خبرگزاری میزان- جعفری دولت آبادی با تشریح عمده‌ترین دلایل گرانی‌های اخیر بر لزوم قطع سهمیه گوشت وارداتی به فروشگاه‌های متخلف تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزرای میزان، سومین نشست کمیته مقابله با گران‌فروشی در دادستانی تهران، روز چهارشنبه هفدهم بهمن ماه با حضور سردار لطفی رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ، برخی معاونان دادستان، معاونان وزرای جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت و نمایندگان دستگاه‌های متولی به ریاست دادستان تهران برگزار شد.

بررسی دلایل گرانی‌های اخیر

دکتر جعفری دولت‌آبادی در بررسی دلایل عمده گران‌فروشی بر اساس گزارش‌های مربوط به بازدید اکیپ‌های مشترک دادستانی تهران و سایر دستگا‌ه‌ها از مراکز عرضه اقلام اساسی که طی دو هفته گذشته به سرپرستی معاونان دادستان صورت گرفته است، گفت: مشکلات برخی از مرغداری‌ها، اشکالات موجود در عرضه و تقاضا، نرخ ارز، کاهش واردات برخی اقلام اساسی، قاچاق دام زنده، افزایش تقاضا به دلیل فضای روانی جامعه، تنوع قیمت‌ها، افزایش قیمت شیر و نهاده‌های دامی، صادرات برخی اقلام کالا‌های اساسی، احتکار، کمبود عرضه برخی کالا‌های اساسی و عدم قیمت‌گذاری کالا‌های عرضه شده از عمده دلایلی است که در افزایش قیمت‌ها نقش داشته است.

فقدان سازوکار لازم برای احراز هویت خریداران، سودجویی شرکت‌های توزیع‌کننده گوشت‌های وارداتی و عدم برچسب‌گذاری، فروش گوشت در بازار آزاد از سوی پیمانکاران و مشاهده گوشت یخ‌زده در برخی قصابی‌های سطح شهر، ورود کامیون‌های حمل گوشت بدون پلمپ به محل عرضه که امکان سوء استفاده و خروج گوشت از آن‌ها را در مسیر افزایش می‌دهد، دپوی مرغ و گوشت تنظیم بازار در برخی فروشگاه‌ها و عدم عرضه به متقاضیان، ناچیز بودن سهمیه برخی فروشگاه‌ها، حضور طولانی مردم در صفوف عرضه گوشت، اختصاص یک خودروی حمل گوشت به چند منطقه که موجب تاخیر در توزیع می‌شود، نامشخص بودن میزان سهمیه مراکز عرضه، تقاضای زیاد و عرضه محدود در مناطق جنوبی و مرکزی، عدم اختصاص سهیه به اتحادیه رستوران‌داران و کبابی‌ها و انقضای تاریخ مصرف گوشت­های گرم وارداتی آسیای میانه، از جمله اموری بود که دادستان تهران مورد توجه قرار داد و از دستگاه‌های متولی خواست که با اتخاذ تدابیری این مشکلات را ساماندهی و مرتفع نمایند.

دکتر جعفری دولت‌آبادی با توجه به قیمت‌های متفاوت گوشت قرمز در فروشگاه‌ها و انعکاس آن در رسانه‌ها و فضای مجازی که موجب نگرانی مردم شده است، به برخی اخبار منتشر شده در این زمینه اشاره کرد و از مسؤولان مربوطه خواست در رابطه با فروش اینترنتی گوشت و واگذاری اختیار توزیع آن به یک شرکت خصوصی بدون انجام تشریفات لازم اطلاع‌رسانی نمایند.

لزوم استفاده از اصناف در توزیع کالا‌های اساسی

وی با تاکید بر لزوم استفاده بیشتر از ظرفیت اصناف در بخش توزیع کالا‌های اساسی خاطرنشان کرد: باید به اصناف در این زمینه اطمینان کرد تا بتوانند به دستگاه‌های دولتی کمک کنند و اجازه دهند آن‌ها نیز به میدان بیایند.

دادستان تهران یکی دیگر از مشکلات را سهمیه‌های متفاوت فروشگاه‌ها مطرح کرد و افزود: در برخی بازدید‌ها مشخص شد که در یک فروشگاه ۲۰۰ کیلو گرم و در مجاورت آن که فروشگاه بزرگ‌تری است، سهمیه اندکی از گوشت قرمز توزیع شده است.

