به گزارش  سرویس خبری بسیج علمی از استان خوزستان، 22 بهمن ماه هر سال روزی است که ملت ایران پیروزی انقلاب اسلامی خود در سال 1357 را جشن می گیرند.

ملت ایران امسال 40 سالگی پیروزی انقلاب اسلامی را جشن می گیرند و در سالروز به ثمر نشستن درخت انقلاب به خیابان های می آیند.

به همین مناسبت عبدالله بابااحمدیان رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان خوزستان پیام صادر کرد.

متن پیام رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان خوزستان به شرح زیر است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

جَاءَ الْحَقُّ وَزَهَقَ الْبَاطِلُ إِنَّ الْبَاطِلَ كَانَ زَهُوقًا

 

22 بهمن روزی است که اراده الهی از آستین ملت شریف و بزرگ ایران بیرون آمد و نظام 2 هزار و 500 ساله شاهنشاهی را سرنگون کرد.

روز 22 بهمن روزی است که ملت ایران از همه رنگ و نژاد و شهر و روستایی وارد صحنه شدند و بر سر دولت دست نشانده آن زمان چون پتکی فرود آمدند و استخوان هایش را شکستند.

22 بهمن آغازگر بر پایی حکومت الله در سرزمینی است که تا پیش از آن آمریکایی ها آزادانه در امورش دخالت می کردند و با تصویب کاپیتولاسیون می خواستند تا ابد بر این کشور حکمرانی کنند.

اما 22 بهمن ماه سال 1397 رنگ و بوی دیگری دارد زیرا انقلاب اسلامی ایران وارد دهه پنجم عمر خود می شود که خناثان و ناکسان چشم دیدن آن را نداشتند ولی به فضل خدا این امر به وقوع پیوست و ملت شهیدپرور چهل سالگی پیروزی خون بر شمشیر را جشن می گیرند.

چهل سال از پیروزی انقلاب گذشت و خدمات گسترده ای در نقاط دور و نزدیک کشور انجام شد ولی مشکلاتی از جمله فقر و گرانی همچنان در جامعه وجود دارد که  می طلبد مسئولان و کارگزاران دولتی اهتمام بیشتری برای رفع این مشکلات داشته باشند تا حلاوت چهل سالگی انقلاب به کام آنها مردم را بیشتر شیرین کند.

در یوم الله ٢٢ بهمن ملت ایران بار دیگر با صفوف به هم پیوسته خود به میدان می آیند و با آرمان های بنیانگذار کبیر انقلاب امام خمینی (ره)، شهدا و ولی امر مسلمین جهان حضرت امام خامنه ای تجدید بیعت می کنند.

سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان خوزستان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، شهدای هشت سال دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم، شهدای حله و شهدای مظلوم عملیات تروریستی 31 شهریور اهواز، یوم الله 22 بهمن را گرامی می دارد و در جشن 40 سالگی انقلاب اسلامی حضور می یابد و از احاد ملت قدرشناس و انقلابی ایران به ویژه مردم شهیدپرور خوزستان دعوت می کند تا در راهپیمایی این روز بزرگ حضور یابند تا یک بار دیگر اتحاد و همبستگی خود را به رخ جهانیان بکشند.

 

عبدالله بابااحمدیان

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان خوزستان

 

منبع: بسیج نیوز

خبر بعدی:

