به گزارش جام جم آنلاین، مرتضی آقایی در گفتگو با مهر اظهار داشت: متقاضیان زیارت عتبات عالیات عراق تا روز ۲۲ بهمن ماه فرصت پیش ثبت نام را داشتند که این مهلت روز گذشته به پایان رسیده است.

وی با اشاره به اینکه اعزام متقاضیان از ۲۴ اسفندماه آغاز و تا ۸ اردیبهشت ماه به طول می انجامد، گفت: ۹۰ هزار نفر در این دوره پیش ثبت نام را انجام داده اند و روز شنبه ۲۷ بهمن نتایج قرعه کشی و اولویت ها مشخص می شوند و بعد از آن به متقاضیان اعلام می شود که بر اساس اولویت ها در روزی که اعلام می شود ثبت نام اصلی را انجام دهند.

مدیرکل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت تاکید کرد: تمامی ۹۰ هزار نفر را در قرعه کشی شرکت می دهیم و اولویت‌هایی که پایین تر هستند نسبت به بقیه ارجحیت دارند.

وی افزود: ظرفیت اعزام نوروزی ۶۰ هزار نفر است اما ما برای بعد از نوروز و مناسبت‌های ماه‌های رجب و شعبان نیز پیش ثبت نام را انجام داده ایم و متقاضیان می توانند در این ایام نیز سفر زیارتی خود را داشته باشند.

آقایی گفت: در مرحله اول بازده در اختیار افرادی است که پیش ثبت نام را انجام داده اند و بعد از ۴ یا ۵ روز از زمان اعلام شده برای ثبت نام اصلی، ظرفیت را باز می گذاریم برای افرادی که پیش ثبت نام را انجام نداده اند و می توانند طی چند روز برای سفر عتبات ثبت نام کنند.

وی در مورد مشخص شدن قیمت نهایی سفر های زمینی و هوایی نوروزی عتبات نیز گفت: هنوز قیمت نهایی مشخص نشده است و در جلسه ای که امروز برگزار می شود احتمالا به قیمت نهایی برسیم.

منبع: جام جم آنلاین

خبر بعدی:

