اولین نشست ستاد مرکزی برگزاری لیگ ملت های والیبال 2019 برگزار شد.

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، نخستین جلسه ستاد مرکزی برگزاری لیگ ملت های والیبال در سال 2019 به میزبانی ایران (ارومیه – اردبیل) صبح روز سه شنبه در محل فدراسیون والیبال برگزار شد. در این نشست افشین داوری سرپرست فدراسیون والیبال، سعید درخشنده دبیر ستاد برگزاری رقابت ها، منوچهر پورحسن سرپرست سازمان لیگ و مشاور عالی سرپرست فدراسیون، مهدی ابارشی مدیر کمیته پزشکی، محمدحسن خوشدل نماینده کمیته داوران، مرتضی گرایلی خزانه دار، مرتضی افجه ای مدیر کمیته فناوری اطلاعات، مریم حسابی سرپرست کمیته روابط بین الملل و اصغر قنبری کارپرداز فدراسیون والیبال حضور داشتند.

 

در این نشست به آسیب شناسی ادوار گذشته، بررسی نیازمندی های رقابت های پیش رو، هماهنگی هر چه بهتر با استان های میزبان و برنامه ریزی جهت برگزاری هر چه بهتر این رقابت ها پرداخته شد و مقرر گردید با برگزاری جلسات منظم و از پیش تعیین شده تمامی موارد قابل پیش بینی مورد ارزیابی و اقدام قرار بگیرد.

 

هفته سوم لیگ ملت های والیبال از ۲۴ تا ۲۶ خرداد به میزبانی ارومیه با حضور تیم های ایران، کانادا، لهستان و روسیه برگزار خواهد شد و اردبیل نیز در هفته چهارم از ۳۱ خرداد تا ۲ تیر از تیم های ایران، فرانسه، پرتغال و استرالیا پذیرایی خواهد کرد.

والیبال

منبع: ورزش 3

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

فیفا در پاسخ به تسنیم اعلام کرد؛ شفاف‌سازی درباره رقم دقیق طلب فدراسیون فوتبال ایران

فدراسیون جهانی فوتبال پاسخ خبرگزاری تسنیم در خصوص مسائل مالی فدراسیون فوتبال ایران را به صورت شفاف و کامل داد و مشخص شد رقم دقیق طلب فدراسیون کشورمان از فیفا چقدر است. ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۴ ورزشی فوتبال ایران نظرات - اخبار ورزشی -

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، ادعاهایی از سوی مقامات فدراسیون فوتبال کشورمان در خصوص مطالبات این فدراسیون از فیفا مطرح شده است. ادعاهایی که با تناقض نیز همراه بود و ارقامی بین 7 تا 10 میلیون دلار مطرح می‌شد.

با توجه به تحریم‌های بانکی آمریکا، امکان انتقال این مطالبات به حساب فدراسیون فوتبال ایران وجود ندارد و از همین‌رو، اخباری منتشر شد مبنی بر اینکه فدراسیون فوتبال از بانک مرکزی درخواست 10 میلیون دلار اعتبار کرده است. درخواست فدراسیون فوتبال برای پیگیری فعالیت‌های روزمره، اردوها و دستمزد مارک ویلموتس بوده و برای بازپس دادن این مبلغ نیز پیشنهاد شده پس از آزاد شدن پول‌های ایران از فیفا، مطالبات به خزانه بانک مرکزی بازگردانده شود. هرچند به نظر می‌رسید با این درخواست موافقت نشده و فدراسیون همچنان در تلاش است تا راهی برای رسیدن به این پول پیدا کند.

پیگیری‌های خبرنگار تسنیم برای شفافیت مالی و میزان مطالبات ایران نزد فیفا، ابتدا در تماس با مسئولان مرتبط در فدراسیون فوتبال انجام شد. تماس‌هایی که البته اطلاعات دقیق و شفافی را به دنبال نداشت و حتی ادعاهایی مبنی بر طلب ایران از فیفا بابت پاداش‌های جام جهانی نیز مطرح شد. با این حال خبرنگار تسنیم در این خصوص به صورت شفاف و دقیق مکاتبه‌ای با فیفا انجام داد و با توجه به اظهارات ضد و نقیض مسئولان فدراسیون فوتبال چند سؤال نیز پرسیده شد تا میزان دقیق پولی که فیفا باید به فوتبال ایران پرداخت کند، مشخص شود.