لزوم اقدام پلیس در برخورد با دلالان گوشت

وی با اشاره به احتکار گوشت در برخی فروشگاه و مراکز نگه‌داری و دلالی در این زمینه، از فرمانده پلیس آگاهی تهران بزرگ خواست که در رابطه با جمع‌آوری دلالان برخورد جدی شود.

دادستان تهران با اشاره به کشف دو مورد محموله گوشت قرمز به میزان ۷ تن و یک تن در پایتخت، اظهار داشت: در صورتی که انبار کردن کالا‌های اساسی با اطلاع دستگاه دولتی باشد، مانعی وجود ندارد؛ اما اگر محرز شود که اقلام اساسی مردم با هدف سودجویی، گران‌فروشی کلان و احتکار عمده انجام شده است، این اقدام جرم اخلال در نظام اقتصادی محسوب می‌شودکه باید برخورد سریع و قاطع صورت گیرد و ضرورت دارد اسامی متخلفین رسانه‌ای شود تا مردم باور کنند که با گران‌فروشی برخورد می‌شود و متخلفان نیز بدانند که نباید با زندگی مردم بازی کنند.

وی از معاونین دادسرا خواست که در بازدید از با فروشگاه‌های بزرگ چنان‌چه با گران‌فروشی و تخلفات عدیده مشاهده کردند، با گران‌فروشان، مفسدان و متخلفان بدون هیچ‌گونه اغماضی برخورد نمایند.

دکتر جعفری دولت‌آبادی از پلیس و نهاد‌های امنیتی خواست که با اشراف اطلاعاتی عقبه‌های شرکت‌های بزرگ توزیع گوشت را شناسایی کنند و به دستگاه‌های دولتی تاکید کرد که با مدیریت مطلوب، بیشتر پای کار بیایند.

وی تصریح کرد: دادستانی در تمام سطوح به کمک دستگاه‌های دولتی آمده است و مانع انجام وظایف دستگاه‌های دولتی نمی‌شویم؛ اما این نهاد‌ها باید در صف اول مبارزه باشند و زودتر از معاونین دادستانی جهت بازرسی از مراکز عرضه اقلام اساسی حضور یابند تا توزیع این اقلام مدبرانه صورت گیرد.

مدیریت عرضه کالا‌های اساسی و نظارت بر توزیع

دکتر جعفری دولت‌آبادی انتقاد از عدم تحقق انظار مردم در رابطه با نحوه توزیع گوشت قرمز گفت: دستگاه‌های نظارتی علاوه بر تمرکز بر فروشگاه‌های بزرگ باید بر روی مراکز عمده توزیع گوشت تمرکز کنند تا چگونگی توزیع سهمیه‌ها را ارزیابی کنند.

دادستان تهران تاکید کرد: سهمیه مراکز توزیع اقلام اساسی که برچسب قیمت‌ها را تغییر می‌دهند یا گران‌فروشی می‌کنند و یا در توزیع اقلام اساسی اخلال می‌نمایند باید قطع شود.

دکتر جعفری دولت‌آبادی گفت: اگر در شمال پایتخت به گوشت کمتری نیاز است، در جنوب شهر باید توزیع بیشتر شود؛ ضمن آن‌که، زمان توزیع گوشت از صبح‌ها به بعد از ظهر‌ها تغییر یابد و اسامی تمام مراکز توزیع اعلام شود تا همگان اطلاع پیدا کنند.

وی هم‌چنین خطاب به نماینده وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در مواردی که عرضه کالا با کمبود مواجه است، مناسب است صادرات آن ممنوع شود.

دکتر جعفری دولت‌آبادی اظهار داشت: در جلسات گذشته از نهاد‌های مسؤول در امر توزیع گوشت در بازار خواسته شد که مجوز‌های لازم برای واردات دام زنده به کشور را صادر کنند؛ اما علی‌رغم این تاکیدات، هنوز ایده واردات دام زنده به کشور عملی نشده است.

دادستان تهران افزود: مراکز عمده توزیع گوشت باید افزایش یابد و بر مبادی اصلی توزیع بیشتر نظارت شود و میزان سهمیه شهرک‌ها و فروشگاه‌های بزرگ، متناسب با جمعیت تعیین شود.

