هوشنگ نصیرزاده مدیرعامل باشگاه ماشین سازی درباره اشتباهات داوری در بازی‌های لیگ برتر اظهار کرد: تعداد داوران در بازی‌های لیگ برتر با حضور داوران پشت دروازه بیشتر شده  و همین موضوع افزایش اشتباهات داوری را به دنبال داشته است. همچنین از داوران جوان در بازی‌ها استفاده می‌شود و داوران باتجربه حضور ندارند و همین موضوع هم در اشتباهات داوری تاثیرگذار بوده است.

او ادامه داد: اشتباهات داوری در همه جای دنیا وجود دارد، اما نباید این اشتباهات برای یک تیم تداوم داشته باشد. ۲ پنالتی در هفته هفدهم برای ۲ تیم تبریزی گرفته نشده است و از کمیته داوران درخواست داریم در انتخاب داوران دقت بیشتری داشته باشد.

پنالتی گرفتن بهترین آوانتاژ در فوتبال است 

نصیرزاده درباره اینکه داور بازی در صحنه پنالتی برای تراکتورسازی آوانتاژ گرفته است، گفت: پنالتی گرفتن بهترین آوانتاژ است و چیزی به نام اینکه داور در صحنه پنالتی آوانتاژ گرفته است وجود ندارد. به هر حال گزارشگر بازی تراکتورسازی و نساجی مازندران به اشتباه اعلام کرد که داور آوانتاژ گرفته است.

جواب مخارج تیم تراکتورسازی را چه کسی می دهد؟

مدیرعامل باشگاه ماشین سازی درباره صدور بیانیه از سوی تیم‌های لیگ برتر اظهار کرد: با توجه به اینکه تصمیمات داوران قابل تغییر نیست تیم‌ها بیانیه منتشر می‌کنند برای اینکه بتوانند هواداران خود را آرام کنند. برخی از تیم‌ها زحمت می‌کشند و تیمی همانند تراکتورسازی با هزینه سنگین وارد مسابقات شده است و زمانی که پنالتی این تیم را نمی‌گیرند جواب مخارج این تیم تبریزی را چه کسی می‌دهد؟ دربازی تیم ما برابر صنعت نفت آبادان هم یک پنالتی گرفته نشد و چه کسی جوابگوی هزینه‌های هدر رفته ماست.  

 بیانیه ها برای دقت بیشتر داوران  صادر می شود 

او ادامه داد: صدور بیانیه باشگاه‌ها برای این است که داوران بیشتر دقت کنند. داور بازی تیم ما برابر صنعت نفت آبادان خطا‌های بی موردی می‌گرفت و اشتباهات داوران باعث می‌شود که بازیکنان میلیاردی محروم شوند و این موضوع ضرر زیادی به تیم‌ها وارد می‌کند.

نصیر زاده درباره استفاده از سیستم VAR در بازی‌های لیگ برتر بیان کرد: سیستم کمک داور ویدئویی در صحنه‌های حساس باعث توقف بازی می‌شود و همین امر منجر می‌شود که داور تصمیم صحیح بگیرد. هزینه استفاده از سیستم VAR زیاد است، اما به نظرم تاج می‌تواند با راه اندازی این سیستم، داوری فوتبال را متحول کند  چرا که او مدیریت قوی در مسائل اجرایی دارد.

بهترین هافبک خود را به تیم ملی امید دادیم 

مدیرعامل ماشین سازی درباره اعتراض کرانچار به ندادن بازیکن از سوی باشگاه‌ها به تیم ملی امید گفت: بهترین هافبک خود را در اختیار تیم ملی امید قرار دادیم. همچنین با توجه به اینکه تیم ملی امید اهمیت زیادی برای ما دارد به همین علت همکاری لازم را با این تیم انجام می‌دهیم.

او درباره برنامه فشرده بازی‌های لیگ برتر گفت: فشردگی بازی‌ها به علت رقابت‌های جام ملت‌های آسیا است و همه کشور‌های آسیایی باید در یک زمان مشخص بازی‌های لیگ خود را تمام کنند و لیگ برتر کشورمان هم باید در اواخر اردیبهشت ماه به پایان برسد. به هر حال همین موضوع باعث شده است که بازی‌های لیگ برتر فشرده برگزار شود.