در مکاتبه با فیفا توضیحاتی درباره مسائل مالی فدراسیون فوتبال ایران ارائه شد. همچنین با دستورالعملی که مربوط به حضور بازیکنان در جام جهانی 2018 بود، ارقامی که فیفا باید بابت حضور بازیکنان در جام جهانی 2018 به باشگاه‌ها پرداخت کند، محاسبه و سؤالاتی در این خصوص پرسیده شد.

پولی که طبق دستورالعمل فیفا بابت حضور بازیکنان همراه با تیم ملی ایران در جام جهانی 2018 روسیه باید به باشگاه‌های ایرانی پرداخت شود، به شرح زیر است:

استقلال: 840 هزار و 510 دلار
پرسپولیس: 649 هزار و 485 دلار
سایپا: 229 هزار و 230 دلار
ذوب‌آهن: 229 هزار و 230 دلار
پدیده: 152 هزار و 820 دلار
سیاه جامگان: 76 هزار و 410 دلار
سپاهان: 76 هزار و 410 دلار

مجموع مطالبات باشگاه‌های ایرانی از فیفا: 2 میلیون و 254 هزار و 95 دلار

سؤالات خبرنگار تسنیم از فیفا:

1-آیا مجموع مبلغ باشگاه‌های ایرانی نزد فیفا 2 میلیون و 254 هزار و 95 دلار است؟
2-آیا سهم سالیانه فیفا برای فدراسیون‌ها که توسط ایران دریافت نشده، یک میلیون دلار است؟
3-بودجه اختصاص داده شده برای پروژه‌های پیشنهادی FIFA Forward در ایران، چه میزان است؟
4-آیا امکان انتقال پول‌های مربوط به ایران از طریق انتقال بانکی وجود دارد؟

سخنگوی فیفا به اولین مکاتبه خبرنگار تسنیم به صورت زیر پاسخ داد و مجموعاً به کلیاتی اشاره کرد، اما بازهم ابهاماتی باقی ماند که این پاسخ به شرح زیر است:

«سلام

بابت استعلام‌تان بسیار سپاسگزاریم. در خصوص پرسش‌تان، همانطور که اشاره کردید، در حال حاضر با توجه به تحریم‌های آمریکا، بانک‌ها از انجام هرگونه تراکنشی، چه به صورت مستقیم یا غیرمستقیم با طرف‌های ذی‌نفع ایرانی، خودداری می‌کنند و این مسئله برای فیفا در پرداخت پول به فدراسیون فوتبال ایران چالش‌هایی را به وجود می‌‌آورد.

تا به امروز میزان پرداختی‌های واریز نشده مربوط به برنامه FIFA Forward و بودجه‌های مربوط به برنامه کمک مالی فیفا (FAP)، رقمی در حدود 5.7 میلیون دلار آمریکاست، ضمن اینکه پاداش‌های مربوط به جام جهانی هم 2.2 میلیون دلار دیگر را شامل می‌شود.

در خصوص پرسش‌تان درباره برنامه کمک مالی فیفا به باشگاه‌های دارای بازیکن در جام جهانی 2018 روسیه نیز، می‌توانید از طریقاین لینکدر خصوص شیوه توزیع و پرداخت این کمک‌ها اطلاعات بیشتری کسب کنید. همچنین میزان پرداختی به باشگاه‌ها نیز دراین لینکقابل مشاهده است.

در خصوص پرسش‌تان درباره کمک‌های مالی سالیانه فیفا به فدراسیون‌ها و اتحادیه‌های تحت عضویت این سازمان، اطلاعات تکمیلی درباره بودجه دریافت شده توسط اتحادیه‌ها/ فدراسیون‌ها در چرخه سه ساله برنامه توسعه فوتبال فیفا در فاصله سال‌های 2015 تا 2018، را می‌توانید در گزارش مالی فیفا در سال 2018پیدا کنید.

همانطور که در این گزارش عنوان شده است، مجموعاً رقم یک میلیارد و 79 هزار دلار آمریکا (*نکته: این مبلغ تمام بودجه FIFA Forward است که بین کشورها تقسیم می‌شود) از زمان اجرای این برنامه در سال 2016 برای اجرای این برنامه اختصاص پیدا کرده، که 727 میلیون دلار آن در بازه زمانی 2016 تا 2018 توزیع شده است.

