با تصویب هیأت وزیران و با هدف تأمین نیازهای مصرفی، واردات گوشت با ارز نیما و حقوق گمرکی 4 درصد مجاز شد.

به گزارش مشرق، هیأت وزیران در جلسه 1397.11.17 به استناد اصل  یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب کرد: 

بیشتر بخوانید:

قیمت دام زنده تا ۴۰هزار تومان افزایش یافته است آرامش به بازار گوشت بازگشت! واردات گوشت قرمز از ۵ قاره

1 - واردات گوشت قرمز با حقوق ورودی چهار درصد (4%) و ارز به نرخ سامانه نیما مجاز است. 

این گزارش می‌افزاید همچنین در جلسه مورخ 1397.11.17 هیئت دولت که به ریاست روحانی رئیس جمهور برگزار شد، ، وزارت صنعت، معدن و تجارت موظف شد نسبت به توزیع مناسبتر گوشت های وارداتی با ارز یارانه ای اقدام کند.

هیأت وزیران همچنین وزارت امور اقتصادی و دارایی را موظف کرد با هماهنگی وزارت جهاد کشاورزی نسبت به تسریع در مراحل ترخیص گوشت از بنادر اقدام نماید.

منبع: مشرق

خبر بعدی:

از صدور ۲ هزار و ۲۰۰ ویزا برای دانشجویان خارجی تا جزئیات معامله ساختمان میلیاردی کمیته امداد

وزارت علوم در خرداد سال گذشته با اخبار پر فراز و نشیب بسیاری همراه بود که در این بسته خبری قابل مشاهده است.

به گزارش خبرنگار  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، وزارت علم در خرداد سال گذشته  با اخباری حول  صدور ۲ هزار ۲۰۰ ویزا برای دانشجویان خارجی، جزئیات از معامله ساختمان میلیاردی کمیته امداد  و بازگشت ۳ رشته دانشگاه صدا و سیما به دفترچه کنکور ارشد سپری شد.

آخرین جزئیات از معامله ساختمان میلیاردی کمیته امداد

ضیایی سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: این فعالیت با توافق طرفین و با هدف توسعه فضا‌های آموزشی و پژوهشی دانشگاه انجام شده است.

وی درباره اعتبار خرید این واحد ساختمانی، گفت: اعتبار خرید در کمیسیون خاصی و با توجه به مشارکت واحدها، موجودی دانشگاه و نظر نهایی رئیس دانشگاه اعلام شده است.

ضیایی درباره فعالیت آموزشی این واحد، اظهار کرد: باید وضع کالای واحد بررسی شود و پس از محاسبه زمان بهره‌برداری، تاریخ دقیق فعالیت این ساختمان به عنوان یکی از واحد‌های آموزشی دانشگاه آزاد مشخص شود.

حضور ۲۳ دانشگاه ایرانی در رتبه بندی لایدن

دهقانی سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام گفت:در رتبه بندی لایدن در سال ۲۰۱۶، ۱۴ دانشگاه تهران، صنعتی امیرکبیر، علوم پزشکی تهران، صنعتی شریف، تربیت مدرس، علم و صنعت ایران، صنعتی اصفهان، دانشگاه شیراز، فردوسی مشهد، تبریز، شهید بهشتی، علوم پزشکی شهید بهشتی، خواجه نصیرالدین طوسی و اصفهان  قرار گرفتند.

وی ادامه داد: در سال ۲۰۱۵ میلادی تعداد دانشگاه‌های کشور در این رتبه‌بندی به ۱۳ دانشگاه رسید. دانشگاه صنعتی اصفهان، امیرکبیر، شریف، تبریز، علم و صنعت ایران، تهران، شهید بهشتی، تربیت مدرس، شیراز، فردوسی مشهد، علوم پزشکی تهران، علوم پزشکی شهید بهشتی و دانشگاه آزاد اسلامی در سال ۲۰۱۵ میلادی در این رتبه بندی حاضر شدند.

دهقانی بیان کرد: در سال ۲۰۱۴ تعداد دانشگاه‌های ایرانی حاضر در این رتبه‌بندی به ۱۲ دانشگاه رسید که شامل دانشگاه‌های صنعتی امیرکبیر، تبریز، صنعتی شریف، علم و صنعت ایران، صنعتی اصفهان، تهران، شهید بهشتی، تربیت مدرس، فردوسی مشهد، شیراز، علوم پزشکی تهران و دانشگاه آزاد اسلامی می‌شود؛ البته در سال ۲۰۱۲ هیچ دانشگاهی از کشور در بیندانشگا‌های برتر دنیا حضور نداشت و در سال ۲۰۱۳ پنج دانشگاه صنعتی امیرکبیر، شریف، تربیت مدرس، تهران و علوم پزشکی تهران در این نظام برای اولین بار جای گرفتند.