شور و عشق خوزستاني‌ها در بازسازي عتبات

خبرگزاري آريا - ايرنا - شور و عشق خوزستاني ها در بازسازي عتبات عاليات جلوه اي از محبت وصف ناشدني مردم اين ديار به خاندان اهل بيت عصمت و طهارت(ع) است ؛ سرزميني که با قدم نهادن حضرت علي ابن موسي الرضا(ع) به خوزستان ، دروازه ورود شيعه به ايران بزرگ لقب گرفت
به گزارش ايرنا هر گوشه اين سرزمين بوي محبت به خاندان اهل بيت (ع) مي دهد ،دياري که به لطف الهي فرصت يافت تا با مشارکت در بازسازي اعتاب مقدسه ، جلوه هاي از شور و اشتياق به خاندان پيامبر(ص) را نشان دهد.
قريب به نيم قرن ديکتاتوري و جنگ، براي مردم مظلوم عراق نتيجه اي جز ويراني، آوارگي ، قتل و غارت به همراه نداشت و متاسفانه در اين ميان عتبات مقدسه نيز از اين امر مستثني نبود ؛ آثار زخم دژخيمان صدامي هنوز از چهره منور حرم هاي مطهر امامان معصوم(ع) پاک نشده است.
به لطف و توفيق الهي پس از سقوط رژيم بعثي در عراق ، با امکان حضور در بارگاه منور امير مومنان علي (ع) ، و سرور و سالار شهيدان حضرت اباعبدا... الحسين(ع) و ياران با وفايش ، ستاد بازسازي عتبات عاليات به تشخيص مسئولان امر و با هدف ساماندهي و هدايت نذورات و هداياي عاشقان و دلدادگان اهل بيت (ع) در کشور تشکيل شد.
اين ستاد از شروع تاسيس، عزم خود را جزم کرد تا با برنامه ريزي، تحقيق، مطالعات اوليه و همکاري با توليت حرم هاي مطهر بتواند فضايي مناسب را براي دلدادگان فراهم کند که نتيجه آن ترميم، تعمير، گسترش، تعويض، بازسازي و زدودن غبار چندين ساله از ميعادگاه عاشقان و محبان ائمه اطهار (ع) بوده است.
در اين راستا ستاد بازسازي عتبات عاليات خوزستان نيز با مشارکت ساير ستادهاي معين استاني تاکنون پروژه هاي زيادي را به پايان رسانده است.
اين ستاد علاوه بر مشارکت در ساير پروژه هاي مربوط به بازسازي اعتاب مقدسه، از سال 1389پروژه هاي مستقل و بزرگي را نيز بر عهده گرفته و تحويل داده است.
* بازسازي ايوان طلاي حرم علوي
يکي از اين پروژه هاي مهم ستاد بازسازي عتبات عاليات خوزستان ، تامين هزينه مرمت و بازسازي ايوان طلاي حرم مطهر و منور اميرالمومنين امام علي (ع) با جذب بيش از 120ميليارد ريال از محل نذورات و کمک هاي مردم سخاوتمند خوزستان بود که پس از سال ها به نتيجه رسيد.
مردم خوزستان به ويژه بانوان مومنه بخش مهمي از طلاجات خود را براي حرم مطهرحضرت علي (ع) هديه کردند تا قدم بزرگي براي به سرانجام رساندن اين کار عظيم برداشته و افتخاري ماندگار براي خود رقم بزنند.
بر اساس اسناد تاريخي، ايوان طلاي حرم امام علي (ع)حدود 300سال پيش به دستور نادر شاه افشار طلاکاري شده بود که به دليل گذشت زمان و عوامل فرسايشي طلاهاي رويه ورق هاي مس دچار خوردگي شده بود و سياهي ورق هاي مس نمايان شد که بنا به درخواست توليت حرم مطهر و تاييد مرجع عاليقدر آيت ا... سيدعلي سيستاني ، ستادبازسازي عتبات عاليات متولي بازسازي ايوان حرم علوي شد.
* ساخت 6 در حرم امامين عسکريين (ع) در سامرا
مردم خوزستان پس از برعهده گرفتن ساخت 6 درب از حرم امامين عسکريين (ع) توسط ستاد بازسازي عتبات عاليات ، مشارکت نقدي و غيرنقدي خود را براي به سرانجام رساندن اين عمل صالح شروع کردند و در مدت کوتاهي (کمتر از 2 سال) 6 درب حرم امام هادي(ع) و امام حسن عسکري(ع) را براي نصب به سامرا ارسال کردند.
از ديگر پروژه هاي ستاد بازسازي عتبات عاليات خوزستان ، مي توان بازسازي نقاط آسيب ديده حرم حضرت زينب (س)در سوريه که در مراحل پاياني قرار دارد ، پروژه مرمت و بازسازي گنبد حرم مطهر امام علي (ع) ، ساخت 2 درب حرم مسلم بن عقيل (ع) و مشارکت فعالانه در پروژه توسعه حرم امام علي(ع) با ساخت صحن حضرت زهرا(س) در نجف اشرف اشاره کرد.
* ساخت حايل هاي شيشه اي اماکن مقدسه
ساخت حايل هاي شيشه اي در حرمين امامين عسکريين(ع) و حرم حضرت ابوالفضل(ع) که عراقي ها به آن قاطع مي گويند از ديگر کارهايي است که پس از پايان کار، به تازگي به سامرا و کربلا ارسال شده است.