سیستان و بلوچستان سمبل وحدت و اتحاد در کشور است

زاهدان- ایرنا- معاون ارتباطات حوزوی دفتر رهبر معظم انقلاب گفت: سیستان و بلوچستان به عناون نماد وحدت جامعه اسلامی در ایران شناخته می شود امری که دشمنان در صدد برهم زدن آن هستند.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی روز سه شنبه سی امین همایش علمی تحقیقی مذاهب اسلامی که در زاهدان برگزار شد اظهار داشت: وحدت مساله ای است که به صراحت در قرآن کریم بیان شده و تمام موحدان، دینداران و انبیاء در انجام آن مکلف شده اند.
وی ادامه داد: وحدت یک نعمت خدادادی است که شیعه و سنی باید بدان توجه کنند.
معاون ارتباطات حوزوی دفتر رهبر معظم انقلاب گفت: روحانیت به عنوان مرجع تقلیدی و دینی باید به درستی حقایق دینی را برای مردم بویژه قشر جوان تبیین کنند.
وی اظهار داشت: علمای اسلام باید دوست و دشمن را به نسل جوان بشناسانند تا جوانان ما گرفتار دام ها و توطه های دشمنان نشوند.
حجت الاسلام والمسلمین مروی تصریح کرد: همچنین علما باید استقلال و عزت ایران اسلامی را که به برکت اسلام به وجود آمد را به نسل جوان تبیین کنند.
وی تصریح کرد: عزت نفس و نشاط را باید برای جوانان در جامعه ایجاد کنیم تا دچار انحراف نشوند.
معاون ارتباطات حوزوی دفتر رهبر معظم انقلاب گفت: با جوانان نباید به نحوی صحبت شود که احساس کنند مورد تبعیض قرار گرفته اند.
وی تصریح کرد: وظیفه اصلی علما و روحانیون تبیین درست و واقعی دین، قرآن و معارف اسلامی به نسل جوان است.
حجت الاسلام والمسلمین مروی تاکید کرد: علمای شیعه و سنی باید حواسشان باشد خیلی بر طبل مطالبات نکوبید خدمات نظام و نکات مثبت هم باید گفته شود.
وی بیان کرد: ما در ایرانی زندگی می کنیم که استقلال و امنیت داریم و مردم تصمیم گیرنده برای کشور خود هستند.
معاون ارتباطات حوزوی دفتر رهبر معظم انقلاب با اشاره به دشمنی های آمریکا با ایران اسلامی اظهار داشت: علت اصلی دشمنی امروز کشورهایی همچون آمریکا با مردم ایران رواج فرهنگ اسلامی از بطن انقلاب است.
وی تصریح کرد: انقلاب اسلامی با نشانه گرفتن افکار ضد انسانی و ترویج اسلام ناب محمدی باعث خشم این دشمنان از انقلاب شده است.

**مبارزه با تفکرات تکفیری یک ضرورت برای علمای اسلام است
فرمانده قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه جنوب شرق کشور نیز در این همایش گفت: مبارزه با تفکرات تکفیری به عنوان یک ضرورت اجتناب ناپذیر از مهمترین وظایف علمای اسلام است.
سردار سرتیپ پاسدار محمد مارانی اظهار داشت: امروز آنچه که در درون اسلام به نام اسلام مسیر را منحرف می کند جریان تکفیر است که با حمایت صهیونیست ها در یمن، عراق، سوریه و به انسان کشی و اسلام هراسی می پردازد.
وی بیان کرد: تکفیری ها با برنامه ریزی برای ضربه به اسلام از حمایت های سیاسی و مالی برخی از کشورهای منطقه بهره برداری می کنند.
فرمانده قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه جنوب شرق کشور ادامه داد: علما و نخبگان دینی وظیفه دارند تا از اسلام ناب محمدی محافظت کنند.
وی تصریح کرد: مقابله با افراط گرایی در حوزه های دینی، مقابله با جعل اسناد قرآن کریم و پیاده کردن سیره نبوی در جامعه باید مورد توجه همه علمای جهان اسلام قرار گیرد.
سردار سرتیپ مارانی تصریح کرد: دشمن در تلاش است تا انحراف را در انقلاب اسلامی ببیند اما مردم به این انقلاب پایبند هستند.
وی ادامه داد: مردم ایران بیش از ۳۰۰ هزار شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده اند و قطعا با وحدت و انسجام به پیروی از فرمایشات مقام معظم رهبری می پردازند.

