فابیو پاراتیچی، مدیر ورزشی یوونتوس روایت های جالبی را از پروسه خرید رونالدو تعریف کرد و همچنین علنا تایید کرد که یوونتوس به همکاری با الگری و دیبالا ادامه می دهد.

طرفداری- فابیو پاراتیچی، مدیر ورزشی یوونتوس که با جدایی جوزپه ماروتا از این تیم به مرد شماره یک یووه در امورات مدیریت ورزشی تبدیل شده، در مصاحبه ای مفصل با گاتزتا دلو اسپورت در خصوص وضعیت نقل و انتقالات یوونتوس برای تابستان و همچنین داستان کامل چگونگی به خدمت گیری کریستیانو رونالدو صحبت کرد.

چگونگی شروع ماجرا:

داستان به خدمت گیری رونالدو؟ همه چیز از زمانی که برابر رئال مادرید در لیگ قهرمانان بازی کردیم، آغاز شد. من همانند کاری که همیشه انجام می دهم، با ژرژ مندس دیدار کردم و او به من گفت شاید باورت نشود اما اگر رونالدو رئال مادرید را ترک کند، می خواهد به یوونتوس بیاید و به خاطر داشته باش این انتقال از چیزی که تو فکر می کنی، ساده تر است. پس از آن دیدار، شروع کردم به تحقیق و بررسی در خصوص چگونگی انجام این انتقال. در طول مذاکرات برای توافق بر سر انتقال پدیده ای چون ژائو کانسلو، مندس به من گفت یادت می آید آن روز به تو چه گفتم؟ رونالدو می خواهد رئال مادرید را ترک کند و فقط می خواهد به یوونتوس بیاید. اگر شما می خواهید، رونالدو آماده است به یووه بیاید.

مذاکرات با مندس: 

در ملاقات بعدی، مندس به من در خصوص رقم دستمزد و مبلغ انتقال اطلاعاتی داد. من به مندس گفتم که چند روز بعد، دوباره با تو تماس می گیرم چون اگر جواب منفی می دادم، او با سایر تیم ها تماس می گرفت. پس از آن، دورراهی هایی در ذهن من ایجاد شد. ما در تیم بازیکنی چون هیگواین را داشتیم که در صورت ورود رونالدو باید او را می فروختیم اما رونالدو ستاره ای است که با ورودش به تیم، از جنبه فنی و تبلیغاتی تیم را تقویت می کند. در نهایت خودم را متقاعد کردم که حداقل یک تلاش برای خرید رونالدو انجام دهیم. تا این لحظه، در خصوص پرونده انتقال رونالدو با هیچ یک از مدیران یوونتوس صحبتی نکرده بودم. تیم مدیریتی در ماه ژوئن جلسه ای داشت و پس از جدایی بوفون از تیم، فتح هفتمین اسکودتوی پیاپی و حذف از لیگ قهرمانان اروپا، مشخصا تیم نیاز به انگیزه ای جدید داشت. جنبه فنی در فوتبال مهم است اما به همان اندازه، انگیزه اهمیت دارد. به همین خاطر با ندود و آنیلی دیدار کردم و آن ها همه با ایده اتزریق انگیزه موافقت کردند. ما باید به کل مجموعه تیم، شوک وارد می کردیم، شوکی مثبت که بتواند پروژه یوونتوس را فراتر از حدود تعیین شده ببرد.

متقاعد کردن آنیلی و ندود: 

به آنیلی و ندود گفتم که من ایده ای دارم اما پس از شنیدن این ایده، به من نخندید یا خودتان را از پنجره به پایین پرت نکنید. گفتم ما برای افزایش انگیزه تیم دو راه داریم؛ راه اول را نمی توانم فاش کنم و راه دوم این است که کریستیانو رونالدو را خریداری کنیم. اولین راه در واقع این بود که مائورو ایکاردی را از اینتر بخریم. آندره آ آنیلی پس از شنیدن حرف های من خندید و فورا به او گفتم بگذارید توضیح بدهم؛ چون در آن زمان هیچ کس باور نمی کرد تا کریستیانو رونالدو با آن رقمی که ژرژ مندس به من گفته بود، به یوونتوس بپیوندد. بنابراین به آنیلی و ندود گفتم مندس به من اطلاع داده اگر یوونتوس بخواهد و با ارقام پیشنهادی موافقت کند، رونالدو حاضر است به یووه بیاید. پلن بی وجود نداشت. رونالدو فقط می خواست به یوونتوس بیاید.

