سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تا دو سال آینده ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در کشور احداث می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا  به نقل از سبلان‌ما،صدیف بدری امروز به خبرنگاران گفت: با برنامه‌ریزی‌های انجام یافته توسط دولت تا دو سال آینده 400 هزار واحد مسکونی در کشور  ساخته می شود که این امر می‌تواند تحول عظیمی در حوزه مسکن کشور فراهم کند.

وی افزود: در خصوص  حوزه مسکن روستایی و بافت‌های فرسوده نیز برنامه‌ریزی اساسی انجام شده و برای رفع این مشکل تسهیلات مناسبی ارائه می شود.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه دولت در گذشته عزم جدی در ارتباط با حوزه مسکن نداشت، اظهار داشت: خوشبختانه در حال حاضر برنامه‌ریزی اساسی در این زمینه دارد.

وی تاکید کرد: مسئله مسکن  موضوع مهمی است  و برای رفع مشکلات این حوزه باید قدم های اساسی تری برداشت که خوشبختانه در لایجه بودجه سال آینده در این زمینه اعتبارات خوبی تخصیص یافته و از صندوق توسعه ملی نیز اعتبارات خوبی تخصیص می‌یابد.

بدری گفت: انتظار می رود دولت تسهیلات لازم برای ایجاد زیرساخت‌های لازم برای احداث مسکن ارائه کند.

انتهای پیام/

منبع: دانا

خبر بعدی:

تأمین فضای آموزشی کوی کوثر اراک نیازمند همکاری بنیاد مسکن است

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، شهریار فولادوند مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی، امروز 30 بهمن‌ماه در 242اُمین جلسه شورای آموزش و پرورش استان که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، به مصوبات جلسه قبل شورای آموزش و پرورش استان اشاره کرد و گفت: دغدغه‌ای در خصوص تأمین فضای آموزشی کوی کوثر اراک وجود دارد که باید رفع شود، با توجه به اینکه تا سال آینده تحصیلی و تأمین مقدمات تحصیل دانش‌آموزان آن منطقه فرصتی باقی نمانده است، باید در این زمینه تصمیم جدی گرفته شود.
وی بیان کرد: بر حسب مصوبه شورا و دستور استاندار جلسه گذشته بنا بر این بود که از بنیاد مسکن و مدیران بخواهیم به تعهدات خود مبتنی بر اینکه در دو قطعه زمین مبادرت به ساخت کرده و نیمه‌کار تحویل دهند تا از طریق استفاده از منابع دولتی و خیرین تکمیل کنیم و دستور دیگر این است که حداقل درخواست ما برای صیانت از قطعات آموزشی اراضی را پیش‌بینی کرده و تحویل دهند تا بدانیم چند قطعه زمین وجود دارد و دارای چه ابعادی است تا بدانیم چه برنامه‌هایی متناسب برای چه دوره تحصیلی می‌توان انجام داد.
فولادوند اضافه کرد: مکاتبات انجام و پیگیری‌های لازم صورت گرفت، مجموعه بنیاد مسکن اعتقاد دارند هیچ تکلیفی در ساخت دو واحد نیمه‌کاره ندارند و اراضی را با قیمت کارشناسی‌شده با مقداری تعدیل قیمت تحویل ‌می‌دهند. در شهر اراک و همه شهرها راه و شهرسازی زمین‌ها را با قیمت منطقه‌ای تحویل می‌دهد که این قیمت‌ها قیمت رایج در بازار نیست و زمین‌ها با متراژهای بسیار پایین تحویل می‌شود در واقع زمین‌هایی که در اختیار آموزش و پرورش قرار داده می‌شود رایگان حساب می‌شود. آخرین سخن آنان با توجه به حسن نیتی که دارند این است که ما هیچ منابعی برای ساخت و هیچ تعهدی در این زمینه نداریم و آنان در نظر دارند از بنیاد مسکن کشور در این زمینه کمک بگیرند. با توجه به سفر وزیر راه و شهرسازی به استان مرکزی در روز پنجشنبه، دوم اسفند امید است قولی را در این رابطه بگیریم، در رابطه با ورزشگاه 22بهمن هم که همچنان منتظریم این امر حل شود.
مدیرکل آموزش و پرورش استان ادامه داد: ما طرح‌های زیادی در حوزه آموزش و پرورش به عنوان برنامه جانبی در کنار برنامه‌های اصلی در دست اجرا داریم که عمدتا انجام طرح‌ها مستلزم تأمین منابع است. بنده با توجه به اینکه ما اعتبارات خود را از استان دریافت نمی‌کنیم و وظایف و تنگناهای دولت را می‌شناسیم اجازه طرح این موضوعات را در شورای آموزش و پرورش نمی‌دهم.
حسین محمدی، مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان مرکزی هم در ادامه گفت: در استان مرکزی 2 هزار و 107 فضای آموزشی وجود دارد که رقم 2 میلیارد تومان برای تعمیر این واحدهای آموزشی امکان‌پذیر نیست و برای تعمیر باید اعتبارویژه‌ای در نظر گرفت. برخی مدارس در حال تخریب هستند و برخی دیگر آب آشامیدنی ندارند ردیف بودجه‌ای ملی هم برای تعمیر وجود ندارد و باید از اعتبارات استانی هزینه شود.
وی ادامه داد: تعهدنامه‌ای بین نوسازی و بنیاد مسکن در سال 92 به امضا رسیده است و امروز می‌گویند منابعی برای ایجاد فضای اموزشی در شهرک کوثر نداریم، قرار براین است که آنان دو واحد آموزشی را جهت تکمیل به نوسازی تحویل دهند، قول ساخت مدرسه را از رئیس نوسازی کشور گرفتیم اما زمین برای تملک نداریم منبعی هم برای خرید زمین نداریم بنیاد مسکن زمین را در اختیار آموزش و پرورش قرار دهد تا عملیات ساخت هرچه زودتر آغاز شود.
علی‌محمد غلامی معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی نیز گفت: آموزش و پرورش توجه خاصی به دوره ابتدایی به ویژه دوره اول ابتدایی دارد، سال گذشته 125 هزار و 50 دانش‌آموز در حوزه ابتدایی استان تحصیل کردند و امسال این رقم به 127 هزار و 294 دانش‌آموز رسیده است از دانش‌آموزان سال گذشته یک‌هزارو 63 دانش‌آموز نیازمند تکرار پایه تحصیلی بودند که از این تعداد 587 دانش‌آموز کلاس اولی هستند.
وی در ادامه به تشریح عوامل تکرار پایه در مقطع ابتدایی پرداخت و عوامل درونی همچون عقب‌ماندگی ذهنی، معلولیت‌های حسی، آسیب‌دیدگی‌های شنوایی، بینایی، اختلالات و هیجانات یادگیری و عوامل بیرونی همچون محرومیت‌های اقتصادی، فرهنگی، فقدان موقعیت و امکانات، آموزش ناکافی و نامناسب را از جمله عوامل تکرار پایه برشمرد.
غلامی ادامه داد: با توجه به تعدد تکرار پایه‌ها در استان تصمیم براین شد تا برای این دانش‌آموزان طرحی اجرا شود تا از تکرار پایه خودداری شود. ارتقای حتی یک دانش‌آموز برای ما بسیار حائز اهمیت است، ازاین‌رو در این بخش ویژه و تخصصی وارد شدیم.
وی تصریح کرد: در طرح پیشنهادی به دوستان حوزه آموزش یادآور شدیم نتیجه نیمه اول سال تحصیلی جدید دانش‌آموزان نیازمند توجه مقطع ابتدایی را با درج نام، نام مدرسه و نام معلم اعلام کنند، در اجرای طرح عوامل اموزشی و غیر‌اموزشی مورد بررسی قرار گرفته و معلمان و دانش‌آموزان شناسایی شدند. در این طرح دانش‌آموزان ضریب هوشی پایین و دارای اختلالات یادگیری مورد ارزیابی قرار گرفتند.
غلامی اضافه کرد: اهدافی برای طرح مشخص شد و سعی داریم با استفاده از این طرح سطح آموزش را ارتقا بخشیم تا از تکرار پایه تحصیلی جلوگیری و فرصت‌های برابر و عدالت آموزشی را برای بچه‌های دوران ابتدایی ایجاد کنیم. برای اولیای این دانش‌آموزان هم جلساتی برگزار شد تا از ایجاد لطمه به خانواده و جامعه در سال‌های آینده جلوگیری شود.
انتهای پیام

