سرمربی اسبق تیم ملی فوتبال ایران گفت: فوتبال کشورمان برای پیشرفت هر چه بیشتر، نیاز به برنامه ریزی دقیق و توجه ویژه به فوتبال پایه دارد.

«حشمت مهاجرانی» در رابطه با انتخاب سرمربی آینده تیم ملی فوتبال کشورمان اظهار داشت: مسئولان فدراسیون فوتبال برای انتخاب سرمربی آینده تیم ملی نباید عجله کنند و باید به دنبال انتخاب بهترین گزینه باشند.


وی ادامه داد: گزینه بعدی هدایت تیم ملی ایران باید بتواند به تیم های پایه هم کمک کند و باعث رشد تمامی رده های سنی فوتبال شود. فوتبال ایران با برنامه ریزی دقیق می تواند در آسیا آقایی کند و مانند ژاپن در مسابقات جهانی نیز موفق باشد.
سرمربی تیم ملی ایران در جام جهانی 1978 آرژانتین یادآور شد: قطر با برنامه ریزی روی تیم های پایه خود توانست به مقام قهرمانی جام ملت های آسیا برسد و مطمئن باشید در سال های آینده شاهد رشد بیشتر آنها خواهیم بود.
وی خاطرنشان ساخت: فوتبال ایران هم مانند قطر نیاز به مربیان صاحب سبک و دلسوز دارد در غیر این صورت باز هم درجا خواهیم زد. امیدوارم فدراسیون فوتبال در انتخاب سرمربی آینده تیم ملی از نظر و دیدگاه کارشناسان بهره ببرد.
مهاجرانی ادامه داد: فدراسیون فوتبال باید بدانند نسل فعلی تیم ملی نیاز به جایگزین دارد و باید سرمایه گذاری خود را روی رده های پایه افزایش دهد. بازیکنان تیم های پایه ما برای با تجربه شدن نیاز به بازی های بین المللی زیادی دارند و باید به آنها توجه ویژه ای داشته باشیم.
وی در پایان ابراز امیدواری کرد که با حمایت مسئولان فدراسیون تیم امید ایران پس از سال ها راهی المپیک شود./ ایرنا

منبع: ایران آنلاین

خبر بعدی:

