به گزارش سرویس خبری بسیج علمی از  استان تهران؛ معاونت علمی و پژوهشی سپاه شهرقدس و خانه نخبگان بسیج قدس به مناسبت چهلمین جشن پیروزی انقلاب اسلامی بیانیه ای صادر کرد.

22 بهمن بزرگترین نماد دموکراسی و پرشورترین رفراندومی است که هرساله درسالگردپیروزی انقلاب اسلامی ایران برگزارمی‌شود.

ایام دهه فجر  یاد آور ایستادگی ها، جانفشانی ها و رشادت های ملت انقلابی و فکور و نخبگان ایران اسلامی است که با حضور موثر و کارامد خود در همه ی عرصه ها بویژه علم و فناوری ،در صحنه نبرد با خود کامگی و استبداد  سر بلند و سرافراز  بر سکوی اقتدار و پیروزی ایستادند . امروز بعد از گذشت  40 سال از پیروزی انقلاب شکوهمند  اسلامی  ملت ایران نشان داده است که استعمارگران و زورگویان در دستیابی به اهداف کوته نظرانه خود که داعیه سردمداری و سلطه بر جهان را دارند  در برابر  عزت و  مقاومت  این مردم دلاور  ناکام و در مانده هستند . 

بی‌شک امت هوشیار و بیدار اسلامی نیک  می‌دانند که رمز تداوم حرکت پیروزمندانه انقلاب اسلامی و راه عبور از مشکلات فراروی کشور،نه در اعتماد به نظام فرسوده لیبرال دموکراسی غرب بلکه در تمسک و تبعیت از ولایت فقیه، توجه به وحدت اسلامی  صبر و حضور هوشمندانه در صحنه ‌و توجه به نیروی انسانی جوان ،خلاق و ما میتوانیم در گذار از اقتصاد نفتی به اقتصاد دانش بنیان خواهد بود.

اینک که تأثیرات شگرف انقلاب اسلامی در محیط بین‌الملل، بیش از هر مقطع تاریخی در اعتراف جهانیان در تبدیل‌شدن ملت ایران به قطب تأثیرگذار جهانی مشهود است، پس از سال‌ها، نقاب از چهره استکبار جهانی برداشته و خوی استکباری آن را بیش از پیش نمایان کرده است. سیاست‌های کینه‌ورزانه‌ای که چهاردهه، اثبات‌کننده این نکته است که ذات نظام سلطه، استکباری است و با رفتن دولت‌ها، تغییری در آن صورت نخواهد پذیرفت، همچنان‌که عملکرد روزهای اخیر دولت  آمریکا در ادامه سیاست‌های خصمانه و نژاد پرستانه علیه انقلاب و ملت بزرگ ایران اسلامی آن را تأیید می‌کند.

همانگونه که رهبر فرزانه انقلاب اسلامی روز 22 بهمن و راهپیمایی 22 بهمن را «مظهر اقتدار ملی» و «مظهر ملت ایران» اعلام فرموده اند، خانه نخبگان بسیج قدس به نمایندگی از جمع نخبگان،جوانان سرآمدان، فناوران و دانشگاهیان از حضور حماسه ساز و آگاهانه ملت عزیز ایران که مایه ناامیدی دشمنان و امیدآفرینی برای آزادی خواهان جهان است قدردانی کرده و این حماسه بزرگ در بهار چهل سالگی انقلاب اسلامی را به همه هم وطنان عزیز تبریک عرض می نماییم.

منبع: بسیج نیوز

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

جهانگیری: پیشبرد برنامه‌های فرهنگی به صورت دستوری به نتایج موفقی نمی‌رسد

به گزارش جماران، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، دکتر اسحاق جهانگیری با اشاره به اینکه نقشه مهندسی فرهنگی کشور پس از بررسی در ۳۳ جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسید، اهمیت این سند را مورد تاکید قرار داد و گفت: مقام معظم رهبری نیز نسبت به اجرای این سند تاکید دارند و لازم است با پیگیری مجدانه ستاد هماهنگی و راهبری اجرای نقشه مهندسی فرهنگی کشور را به ستادی کارآمد تبدیل کنیم.

معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه پیشبرد اهداف و برنامه های فرهنگی نیازمند وفاق ملی، مشارکت مردم و اجماع اندیشمندان و نخبگان فرهنگی کشور است، تصریح کرد: با توجه به تلاش بیگانگان برای غلبه فرهنگی بر جامعه و نسل جوان کشور، نیازمند آن هستیم که با مشارکت نخبگان فرهنگی، اجتماعی و دینی، برنامه ریزی دقیقی برای اجرای نقشه مهندسی فرهنگی کشور انجام دهیم.