احمد توکلی: اگر تحریم نبودیم و مردم مرفه بودند، FATF را نمی‌پذیرفتیم

در پی تعویق در تصویب لایحه "پالرمو" رقم خورد| قله‌های جدید برای دلار و سکه

جزئیات تعطیلی مدارس فردا چهارشنبه اول اسفندماه ۹۷

منبع این خبر، وبسایت www.dana.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۱۶۶۴۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • انتقاد سرمربی تیم والیبال گنبد از برنامه‌ریزی سازمان لیگ‌
 • اهداف حوزه مسکن محقق نشد
 • هزینه زمین برای سرمایه گذاران در پروژه‌های انبوه‌سازی حذف می‌شود/ آغاز ساخت 45 هزار مسکن در شهرهای جدید اطراف تهران
 • ترقی: اصلاح نظام برنامه‌ریزی و بودجه‌ریزی به تحقق عدالت کمک می‌کند
 • برای سرمایه‌گذاران مسکن زمین رایگان می دهیم
 • اهداف حوزه مسکن محقق نشد/تعادل کافی در بازار عرضه و تقاضا وجود ندارد
 • برنامه‌ریزی برای فعالیت ۷۰ کارگروه تخصصی با حضور نمایندگان انجمن‌های علمی
 • طرح مسکن کم درآمدها در شهرهای جدید پیگیری می‌شود
 • طرح مسکن کم درآمدها در شهرهای جدید پیگیری می‌شود/ تحویل ۵۰هزار واحد مسکن مهر تا شب عید
 • وضعیت بازار مسکن و تدابیر دولت و مجلس برای ساماندهی آن
 • لرستان می تواند به مهمترین قطب کشاورزی ایران تبدیل شود/لزوم برنامه ریزی برای استفاده اقتصادی از منابع و ذخائر آبی
 • برای مبارزه با مواد مخدر باید با برنامه ریزی پیش برویم
 • کنگره ۶۵۰۰ شهید استان کرمان| ساخت ۷۴۶ واحد مسکن کمیته امداد سال آینده به اتمام می‌رسد
 • جانشین فرمانده سپاه: ما برای شکستن آمریکا و اسرائیل برنامه‌ریزی می‌کنیم
 • تحویل ۵۰ هزار واحد مسکن مهر تا شب عید/ طرح مسکن کم درآمدها در شهرهای جدید پیگیری می‌شود
 • معارفه سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی گیلان
 • سال 98 افزایش کرایه خانه نخواهیم داشت! / دولت در بحث مسکن دخالت نکند / افزایش عرضه مصادف با کاهش کرایه ها
 • روحانی: دشمن توطئه دی 96 را آغاز کرد به خیال اینکه دی 97 در تهران باشد!| گفتند سخت ترین تحریمها را اعمال می‌کنند اما زندگی مردم و توسعه ایران ادامه دارد| در شرایط عادی نیستیم| جنگ اقتصادی از جنگ نظامی سخت‌تر است
 • روحانی: دشمن توطئه دی 96 را آغاز کرد به خیال اینکه دی 97 در تهران باشد!| امروز هم روز جنگ اقتصادی است|گفتند سخت ترین تحریمها را اعمال می کنند؛ اما زندگی مردم و توسعه ایران ادامه دارد| در شرایط عادی نیستیم| جنگ اقتصادی از جنگ نظامی سخت‌تر است