تامين مالي 13 هزار ميليارد ريالي شرکت‌هاي خصوصي

خبرگزاري آريا - به موازات انجام 4پذيره‌نويسي، يک عرضه اوليه سهام و عرضه اسناد خزانه اسلامي جديد در يازدهمين ماه سال 97در فرابورس ايران شاهد عملکرد مثبت تمام بازارهاي فرابورس نسبت به مدت مشابه در سال گذشته بوديم.
به گزارش خبرگزاري آريا، حجم و ارزش دادوستدهاي فرابورس در بهمن‌ماه امسال نسبت به بهمن‌ سال 96به ترتيب 110و 119درصد افزايش يافته که اين رشد چشم‌گير در پي دادوستد 15هزار و 395ورقه بهادار به ارزش افزون بر 95هزار ميليارد ريال به ثبت رسيده است. اين در حالي است که تعداد روزهاي کاري اين ماه نسبت به بهمن سال گذشته يک روز کمتر بوده است.
در اين ميان طي 20روز معاملاتي، سهامداران در بازارهاي اول، دوم و پايه به ترتيب 1478، 6282و 7205ميليون سهم را به ارزش چهار هزار و 696، 19هزار و 793و 17هزار و 561ميليارد ريال دست به دست کردند که در مقايسه با مدت مشابه سال قبل از رشد حجم و ارزش مبادلات در بازار سهام حکايت دارد.
بر اين اساس در بازار اول حجم و ارزش مبادلات نسبت به بهمن‌ماه سال گذشته 42و 133درصد افزايش يافت و اين متغيرها در بازار دوم نيز 258و 191درصد رشد پيدا کرد. بازار پايه نيز رشد 71درصدي حجم و افزايش 212درصدي ارزش مبادلاتي را تجربه کرد.
از سوي ديگر در بازار ابزارهاي نوين مالي 410ميليون ورقه به ارزش 52هزار و 805ميليارد ريال نقل‌وانتقال يافت که به افزايش 25درصدي حجم و 82درصدي ارزش دادوستدهاي ماهانه اين بازار انجاميده است.
بررسي جدول معاملات ابزارهاي مالي شامل اوراق بدهي، اوراق تسهيلات مسکن و صندوق‌هاي سرمايه‌گذاري قابل معامله نشانگر آن است که معاملات بدهي و ETFها حدود 80درصد رشد يافته است اما در سمت مقابل، حجم خريدوفروش اوراق تسه نسبت به سال گذشته تغيير چنداني نداشته و ارزش مبادلاتي اين اوراق نيز نسبت به بهمن‌ماه سال گذشته 20درصد کاهش يافته است.
در نهايت شاخص کل فرابورس ايران که در روز پاياني ماه گذشته يعني دي‌ماه 97در ارتفاع 1992واحدي قرار داشت با يک درصد کاهش در پايان بهمن‌ماه در سطح 1965واحدي ايستاد. در حال حاضر بازدهي آيفکس از آغاز سال جاري 79درصد است.
يک عرضه اوليه و عرضه يک اخزاي جديد
قرعه دوازدهمين عرضه اوليه فرابورس ايران در سال 97به نام شرکت کشت و دامداري فکا افتاد و روز 24بهمن در جريان عرضه 20درصد از سهام اين شرکت در نماد «زفکا» در بازار دوم فرابورس، هر سهم آن 8300ريال قيمت خورد. با اضافه شدن اين شرکت به گردونه معاملات سهام گروه زراعت و خدمات وابسته به عنوان پنجمين شرکتي که از اين گروه در سال 97روي تابلو معاملات مي‌رود، ارزش بازاري اين صنعت در فرابورس به بيش از 12هزار ميليارد ريال رسيد.
نگاهي به ساير رخدادهاي مهمي که طي بهمن‌ماه در فرابورس ايران رقم خورده است نشان مي‌دهد در دومين روز کاري اين ‌ماه تعداد 17ميليون و 663هزار و 263ورقه از سري جديد اسناد خزانه اسلامي در نماد معاملاتي «اخزا713» براي اولين بار در بازار ابزارهاي نوين مالي فرابورس ايران عرضه شده و هر ورقه آن 600هزار ريال کشف قيمت شده است.
در خصوص اوراق بدهي از جمله اسناد خزانه اسلامي، مديرعامل فرابورس ايران در بهمن‌ماه جاري از افزايش سهم اوراق بدهي در لايحه بودجه سال 98کل کشور خبر داد و گفت که انتشار اين اوراق در بودجه سال آينده در مقايسه با سال 97افزايش حدود 7هزار ميليارد توماني را نشان مي‌دهد.
رصد نقل‌وانتقال‌ شرکت‌هاي بازار پايه‌اي
اوايل بهمن‌ماه معاون بازارهاي خارج از بورس فرابورس ايران طبقه‌بندي جديد شرکت‌هاي درج شده در بازار پايه فرابورس ايران را اعلام کرد. بر اين اساس 9نماد معاملاتي «کايتا، پلاست، حبندر، وشمال، کقزوي، خعمرا، ثقزوي، سفارود و تکنار» در پايان معاملات ششم بهمن‌ماه 1397براي انتقال از تابلو ب بازار پايه به تابلو ج اين بازار به دليل عدم احراز معيارها و شرايط تداوم حضور در تابلو ب بازار پايه متوقف شدند.
در سمت مقابل، نماد معاملاتي 10شرکت با نمادهاي «ساذري، خاور، وآفري، شسم، وپسا، ثنظام، وسنا، سباقر، سلار و آبين» در پايان همين روز براي انتقال از تابلو ج بازار پايه به تابلو ب اين بازار متوقف شدند. با توجه به آنکه اين شرکت‌ها در دوره مالي رسيدگي، معيارهاي تابلو ب بازار پايه را مطابق با دستورالعمل پذيرش، عرضه و نقل‌وانتقال اوراق بهادار در فرابورس ايران و مصوبات کميته درج کسب کردند، توانستند به اين تابلو ارتقا يابند.
طي بهمن‌ماه همچنين دو شرکت بانک گردشگري و مواد ويژه ليا در «تابلو ب» بازار پايه فرابورس ايران درج نماد شدند.
ميزباني موفق فرابورس از 4پذيره‌نويسي در يک ماه
از نخستين روز کاري بهمن‌ماه 97، پذيره‌نويسي تعداد 99ميليون واحد صندوق سرمايه‌گذاري مشترک آسمان اميد در بازار سوم فرابورس ايران آغاز شد و در انتهاي مهلت اين پذيره‌نويسي، 20.41ميليون از اين واحدها در نماد «آساميد» به ارزش مبناي هر واحد 10هزار ريال به فروش رسيد. ارزش اين پذيره‌نويسي 204ميليارد و 100ميليون ريال بود.
علاوه بر اين، پذيره‌نويسي 10هزار ميليارد ريال اوراق منفعت شرکت توسعه نفت و گاز صبا اروند به منظور خريد منافع ‌حاصل از توسعه 11حلقه چاه نفت از طريق فرابورس ايران از روز شنبه 13تا دوشنبه 15بهمن‌ماه انجام شد و از طريق فروش اين اوراق، تامين مالي ‌هزار ميليارد توماني صنعت نفت از درگاه فرابورس به سرانجام رسيد.
در ادامه، تعداد يک ميليون ورقه منفعت شرکت هواپيمايي ماهان به ارزش يک هزار ميليارد ريال که پذيره‌نويسي آن از 23بهمن‌ماه در بازار سوم فرابورس به مدت سه روز کاري آغاز شده بود در نخستين روز از اين دوره به ‌طور کامل به فروش رفت. ‌ نرخ اوراق منفعت هواپيمايي ماهان 16درصد سالانه تا سررسيد تعيين شد که مواعد پرداخت اجاره‌بها هر ‌سه ماه يک‌بار است.
به گزارش سنا، در آخرين روز کاري اين ماه نيز پذيره‌نويسي تعداد دو ميليون ورقه رهني شرکت کرمان موتور به عنوان نخستين اوراق رهني شرکت‌هاي خصوصي در بازار سرمايه که از 30بهمن‌ماه به مدت سه‌ روز کاري در ‌بازار ابزارهاي نوين مالي فرابورس آغاز شده بود، در نخستين روز از اين پذيره‌نويسي اتمام يافت. ‌
بر اين اساس در مجموع با انجام سه پذيره‌نويسي اوراق بدهي شامل اوراق منفعت شرکت توسعه نفت و گاز صبا اروند و شرکت هواپيمايي ماهان و اوراق رهني شرکت کرمان موتور، رقم تامين مالي از درگاه فرابورس ايران براي شرکت‌هاي خصوصي به ارزش 13هزار ميليارد ريال انجام گرفت.
-->