در ضمن، اطلاعات تکمیلی - شامل میزان بودجه تخصیص داده شده به هر یک از فدراسیون‌ها/ اعضای عضو فیفا در بازه زمانی سال 2016 تا 2018 به صورت تفکیک شده - در همان گزارش مالی (به ویژه در صفحات 21، 30، 40-41 و 44 تا 53) در دسترس است.

اطلاعات بیشتر درباره کمک‌های دریافتی‌ هر یک از کنفدراسیون‌ها و فدراسیون‌ها/ اتحادیه‌های عضو فیفا در چرخه سه ساله 2019 تا 2022 را هم دراینجا واینجا می‌توانید مشاهده کنید. برای رفع ابهامات بعدی در این خصوص، ما احتراماً شما را به فدراسیون فوتبال ایران ارجاع می‌دهیم. امیدواریم که این اطلاعات برای شما مفید بوده باشد.

با احترام».

خزانه‌دار فدراسیون فوتبال: اینفانتینو قول داده بود درباره ایران با ترامپ صحبت کند

 

همانطور که مشاهده می‌شود، پاسخ اولیه از سوی سخنگوی فیفا تنها با استناد به گزارش‌های منتشر شده مالی بود که به ابهامات و صحبت‌های ضد و نقیض از سوی فدراسیون فوتبال ایران پاسخ نمی‌داد. از همین‌رو خبرنگار تسنیم بار دیگر اقدام به ارسال سؤالات جدیدی کرد که این سؤالات نسبت به پاسخ سخنگوی فیفا مطرح شد. سؤالاتی از این دست که طبق ادعای مسئولان فدراسیون فوتبال ایران، آیا فدراسیون فوتبال ایران هم از پاداش 2.2 میلیون دلاری جام جهانی سهمی دارد یا این پول فقط مربوط به باشگاه‌هاست؟ همچنین این سؤال به صورت شفاف پرسیده شد که مبلغ 5.7 میلیون دلار کمک‌های مالی فیفا، مربوط به چه پروژه‌هایی است؟ چرا که کمک‌های مالی فیفا مربوط به برنامه‌های خاص از جمله پروژه‌های عمرانی و برنامه‌های توسعه فوتبال است و ارتباطی با هزینه‌های روزمره فدراسیون فوتبال یا پرداخت دستمزد سرمربی تیم ملی ندارد و باید صرف توسعه فوتبال شود.

این بار فیفا پاسخ روشنی به پاسخ‌های خبرنگار تسنیم داد که می‌تواند پاسخ شفاف و روشنی هم به اظهارات ضد و نقیض مقامات فدراسیون فوتبال ایران باشد:

«مبلغ 2.2 میلیون دلار پاداش مربوط به جام جهانی که در پاسخ قبلی ما به شما به آن اشاره شد، مزایای باشگاه‌ها در جام جهانی 2018 است.

 در مورد کمک‌های FAP/FIFA Forward نیز جزئیات به شرح زیر است:
-برنامه کمک‌های مالی سابق (FAP): یک میلیون و 47 هزار و 970 دلار
-هزینه‌های عملیاتی (Forward 1.0): 413 هزار و 800 دلار
-بودجه پروژه‌های (Forward 1.0): یک میلیون و 273 هزار و 263 دلار
-هزینه‌های عملیاتی (Forward 2.0) برای سال 2019: یک میلیون دلار
-بودجه پروژه‌های (Forward 2.0) برای چرخه بین سال‌های 2022-2019 پس از تصویب پروژه‌های مطروحه: 2 میلیون دلار
-مجموع بودجه عمرانی: 5 میلیون و 735 هزار و 33 دلار

با احترام».

