به گزارش پارس نیوز، 

اواخر نیم‌فصل اول لیگ هفدهم بود که داریوش شجاعیان آسیب دید و رباط صلیبی‌اش را جراحی کرد. او به همین دلیل ماه‌ها از ترکیب استقلال دور شد و حضور در ترکیب این تیم در نیم‌فصل نخست لیگ هجدهم را نیز از دست داد. نام شجا‌عیان که بازیکن مورد علاقه‌ی وینفرد شفر هم هست، چند هفته قبل به لیست استقلال اضافه شد تا این چپ‌پای تکنیکی دوباره به دایره‌ی تفکرات شفر وارد شود.

 

مقابل پیکان، کمتر کسی تصور می‌کرد که شجاعیان بعد از ماه‌ها دوری از بازی‌های رسمی در ترکیب ثابت استقلال قرار بگیرد و برای این تیم از ابتدا بازی کند. اتفاقی که البته با تغییر پست شجا‌عیان نیز همراه شد. این بازیکن تکنیکی را پیش از این به عنوان بال کناری استقلال در ترکیب این تیم می‌دیدیم. چپ و راست فرقی نداشت، شفر به حضور شجاعیان در کناره‌های خط هجومی اعتقاد داشت اما مقابل پیکان پستی جدید برای او در نظر گرفت.

 

داریوش شجاعیان یکی از هافبک‌های میانی استقلال در بازی مقابل پیکان بود. طوری که روزبه چشمی وظیفه‌ی بازی به عنوان هافبک دفاعی را بر عهده داشت و شجا‌عیان و فرشید باقری نیز به عنوان بازوی او در زمین حضور داشتند. بال چپ استقلال، فرشید اسماعیلی بود و بال راست وریا غفوری که یک خط به جلو آمده بود.

 

شجاعیان در پست جدید، اطمینان شفر را به خود جلب کرد و تا زمانی که در زمین حضور داشت بازی قابل قبولی به نمایش گذاشت. شاید همین بهانه‌ای شود تا شفر از داریوش شجا‌عیان در پستی بازی بگیرد که کی‌روش از وحید امیری در تیم ملی می‌گرفت.

 

منبع: پارس نیوز

خبر بعدی:

شفر: کسی نمی‌تواند در خانواده استقلال مشکل درست کند

به گزارش فارس، وینفرد شفر در نشست خبری پیش از بازی با پارس جنوبی اظهار داشت: در ابتدای صحبت‌هایم از بابت حادثه بمب‌گذاری که چند روز پیش اتفاق افتاد ابراز ناراحتی کرده و بابت شهید شدن چند نفر تسلیت خودم را اعلام می‌کنم.

وی در ادامه افزود: حریف فردای ما تیمی محکم است و ما باید پاس‌های بلند آنها را متوقف کنیم. ما بازی شهر جم را به خاطر همین موضوع باختیم و باید در محوطه جریمه‌ تیم حریف پاس‌های بیشتری بدهیم تا بتوانیم حربه حریف فردایمان را خنثی کنیم. 

* در بازی گذشته روی یک ضد حمله گل خوردیم
شفر ادامه داد: در بازی قبل فقط یک اشتباه داشتیم و در خانه حریف روی یک ضدحمله گل خوردیم، در بازی فردا باید در میانه میدان این بازی را کنترل کنیم و سخت تلاش کنیم و زحمت بکشیم، باید با همه وجود همانطور که در تمرینات و در داخل زمین هستیم، در داخل زمین هم تلاش کنیم و وظایف‌مان را انجام بدهیم. امیدوارم فردا تماشاگران پرتعدادی به ورزشگاه بیایند زیرا به حمایت آنها نیاز داریم و با حمایت هواداران که یار دوازدهم ما هستند، تیم را تقویت کنیم.