دکتر جعفری دولت‌آبادی با تاکید بر این که وزارت صنعت، معدن و تجارت باید بر مراکز توزیع نظارت داشته باشد و تعیین قیمت‌های متفاوت برای گوشت در یک مرکز توزیع اشکال دارد، خاطرنشان کرد: این موضوع که واردکننده، توزیع‌کننده هم باشند، جای بررسی دارد؛ چراکه واردکنندگان باید توزیع را از مسیر قانون انجام دهند و نه این که گوشت‌های وارداتی را در مراکز خود توزیع و عرضه نمایند.

لزوم قطع سهمیه مراکز و فروشگاه‌های متخلف

دکتر جعفری دولت‌آبادی با اشاره به این که از وزارت‌خانه‌های صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی انتظار بیشتری برای اعمال نظارت می­رود، تأکید کرد: لازم است این نهاد‌ها ضمن بازدید از مراکز توزیع اقلام اساسی، وضعیت توزیع این اقلام را مدیریت کنند.

وی با بیان این که مردم انتظار دارند نظارت‌ها تاثیرگذار باشد، به مدیران مراکز متخلف هشدار داد که در صورت گران‌فروشی، احتکار، توزیع‌ای خارج از شبکه، فروش بدون برچسب قیمت و افزایش قیمت‌ها، سهمیه آن‌ها توسط دستگاه‌های ذی‌ربط قطع خواهد شد.

راهبرد‌های دادستانی در مقابله با گرانفروشی

دکتر جعفری دولت‌آبادی با اعلام این که سیاست دادستانی، صرف مقابله نیست؛ بلکه حمایت از تصمیمات مناسب و نظارت است، خاطرنشان کرد: هدف دادستانی در این زمینه، حمایت از مردم و برخورد با متخلفان است.

وی تاکید کرد: تیم‌های گشت مشترک باید از قیمت مصوب کالا‌های اساسی اطلاع داشته باشند. معاونان دادستان تهران در تیم‌های گشت حضور دارند تا در مواردی که به تیم‌های گشت اجازه ورود نمی‌دهند، بتوانند درب‌های بسته را باز کنند.

وی از شهروندان خواست مشخصات مراکزی که فساد و قاچاق و توزیع خارج از بازار دارند را به دستگاه‌های ذی‌ربط اطلاع دهند تا تیم‌های گشت به محل اعزام شوند.

در این جلسه فرمانده پلیس آگاهی تهران بزرگ، نمایندگان وزارت خانه‌های صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی، سازمان تعزیرات حکومتی و برخی معاونان دادستان، گزارشی از عملکرد تیم‌های گشت مشترک در سطح شهر و نحوه توزیع گوشت ارائه نمودند.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری میزان

خبر بعدی:

شفاف سازی بودجه مصرفی موسسه بیت الاحزان در سال ۹۶

به گزارش خبرنگار مهر، پیرو شفاف سازی مالی صورت گرفته از سوی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مهدی شهسوار مدیر روابط عمومی مؤسسه قرآنی فرهنگی بیت الاحزان حضرت زهرا(س) از عملکرد آموزشی، فرهنگی و مالی بیت الاحزان در سال ۹۶ را در راستای تنویر و آگاه سازی افکار عمومی ارائه داد.

وی گفت: در سال ۱۳۹۶، هشت شعبه جدید در شهر نیریز استان فارس، روستای آهوان (شهرستان قلعه گنج کرمان)، بخش جازموریان (شهرستان رودبار جنوب کرمان)، شهر آباده طشک (شهرستان نیریز فارس)، شهرستان رودهن تهران، آبادان خوزستان، روستای جایدشت (شهرستان فیروزآباد فارس) و روستای نصیر آباد (شهرستان فسا استان فارس) و همچنین ۳ مرکز شبانه روزی در شهرستان ملایر استان همدان، شهرستان آبادان استان خوزستان و شهر مقدس قم راه اندازی شد.

مدیر روابط عمومی بیت الاحزان با بیان این که راه اندازی شعبه و مراکز شبانه روزی در بیت الاحزان تابع آیین نامه و ضوابط خاصی می باشد گفت: برای راه اندازی یک شعبه یا مرکز شبانه روزی، می بایست شخصی که دارای صلاحیت‌های مندرج در آیین نامه تأسیس شعب است مسئولیت را قبول نماید و در صورت ارائه تعهدات لازم ، با هماهنگی و مجوز معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مجوز تأسیس شعبه یا مرکز شبانه روزی از سوی مؤسسه بیت الاحزان صادر می‌گردد که تاکنون جهت تمامی مراکز و شعب بیت الاحزان این روند رعایت شده است.

