نتیجه یک تحقیق گسترده از وجود فساد جنسی گسترده در ورزش کانادا در ۲۰ سال اخیر حکایت دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ شبکه CBC کانادا اخیراً تحقیقاتی در حوزه فساد در ورزش این کشور منتشر کرده که حقایق تأسف‌باری را برملا کرده است. طبق این گزارش بیش از ۲۰۰ مربی در رشته‌های ورزشی مختلف از سال ۱۹۹۸ تاکنون به آزار جنسی ورزشکاران زیر سن قانونی متهم و محکوم شده‌اند.

  انتشار این گزارش واکنش کمیته ملی المپیک کانادا و کمیته پارالمپیک این کشور را به همراه داشته و آنها مدعی شده‌اند که همواره حامی ورزش بدون فساد اخلاقی و تبعیض از هر نوع بوده‌اند.   در تحقیقات CBC فاش شده که حداقل ۲۲۲ مربی که در حوزه تعلیم ورزشکاران تازه‌کار کانادا ایفای نقش کرده‌اند، در دو دهه اخیر به ورزشکاران تحت تعلیم خود تعرض جنسی کرده که بیش از ۶۰۰ نفر از قربانیان زیر سن قانونی (۱۸ سال) بوده‌اند. در این افشاگری همچنین مشخص شده که پرونده ۳۴ تن از متهمان هنوز در جریان بوده و آنها در حال محاکمه هستند.   متهمان پرونده فساد اخلاقی ورزش کانادا در ۳۶ رشته مختلف فعالیت داشته‌اند که بیشترین آمار آن مربوط به رشته هاکی با ۸۶ متهم، ۵۹ مورد محکومیت و ۸ مورد محاکمه در حال اجرا است. پس از آن، رشته‌های فوتبال هنرهای رزمی، بسکتبال و شنا بیشترین آمار موارد فساد اخلاقی مربیان را داشته‌اند.       منبع: تسنیم

منبع: دانا

خبر بعدی:

لبخند موفقیت بر ورزش حرفه ای همدان

همدان- ایرنا- این روزها ورزش همدان فراتر از قهرمانی و همگانی، در بخش حرفه ای هم در مسیر موفقیت قرار گرفته است.

به گزارش ایرنا، روزگاری ورزش همدان در بخش حرفه ای دلخوش خودنمایی چند رشته ورزشی از جمله کشتی، بسکتبال و والیبال بود و اوج درخشش باشگاه های همدان به اواسط دهه 80 بازمی گشت.
با این حال نبود حامیان مالی و بی رغبتی سرمایه داران و سرمایه گذاران همدانی به تیمداری سبب شد تا ورزش حرفه ای ثبات لازم را نداشته باشد و هر از گاهی شاهد حضور مقطعی رشته های ورزشی در لیگ های کشوری بوده ایم.
این جریان مقطعی در سال های اخیر کاهش داشت و حتی منجر به افت تیم ها در نتیجه گیری شد اما سال 97 لبخند موفقیت بر ورزش حرفه ای همدان نقش بست و توانست در برخی رشته های ورزشی به جایگاه مطلوب برسد.
همدان هر چند در دهه 80 با تمرکز بر دو سه رشته ورزشی در بالاترین لیگ های کشوری هنرنمایی می کرد اما افزایش هزینه ها سبب شد تا تیمداری در همدان به رشته های کوچک تر و لیگ های محدودتر به لحاظ مالی تغییر یابد.
امروزه ورزش استان همدان در رشته های نظیر تیراندازی با کمان، شطرنج، تیراندازی، نابینایان، اسکیت و کبدی صاحب جایگاه در لیگ های کشور است و نشان می دهد که از رکود سال های اخیر در حال خارج شدن است.

* شگفتی سازی پولامردان
شهریورماه 97 بود که وزنه برداران همدان شگفتی ساز شدند و توانستند عنوان نایب قهرمانی کشور را کسب کنند.
شاگردان محمدرضا شیرزاد مربی بی ادعا و سازنده وزنه برداری ملایر در قالب تیم نور همدان توانستند در پیکارهای لیگ جوانان کشور در حالی که تیم های قدیمی و با سابقه حضور داشتند، سکوی دومی را تصاحب کنند.
تیمی که دست پرورده دوره فعلی هیات وزنه برداری و ثمره برنامه ریزی های مستمر در امر استعدادیابی در سطح استان همدان است.
پس از افول هیات وزنه برداری و چالش های ایجاد شده برای این رشته ورزشی، دی ماه سال 95 با روی کار آمدن محمد زارعی جان تازه ای بر پیکره ناتوان این ورزش در سطح استان تزریق شد.
زارعی از همان بدو ریاست خود اعلام کرد که به دنبال پشتوانه سازی و توجه به رده های سنی پایه است و طولی نکشید که برنامه های وی در قالب برنامه ای کوتاه مدت ثمربخش واقع شد.
هیات وزنه برداری همدان در سه سال گذشته طرح استعدادیابی را اجرا کرد و توانست در این سال با کمک مربیان سازنده رشته وزنه برداری نسبت به شناسایی و پرورش نخبه های این رشته برنامه ریزی تمرینی داشته باشد.
همدانی ها با تیمی 100 درصد بومی توانستند در رقابت با تیم های قدرتمند لیگ وزنه برداری جوانان کشور مقام نائب قهرمانی را کسب کنند.