* شرایط منشا از دو خارجی دیگرمان بهتر است

سرمربی تیم استقلال در خصوص اینکه نفرات جدیدتیمش چقدر در شرایط خوبی قرار دارند، گفت: بازیکنان جدید ما دیر به تمرینات اضافه شدند. ایسما نیاز به تمرینات بیشتری دارد و پاتوسی هم همینطور،زمانی که لیگ ما تعطیل بود من در سایت اینستات عملکرد این بازیکنان را می‌دیدم و می‌دانستم ایسما مدتی است بازی نکرده و در تعطیلات بوده است. البته پاتوسی در آفریقا بازی می‌کرد و من اعتقاد دارم لیگ کشور ایران حتی از آفریقا هم محکم‌تر است. پاتوسی بازیکن باهوشی است و پاس‌های خوبی می‌دهد، اما ایسما هنوز شرایط نود دقیقه‌ای ندارد و ما هم برای این نفرات تمرینات اختصاصی گذاشته‌ایم، هر چند شرایط منشا از دو خارجی دیگرمان بهتر است. 

* در تیم استقلال مربی یک، دو و سه وجود ندارد

سرمربی تیم استقلال در خصوص نقش فرهاد مجیدی در کادر فنی این تیم گفت: مجیدی عضوی از کادر فنی ما است مثل میگوئل کولی، مارتین و بیژن طاهری، او اولین تجربه مربیگری را پشت سر می‌گذارد و من باید اشاره کنم در تیم ما مربی یک، دو و سه وجود ندارد. ما همه در کنار هم هستیم و نقاط ضعف و قوت را برطرف می‌کنیم. یکی از مسائل مهم هم این است که فرهاد مجیدی فارسی صحبت می‌کند و راحت می‌تواند خیلی صحبت‌ها را در کنار خط به بازیکنان منتقل کند. او مهاجم بسیار خوبی بوده و در امارات هم برای تیم من بازی کرده و می‌تواند یک الگوی خوب برای مهاجمان جوان تیم ما مثل صیادمنش، آقایی و بقیه باشد. مجیدی ذهنیت و خلق و خوی بازیکنان ایرانی را خوب می‌شناسد و با روحیات آنها آشنا است و ما هم به خوبی از وی استفاده می‌کنیم. 

* باید ببینیم وضعیت پاتوسی برای بازی فردا چگونه است

شفر در مورد اینکه پاتوسی فردا مقابل پارس جنوبی بازی خواهد کرد یا نه، اظهار داشت:‌ شایدبازی کند،باید ببینیم در آخرین تمرین قبل از بازی چه اتفاقی رخ می‌دهد. او بسیار مثبت و باروحیه است، حتی زمانی که نمی‌توانست بازی کند مدام می‌گفت چرا نمی توانم بازی کنم، خودش مشتاق بود که بازی کند. اکنون باید ببینیم در آخرین تمرین شرایط چگونه است. 

* استقلال در جایگاه اول است و کسی نمی‌تواند در خانواده مشکل درست کند

شفر با اشاره به جلسه‌اش با مدیرعامل باشگاه استقلال گفت: یک نکته را باید بگویم، چند روز پیش در تمرین استقلال گفتند که با مدیرعامل استقلال باید جلسه داشته باشیم، از دیشب این جلسه برگزار شد و خیلی جلسه خوبی بود، با مدیرعامل باشگاه در مورد تمام مسائل صحبت کردیم، من بارها گفته‌ام که می‌خواهم استقلال جدیدی بسازم، دیشب هم در مور مسائل مختلف صحبت کردیم. مهم است که ما هم مشکلات و مسائل را حل کنیم، همه می‌توانیم کمک  کنیم، هدفم کمک کردن است. با تجربیاتی که در فوتبال دارم و با آن آشنا هستم، من و مدیرعامل باشگاه می‌گوییم که استقلال در جایگاه اول است و هیچ کس نمی‌تواند در این خانواده مشکل درست کند. 