دکتر جهانگیری با تاکید بر اینکه پیشبرد برنامه های فرهنگی به صورت دستوری نتایج موفقی در بر نخواهد داشت، تصریح کرد: ستاد هماهنگی و راهبری اجرای نقشه مهندسی فرهنگی کشور به دنبال اجرای برنامه های فرهنگی از طریق دستوری نیست بلکه در حقیقت حمایت از برنامه های فرهنگی کشور را با اتکاء به نقش آحاد جامعه دنبال می کند.

معاون اول رییس جمهور با تاکید بر ضرورت استفاده از نظرات و دیدگاههای نخبگان و صاحبنظران فرهنگی کشور در روزآمدسازی نقشه مهندسی فرهنگی کشور، از دبیرخانه ستاد خواست جزئیات این سند به طور کامل در اختیار همه صاحبنظران و جامعه قرار گیرد تا نظرات و نقدهای سازنده آنان بتواند به روزآمدسازی هرچه بهتر این سند کمک کند.

وی همچنین با اشاره به اینکه لازمه تصویب طرح ها و پروژه های کلان کشور، برخورداری از پیوست اقتصادی و زیست محیطی است، افزود: لازم است دبیرخانه ستاد ویژگی های مورد نظر خود برای پیوست فرهنگی طرح های کلان را با سازمان برنامه و بودجه مطرح کند تا از این به بعد پیوست فرهنگی نیز در طرح های کلان کشور مد نظر قرار گیرد.

دکتر جهانگیری خاطرنشان کرد: رصد تغییر و تحولات فرهنگی و اجتماعی کشور را از جمله وظایف ستاد هماهنگی و راهبری اجرای نقشه مهندسی فرهنگی کشور برشمرد و اظهار داشت: اجرای این برنامه نیازمند کارگروهی ذیل دبیرخانه ستاد است تا به صورت مستمر تغییرات و تحولات فرهنگی و اجتماعی در کشور را رصد و نتایج آن را گزارش دهد.

معاون اول رییس جمهور مهمترین وظیفه ستاد هماهنگی و راهبری اجرای نقشه مهندسی فرهنگی کشور را تقسیم کار ملی و ایجاد هماهنگی برای اجرای نقشه مهندسی فرهنگی کشور در سطح ملی و استانی دانست و خاطرنشان کرد: دبیرخانه ستاد با مشارکت دستگاه هایی نظیر وزارت کشور و سازمان برنامه و بودجه که نقش موثری در برنامه های ملی دارند، می تواند ضمن جلوگیری از موازی کاری، زمینه مشارکت هرچه بیشتر استانداران و مردم سراسر کشور را در پیشبرد برنامه های ستاد فراهم کنند.

در این جلسه که وزرای علوم، تحقیقات و فناوری، ورزش و جوانان، فرهنگ و ارشاد اسلامی، سرپرست وزارت آموزش و پرورش، معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده، رییس دانشگاه آزاد اسلامی، رییس شورای سیاست گذاری فرهنگی بین المللی نیز حضور داشتند، دکتر عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گزارشی از روند تدوین پیش نویس نقشه مهندسی فرهنگی در بیش از ۱۵۰ جلسه شورای مهندسی فرهنگی و بررسی و تصویب این سند در ۳۳ جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه کرد و گفت: این سند منطبق بر اصول و ارزش های اسلام، آرمان های انقلاب اسلامی، رهنمود های امام خمینی(ره) رهبر کبیر انقلاب و مقام معظم رهبری و اسناد فرادستی مرتبط تدوین شده است.

دکتر عاملی با بیان اینکه ریشه همه مسائل جدید به حوزه فرهنگ باز می گردد و ریشه همه راه حل ها، موفقیت ها و تعالی جامعه به حوزه فرهنگ مرتبط می شود، افزود: تدوین پیش نویس این سند با مشارکت صاحبنظران، مراکز علمی و نهادها و دستگاه های مرتبط و نیز مشارکت فعال و همه جانبه نهادها و مراکز علمی- پژوهشی، محققان و اندیشمندان و کارشناسان حوزه و دانشگاه و دستگاههای اجرایی و فرهنگی ذی ربط تهیه و تنظیم شده است.

وی گزارشی از جزئیات و فصل های نقشه مهندسی فرهنگی کشور ارائه کرد و گفت: این نقشه دارای هفت فصل مشتمل بر کلیات، مبانی، ارزش ها و اصول، چشم انداز فرهنگی، اهداف فرهنگی، اولویت های فرهنگی، راهبردها و اقدامات و چارچوب نهادی نظام فرهنگی کشور است که علاوه بر مشارکت فعال صاحبنظران و نخبگان کشور، بالغ بر ۳۰۰ نفر از محققان و کارشناسان در تهیه و تدوین این سند به صورت مستقیم و مستمر و بیش از ۲هزار نفر نیز به صورت غیرمستقیم و بخشی مشارکت و همکاری داشته اند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه دانش یکپارچه که مبنای مدیریت یکپارچه جامعه است، در شرایطی ضرورت پیدا می کند که عوامل دخالت کننده در یک امر متکثر شود تصریح کرد: مدیریت فرهنگی نیز از اموری است که عوامل و متغیرهای گسترده ای بر آن اثر می گذارند که در درجه اول فهم متغیر ها و فرامتغیرها و در درجه بعدی برنامه ریزی منسجم و کارآمد در این مسیر اهمیت راهبردی دارد.