 

منبع: افکارنيوز

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

آزمون‌وخطا در جشن بزرگ سینمای ایران/ فیلم‌ها تدریجی داوری می‌شوند

رامین حیدری فاروقی، رئیس «انجمن عالی هنرها و فنون سینمایی ایران» در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به داوری فیلم‌ها در بیست و یکمین جشن بزرگ سینمای ایران، در قالب آکادمی گفت: از سال گذشته با برگزاری شورای عالی و تصویب اساسنامه، هیئت رئیسه «انجمن عالی هنرها و فنون سینمایی» شکل گرفت و در تعامل با خانه سینما قرار شد طی دوره‌ای ۳ ساله این مرجع به «طراز معیار» خود در برگزاری جشن بزرگ سینمای ایران برسد.

وی بیان کرد: امسال در دور اول و به صورت آزمون و خطا، بنا شد هیئت رئیسه با مستندنگاری و ثبت علمی فرایند جشن، در قالب حضور مشورتی در کنار خانهٔ سینما قرار گیرد. همچنین مازیار میری با توجه به تجربه‌ای که در برگزاری دوره‌های مختلف این جشن داشته، به عنوان مدیر اجرایی انتخاب شد تا جشن بیست و یکم در نزدیک‌ترین شکل به تجربه چند سال اخیر و البته با چند تغییر برگزار شود.

جشن از سال آینده زیرنظر «انجمن عالی» برگزار می‌شود

رئیس انجمن عالی هنرها و فنون سینمایی ایران با اشاره به اینکه این دوره از جشن خانه سینما در دوره انتقال است و مدیریت کامل جشن در سال بعد زیر نظر هیئت رئیسه انجمن‌عالی قرار خواهد داشت، توضیح داد: بخش اول داوری‌ها در این دوره از جشن انجام شده است و تا چند روز آینده شرایط اعلام اسامی نامزدها برای دور دوم داوری فراهم می‌شود که جزئیات آن را دبیر اجرایی جشن اعلام می‌کند.

وی ادامه داد: یکی از کارهای مهم در این دوره، ثبت آماری همه مراحل برای بررسی و آسیب شناسی برگزاری جشن به صورت آکادمی است و باید دید که مشارکت در هر بخش چطور بوده یا در نمایش‌های آزمایشی بعضی از فیلم‌ها، داوران چگونه استقبال کرده‌اند.

حیدری فاروقی گفت: برای جشن بیست و دوم (دوره بعد) هم تدارک لازم دیده شده، به عنوان مثال برای دوره بیست و دوم داوران می‌توانند همزمان با اکران، در طول سال فیلم‌ها را در سینماهای برگزیده ببینند. روند و رویه ترتیب داده شده برای اجرای جشن ۲۲ حاصل تلاش هیئت رئیسه، مدیر اجرایی و مشورت با شاخه‌های مختلف سینمای ایران است که معرفی کامل آن در قالب انجمن عالی فرصت مفصلی می‌خواهد.

داوری تدریجی فیلم‌ها در طول سال

وی در ادامه توضیح داد: امسال هر داور با یک همراه می‌تواند به سینماهایی که دارای کیفیت پخش استاندارد هستند و اعلام آمادگی کرده‌اند، مراجعه و فیلم‌ها را ببیند. ما بر پایهٔ اساسنامه متعهد هستیم به دنبال شرایطی باشیم که اعضای محترم داوری انجمن‌عالی، در طول سال مشارکت فعال داشته باشند و در مناسبت‌های مختلف هم با جایگاه انجمن‌عالی به عنوان مرجع ارزیابی کیفی سینمای ایران بتوانند آثار را ببینند، آراء خود را به تدریج و به شکل طبقه‌بندی شده ثبت کنند و با مشارکت حداکثری تهیه‌کنندگان فیلم‌ها، نمایش‌هایی خاص اعضای انجمن‌عالی در طول اکران سالیانه و در نزدیکی جشن هر دوره هم تدارک دیده شود. البته در جشن بیست و یکم نیز با مشارکت خانه سینما و تلاش دبیرخانهٔ جشن، نمونه‌هایی از نمایش برای داوران، با اعلام و دعوت از آنها ممکن شد.

این تهیه‌کننده سینمای مستند در مورد اینکه آیا زمان و شکل انتخابات هیئت مدیره خانه سینما در دوره پیش رو، در برگزاری جشن بزرگ سینمای ایران تأثیری دارد یا نه، بیان کرد: باید بگویم هیئت مدیره فعلاً از روال پیش‌بینی شده حمایت کرده و قرار است همه چیز طبق بیش‌بینی انجام شود.

