریز در ۲۹ بهمن سال ۵۶ هیچ گاه فراموش نمی‌شود.

نماینده، ولی فقیه در استان با بیان اینکه قیام ۲۹ بهمن سه پیام مهم دارد، تصریح کرد: نمایش ویژگی‌های و خصلت‌های برجسته مردم تبریز، ایمان عمیق دینی، غیرت دینی، شجاعت و موقع شناسی و پیشرو بودن و صف شکن بودن و انجام کار‌های نوآورانه از جمله این پیام مهم ۲۹ بهمن می‌باشد.

وی افزود: از دیگر پیام‌های قیام ۲۹ بهمن ماه، نشان دادن پیوستگی مردم و ارتباط اقوام با یکدیگر است چراکه اقوام ایران اتصال به یکدیگر هستند و این همان نکته‌ای بود که دشمنان روی آن متمرکز شده بودند و می‌خواستند تا اقوام ایران را در مقابل هم قرار دهند، ولی در چهلم مردم قم، تبریزی‌ها قیام ماندگار ۲۹ بهمن را رقم زدند.

امام جمعه تبریز با یادآوری فرارسیدن ۲۹ بهمن تبریز، توضیح داد: اتحاد و همدلی و هم گامی قیام ۲۹ بهمن به گونه‌ای بود که همه دست در دست همه داده تا از این معجزه الهی ملت دفاع کرده و به وظیفه خود عمل کنند.

وی با تشکر از اهالی بازار تبریز و عملکرد آن‌ها در ۲۹ بهمن ماه، گفت: فردا بازاریان همایش بسیار زیبا برای جشن چهل سالگی انقلاب را در بازار مظفریه برگزار خواهند کرد.

آل‌هاشم در ادامه یادآور شد: گا‌ها برخی‌ها گلایه دارند که راهپیمایی تبریزی‌ها را در کشور منعکس نمی‌شود که این مشکل از خود ما است چرا که ما محل مناسبی برای برگزاری راهپیمایی نداریم که باید فکری به این موضوع کرد.

وی به درخواست برخی از طرفداران فوتبالیست مبنی بر گلایه از دوربین‌های سیار صدا و سیمای که نمی‌تواند به نحو احسنت فوتبال را نشان دهد اشاره کرد و گفت: بنده این موضوع را از مسوولان ذیربط بررسی کردم که در این بررسی متوجه شده‌ام که صدا و سیما مشکل تجهیزات دارد و امیدواریم مسوولان در ارتباط با اختصاص بودجه ویژه برای به روز رسانی تجهیزات اقدام کنند.

وی با قدردانی از مردم قهرمان ایران و آذربایجان در شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه، گفت: مردم به ندای رهبری لبیک گفته و با هر سلیقه‌ای در این راهپیمایی شرکت کردند و باید آفرین به این مردم گفت.

امام جمعه تبریز با اشاره به برگزاری همایش علمی در رابطه با دستاورد‌های چله انقلاب و کارآمدی نظام در ۳۹ محور، گفت: تا به حال نزدیک به ۲۰۰ مقاله به این همایش آثار ارسال کرده‌اند که این ابتکار جدید در شان شهر اولین‌ها نیز بود.

وی خاطرنشان کرد: الحمدالله فهیم ایران با شرکت در راهپیمایی نشان دادند که موقعیت را خوب درک کرده‌اند و با وجود جنگ اقتصادی و مشکلات اقتصادی به صحنه آمده و از انقلاب خود دفاع کرده و پاسخ کوبنده به همه دشمنان که تلاش داشتند تا ایران چهلمین سال خود را نبیند، دادند.

آل‌هاشم ادامه داد: بار دیگر دشمنان ایران متوجه شدند که هیچ کاری از پیش نخواهند برد و قطعا اثر این راهپیمایی سال‌ها باقی خواهد آمد.

وی خطاب به مسوولان گفت: وقتی مردم با وجود مشکلات به پای صحنه آمده و ادای دین کردند باید مسوولان نیز تلاش خود را افزایش دهند و با خدمت به مردم دل مردم، مقام معظم رهبری و امام زمان (عج) را شاد کنند و انقلاب را بیمه کنند.