* همدان امپراطور تیروکمان شد
آذرماه سال گذشته بود که همدان با شایستگی عنوان قهرمانی لیگ برتر تیروکمان کشور را کسب کرد.
نهمین دوره رقابت‌های لیگ برتر تیراندازی با کمان در دو رشته ریکرو و کامپوند زنان و مردان در تهران برگزار شد و در بخش ریکرو مردان امپراتوری کاشی و سنگ سامان همدان با 36 امتیاز عنوان قهرمانی را به دست آورد.
در بخش ریکرو زنان نیز تیم امپراتوری کاشی و سنگ سامان همدان با 21 امتیاز عنوان سومی را به دست آورد.
همچنین در بخش کامپوند بانوان، امپراتوری کاشی و سنگ سامان همدان با 10 امتیاز در رده سوم جدول رده بندی لیگ برتر قرار گرفت.
همدان برای نخستین بار توانست عنوان قهرمانی را در لیگ تیروکمان کشور کسب کند.
رشته تیروکمان پیش از این دلخوش مقام های ساسان رضوی مشعوف بهترین کماندار تاریخ ورزش این استان بود اما هنر استعدادیابی سبب شد تا نخبه های تیروکمان همدان رشد چشمگیری در عرصه قهرمانی داشته باشند.

* نایب قهرمانی کبودراهنگی ها در کبدی
اما دیگر شاهکار ورزش استان همدان در سال 97 این بود که برای نخستین بار تیم کبودراهنگ عنوان نایب قهرمانی رقابت های لیگ برتر کبدی استاندارد کشور را کسب کند.
تیم فتح کبودراهنگ با ترکیبی از کادر فنی و بازیکنان بومی توانست به رغم محدودیت های مالی عنوان نایب قهرمانی مسابقات را کسب کند.
این در شرایطی است که تیم های متمول لیگ برتر نتوانستند بهتر از کبدی کبودراهنگ عمل کنند و در جایگاه های پایین تر قرار گرفتند.
در این دوره از مسابقات شاگردان وحید خراقانی با وجود نبود حامی مالی با 11 برد و سه باخت نایب قهرمان شدند.
در واقع استان همدان برای نخستین بار در تاریخ ورزش خود موفق به کسب نایب قهرمانی لیگ برتر کبدی کشور شد.

* گلبال تویسرکان نایب قهرمان کشور
تیم گلبال مردان تویسرکان نیز سال گذشته عنوان نایب قهرمانی لیگ دسته یک باشگاه های کشور را کسب کرد تا افتخاری ارزنده برای جامعه نابینایان و کم بینایان این استان به ارمغان برسد.
گلبال یکی از موفق ترین ورزش های استان همدان در سال های اخیر است و از بازیکنان و مربیان با سطح فنی بالا برخوردار بوده که سابقه عضویت در تیم ملی را نیز دارند.

* نایب قهرمانی اسکیت بازان همدانی
یازدهمین دوره رقابت های لیگ برتر اسکیت اینلاین هاکی آقایان نیز با نایب قهرمانی همدانی ها در سال 97 به پایان رسید.
در شرایطی که هیات اسکیت همدان فقط با هدف سکونشینی گام به این مسابقات گذاشته بود، در بین تیم های مطرح اسکیت کشور توانست عنوان نایب قهرمانی را پس از تهران کسب کند.
در این دوره از مسابقات ترکیب تیم همدان را بیشتر بازیکنان مستعد بومی تشکیل دادند و با حداقل هزینه توانستند سکوی دومی را تصاحب کنند.
در دیدار نهایی تیم همدان با شکست مقابل تیم آی فیت پرو تهران نایب قهرمان شد اما بالاتر از تیم های قصر یخ تهران و تیم تچ کف سایمان تبریز قرار گرفت.