مسئول ستاد تبلیغات و اطلاع رسانی بیت الاحزان شعب مؤسسه بیت الاحزان را از لحاظ مالی مستقل از مرکز مدیریت مؤسسه عنوان کرد و افزود: مسئولین شعب بیت الاحزان موظفند هزینه های اداره شعبه، و حقوق و مزایای پرسنل و اساتید را از راه‌هایی مانند اخذ شهریه از قرآن آموزان، صندوق نذورات، موقوفات قرآنی، هدایای مردمی و این قبیل امور تأمین نمایند و مرکز مدیریت بیت الاحزان از لحاظ مالی امکان مساعدت به شعب را ندارد.

شهسوار یکی دیگر از فعالیت‌های شعب مؤسسه بیت الاحزان را برگزاری ۳ نوبت آزمون های داخلی در این سال برشمرد و اظهار داشت: در مجموع ۷۱۵۵ نفر-رشته در این آزمون ها ثبت نام کردند که شامل ۲۵۷۲ نفر در سطوح مختلف رشته حفظ، ۲۵۶۹ نفر در رشته روخوانی و روانخوانی، ۱۱۶۵ نفر در رشته ترجمه و مفاهیم و ۷۵۹ نفر در رشته تجوید قرآن کریم می باشد که از این بین تعداد ۳۱۳۴ نفر موفق به قبولی در این آزمون‌ها شده و گواهی قبولی از مؤسسه دریافت نمودند. وی افزود: در بیش از ۸۵ مهد و پیش دبستانی قرآن محور مؤسسه نیز در این سال، ۳۲۶۱ نونهال قرآنی تحت آموزش های قرآنی قرار گرفتند.

مدیر روابط عمومی بیت الاحزان در ذکر دیگر برنامه های بیت الاحزان در این سال به راه اندازی سامانه یکپارچه مدیریت اطلاعات مؤسسه، برگزاری دوره های تربیت معلم قرآن کریم، برگزاری دومین سال تحصیلی حوزه علمیه قرآن محور، برگزاری دوره تربیت معلم و آمادگی کارشناسی ارشد علوم قرآن و حدیث تحت عنوان دانشسرای باقرالعلوم(ع)، جذب ۲۵ قرآن آموز از کشور عراق، حضور ۱۰۰۰ قرآن آموز طرح ملی رحله در طرح قرآنی ۱۴۵۱ اشاره کرد.

این فعال قرآنی در ادامه با اشاره به مساعدت های ارگان های دولتی از قبیل معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور به مؤسسه بیت الاحزان در سال ۹۶ جهت طرح ملی رحله و مراکز شبانه روزی حفظ یکساله، گزارشی از عملکرد و ریز هزینه این مراکز و نیز میزان دریافتی مؤسسه از بخش دولتی ارائه کرد.

وی با بیان این که مؤسسه بیت الاحزان برای سومین سال پیاپی در تابستان ۹۶ طرح ملی رحله را بین ۲۶ مرکز در ۱۱ استان کشور برگزار کرد افزود: در ابتدای طرح تعداد ۱۸۸۹ جوان ۱۴ تا ۲۲ ساله نام نویسی کردند و پس از مصاحبه تخصصی، ۱۳۴۶ نفر جهت ورود به دوره برگزیده شدند. مسئول ستاد تبلیغات و اطلاع رسانی بیت الاحزان تعداد قرآن آموزانی که در پایان دوره موفق به حفظ یک تا ۴ جزء از قرآن کریم شدند را ۱۲۷۹ نفر خواند و افزود: از این تعداد، ۲۱۰ نفر حافظ یک جزء، ۴۲۱ نفر حافظ دو جزء، ۴۹۹ نفر حافظ سه جزء و ۱۴۹ نفر حافظ چهار جزء قرآن کریم شدند.