ساخت اين حايل هاي شيشه اي براي تکفيک خواهران و برادران زاير و ايجاد نظم و انضباط براي زيارت به گونه اي که مسايل شرعي نيز رعايت شده باشد يکي از پروژه هاي ستاد بازسازي عتبات عتبات عاليات بوده که با همت مردم خير ، نيکوکار و دوستدار اهل بيت عصمت و طهارت(ع) خوزستان به سرانجام رسيده است.
* اعتبارات دولتي براي پروژه ها استفاده نشد
رييس ستاد بازسازي عتبات عاليات خوزستان گفت:در اجراي پروژه هاي بازسازي اعتاب مقدسه در عراق و سوريه از اعتبارات دولتي استفاده نشده و نخواهد شد.
حجت الاسلام سيدمحمود موسوي با اشاره به اينکه همه اعتبارات مورد نياز پروژه هاي عتبات عاليات از محل هدايا و نذورات مردمي به سرانجام رسيده است افزود:اين ستاد تاکنون حتي يک ريال از اعتبارات دولتي در اين مسير هزينه نکرده است.
به گفته وي به تازگي با فراهم کردن زيرساخت لازم ، همه پرداختي ها و هداياي مردمي به صورت متمرکز در بانک ها انجام مي شود.
همچنين ستاد بازسازي عتبات عاليات خوزستان در راستاي ثبت در اسناد بازسازي عتبات مقدسه به کساني که هزينه مرمت و بازسازي هر يک از حرم هاي اهل بيت(ع) را به مقدار حداقل پنج ميليون ريال پرداخت کنند سند افتخار مشارکت در بازسازي حرم هاي مطهر اهدا مي شود.
* مشارکت در تامين اقلام مورد نياز و نيروي فني
رييس ستاد بازسازي عتبات عاليات خوزستان مي گويد:تاکنون 630 نفر نيروي متخصص فني براي بازسازي حرم اهل بيت(ع) درعراق و سوريه به صورت دوره اي اعزام شده و بيش از سه هزار و 700 تن سيمان ، 600 شاخه لوله با اتصالات به ارزش 67ميليارد ريال ، 10 تن الکترود ، 190 تن شاخه تيرآهن 18 و 20 ، 10هزار متر ايزوگام تهيه و به عراق و سوريه ارسال شده است.
* بازسازي نقاط آسيب ديده حرم حضرت زينب (س)در سوريه
گروه هاي تروريستي و تکفيري پس از هجوم به منطقه زينبيه دمشق و نزديک شدن به حرم مطهر حضرت زينب (س) خساراتي به ابنيه و تاسيسات حرم وارد کردند.
پس از عقب راندن عوامل تروريستي از اطراف حرم، ستاد بازسازي عتبات عاليات خوزستان از طرف ستاد مرکزي بازسازي عتبات عاليات متولي بازسازي نقاط آسيب ديده آن حرم شريف شد و تاکنون درب هاي ورودي و رواق ها، مصلا، سامانه برودتي و حرارتي، موتور برق ، ايزوگام حرم و رواق ها به طور کامل بازسازي و نوسازي شد.
* مشارکت در ساخت پروژه عظيم صحن حضرت زهرا(س) در نجف اشرف
به منظور توسعه حرم مطهر مولاي متقيان امام علي (ع) در نجف اشرف پروژه صحن و شبستان جامع حضرت زهرا (س) با 220 هزار مترمربع زيربنا از سال1389 شروع به کار کرده است.
اين ستاد به منظور سهيم کردن محبان اهل بيت (ع) و علاقه مندان به مشارکت در اين امر خير هزينه ساخت 2 هزار متر مربع زيربناي اين صحن را تعهد کرده است.
بخشي از اين پروژه شامل شبستان و محل استراحت زايران که داراي امکانات گرمايشي و سرمايشي است، 100 هزار متر مربع وسعت دارد که باعث رفاه حال خيل عظيم زايران امام اول شيعيان خواهد شد.
اين طرح با معماري اصيل ايراني و اسلامي ساخته خواهد شد و نمايانگر هنر ايراني در کنار اعتقادات عميق ديني و مذهبي و علاقه مردم ايران به اهل بيت (ع)خواهد بود.
* ستاد برتر و ممتاز در جذب مشارکت مردم
رييس ستاد بازسازي عتبات عاليات خوزستان گفت: اين ستاد براي چندمين سال متوالي به عنوان ستاد برتر در زمينه جذب مشارکت مردم خوزستان در بازسازي اعتاب مقدسه در عراق و سوريه انتخاب شده است.
حجت الاسلام موسوي، رعايت نظم و انضباط در ثبت دقيق کمک هاي مالي و حفظ و انتقال هدايا و نذورات مردمي، انسجام و فعال سازي ستادهاي تابعه ، نظارت دقيق و انجام بازرسي از زير مجموعه هاي ستاد ، افزايش ميزان جمع آوري هدايا و نذورات مردمي ، انجام اقدام هاي مثبت فرهنگي و اطلاع رساني و ارتباط مستمر با رسانه ها در سطح استان و فعال بودن وب سايت ستاد استان و انعکاس مستمر فعاليت ها را از دلايل انتخاب اين ستاد به عنوان ستاد برتر بيان کرد.

