به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز، دانشگاه آزاد اسلامی مولود انقلاب اسلامی است. این دانشگاه از زمان تاسیس تاکنون تعداد زیادی از دانشجویان را در رشته های مختلف جذب کرده است. آمارها نشان می‌دهد تنها در واحد‌های تهران دانشگاه آزاد اسلامی 205 هزار دانشجو، در واحد های زیر مجموعه استان تهران 143 هزار و 400 دانشجو، در واحد های زیر مجموعه استان اصفهان 90 هزار دانشجو و در واحد ها و مراکز خراسان رضوی نزدیک به 61 هزار دانشجو پذیرش کرده است.

دانشگاه آزاد اسلامی پس از انقلاب اسلامی بیشترین توسعه را در حوزه علوم انسانی داشته است.

واحد مشهد

دانشگاه آزاد اسلامی مشهد از نخستین واحدهای دانشگاهی است که در آذر ماه سال 1361 تاسیس و با 167 دانشجو در سه رشته در مهر ماه 1362 حرکت علمی خود را آغاز کرد.در حال حاضر آمار دانشجویان این واحد دانشگاهی بیش از 32 هزار نفر و تعداد فارغ التحصیلان 80 هزار و 50 نفر است.

به عبارتی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد، بزرگترین دانشگاه شرق کشور است.

واحد بردسکن

دانشگاه آزاد اسلامی واحد بردسکن در سال 1379 به همت هیات امنای دانشگاه تاسیس و با 17 دانشجو در رشته کاردانی آموزش ابتدایی حرکت علمی خود را آغاز کرد.

با اضافه شدن رشته های دیگر در مقاطع کاردانی پیوسته و ناپیوسته و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته تعداد دانشجویان این مرکز به 1170 نفر در سال جاری رسید.

واحد تایباد

دانشگاه آزاد اسلامی واحد تایباد در سال 1378 دانشگاه تاسیس و با دو رشته آموزش ابتدائی و حسابداری مشغول بکار شد.

در حال حاضر این واحد دانشگاهی 700 دانشجو در 28 رشته تحصیلی پذیرش کرده است.

واحد تربت جام

دانشگاه آزاد اسلامی تربت جام یکی از واحدهای آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی ایران در شهر تربت جام است. این واحد دانشگاهی درحال حاضر 1800 دانشجو دارد.

واحد تربت حیدریه

دانشگاه آزاد اسلامی واحد تربت حیدریه 2 هزار و 800 دانشجو دارد.

واحد سبزوار

دانشگاه آزاد اسلامی واحد سبزوار در یکم اسفندماه سال 1363 در دومین شهر بزرگ استان خراسان رضوی به‌عنوان نخستین دانشگاه در این شهر و دومین دانشگاه در سطح اُستان‌های خراسان شمالی، رضوی و جنوبی تأسیس شد.

در حال حاضر نزدیک به 5 هزار دانشجو در سه مجموعه‌ی ساختمانی این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

واحد قوچان

دانشگاه آزاد اسلامی واحد قوچان در روز دوم آبان سال 1368 تاسیس و فعالیت آموزشی خود را ازنیمسال دوم سال تحصیلی 1369-1368 با پذیرش حدود 130 نفر دانشجو دردو رشته کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی و آموزش ابتدایی، در ساختمان استیجاری با زیربنا حدود 700 مترمربع و با حداقل امکانات لازم کار خود را آغاز کرد.

این واحد دانشگاهی دارای 52 رشته تحصیلی در چهار مقطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری با حدود بیش از 4500 نفر دانشجو است.

واحد کاشمر

واحد کاشمر در 25 فروردین ماه سال 1369 فعالیت خود را با یک رشته‌ (آموزش و پرورش ابتدایی ) با جذب۴۴ دانشجو در ساختمانی آغاز کرد.

این واحد دانشگاهی در حال حاضر بیش از 2500 دانشجو در تمامی مقاطع پذیرش کرده است.