موافقت آنیلی: 

سکوتی حکمفرما شد. باید بدانید که آنیلی فقط یک مدیر نیست و او فوتبال و تجارت را خوب می شناسد. او همیشه می خواهد یوونتوس را بزرگ تر از قبل کند. آنیلی به من گفت بگذار به این موضوع فکر کنم. در آن زمان، واقعا خوشحال بودم که مرا از پنجره به بیرون نینداخته اند! بعدازظهر همان روز، آنیلی به من گفت در خصوص ارقامی که مذاکره کرده اید، توافق کنید.

نقش ماروتا در مذاکرات خرید رونالدو: 

ماروتا؟ وقتی که من با ندود و آنیلی در خصوص انتقال رونالدو صحبت کردم، ماروتا حضور نداشت. ماروتا در واقع پس از آنیلی، رییس باشگاه به شمار می رفت. آیا او موافق انتقال رونالدو بود؟ بله، می خواهم واضحا بگویم که او هرگز مخالف انتقال رونالدو به یوونتوس نبود. از بابت جدایی ماروتا متاسف شدم چون ما 15 سال کنار یکدیگر کار کردیم. رقابت در بازار نقل و انتقالات با ماروتا؟ ما دو کار مجزا از یکدیگر انجام می دهیم.

چگونگی خرید دیبالا و تضمین ماندن او در یوونتوس: 

به جز رونالدو، به جذب کدام بازیکن افتخار می کنیم؟ پائولو دیبالا. جذب چنین بازیکنی واقعا سخت بود و البته که جانشینی توز، سخت به شمار می رفت. ما در فینال لیگ قهرمانان بازی کرده بودیم و 40 میلیون یورو برای بازیکنی در پالرمو هزینه کردیم که 13 گل در لیگ به ثمر رسانده بود و این کمی ترسناک بود. دیبالا می ماند؟ قطعا. چه کسی را می توان بهتر از دیبالا پیدا کرد؟ جذب مسی و نیمار بسیار دشوار است. دیبالا بازیکنی است که تا پایان این جا می ماند.

سخت ترین فروش ها: 

 سخت ترین فروش؟ یورنته و ماتری. الساندرو ماتری واقعا پسر مودبی است، درست مثل فرناندو یورنته. من فردی هستم که اگر قرار به فروش بازیکنی باشد، دوست ندارم شخصا بروم و به او بگویم که فروشی هستی. از نظر فنی، از بابت فروش آرتورو ویدال متاسف شدم چون او یک استعداد بزرگ بود و حتی بیشتر از فروش پوگبا، از فروش ویدال ناراحت شدم. ویدال یکی از ما بود و از سال اول قهرمانی های ما، همراه ما بود. پوگبا به یوونتوس بر می گردد؟ نه. در فوتبال نمی دانید چه اتفاقی می افتد اما چنین خریدی واقعا سخت است.

جذب رمزی، علاقه به تونالی و ستایش از پیرلو: 

رمزی؟ ما او را جذب کردیم چون او استعدادی خاص نسبت به دیگران دارد. رمزی تکنیک بالایی دارد اما از نظر تاکتیکی و دفاعی ضعیف تر است. من فکر می کنم رمزی در طول دوران بازی اش در پست اصلی اش یعنی هافبک متزالا در سیستم 3-3-4 بازی نکرده است. ژوبوژلای؟ او پسر با استعدادی است و زیرنظرش داریم اما باید ابتدا تیمی را در سری آ پیدا کنیم تا او را به آن تیم قرض دهیم. دلیل این امر، تعداد بازی های مناسب در سری آ است چون ژوبوژلای هنوز آماده بازی در تیم اصلی یووه نیست. بازیکنان جوان ایتالیایی؟ من زانیولو، کیه زا، بارلا و تونالی را دوست دارم. آیا تونالی همانند پیرلو است؟ او یک پسر فوق العاده است. تونالی جدی، حرفه ای و با استعداد است اما ویژگی هایی متفاوت با پیرلو دارد. هیچ کس با پیرلو قابل قیاس نیست. پیرلو بازیکنی بود که بهترین فوتبالی را که دیده ام، به نمایش می گذاشت. فکر نمی کنم تا 35 سال آینده، بازیکنی همچون پیرلو را ببینیم.

ماندن الگری و دشوار بودن تقویت تیم: 

الگری می ماند؟ البته که می ماند. من مربی بهتری را نسبت به الگری نمی بینم. بازی با اتلتیکو بسیار سخت است چون آن ها تیمی قوی هستند. یوونتوس از رویارویی با تیمی هراس ندارد و البته تیمی را دست کم نمی گیرد. خدا می داند که ما برای تبدیل شدن یوونتوس به یکی از قدرتمندترین تیم های اروپا چه اندازه تلاش کرده ایم. هامس رودریگز مسلما بازیکنی بزرگ است. خواهیم دید که چه می شود. تقویت ترکیب تیمی چون یوونتوس دشوار است. تقویت ترکیب هجومی متشکل از دیبالا، برناردسکی، کوادرادو و داگلاس کاستا واقعا سخت است.