وی ادامه داد: مهندسی فرهنگی، نگاهی است میان رشته ای به فرهنگ که از ظرفیت نگاه مهندسی و محاسباتی به نظام فرهنگی بهره می گیرد و تلاشی برای فراهم آوردن زیرساخت های فرهنگی متناسب با جامعه اسلامی و تقویت خدمات فرهنگی به جامعه مسلمان و انقلابی ایران است.

در این جلسه پس از گزارش دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص تبیین سند نقشه مهندسی کشور، اعضای حاضر به بحث و تبادل نظر در خصوص راهکارهای اجرای هرچه بهتر این سند پرداختند و آیین نامه داخلی ستاد هماهنگی و راهبری اجرای نقشه مهندسی فرهنگی کشور نیز به تصویب رسید.

در این نشست همچنین مقرر شد موضوع تقسیم کار ملی و استانی توسط کارگروهی ذیل دبیرخانه ستاد با عضویت وزارتخانه های کشور، فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان برنامه و بودجه دنبال شود.

نظرخواهی از نخبگان و صاحبنظران کشور برای روزآمدسازی نقشه مهندسی فرهنگی کشور و نیز هماهنگی با وزارت خانه های نفت و صنعت، معدن و تجارت برای تدوین پیوست فرهنگی در اجرای طرح های کلان کشور از دیگر مصوبات این جلسه بود.

انتهای پیام

احمدی‌نژاد خواستار مذاکره ایران با امریکا شد؛ مذاکره درباره مسائل اساسی مهم‌تر از "برجام" است

احمدی‌نژاد خواستار مذاکره ایران با امریکا شد؛ مذاکره درباره مسائل اساسی مهم‌تر از حیات یا مرگ "برجام" است

صادق زیباکلام: آمریکا به این 4دلیل در حوادث اخیر در قبال ایران کوتاه آمده

منبع این خبر، وبسایت basijnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۱۷۵۸۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • مشکلات‌اقتصادی‌ناشی‌از‌عدم‌توجه‌به‌آموزه‌های‌دینی‌است
 • مردم سالاری دینی تنها شرکت در انتخابات نیست/ ابزارهای مادی قادر به سد کردن نفوذ انقلاب اسلامی در دنیا نیستند
 • همایش ‌پیوند حماسه و هنر در شیراز؛ از ثبت یک‌روز به نام خلبان تا شهیدی که مورد ستایش دشمن بود‌
 • بیاینه گام دوم انقلاب نقشه راهی برای حرکت موفق ملت ایران/ شناورهای دشمن در خلیج فارس اسیر قدرت یگان شناوری شدند
 • خباثت‌های ۴۰ ساله روباه پیر؛ از «تسلیح صدام» تا «حمایت از آشوبگران» و «دزدی دریایی» / آیا توقیف کشتی انگلیسی آخرین پاسخ «عناصر مومن» است؟
 • (تصاویر) استقبال بی‌سابقه مردم الجزایر از کاروان قهرمان آفریقا
 • نبرد فتحی و تاج برای حماسه‌سرایی در پرونده پروپئیچ
 • فوتبال جهان| استقبال باشکوه الجزایری‌ها از قهرمان جام ملت‌های آفریقا
 • جهانگیری: استفاده از نظرات نخبگان ضروری است
 • استفاده از نظرات نخبگان ضروری است
 • تاکید جهانگیری درباره اجرای نقشه مهندسی فرهنگی کشور: به دنبال کار دستوری نیستیم
 • جهانگیری: استفاده از نظرات نخبگان در روزآمدسازی نقشه مهندسی فرهنگی کشور ضروری است
 • پیشبرد برنامه‌های فرهنگی به صورت دستوری به نتایج موفقی نمی‌رسد
 • جهانگیری: پیشبرد دستوری برنامه‌های فرهنگی به نتایج موفقی نمی‌رسد
 • پیشبرد برنامه‌های فرهنگی به صورت دستوری به نتیجه نمی‌رسد
 • پیشبرد برنامه‌های فرهنگی به صورت دستوری به نتیجه نخواهد رسید
 • ناامیدی از بهبود شرایط؛ زمینه‌ساز مهاجرت نخبگان
 • گتوند برای توسعه و پیشرفت، نیازمند جذب نخبگان است
 • فینال جام ملت های آفریقا؛ پیروزی الجزایر برابر سنگال