واحد گناباد

دانشگاه آزاد اسلامی واحد گناباد در سال 1364تأسیس شد و تاکنون بیش از 9 هزار نفر دانش‌آموخته داشته است. این دانشگاه به ۳۲ آزمایشگاه و ۱۸ کارگاه مستقل در گروه‌های علوم پزشکی، علوم پایه، فنی و مهندسی و کشاورزی، و نیز کتابخانه‌ای با۴۲٬۰۰۰ جلد کتاب در قالب ۲۰٬۱۹۰ عنوان مجهز است و شش انجمن علمی برق، حسابداری، مددکاری اجتماعی، پرستاری، رباتیک و کشاورزی در آن فعال هستند.

این واحد دانشگاهی در حال حاضر 3 هزار نفر دانشجو دارد.

واحد نیشابور

دانشگاه آزاد اسلامی واحد نیشابور در اردیبهشت ماه سال 1364 در شهر نیشابور تاسیس شد. دانشگاه آزاد اسلامی واحد نیشابور دارای ۴ دانشکده علوم انسانی، فنی و مهندسی، علوم پایه و علوم پزشکی، و عمران و معماری است.

این واحد دانشگاهی در حال حاضر 5 هزار و 700 دانشجو دارد.

مرکز خواف

دانشگاه آزاد اسلامی خواف در بهمن سال 1390 مجوز راه اندازی از سازمان مرکزی دریافت کرد و در فروردین سال 1391 با 66 دانشجو فعالیت خود را رسما آغاز کرد.

این مرکز دانشگاهی در حال حاضر حدود 900 دانشجو دارد.

مرکز درگز

دانشگاه آزاد اسلامی درگز در مهرماه 1382 با تعداد 82 دانشجو در دو رشته کاردانی کامپیوتر و کاردانی حسابداری حرکت علمی خود را آغاز کرد.

این مرکز دانشگاهی در حال حاضر 350 دانشجو در 13 رشته دارد.

مرکز سرخس

دانشگاه آزاد اسلامی مرکز سرخس سال 1387 تاسیس شده است و این واحد دانشگاهی در حال حاضر 400 دانشجو دارد.

مرکز جوین

مرکز دانشگاهی جوین سال 1386 تاسیس شده است و درحال حاضر 42 دانشجو دارد. این مرکز دانشگاهی در رشته های کاردانی کامپیوتر و مهندسی برق دانشجو پذیرش می کند.

انتهای پیام/

28 / 167 واحد مشهد واحد گناباد مرکز درگز مرکز سرخس مرکز جوین واحد نیشابور واحد کاشمر

منبع: ایسکانیوز

خبر بعدی:

توزیع آرد در نانواییهای غیرمجاز خراسان رضوی متوقف شد

مشهد- ایرنا- مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی خراسان رضوی گفت: با فعالیت سامانه جامع فروش آرد صنف و صنعت و آزادپزها توزیع آرد در نانوایی های غیرمجاز استان متوقف شده است.

حمید رضا نوری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تمامی واحدهای نانوایی و صنعتی که تا پیش از این بدون برخورداری از مجوز رسمی و پروانه های بهداشتی آرد آزاد می خریدند و فعالیت می کردند دیگر امکان خرید آرد ندارند.
وی ادامه داد: از این پس فقط افرادی که دارای پروانه مجاز باشند با ثبت اطلاعات پروانه خود در سامانه جامع فروش آرد امکان ثبت نام و بهره مندی از مزایای این سامانه را دارند.
مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی خراسان رضوی گفت: هدف از راه اندازی این سامانه شفافیت، ساماندهی و هدفمند شدن یارانه دولت در حوزه گندم و آرد و نظارت بر آن است. نوری افزود: یارانه اختصاصی دولت به گندم و آرد بسیار سنگین است و به همین علت پیش از این اعلام شده بود که نانوایی هایی که از چهارم مرداد امسال حتی پروانه هم دریافت کنند مورد تائید شرکت غله نیستند چرا که در شهرهایی مانند مشهد فعالیت واحدهای نانوایی به حد اشباع رسیده است و دیگر امکان صدور مجوز نانوایی وجود ندارد.
وی در خصوص برخی اخبار مبنی بر تعطیلی نانوایی ها در مشهد و برخی شهرستانهای خراسان رضوی به خاطر عدم دریافت آرد نیز گفت: هیچ واحد نانوایی دارای پروانه مورد تائید در استان وجود ندارد که آرد مورد نیاز خود را به میزان تولید و درخواست دریافت نکرده باشد.
مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی خراسان رضوی گفت: هم اکنون 150 واحد نانوایی فاقد مجوز در این استان وجود دارد که از این تعداد، 130 واحد در مشهد قرار دارد.
نوری افزود: در زمینه تامین آرد مورد نیاز خراسان رضوی به هیچ وجه کمبودی وجود ندارد و انبارهای استان کاملا پر هستند و سهمیه آرد فوق العاده برای یارانه های کشیک نوروزی نیز در حال نهایی شدن است.
او ادامه داد: توزیع آرد در استان خراسان رضوی بر اساس شمار جمعیت و با احتساب سرانه ماهیانه هر نفر 7.5 کیلوگرم توزیع می شود.
هم اکنون چهار هزار و 400 واحد نانوایی یارانه ای و هزار و 735 واحد نانوایی آزاد پز در استان خراسان رضوی فعالیت دارد.
1922/7496