وی تاکید کرد: در نهایت باید اضافه کنم، جشن سینمای ایران، آیینی برای تاکید بر اهمیت رشد کیفی سینمای ما است اما دامنهٔ فعالیت انجمن‌عالی هنرها و فنون سینمای ایران بسیار وسیع بیش‌بینی شده که جشن می‌تواند، بخشی مهم از نمود عینی آن باشد.

حیدری فاروقی در پایان گفت: در این مدت نمایندگان بخش‌های مختلف سینمای ایران آماده بوده‌اند تا در کنار هم، برای این موجودیت معتبر بین‌المللی فرهنگ و هنر ایران بکوشند و خانهٔ سینما و به نمایندگی از آن، مدیریت خانهٔ سینما از آن پشتیبانی کرده است.

کد خبر 4672259 نیوشا روزبان

پاسخ تهدیدآمیز کریمی قدوسی به نماینده تربت جام

چرا افزایش قیمت دلار، کالاها را گران می‌کند اما کاهش قیمت آن تاثیری بر بازار ندارد؟

خانم ها میتوانند به جای مهریه این حقوق را بگیرند!

کلیدواژه: لیگ برتر کمیته داوران فوتبال بازی نساجی صنعت نفت نفت آبادان تیم ملی داوری نصیرزاده ماشین سازی

منبع این خبر، وبسایت www.afkarnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۱۷۵۶۸ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • ممبینی: رفعتی بازنشسته بود و باید می‌رفت
 • شروع لیگ نوزدهم با VAR منتفی شد
 • داود رفعتی؛ رئیس سابق دپارتمان داوری: ممبینی به دروغ گفت هیات رئیسه من را نمی‌خواهند؛ بازنشسته‌های دیگری در فدراسیون کار می‌کنند
 • ممبینی، رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال: رفعتی بازنشسته بود؛ اجرای سیستم VAR به سازمان لیگ بستگی دارد
 • شکوری: اضافه شدن VAR به ۶ ماه زمان نیاز دارد/ باید همه ورزشگاه‌ها مجهز شوند تا از این سیستم استفاده کنیم
 • ممبینی: فدراسیون مثل همیشه حمایت‌های خوبی از جامعه داوری دارد/ در مسابقات اشتباهات داوری کمتر می‌شود
 • ممبینی: مشکلات داوران، یک شبه حل ​نمی‌شود
 • شکوری: مشکل طلب ویلموتس حل می‌شود/ استانداردها رعایت شود لیگ را آغاز می‌کنیم
 • ابراهیم شکوری: مشکل پرداخت طلب ویلموتس با کمک مردم و رسانه‌ها حل می‌شود؛ سیستم VAR به شروع لیگ نوزدهم نمی‌رسد
 • ممبینی: با استفاده از VAR اشتباهات داوری را به حداقل می‌رسانیم
 • شکوری: می‌خواهیم با VAR اشتباهات را به حداقل برسانیم/ این سیستم قطعا به شروع لیگ نمی‌رسد
 • استانداردها رعایت شود لیگ را آغاز می‌کنیم
 • شکوری: مشکل پرداخت طلب ویلموتس با کمک مردم و رسانه حل می‌شود/ VAR به شروع لیگ نوزدهم نمی‌رسد
 • از استقبال اندک ‌تا انحصاری بودن رتبه‌های برگزیده در بزرگترین رویداد قرآنی چهارمحال‌و‌بختیاری
 • جام شهدای شیراز؛ قهرمانی پارس جنوبی با پیروزی برابر شاهین بوشهر در ضربات پنالتی
 • خسروی: مدرس کلاس ناظری داوری دربی بود/ناظران داوری رودربایستی نداشته باشند
 • دومین پیروزی زنیت با گلزنی سردار آزمون از روی نقطه پنالتی + عکس
 • دنیز آیتکین، داور دیدار معروف بارسلونا-پاری سن ژرمن: بزرگ‌ترین اشتباه دوران داوری من، یک خطای پنالتی روی رویس بود که آن‌ را نگرفتم
 • ۱۵۰ میلیارد تومان تسهیلات برای ساخت بیمارستان خصوصی مراغه تخصیص یافت