نماینده، ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی در ادامه به معیار‌های قرآنی برای خوب صحبت کردن و برخورد صحیح، گفت: خداوند بار‌ها در قرآن فرموده است که‌ای اهل ایمان از خدا بترسید و خوب حرف زنید و استوار صحبت کنید تا اینکه خداوند متعال در اثر راستگویی از گناهان شما بگذرد.

وی افزود: در برخی جا‌ها دیده‌ایم که فردی به یک جایی مراجعه کرده و با او برخورد بدی شده است که مثلاً "چرا آمده‌اید و بگیر بشین" در حالی که می‌توان این جملات را با زبان خوب و ملایم گفت.

خطیب نماز جمعه تبریز تاکید کرد: سعی کنیم تا در حرف زدن خود نرم‌خویی را پیش گرفت چراکه همیشه در زبان عصبانیت شاید با مردم بد حرف بزنیم و بعد از فروکش کردن عصبانیت دنبال راهی برای عذرخواهی هستیم.

 

انتهای پیام/

رسیدن به تمدن انقلاب اسلامی با منشور گام دوم رهبر انقلاب

کادوی ویژه همسر علی دایی به مناسبت روز عشق+تصویر

تکذیب فوت آیت‌الله جزایری| امام‌ جمعه اهواز برای تبیین آرمان‌های‌ انقلاب در انگلیس حضور دارد‎

کلیدواژه: یمن تحولات منطقه رژیم صهیونیستی

منبع این خبر، وبسایت www.yjc.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۱۶۶۴۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • خسارت‌های یگان تک‌تیرانداز یمنی به مزدوران سعودی در یک ماه گذشته + نقشه میدانی
 • هلاکت ۹ نظامی سعودی در درگیری با نیروهای یمنی
 • خسارت‌های یگان تک‌تیرانداز یمنی به مزدوران سعودی در یک ماه گذشته/ سناریوی جدید عربستان و امارات برای تشدید درگیری‌ها در یمن با حمایت از گروه‌های تروریستی و تکفیری + نقشه میدانی
 • خسارت های یگان های تک‌تیرانداز یمنی به نظامیان و مزدوران سعودی در یک ماه گذشته/ سناریوی جدید عربستان و امارات برای تشدید درگیری‌ها در یمن با حمایت از گروه‌های تروریستی و تکفیری + نقشه میدانی
 • کشته شدن ۵ نظامی سعودی به دست یمنی ها
 • کشته شدن ۵ نظامی سعودی به دست یمنی ها/ ناکام ماندن یورش مزدوران
 • تداوم یورش جنگنده های ائتلاف سعودی به مناطق مختلف یمن
 • حمله توپخانه‌ای نیروهای یمنی به مواضع مزدوران سعودی
 • نماینده روسیه در سازمان‌ملل: ایجاد ائتلاف علیه ایران به حل بحران خاورمیانه منجر نمی‌شود
 • عملیات نیروهای یمنی علیه متجاوزان در عمق خاک عربستان
 • توطئه‌های شیطان بزرگ برای ضربه مهلک به ایران شکست خورد
 • کشته و زخمی شدن شماری از مزدوران سعودی در عملیات ارتش یمن
 • دستان آلوده ی امارات متحده عربی و آمریکا در شکنجه زندانیان یمنی
 • پیام تسلیت رئیس قوه قضائیه در پی شهادت نیرو‌های سپاه
 • آخرین تحولات میدانی استان حجه یمن؛ تثبیت مواضع نیرو‌های یمنی در محور شمال شرق و شرق بخش حرض
 • هلاکت شماری از مزدوران سعودی در جبهه نجران
 • هلاکت شماری از مزدوران سعودی در عملیات ارتش یمن
 • ثبت ۲۹۷ مورد نقض آتش‌بس توسط ائتلاف سعودی
 • حمله به ماهیگیران یمنی در الحدیده