فروش های ژانویه و پتانسیل بالای مویزه کین: 

مردم می گویند فروش های یوونتوس در ژانویه، هزینه ای که برای کریستیانو رونالدو شد را جبران کرده است اما این طور نیست چون انتقال رونالدو به خودی خود، هزینه اش را جبران کرده است. به آمار فایننشال تایمز نگاه کنید، می بینید که خرید کریستیانو رونالدو یک انتقال به صرفه بوده است. مویزه کین مهاجمی عالی است. او کسی است که دیر یا زود، گلزنی هایش را در لیگ قهرمانان آغاز می کند. اکنون کین در یوونتوس است چون در سطح تیم است. مویزه، پتانسیلی بسیار بالا دارد. جذب رومرو و ده لیخت؟ شرایط در خصوص رومرو به خوبی پیش می رود. ده لیخت نیز مسلما یکی از بهترین بازیکنان جوان موجود در بازار است و با دقت بالایی وضعیت او را زیرنظر داریم.

منبع: طرفداری

خبر بعدی:

ترکیب یوونتوس برابر فروزینونه اعلام شد

امشب یوونتوس در تورین میزبان فروزینونه است.

به گزارش "ورزش سه"، بیانکونری برای حفظ ثبات خود در صدر جدول به دنبال کسب پیروزی در این دیدار خانگی است.

 

یوونتوس: شزنی- دی شیلیو- بونوچی- کیه لینی- کانسلو- خدیرا- امره جان- بنتاکور- دیبالا- مانزوکیچ- رونالدو

 

فروزینونه: اسپورتیو- گولدانیا- سالامون- کاپوانو- زامپانو- چیپساه- ویویانی- کاساتا- مولینارو- چیانو- چیوفانی

یوونتوس

کادوی ویژه همسر علی دایی به مناسبت روز عشق+تصویر

تکذیب فوت آیت‌الله جزایری| امام‌ جمعه اهواز برای تبیین آرمان‌های‌ انقلاب در انگلیس حضور دارد‎

منبع این خبر، وبسایت www.tarafdari.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۱۶۷۳۸ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • گل زیبای پائولو دیبالا به فروزینونه (یوونتوس 1-0 فروزینونه)
 • رونالدو ۲۰ میلیون گران‌تر از ۳۱ بازیکن فروزینونه!
 • چراغ سبز کاپیتان یوونتوس به ایکاردی! (عکس)
 • اعلام ترکیب یوونتوس برابر فروزینونه / بازیکن شاکی درترکیب یووه
 • رسمی؛ ترکیب تیم های یوونتوس و فروزینونه
 • رونالدو 20 میلیون گران‌تر از 31 بازیکن تیم رقیب
 • افشای سفر سری نتانیاهو به ۴ کشور عربی/ نشست الفیصل با ملک سلمان پیش از مصاحبه با شبکه صهیونیستی
 • رونالدو روز شنبه در نوکمپ حاضر خواهد شد
 • زلاتان: انتقال رونالدو به یوونتوس یک چالش نبود
 • دختر سمج چگونه رسوا شد؟ / او فقط پسر رفیق باز را می خواست!
 • رمزی پیشنهاد کدام تیم‌ها را برای پیوستن به یوونتوس رد کرد؟
 • پیش بازی یوونتوس-فروزینونه؛ هواداران بیانکونری از تیم خود یک پیروزی بی دردسر می خواهند
 • ریسک بزرگ یوونتوس درباره آرون رمزی
 • مصاحبه مفصل لوپتگی: بر کناری من از اسپانیا غیر منصفانه بود؛ در رئال مادرید فرصت لازم به من داده نشد
 • الگری: پیش از هر چیز به شکست فروزینونه فکر می کنیم؛ از بابت وجود VAR در لیگ قهرمانان خوشحالم
 • فوتبال جهان| ابراهیموویچ: انتقال رونالدو به یوونتوس اتفاق بزرگی بود اما یک چالش نیست
 • ارتباط عجیب کریستیانو رونالدو با قلیان + عکس
 • ابراهیموویچ: انتقال رونالدو به یوونتوس چالش نیست؛ امیدوارم امسال یکی از تیم های سابقم قهرمان اروپا شود
 • فوق‌ستاره‌ای جدید در راه است+ عکس