شهسوار تعداد کادر آموزشی طرح ملی رحله ۳ را ۱۴۳ نفر و کادر اجرایی را نیز ۳۱ نفر عنوان کرد و اظهار داشت: جهت این طرح مبلغ ۱۸ میلیارد و ۸۱۰ میلیون ریال هزینه شده است که جهت شفافسازی بیشتر آنالیز ریز هزینه های این طرح در سال ۱۳۹۶ جهت ۲۶ مرکز برگزار کننده ارائه می‌گردد:

عنوان

هزینه واحد (ریال)

تعداد

جمع (ریال)

حق التدریس و بیمه اساتید و مدیران (۵۳ شبانه روز)

۳۰.۰۰۰.۰۰۰

(حق الزحمه هر نفر)

۱۴۳ نفر

۴.۲۹۰.۰۰۰.۰۰۰

حق الزحمه، بیمه و مزایای آشپز و نیروهای اجرایی

۴۰.۰۰۰.۰۰۰

(حق الزحمه هر نفر)

۳۱  نفر

۱.۲۴۰.۰۰۰.۰۰۰

۳ وعده غذا روزانه هر نفر ۱۵۰.۰۰۰ ریال (جهت دوره ۵۳ روزه اعم از قرآن آموز، استاد و مدیر)

۷.۹۵۰.۰۰۰

(هزینه هر نفر دردوره)

۱۵۲۰ نفر

۱۲.۰۸۴.۰۰۰.۰۰۰

اهدای جوایز در پایان دوره (هر طرح ۳نفر برگزیده)

۲.۰۰۰.۰۰۰

۷۸ نفر

۱۵۶.۰۰۰.۰۰۰

اردوهای زیارتی سیاحتی ۱ روزه (۲ اردو در طول طرح)

۲۰.۰۰۰.۰۰۰

۵۲ اردو

۱.۰۴۰.۰۰۰.۰۰۰

جمع کل (ریال)

۱۸.۸۱۰.۰۰۰.۰۰۰

مدیر روابط عمومی بیت الاحزان در ادامه از تجلیل از ۲۴۷ حافظ کل قرآن کریم خود در قالب جشنواره ملی جبرئیل امین در سال ۱۳۹۶ گفت و گفت: از این تعداد ۱۳۱ نفر خواهران تربیت یافته شعب مؤسسه و ۱۱۶ نفر برادران تربیت یافته مراکز شبانه روزی حفظ قرآن بودند.

وی میزان هزینه کرد مؤسسه جهت ۸ مرکز شبانه روزی حفظ یکساله خود در سال ۹۶ را ۲۲ میلیارد و ۸۵۱ میلیون ریال برآورد کرد و گفت: در این مراکز تعداد ۱۳۵ نفر حافظ کل و ۲۰ جزء قرآن کریم تربیت شده‌اند و مجموعا ۳۲ کادرآموزشی و اجرایی در این مراکز مشارکت داشته اند که جهت تنویر افکار عمومی ریز هزینه کرد این مراکز نیز ارائه می شود:

عنوان

توضیحات

هزینه برآورد شده سالانه ۸ مرکز (تومان)

تبلیغات

شامل چاپ پوستر، تراکت، تهیه تیزر، ارسال پیامک برگزاری محافل انس با قرآن در مساجد، اطلاع رسانی در فضای مجازی و سایر رسانه های ارتباط جمعی

۲۵,۰۰۰,۰۰۰

حق التدریس استاد (هر مرکز۲ نفر)

هر نفر ماهانه ۵/۱ میلیون تومان، ۲ نفر ۳میلیون تومان

۲۸۸,۰۰۰,۰۰۰

حق الزحمه مدیر آموزش و سرپرست

( هر مرکز ۲ نفر)

نظارت، مدیریت و ارزیابی فعالیتهای مدرسه در طول روز به عهده مدیر آموزش و شبانه بر عهده سرپرست می باشد. هر ماه ۳۴۰۰۰۰۰ تومان

۳۲۶,۴۰۰,۰۰۰

هزینه آشپز و نیروهای اجرایی

با احتساب حقوق ماهانه ۲میلیون تومان جهت آشپز و ۱.۵ میلیون تومان جهت نیروی اجرایی

۳۳۶,۰۰۰,۰۰۰

جوایز نفرات برتر

ماهانه پس از برگزاری آزمون از ۳ نفر برتر تجلیل به عمل می آید. هر ماه ۵۰۰ هزار تومان

۴۸,۰۰۰,۰۰۰

تجهیزات و امکانات

(فقط ویژه سه مرکز تازه تأسیس)

شامل میز، صندلی، وسایل کمک آموزشی، یخچال، کولر، تخت خواب، رایانه، چاپگر، فرش، موکت، سیستم صوتی، آبسردکن، بخاری و ...