ظریف: ماندن یا نماندن در برجام به نظر مردم بستگی دارد| ترامپ غافلگیری دوست دارد و ما برهمین مبنا رفتار می‎کنیم| مردم در حال آسیب دیدن از تحریم‌ها هستند| بخشی از جمعیت ایران با سیاست خارجه ما موافق نیست

واکنش‌‌ فعالان اجتماعی به‌ تبلیغ کتک‌ زدن "زن" در رسانه‌ ملی| صدا‌ و‌ سیما به‌ دنبال عادی‌ جلوه ‎دادن خشونت علیه زنان؟!+فیلم

عکس/ پرچم ژاپن در دست هواداران نفت مسجدسلیمان

کلیدواژه: عتبات عالیات مرتضی آقایی

منبع این خبر، وبسایت jamejamonline.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۱۷۵۸۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • آغاز ثبت‌نام اینترنتی اسکان نوروزی فرهنگیان
 • ثبت‌نام اینترنتی اسکان نوروزی فرهنگیان آغاز شد
 • ستاد بازسازی عتبات عالیات شادگان آماده دریافت نذورات مردمی است
 • نذورات اهدایی مردم به عتبات عالیات افزایش یافته است
 • ۹ میلیارد ریال برای اعزام مددجویان کمیته امداد استان بوشهر به عتبات عالیات تخصیص یافت
 • 5 اسفند؛ آغاز ثبت نام آزمون پذیرش دستیار در رشته های تخصصی دندان پزشکی سال 98
 • مردم استان مرکزی 30 میلیارد ریال به بازسازی عتبات کمک کردند
 • آغاز ثبت نام بیمه تکمیلی رانندگان از امروز شنبه ۴ اسفند
 • شرایط اخذ عوارض خروج از کشور برای زائران عتبات تعیین شد
 • شرایط اخذ عوارض خروج از کشور از زائران عتبات و مرزنشینان تعیین شد
 • 12 اسفند، آغاز مهلت مجدد ثبت نام در آزمون دکتری پزشکی ۹۸
 • توزیع کارت ورود به جلسه هشتمین مرحله آزمون‌های سنجش مهارت در ششم اسفند ماه
 • آغاز مهلت مجدد ثبت نام در آزمون دکتری پزشکی ۹۸
 • ثبت نام اسکان نوروزی فرهنگیان آغاز شد
 • آغاز مهلت مجدد ثبت نام در آزمون دکتری پزشکی ۹۸ از ۱۲ اسفند
 • کرمانشاه در هفته ای که گذشت (27 بهمن تا سوم اسفند)
 • دروازه عتبات عالیات آخرین حلقه راه‌آهن غرب/ وعده جدید دولت
 • آغاز ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان آزمون کارشناسی ناپیوسته علوم پزشکی دانشگاه آزاد از ۴ اسفند
 • ثبت‌نام‌اسکان‎نوروزی‌فرهنگیان‌تا24اسفند