***همدلی و همراهی علما سبب اتحاد میان مردم می شود
استاندار سیستان و بلوچستان نیز در این همایش گفت: همدلی، همراهی و اتحاد علمای مذاهب مختلف با همدیگر باعث اتحاد مردم که زیرمجموعه علما هستند خواهد شد.
احمد علی موهبتی اظهار داشت: علما سرچشمه امور اجتماعی مردم در زمینه های مختلف هستند.
وی با محکوم کردن حادثه تروریستی جاده خاش - زاهدان افزود: مردم سیستان و بلوچستان با وجود همه توطئه های دشمن و عملیات های کور گروهک های تروریستی همچنان قوی تر و متحدتر از قبل سعی در حفظ آرامش و امنیت این استان پهناور دارند.
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: برگزاری این همایش ها باعث نزدیکی و تقریب گروه ها و مذاهب مختلف و اشتراکات هرچه بیشتر اقوام خواهد شد.
وی بیان کرد: اسلامیت و ایرانیت باید دو محور وحدت همه ی گروهها، مذاهب و ادیان الهی باشد.
به گزارش ایرنا سی امین همایش علمی تحقیقی مذاهب اسلامی با حضور معاون حوزوی دفتر رهبر معظم انقلاب، استاندار، علما و روحانیون شیعه و سنی استانهای مختلف کشور، آیت الله عباسعلی سلیمانی نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان، مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی امام جمعه و مدیر حوزه علمیه دارالعلوم اهل سنت زاهدان، مولوی نذیراحمد سلامی نماینده اهل سنت مردم استان در مجلس خبرگان رهبری، اساتید و اندیشمندان حوزه های علمیه شیعه و سنی و مدیران دستگاههای اجرایی امروز /سه شنبه/ در سرسرای نهاد نمایندگی رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان در زاهدان آغاز بکار کرد.
9914**3213

احمد توکلی: اگر تحریم نبودیم و مردم مرفه بودند، FATF را نمی‌پذیرفتیم

در پی تعویق در تصویب لایحه "پالرمو" رقم خورد| قله‌های جدید برای دلار و سکه

جزئیات تعطیلی مدارس فردا چهارشنبه اول اسفندماه ۹۷

منبع این خبر، وبسایت basijnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۱۷۵۸۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • آتش زیر خاکستر روابط «دهلی-اسلام آباد» دیر یا زود زبانه می کشد
 • نشست علمي مرکز بسيج اساتيد با عنوان «دستاوردهاي بين المللي انقلاب اسلامي» برگزار شد
 • جندی شاپور؛ کانون دانش ورزی ایرانی در جهان باستان
 • نعیم قاسم: اتحاد ارتش، ملت و مقاومت عامل پیروزی لبنان است
 • بهره برداری از راه آهن یاسوج با منابع اعتباری فعلی به درازا می‌کشد؛ منتظر معجزه نباشیم
 • اتحاد و یکپارچگی یکی از مهمترین عوامل نگهدارنده و حافظ کشور است
 • نشست «دیپلماسی اتحاد اسلامی؛ ضرورت‌ها و راهبردها» با حضور آیت‌الله اراکی برگزار می‌شود
 • حضور حماسی مردم در جشن چهل‌سالگی انقلاب باعث خشم دشمنان انقلاب شد
 • بررسی عوامل گرانی مرسدس بنز ؛ وقتی قیمت خودرو سر به فلک می‌کشد!
 • قیمت خودروهای داخلی ۳۰ بهمن/از ۲۰۶ نود و سه میلیونی تا سمند ۱۰۰ میلیونی
 • اولین جشن دانش‌آموختگی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان مرکزی برگزار شد
 • اتحاد برای حفظ کتاب/ تمدن اسلامی یک تمدن کتاب‌محور است
 • «خوب بود این دم آخر پسرانت بودند!»
 • سروده‌هایی در رثای ام البنین(س)
 • بهره‌گیری از فضای مجازی برای انتقال دستاورد‌های انقلاب اسلامی به جهانیان
 • سروده‌هایی در رثای ام البنین (س): خوب بود این دم آخر پسرانت بودند!
 • آ اس رم 2-1 بولونیا؛ جالوروسی در رقابت با تیم‌های میلانی، پا پس نمی‌کشد
 • برگزاری جشن بیست سالگی مرکز لقاح مصنوعی در همدان مراجعه سالانه 30 هزار زن به این مرکز
 • اتحاد ایران و هند در برابر پاکستان و عربستان/ آیا تنش‌های مسلحانه در مرز افزایش پیدا خواهد کرد؟