احمدی‌نژاد: دو تا خدا در دنیا باشد، فساد می‌شود| ما زورمان به بقیه نرسید| اختیارات در قوه قضائیه و مقننه متمرکز است اما پاسخگویی در قوه مجریه است| مردم هر سیستم حکومتی خواستند، حقشان است| بخش‌هایی از قانون اساسی و ساختارها باید تغییر کند| رهبری هرچقدر اخت

در پی محبوبیت از دست رفته| چرا احمدی‌نژاد دیگر پدیده‌ای غیر‌ضروری و بی‌معنی محسوب می‌شود؟

رونمایی از داروی تمام ایرانی روفانیب 5

منبع این خبر، وبسایت www.ion.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۱۷۰۵۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • با سفر لاریجانی، انتظار بهبود مناسبات یخ‌زده چینی‌ها با ایران را داریم
 • تغییر رئیس زنیت پس از انتخاب رئیس جدید فدراسیون فوتبال روسیه
 • فوتبال جهان| الکساندر دیوکوف رئیس فدراسیون فوتبال روسیه شد
 • دهخدا همسرش را رئیس انجمن تیراندازی فدراسیون دانشگاهی کرد
 • حمله سردار نقدی به دولت روحانی، سیدمحمد خاتمی و هاشمی: اوضاع اقتصادی امروز نتیجه رأی خود ماست| باید رییس‌جمهوری ساده‌زیست انتخاب کنیم| بزرگترین افتخار ایرانی‌هاست که ولی فقیه در راس امور کشور است| رضاخان بی‎سواد، فقیر، دزد و غارتگر اموال مردم بود| انقلاب
 • پول سعودی در پاکستان نفوذ کرده است/ تصمیم در خصوص مسائل ملی بر اساس منافع ملی و اسلام
 • در یک سال اخیر به اندازه کل دولت دهم پایه پولی زیاد شد +جدول
 • اصلاحات جدید در بازار پایه فرابورس/ رونمایی از 3 تابلوی قرمز،زرد و نارنجی تا 70 روز آینده
 • نشست علمی اصول راهبردی عدالت و بررسی تدابیر سند الگوی پایه
 • مراسم اختتامیه کلاس مربیان فوتبال پایه با مدرسی نروژی‌ها
 • مقررات جدید بازار پایه فرابورس اعلام شد
 • احمدی‌نژاد: دو تا خدا در دنیا باشد، فساد می‌شود/ اختیارات در قوه قضائیه و مقننه متمرکز است اما پاسخگویی در قوه مجریه است/ مردم هر سیستم حکومتی خواستند، حقشان است/ بخش‌هایی از قانون اساسی و ساختارها باید تغییر کند/ رهبری هرچقدر اختیارات دارد همان قدر هم با
 • احمدی‌نژاد: دو تا خدا در دنیا باشد، فساد می‌شود| ما زورمان به بقیه نرسید| اختیارات در قوه قضائیه و مقننه متمرکز است اما پاسخگویی در قوه مجریه است| مردم هر سیستم حکومتی خواستند، حقشان است| بخش‌هایی از قانون اساسی و ساختارها باید تغییر کند| رهبری هرچقدر اخت
 • احمدی‌نژاد: خانه سیاسی دو تا خدا در دنیا باشد، فساد می‌شود/ما زورمان به بقیه نرسید
 • برادر یک چهره معروف، سرمربی تیم ملی عمان شد
 • مقررات جدید بازار پایه فرابورس ایران اعلام شد
 • مقررات جدید بازار پایه فرابورس ایران
 • کومان سرمربی تیم ملی عمان شد
 • سرمربی تیم ملی فوتبال بانوان در انتظار یک آزمون سخت