احمدی‌نژاد: دو تا خدا در دنیا باشد، فساد می‌شود| ما زورمان به بقیه نرسید| اختیارات در قوه قضائیه و مقننه متمرکز است اما پاسخگویی در قوه مجریه است| مردم هر سیستم حکومتی خواستند، حقشان است| بخش‌هایی از قانون اساسی و ساختارها باید تغییر کند| رهبری هرچقدر اخت

در پی محبوبیت از دست رفته| چرا احمدی‌نژاد دیگر پدیده‌ای غیر‌ضروری و بی‌معنی محسوب می‌شود؟

رونمایی از داروی تمام ایرانی روفانیب 5

کلیدواژه: واحد مشهد واحد گناباد مرکز درگز مرکز سرخس مرکز جوین واحد نیشابور واحد کاشمر

منبع این خبر، وبسایت www.iscanews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۱۷۵۵۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • دانشگاه فردوسی برای ایجاد مرکز فناوری‌های نوین نیازمند حمایت خیرین است
 • نرخ پوشش تحصیلی بعد از انقلاب چندین برابر شده است/ تحصیل هزاران دانشجو در مقطع دکتری
 • دهخدا همسرش را رئیس انجمن تیراندازی فدراسیون دانشگاهی کرد
 • دانشگاه فردوسی نیازمند حمایت خیرین برای ایجاد مرکز فناوری‌های نوین است
 • شهرک گلخانه‌ای جهاد دانشگاهی لرستان ظرفیت خیلی خوبی است
 • رییس جهاد دانشگاهی: تکیه بر توان داخلی و اقتصاد دانش‌بنیان، راه نجات کشور در شرایط فعلی است
 • ماموریت اصلی جهاد دانشگاهی دفاع از فرهنگ انقلاب اسلامی است/ تولیدات قرآنی جهاد به جامعه منعکس شود
 • ۵ عضو شورای شهر یکی از توابع استان کردستان به اتهام تحصیل مال نامشروع به حبس محکوم شدند/ تبرئه شدن افشاکنندگان فساد
 • ۵ عضو شورای یکی از توابع کردستان به اتهام تحصیل مال نامشروع به حبس محکوم شدند/ تبرئه شدن افشاکنندگان فساد
 • جهاد دانشگاهی قزوین برای تهیه سامانه توزیع گوشت آمادگی دارد
 • ایجاد شبکه‌های علمی تنها راه توسعه واحدهای دانشگاهی/‏‏آغاز‬ رویکرد دانشگاه جامعه‌محور در کشور
 • دانش آموز بازمانده از تحصیل در اهر نداریم
 • خراسان رضوی| بزرگ‌ترین واحد بسته‌بندی فرآورده‌های گوشتی شرق کشور به بهره‌برداری رسید
 • لزوم دخیل شدن جامعه دانشگاهی در توسعه کشور
 • برگزیدگان بخش دانشگاهی جشنواره مد و لباس فجر معرفی شدند
 • ویژه برنامه تکریم از مادران شهدای دانشجو چهارم اسفند در بهبهان برگزار می‌شود
 • کسر از حقوق برای امکاناتی که وجود ندارد/ هزینه دو برابری دانشجومعلمان برای پرداخت خوابگاه
 • 16 هزار دانشجو در واحدهای استان یزد تحصیل می کنند
 • کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج، اعضای خانواده بزرگ دانشگاهی هستند