۲۳۴,۰۰۰,۰۰۰

اردو

ماهی یک بار هزینه هر اردو یک میلیون تومان

۹۶,۰۰۰,۰۰۰

پذیرایی (صبحانه ، ناهار، میان وعده و شام)

۱۶۷ نفر (اعم از قرآن آموز، اساتید و پرسنل مدرسه) هرنفر روزانه ۱۵هزار تومان با احتساب ۳۴۰ روز در یک سال

۸۵۱,۷۰۰,۰۰۰

هزینه های جاری

آب، برق، گاز، تلفن، حمل و نقل و ...

۸۰,۰۰۰,۰۰۰

جمع

۲,۲۸۵,۱۰۰,۰۰۰

مسئول ستاد تبلیغات و اطلاع رسانی بیت الاحزان با اشاره به مساعدت معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به طرح ملی رحله و مراکز شبانه روزی حفظ یکساله بیت الاحزان گفت: در سال ۹۶ مجموعاً مبلغ ۱۵۰ میلیون تومان جهت این طرح ها به حساب مؤسسه واریز شده است که تمامی این مبلغ صرفاً بخشی از حقوق اساتید و کادر اجرایی طرح را تأمین کرده است.

وی با بیان این که هزینه ماهانه ۱۷۱ شعبه بیت الاحزان در سال ۹۶ به طور میانگین حدود ۵۴۴ میلیون تومان بوده است افزود: در آزمون سراسری حفظ و مفاهیم سال ۱۳۹۶ تعداد ۵۸۵۶ قرآن آموز از شعب و مراکز شبانه روزی بیت الاحزان ثبت نام کردند که با توجه به میزان قبولی مؤسسه در این آزمون مبلغ ۱۱۰ میلیون تومان مساعدت از سوی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به شعب بیت الاحزان بر اساس جدول قبولی آزمون تخصیص داده شد.

شهسوار همچنین از تخصیص مبلغ ۲۹۶ میلیون تومان مساعدت سازمان اوقاف و امور خیریه طی چند مرحله به مؤسسه بیت الاحزان در این سال خبر داد و درخصوص هزینه کرد آن گفت: از مبلغ مذکور بخشی جهت تأمین حقوق اساتید و پرسنل طرح ملی رحله و مراکز شبانه روزی حفظ یکساله، قسمتی صرف برگزاری گردهمایی حافظان کل قرآن کریم و قسمتی جهت تکمیل ساختمان در حال ساخت آشپزخانه مراکز شبانه روزی بیت الاحزان هزینه گردیده است.

مدیر روابط عمومی بیت الاحزان گفت: هزینه های این مؤسسه مردمی در سال ۱۳۹۶، ۱۰ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان بوده است و مجموع مساعدت های دریافتی از وزارت ارشاد و سازمان اوقاف حدود ۵۶۰ میلیون تومان بوده است که آن هم بر اساس فعالیت های مصوب و مورد تأیید ارگانهای مذکور بوده است. وی افزود این مساعدت ها بر اساس تفاهم نامه قبلی و پس از اتمام طرح و ارسال گزارش مستند و مکتوب از این فعالیت ها واریز شده و در واقع مبالغ واریزی بر اساس تربیت ۱۲۷۹ حافظ اجزاء برادر در سومین دوره طرح ملی رحله در ۲۶ نقطه کشور و ۲۴۷ حافظ کل قرآن کریم و قبولی آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم انجام شده است.

مسئول ستاد تبلیغات و اطلاع رسانی بیت الاحزان گفت: اگر بخواهیم با نگاه آماری به میزان مساعدت دریافتی مؤسسه از مجموعه معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان اوقاف جهت طرح ملی رحله و مراکز شبانه روزی بنگریم متوجه می‌شویم که این مبلغ تنها ۹ درصد از هزینه های طرح را پوشش داده است.