با توجه به پاسخ صریح و شفاف فیفا، مشخص می‌شود که ابتدای امر ادعای مسئولان فدراسیون فوتبال مبنی بر مطالبه 10 میلیون دلاری از فیفا صحت ندارد. همچنین آنچه در پاسخ فیفا ماجرا را شفاف می‌کند، رد شدن ادعای برخی مسئولان فدراسیون فوتبال مبنی بر طلب از فیفا بابت جام‌های جهانی 2014 و 2018 است. اینجا یک سؤال دیگر نیز از مسئولان فدراسیون فوتبال مطرح می‌شود. اینکه پاداش‌های 8 میلیون دلاری فیفا بابت حضور تیم ملی در جام جهانی 2014 و 2018 و همچنین کمک‌های 1.3 میلیون دلاری بابت آماده‌سازی تیم ملی که از سوی فیفا به تیم‌های حاضر در جام جهانی پرداخت می‌شود، چگونه هزینه شده است؟ پولی که نزدیک به 20 میلیون دلار است و می‌توانست مشکلات زیادی را حل کرده و گره‌های زیادی را باز کند، اما موجودی فدراسیون از این بودجه، صفر است! حتی اگر مسئولان فعلی فدراسیون از سرنوشت پاداش جام جهانی 2014 ابراز بی‌اطلاعی کنند یا آن را مربوط به دوره خودشان ندانند، سؤال اینجاست پاداش جام جهانی و کمک فیفا برای جام جهانی 2018 که 9.3 میلیون دلار بود، چگونه هزینه شده که اکنون حتی یک سنت از آن باقی نمانده تا فدراسیون در پرداخت دستمزد ویلموتس دچار مشکل شود؟

از طرفی فدراسیون فوتبال باید به صورت شفاف اعلام کند بودجه‌های تخصیص یافته از سوی فیفا مربوط به چه پروژه‌هایی است. هرچند به نظر می‌رسد مبلغ 413 هزار و 800 دلار برای تعویض چمن و تجهیز زمین شماره یک آکادمی ملی فوتبال است. مبلغ یک میلیون و 273 هزار و 263 دلار نیز احتمالاً کمکی است که فیفا برای ساختمان جدید فدراسیون فوتبال اختصاص داده و کلنگ آن را اینفانتینو به زمین زد. طبق آنچه فیفا اعلام کرده، مبلغ یک میلیون و 47 هزار و 970 دلار نیز مربوط به کمک‌های سابق است که به نظر می‌رسد کمک‌های سالیانه بوده که بخشی از این مبلغ دریافت شده و بخش دیگری هنوز باقیمانده است.

فیفا همچنین 2 مبلغ یک و 2 میلیون دلاری نیز مربوط به سال‌های 2019 (یک میلیون دلار) و 2022-2019 (دو میلیون دلار) به فدراسیون فوتبال ایران اختصاص داده است. به نظر می‌رسد مبلغ یک میلیون دلار مربوط به سال 2019، به جا مانده از سال‌های قبلی است که به سال مالی جدید منتقل شده، اما بازهم لزوم شفاف‌سازی این مسئله از سوی فدراسیون فوتبال ایران وجود دارد. مبلغ 2 میلیون دلار نیز جزو همان کمک‌های دوره چهار ساله است که از سوی فیفا به فدراسیون‌ها پرداخت می‌شود.

داورزنی: وزارت ورزش توان کمک 10 میلیون دلاری به فدراسیون فوتبال را نداردپاسخ فیفا به فدراسیون فوتبال ایران درباره پرداخت مطالبات باشگاه‌ها

 

از اواسط دهه 90 میلادی تمام فدراسیون‌ها سالیانه 250 هزار دلار از فیفا و محل درآمدهای حق پخش تلویزیونی جام جهانی دریافت می‌کردند که مربوط به یک دوره چهار ساله از جام جهانی تا جام جهانی بعدی بود و برای یک دوره چهار ساله یک میلیون دلار پرداخت می‌شد. از سال 2016 و با سیاست‌های جانی اینفانتینو، این مبلغ به 500 هزار دلار افزایش پیدا کرد تا در یک دوره چهار ساله فدراسیون‌ها 2 میلیون دلار دریافت کنند؛ برنامه‌ای که Financial Assistance Programne (FAP) نام دارد و بخشی از برنامه‌های FIFA Forward است. سیاست فیفا برای این کمک‌ها این بوده که هیچ فدراسیونی، به خصوص از قاره آسیا و آفریقا به دلایل مالی از مقدماتی جام‌‌های جهانی کناره‌گیری نکنند. سایر کمک‌هایی که به فدراسیون‌ها صورت می‌گیرد، با ارائه پروژه‌های توسعه فوتبال تعلق می‌گیرد که این پروژه‌ها پس از ارائه به فیفا باید مورد تأیید قرار گرفته و بودجه آن مشخص شود.