* تیم های ورزشی همدان حمایت می شوند
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با تمجید از موفقیت ورزش استان در عرصه لیگ ها و مسابقات کشوری گفت: تیم های ورزشی این استان که موفق به حضور در مسابقات کشوری شده اند، حمایت می شوند.
حمیدرضا حاجی بابایی اظهار داشت: حمایت از تیم هایی که توانسته اند پس از سپری کردن یک دوره موفقیت آمیز، در لیگ های مهم کشوری حضور یابند، مهم و ضروری است.
وی بیان کرد: استان همدان پس از تهران مجهزترین امکانات ورزشی را در اختیار دارد و حتی در روستاها دارای سالن های ورزشی هستیم.
حاجی بابایی خاطرنشان کرد: جامعه ورزش استان همدان باید برای تداوم موفقیت ها تلاش و برنامه ریزی دوچندان داشته باشد تا بتوانیم در میادین مهم بین المللی نیز این روند را ادامه دهیم.
حاجی بابایی نقش هیات های ورزشی در کسب موفقیت های به دست آمده را بسیار موثر دانست و گفت: هیات های ورزشی با برنامه ریزی و تلاش لازم به قهرمان سازی و استعدادپروری می پردازند.

* حامیان مالی گره گشای ورزش حرفه ای
مدیرکل ورزش و جوانان همدان نیز در این باره گفت: دستگاه ورزش نقش سیاستگذاری در رشته های قهرمانی و همگانی را دارد و ورزش حرفه ای باید از طریق حامیان مالی حمایت شود.
محسن جهانشیر افزود: با وجود اینکه مسئولیت دستگاه ورزش پرداختن به ورزش حرفه ای نیست اما در حد توان با کمک به هیات های ورزشی نسبت به حمایت از تیم ها در لیگ های کشوری پرداخته ایم.
وی اضافه کرد: در این بین حامیان مالی گره شای ورزش حرفه ای هستند و می توانند یاری گر ورزش که اصل سلامت جامعه است، باشند.
جهانشیر فعالیت بخش خصوصی نظیر باشگاه های تالار وحدت همدان و ذوب و فلزات بهار در فوتبال، امپراطوری کاشی و سنگ سامان قهرمان لیگ برتر تیراندازی کشور، آی فیت پرو همدان در اسکیت هاکی و سایر حامیان بخش خصوصی را شایسته تقدیر دانست.
7520/2090

تشریح آخرین وضعیت سیل استان‎های شمالی| هشدار درباره خطر سیلاب در غرب و جنوب کشور و لغزندگی معابر

رئیس‌‌جمهور: سال جدید، سال مهار تورم، متعادل‌کردن قیمت ارز و دوستی بیشتر با همسایگان است

بازیگران سریال (نون خ) سعید آقاخانی و نقش هایشان +زمان پخش

منبع این خبر، وبسایت www.dana.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۱۶۶۴۸ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • تعرض مجدد شهرک‌نشینان صهیونیست به مسجدالاقصی
 • چوگان، ورزش اصیل ایرانی که همچنان مهجور است
 • ارسال GPS های دزدیده شده به خانه مربی!
 • جمعی از ورزشکاران مازندرانی به کمک سیل زدگان شتافته اند
 • برپایی تجمع همبستگی با قربانیان حملات نیوزیلند در کبک کانادا
 • جلوگیری از تعرض به رودخانه ها اولویت کاری در مازندران است
 • ورزشکارانی که پای آرمان‌های خود ایستادند
 • شکلات خوردن نخست وزیر در جلسه پارلمان
 • بچه‌دار شدن برای ورزشکاران حرفه‌ای محدودیت نیست/ عملکرد ملوان در لیگ قابل قبول بوده است/ هوادارن نگذاشتند ضعف‌های تیم در لیگ دیده شود/ سال 97، سال پیشرفت دختران فوتبال و البته پسرفت امکانات
 • انسجام وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک، زمینه‌ساز موفقیت ورزش ایران/ رشته‌هایی که در بازی‌های آسیایی جاکارتا، تاریخ را دگرگون کردند
 • ضعف قانونی در موضوع خسارت معنوی وجود دارد؟
 • وزارت ورزش‌وجوانان به تعهدات خود در قبال ورزشکاران پایبند بوده است/ بالغ بر 10 میلیون دلار در سال 97 تامین اعتبار برای فدراسیون‌ها داشتیم/ سال 98 سال سختی برای ورزش است و باید در هزینه‌ها مدیریت کنیم
 • ورزشکاران ایران در شبکه های اجتماعی؛ 3 فروردین
 • ورزشکارانی که پای آرمان‌های خود و انقلاب ایستادند
 • نگاهی به تحولات ورزشی سال 97 استان اصفهان
 • ورزش ایران در سال 97 به موفقیت‌های بزرگی پیدا کرد/ پیام‌های مقام معظم رهبری مسرت بخش بود/ استقبال مردم از ورزش همگانی بیشتر از قبل شده است/ توسعه زیرساخت‌ها هدف اصلی ما در سال 98 خواهد بود
 • ورزشکاران ایران در شبکه های اجتماعی؛ 2 فروردین
 • نگاهی به تاریخچه رشته والیبال
 • ورزش ایران در سال 97