* ما باید برای هواداران کار کنیم نه اینکه فقط صحبت کنیم

سرمربی تیم استقلال در پاسخ به این سؤال که در جلسه شب گذشته‌اش با مدیرعامل این باشگاه آیا مشکلات مالی مورد بررسی قرار گرفت یا خیر، گفت:‌ ما در مورد همه مسائل با هم حرف زدیم، لیستی از مسائل و  مشکلات را به مدیرعامل ارائه کردم و فکر می‌کنم خیلی از شما نمایندگان رسانه‌ها هم مشکلات ما را می‌دانید. مهم این است که قدم به قدم جلو رفته و مشکلات را حل کنیم. استقلال تیم بزرگی است که در همه جا هوادار دارد، ما در تبریز حدود دویست تماشاگر داشتیم که حتی سنگ هم خوردند، ما باید برای آنها کار کنیم نه اینکه فقط صحبت کنیم و بگوییم می‌خواهیم فلان کار را انجام بدهیم. من نسبت به تماشاگران استقلال مسئول هستم و می‌دانم که آنها از تیم ما حمایت می‌کنند. 

* امسال در گروه سخت تری در آسیا هستیم

به گزارش خبرگزاری فارس، شفر در پایان گفت: ما در فرصت کوتاهی هم باید در لیگ قهرمانان آسیا به میدان برویم، سال گذشته گروه سختی داشتیم و امسال گروهی سخت‌تر، شما دیدید که الهلال و الدوحیل چه پولهایی برای جذب بازیکنان جدید هزینه کردند، البته من معتقد هستم بهترین بازیکن بازی را نمی‌برد و همیشه بهترین تیم است که برنده بازی می‌شود. ما هنوز به آن زمان نرسیده‌ایم و فردا بازی مهمی داریم، اولین برنامه ما فعلا دیدار با پارس جنوبی است. 

      

احمد توکلی: اگر تحریم نبودیم و مردم مرفه بودند، FATF را نمی‌پذیرفتیم

در پی تعویق در تصویب لایحه "پالرمو" رقم خورد| قله‌های جدید برای دلار و سکه

جزئیات تعطیلی مدارس فردا چهارشنبه اول اسفندماه ۹۷

کلیدواژه: جراحی زمین تیم ملی استقلال بازی تیم ملی جراحی فوتبال ایران پارس پارس نیوز

منبع این خبر، وبسایت www.parsnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۱۷۵۵۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • بازیکن جدید استقلال جای شجاعیان را گرفت
 • شجاعیان و استقلال در انتظار رای کمیته تعیین وضعیت
 • تکلیف شجاعیان دست کمیته تعیین وضعیت
 • جلسه کمیته تعیین وضعیت برای پرونده شجاعیان
 • دفاعیات نمایندگان استقلال و ماشین‌سازی در کمیته تعیین وضعیت
 • برگزاری جلسه کمیته تعیین وضعیت برای پرونده شجاعیان
 • شجاعیان به دنبال جبران بازی با تراکتور (عکس)
 • شفر در استقلال به بزنگاه مهم رسید
 • آشنا به شریعتمداری/ اگرادعای شریعت-مداری دارید لااقل از حربه بهتان دوری کنید
 • شجاعیان؛ یک قصه و دو دیدگاه
 • پاسخ کیهان به جوابیه حسام الدین آشنا
 • جوابیه آشنا به کیهان
 • «وحيد تاج» در زنجان روي صحنه رفت
 • استقلال تهران -پارس جم/ گربه سیاه در تله‌ی مرد آلمانی/ شفر از تارتار امتیاز می‌خواهد
 • توضیحات شریعتمداری درباره کامپیوتر اپل دفترش/شکایت «رئیس دولت اصلاحات» از «کریمی قدوسی»/واکنش تند امیرآبادی به درخواست آشنا از ضرغامی!/طعنه‌های ذوالنور به کواکبیان
 • از وحید امیری دفاع چپ در نمی آید
 • صالحی‌امیری: برنامه‌ای برای تغییر دبیرکل کمیته ملی المپیک نداریم/ تلاش می‌کنیم کرسی‌های مهمی را در شورای المپیک آسیا در اختیار بگیریم
 • واکنش امیرآبادی به درخواست آشنا از ضرغامی!
 • تقوی: مدیران هم در ایران دلالی می‌کنند / شفر باید سبک فوتبالش را مشخص کند/ فوتبال ایران چه دارد که من به عنوان دستیار کار کنم؟