ساختمان جدید دانشگاه آزاد تحویل گرفته شد

رهبر گفت گفت:توافق مسئولان در جلسات دانشگاه آزاد و کمیته امداد باعث شد که  حراست کمیته امداد ساختمان را تخلیه کند و حراست دانشگاه آزاد در مجتمع مستقر شوند. البته در این بازدید  نام مجتمع به مجتمع دانشگاهی امام خمینی (ره) تغییر یافت.

رهبر تصریح کرد اضافه کرد: ۳۰ هزار دانشجوی واحد تهران مرکز دانشگاه تهران  از مهرماه به این مجتمع منتقل می‌شوند، این افراد در ۶ دانشکده و ۱۲ ساختمان مسکونی و اداری فعال بودند البته به دلیل نبود برخی تجهیزات دانشجویان سال‌های دوم، سوم و چهارم مقطع کارشناسی دانشکده هنر  به این ساختمان منتقل نمی شوند و آینده انتقال آنها پیگیری می‌شود.

 ۱۰۰ سهمیه برای جذب نخبگان در هیئت علمی دانشگاه‌ها

رئیس مرکز جذب هئیت علمی وزارت علوم گفت: امسال هم با هماهنگی سازمان امور استخدامی و بنیاد ملی نخبگان، موافقت به عمل آمد که 100 سهمیه برای جذب نخبگان به عنوان هئیت علمی اختصاص داده شود؛ به طوری که دانشگاه های مختلف حدود 76 سهمیه را توانستند استفاده کنند.
رئیس مرکز جذب هئیت علمی  وزارت علوم در ادامه در خصوص شرایط سنی برای متقاضیان جذب هیئت علمی اضافه کرد: شرط سنی شرکت متقاضیان در فراخوان جذب برای دارندگان مدرک کارشناسی ارشد 30 سال و برای دارندگان مدرک دکترای تخصصی 40 سال است.

وی ادامه داد: در صورت وجود موارد خاص در مورد دارندگان مدرک دکتری پرونده از طریق هیئت اجرایی و با مشورت هیئت اجرایی و هیئت ممیزه بررسی می‌شود.

بازگشت ۳ رشته دانشگاه صدا و سیما به دفترچه کنکور ارشد

اسفندیاری گفت:در اصلاحیه پنجم دفترچه کنکور کارشناسی ارشد سال ۹۷، سه رشته دانشگاه صدا و سیما که باقی مانده بود به دفترچه بازگشت.

وی ادامه داد: پیش از این معاون وزیر علوم هم در مصاحبه ای از حذف تعدادی از رشته های این دانشگاه خبر داده بود که باهماهنگی صورت گرفته به دفترچه بازگردانده شد.

کاهش چشمگیر مصرف گل در میان دانشجویان

پیروی رئیس مرکز مشاوره دانشگاه تهران گفت: مرکز مشاوره دانشگاه تهران در راستای تحقق رسالت تهیه مستندات معتبر برای مسئولین ذیربط اجرایی، اولویت‌های فرهنگی در زمینه ارائه خدمات درمانی ترک دخانیات و شیوه های نوین طراحی کرده است.

پیروی به بحث مصرف مواد مخدر گل در میان دانشجویان  پرداخت و افزود: از زمان اجرای طرح سیمای زندگی، مصرف مواد به خصوص گل  نسبت به سال 95 کاهش چشمگیری داشته است و وضعیت بهتری پیدا کرد و در مجموع در بین دانشگاه‌های منطقه یک و دانشگاه‌های تهران متوسط به پایین است.

آیین نامه سنوات دانشجویی به زودی ابلاغ می‌شود

مجتبی صدیقی رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم گفت: براساس آئین‌نامه وزارت علوم، دانشگاه می‌تواند اجازه ادامه تحصیل نیم سال ۹ و ۱۰ را به دانشجویان دهد، اما دانشجویان باید بابت ادامه تحصیل در این نیمسال شهریه پرداخت کنند، البته تدوین آئین‌نامه مبلغ شهریه دریافتی از دانشجویان بر عهده هیئت امنای دانشگاهاست و آن‌ها میزان شهریه سنوات دانشجویان ورودی ۹۳ به بعد را تعیین و از مهر امسال نیز اجرایی می‌کنند.

رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم تصریح کرد: هیئت امنای دانشگاه‌ها پیرو سیاست‌های کلان وزارت علوم تصمیم می‌گیرند و دانشجویان دوره کارشناسی ترم ۹ را بدون پرداخت هزینه تحصیل می‌کنند، اما برای تحصیل در ترم دهم باید شهریه پرداخت کنند.

ابلاغ سند اسلامی دانشگاه‌ها به همه واحدهای دانشگاه آزاد

حجت الاسلام والمسلمین کلانتری معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: بحث سند راهبردی فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد از مدت ها پیش تدوین شده است، خوشبختانه مراحل مختلفی را طی و قرار است این سند به عنوان یک محور حرکت در حوزه فرهنگی و دانشجویی در دانشگاه باشد.

وی ادامه داد: برنامه‌ریزی فرهنگی در سال گذشته دانشگاه آزاد را بر اساس راهبردهای سند اسلامی دانشگاه‌ها تنظیم کردیم به طوری که در سال‌های گذشته این سند رونمایی و به متن آن به همه شعبات دانشگاه‌های آزاد ابلاغ شد.

معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی اضافه کرد: دانشگاه آزاد با توجه به منویات رهبر معظم انقلاب مبنی بر اسلامی کردن دانشگاه‌ها، عزم خود را برای تحقق سند اسلامی کردن دانشگاه‌‌ها به کار گرفته است.

انتهای پیام/

تشریح آخرین وضعیت سیل استان‎های شمالی| هشدار درباره خطر سیلاب در غرب و جنوب کشور و لغزندگی معابر

رئیس‌‌جمهور: سال جدید، سال مهار تورم، متعادل‌کردن قیمت ارز و دوستی بیشتر با همسایگان است

بازیگران سریال (نون خ) سعید آقاخانی و نقش هایشان +زمان پخش

کلیدواژه: بودجه 98 تحولات ونزوئلا جشنواره فجر ارز نیما گوشت قرمز واردات گوشت

منبع این خبر، وبسایت www.mashreghnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۱۷۵۴۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • استیضاح وزیر جهاد کشاورزی به دلیل گرانی مواد غذایی /واردات گوشت ۶ هزار تن افزایش یافت
 • نخستین جلسه هیات وزیران در سال 98، چهارشنبه برگزار می شود
 • اجناس چینی در صدر واردات سال 97
 • دلسوزان نظام در نقطه‌ای آتش بس اعلام کنند/ لابی‌های سیاسی وزیران ، لطمات جبران ناپذیری به کشور می‌زند / سال جدید با مشکلات جدیدتری روبرو می شویم
 • انحصار واردات گندم و ذرت در دست یک نفر!
 • مسئولان سیل را جدی نگرفتند/ وزیران در گلستان چه گفتند/ نماینده مجلس: می دانستیم سیل می آید
 • رهاسازی ماهیان قرمز اکوسیستم منابع آبی را به هم می زند
 • فراز و فرود کاغذ در سال ۹۷/ همه آن چیزی که باعث شد کاغذ افسار گسیخته شود
 • وزیران در گلستان چه گفتند/ نماینده مجلس: می دانستیم سیل می آید
 • توزیع ۵۷۹ تن گوشت سفید و قرمز بین شهروندان گلوگاه، آمل وسوادکوه
 • سفیر ایران در بلاروس: روابط تهران و مینسک همواره بهتر شده است
 • بیش از یک تن گوشت قرمز در چابهار توزیع شد
 • جایگاه ویژه ایران در صادرات بین الملل/ تثبیت در بازار ارز مهم‌ترین حمایت دولت از تولید کننده
 • 1270 کیلوگرم گوشت قرمز در چابهار توزیع شد
 • «انقلاب معدنی» در راه است/ شکایت از ۵ نماینده/ اجرای سند ۲۰۳۰ در خیلی از مدارس/ وعده‌های شکلاتی آقای ترامپ/ نمایندگان تهران کاهش می‌یابد/ راه «افزایش حقوق کارمندان طبقه پایین» باز شد
 • از اجرای سند دانشگاه اسلامی تا افزایش سرانه اتاق‌های تندرستی
 • وزیری که از نظر مجلس کارنامه قابل قبولی ندارد/ مردم شکرگزاری کنند که هست!/ ماجرای پیرمرد کشاورزی که برای حجتی شعر خواند
 • رونق تولید، مانعی برای واردات بی رویه کالای غیر ضروری
 • نسخه‌ای برای درمان نوسانات نرخ ارز در کشور