وی با یاد آوری این که در طلیعه پنجمین دهه انقلاب اسلامی ایران شایسته است جامعه قرآنی کشور با اتحاد و انسجام در جهت ترویج قرآن کریم در جامعه گام بردارند و از اختلاف و مسائل حاشیه‌ای دوری کنند به فعالان قرآنی توصیه کرد به جای طرح برخی ادعاهای تفرقه برانگیز در فضای رسانه‌ای که زیبنده جامعه قرآنی نیست، از ظرفیت این فضا به منظور پیگیری مطالبه به حق خود از قوای قانونگذاری و اجرایی کشور در راستای توجه بیشتر نهاد حاکمیتی به فعالیت‌های قرآنی و فرهنگی استفاده نمایند. شهسوار با اشاره به برخی شبهات مطرح شده در فضای مجازی پیرامون نحوه دریافت مساعدت‌های دولتی گفت: مؤسسه بیت الاحزان در سال ۹۶ جهت تربیت یک ساله شبانه روزی هر حافظ کل قرآن به طور متوسط ۵/۱۶ میلیون تومان هزینه کرده است و مساعدت های دولتی در قیاس با هزینه های انجام شده بسیار ناچیز بوده است.

مدیر روابط عمومی بیت الاحزان با اشاره به مطالبه مقام معظم رهبری جهت تربیت ۱۰ میلیون حافظ قرآن از مؤسسات و فعالان قرآنی درخواست کرد افق دید خود را گسترش دهند چرا که قیاس یک مؤسسه کوچک با یک مؤسسه کشوری و اثرگذار که هر ساله پذیرای جوانانی از اقصی نقاط کشور و برخی کشورهای خارجی می باشد، قیاسی اشتباه است و منطق حکم می‌کند مساعدت دولتی به سمت فعالیت های اثرگذار و ثمربخش هدایت شود.

مدیر روابط عمومی بیت الاحزان با تشکر از شفافسازی صورت گرفته توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مؤسسات قرآنی کشور را به ارائه شفاف عملکرد آموزشی، فرهنگی و مالی خود توصیه کرد و افزود: روابط عمومی مؤسسه بیت الاحزان آمادگی دارد هر گونه سؤال و ابهامی در خصوص فعالیت‌ها و مسائل مالی خود را به صورت شفاف و مستند در اختیار رسانه‌ها و افکار عمومی قرار دهد.

کد خبر 4546759

احمد توکلی: اگر تحریم نبودیم و مردم مرفه بودند، FATF را نمی‌پذیرفتیم

در پی تعویق در تصویب لایحه "پالرمو" رقم خورد| قله‌های جدید برای دلار و سکه

دانلود آهنگ جديد احسان زرافشاني بنام ته تغاريِ خدا

کلیدواژه: دادستان تهران قوه قضاییه دستگاه قضا

منبع این خبر، وبسایت www.mizanonline.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۱۶۹۶۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • هزینه‌کرد مؤسسه قرآنی بیت‌الاحزان در سال 96 اعلام شد
 • الیاس حضرتی: دولت باید به سمت سهمیه بندی کالاها حرکت کند
 • مسؤولان در این جنگ اقتصادی مدیریت و نظارت داشته باشند نه دلالان
 • عامل گرانی گوشت «نبود تعادل عرضه و تقاضا» است
 • در پانزدهمین جلسه ستاد اطلاع‌رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور چه گذشت؟
 • برگزاری پانزدهمین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور/ تاکید وزیر کشور بر پیشگیری، پاسخگویی فوری و ارائه گزارش از دستاوردهای کلان کشور
 • گلایه مردم گلستان از نحوه توزیع مرغ
 • خدمات ایران به پناهندگان باید به درستی اطلاع رسانی شود
 • تاثیر جو روانی بر افزایش قیمت گوشت وارداتی
 • توزیع گوشت نیمایی در بازار
 • عرضه گوشت نیمایی به بازار کلید خورد
 • گرانی و کمبود گوشت قرمز در قطب تولید دام
 • هیچ سهمیه‌ای از دام وارداتی به مازندران اختصاص نیافت/ نمی‌خواهند قیمت بازار گوشت را کنترل کنند!
 • تداوم نابسامانی قیمت گوشت در بازار همدان/سیاست توزیع تغییر کرد
 • علت اصلی پراید 45 میلیونی و گوشت 120 هزار تومانی/ بودجه چرا معیوب است، عیب آن چیست؟
 • واکنش وزارت بهداشت به کیفیت گوشت‌های وارداتی
 • واکنش وزارت بهداشت به سلامت و کیفیت گوشت‌های وارداتی
 • بررسی سلامت گوشت قرمز داخلی و وارداتی با دامپزشکی است
 • جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور فردا برگزار می شود