ضمن اینکه در فاصله چهار ساله بین دو جام ‌جهانی، فدراسیون‌های عضو در صورت ارائه پروژه‌های مورد تأیید فیفا می‌توانند حداکثر 4 میلیون دلار دیگر از طریق پروژه FIFA Forward دریافت کنند. ضمن اینکه فدراسیون‌هایی که درآمد سالانه آنها از 4 میلیون دلار کمتر باشد، یک میلیون دلار کمک‌ هزینه سفر برای تیم‌های ملی خود در فاصله چهار ساله بین دو جام جهانی دریافت کنند. به این صورت در صورتی که فدراسیون فوتبال ایران در دوره چهار ساله پروژه‌های مورد تأیید فیفا تا 4 میلیون دلار ارائه کند و درآمد سالانه‌اش را به 4 میلیون دلار نرساند با احتساب کمک‌های سالیانه 500 هزار دلار، می‌تواند در یک دوره چهار ساله 7 میلیون دلار از فیفا دریافت کند.

حالا فدراسیون فوتبال ایران با وجود شفاف‌سازی فیفا، باید اعلام کند پول‌هایی که به این فدراسیون اختصاص پیدا کرده چگونه هزینه شده و حسابرسی در فدراسیون به چه شکل انجام می‌شود؟ ضمن اینکه چگونه فدراسیون درخواست 10 میلیون دلار اعتبار از بانک مرکزی داشته تا پس از گرفتن پول فیفا این اعتبار بازگردانده شود، در حالی که فدراسیون ایران اصلاً چنین مبلغی نزد فیفا ندارد.

گزارش از علیرضا محرمی

انتهای پیام/

R35347/P/S3,27/CT7 واژه های کاربردی مرتبط فدراسیون فوتبال ایران فیفا

تصاویر| حاشیه‌های حضور احمدی‌نژاد در ورزقان

آمریکا حکم توقیف نفتکش ایرانی "گریس 1" را صادر کرد

چگونه دیر ارضا شویم؟ - راه های درمان انزال زودرس

کلیدواژه: والیبال

منبع این خبر، وبسایت www.varzesh3.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۱۶۹۱۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • سرپرست اداره کل هماهنگی امور بین‌الملل کمیته امداد منصوب شد
 • فعالیت‌های ستاد عتبات عالیات؛ زمینه‌ساز اتحاد میان ملت‌های مسلمان ‌
 • فعالیت‌های ستاد عتبات عالیات، زمینه‌ساز اتحاد میان ملت‌های مسلمان شد
 • لیگ والیبال را با 6 تیم برگزار می‌کنیم
 • شفاف‌سازی درباره رقم دقیق طلب فدراسیون فوتبال ایران
 • بیش از ۹۰۰زن سرپرست خانوار تحت حمایت بیمه
 • تیم ملی والیبال بانوان ایران - کره جنوبی / گام نخست سرو قامتان ایرانی در رقابت‌های قهرمانی آسیا
 • هیات والیبال کردستان به لیگ دسته دوم کشور صعود کرد
 • گفتگوی ماکرون و پوتین درباره ایران/دفاع از جامعه؛ نهاد ملت-دولت
 • حاکمان بازار کار IT سال 2019 جهان
 • درخواست فدراسیون قایقرانی از کمیته المپیک برای کمک مالی ویژه
 • بازدید ماجدی از محل احتمالی برگزاری رقابت‌های تیم امید
 • ناظر مجلس در ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز تعیین شد
 • رئیس کمیته انضباطی فردا نشست خبری برگزار می‌کند
 • اعزام تیم پینگ پنگ خراسان جنوبی به المپیاد استعدا‌های برتر کشور
 • نشست خبری اسماعیل حسن زاده، رئیس کمیته انضباطی یکشنبه (27 مرداد) برگزار می شود
 • نشست خبری رئیس کمیته انضباطی فردا برگزار می‌شود
 • انتخاب ناظر مجلس در ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز
 • تحولات خاورمیانه در پایان سال ۲۰۱۹ چگونه خواهد بود؟