پیرمرد ۶۸ ساله ثروتمند توسط پسر خوانده‌اش کشته شد. آفتاب‌‌نیوز :  ساعت ۰۱:۰۵ بامداد ۱۹ بهمن ماه مأموران کلانتری ۱۳۴ شهرک غرب در تماس با بازپرس کشیک قتل پایتخت از مرگ مرموز مرد میانسالی در خانه‌اش خبر دادند.
به‌دنبال اعلام این خبر، بلافاصله بازپرس جنایی به همراه تیم بررسی صحنه جرم راهی واحد ۴ ساختمانی در سعادت آباد شد.

آن‌ها با ورود به خانه با جسد مرد ۶۸ ساله درحالی رو به رو شدند که دست‌هایش با لباس و پاهایش با پتو بسته شده بود. به هم ریختگی خانه، نشان از سرقت داشت، اما در ادامه مشخص شد سرقتی رخ نداده است.
در ادامه تحقیقات کارآگاهان دریافتند فیروز- مقتول- از همسر اولش یک پسر دارد که همه اموالش را به‌نام او کرده است. وی بعد از فوت همسر اولش با زن دیگری ازدواج کرد که او نیز چند سال بعد فوت کرد و فیروز برای سومین بار با زنی ازدواج کرد که یک پسر بزرگ به‌نام بهروز داشت. او در سال ۹۳ همسر سومش را طلاق داد.
عصر روز حادثه بهروز با پسر فیروز تماس گرفت و گفت: هر چه زنگ خانه پدر خوانده‌اش را می‌زند کسی در را باز نمی‌کند.
پسر مقتول که به این ماجرا مشکوک می‌شود خود را به خانه پدر رسانده و زنگ خانه را می‌زند، اما، چون فیروز در را باز نمی‌کند، او با پلیس تماس می‌گیرد. با ورود مأموران به خانه او با جسد پدرش مواجه شد.
با اعلام موضوع به پلیس وی مدعی شد بهروز با پدرش اختلاف داشته است. اظهارات پسر مقتول و تناقض‌گویی‌های بهروز و مدارک به‌دست آمده حکایت از این داشت که وی در قتل فیروز نقش دارد. بدین ترتیب بازپرس جنایی دستور بازداشت پسرخوانده مقتول را صادر کرد و تحقیقات از وی ادامه دارد.
منبع: باشگاه خبرنگاران

منبع: آفتاب

خبر بعدی:

همدان| ام‌البنین‌هایی که بی‌صدا پر می‌کشند؛ روایت تسنیم از همسر شهید انقلاب و مادر شهیدان حماسه

دفاع مقدس فصل زرینی از تاریخ انقلاب است؛ فصلی که برگ برگش با عشق و حماسه عجین شده و نه‌تنها مردان که زنان هم عاشقانه‌هایی را سرودند که تاریخ هرگز به خود ندیده است؛ زنانی که به حضرت ام‌البنین(س) اقتدا کردند. ۰۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۸ استانها همدان نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، دفاع مقدس فصل زرینی از تاریخ انقلاب است؛ فصلی  بی بدیل که واژه واژه اش با اشک و لبخند پیوند خورده و داستان استواری، ایثار و بصیرت مردان و زنان ایران را حکایت می کند.

زنانی که استواری و ایستادگی در پیش گرفته و با اقتدا به حضرت ام‌البنین(س) همسر و پسران خود را تقدیم انقلاب کردند. "فاطمه چرچی" نمونه این زنان استوار است؛ بانویی که همسر، بادر و دو پسر خود را از دست داد، اما خم به ابرو نیاورد و مطیع ولایت بود.

شیرزنی که در 30 سالگی سایه سرش را از دست داد، اما فرزندانی تربیت کرد که هریک ستاره درخشانی بر سپهر جهاد و شهادت شدند. یادم هست سال زمستان 92 بود با جمعی از بر و بچه های رسانه به دیدارش رفتیم. خانه ای کوچک و ساده داشت که صمیمیت و صفا در آن موج می‌زد.

دور و بر اتاق پر بود از عکس ها و یادگاری های شهدایش و آثار هنری سعید در بین آن ها خودنمایی می کرد. خودش می گفت جلسه قرآن دارد و همیشه در همین اتاق به یاد شهدایش جلسه می گذارد. میهمان نواز بود و با آغوش گرم از ما پذیرایی کرد.

بانویی مهربان که آرامش در وجودش متجلی بود و زیر بار رنج ها قد راست کرده بود تا قامت انقلاب نشکند؛ هرچند تاب نیاورد و یک سال و نیم بعد آسمانی شد. مرحومه "فاطمه چرچی" بزرگ زنی از تبار الوند بود که با اقتدا به حضرت صدیقه طاهره(س) راه صبر و استواری در پیش گرفت و با تأسی به بانوی صبر و ادب، حضرت "ام‌البنین(س)" زندگی کرد.

فرارسیدن 13 جمادی الثانی سالروز وفات مادر شهید و همسر بزگوار مولای متقیان که به نام "روز بزرگداشت مادران و همسران شهدا" نام گرفته، بهانه ای شد تا مروری بر زندگی مرحومه چرچی از زبانش تنها دخترش داشته باشیم. طاهره دوروزی متولد 1347 و تنها دختر خانواده است. دختری که در کودکی سایه گرم پدر را از دست داده و شاهد پرکشیدن برادرانش بوده است.

وی در گفت و گو با "تسنیم" بیان کرد: پدرم محمدحسین عرب زاده متولد 1314 در یکی از خانواده ای مذهبی همدان بود و سختی بسیاری را تحمل کرد زیرا پدرش در سال های آخر زندگی، بینایی خود را از دست داده و او سرپرست خانواده شده بود.

دوروزی افزود: از سال 1342 وارد مسائل سیاسی شده؛ نوار سخنرانان مذهبی چون آقای کافی را از قم تهیه کرده و برایمان می آورد. در مبارزات انقلابی هم حضور داشت و پس از پیروزی انقلاب، دست راست شهید مدنی و همه کاره بیت شهید مدنی بود.

پدرم همه کاره شهید مدنی بود

خواهر شهیدان دوروزی گفت: پدرم فردی مهربان بود و به افراد نیازمند حتی به قیمت کم شدن از رفاه خانواده خودش کمک می کرد؛ در چپرخانه همدان مغازه داشت و به گفته کاسبان محل، روزهای عید یا عزا را از رفتار پدر متوجه می شدند زیرا ایام عزای اهل بیت(ع) بر پیشخوان مغازه اش، خرما و در اعیاد شکلات می‌گذاشت.

وی بیان کرد: فعالیت های انقلابی و فرهنگی پدر موجب شد تا بارها از طرف منافقان تهدید شود و می خواستند مغازه اش را آتش بزنند تا اینکه مهر 60 ، افرادی سوار بر موتورسیکلت جلوی در خانه با ضرب گلوله او را به شهادت رساندند.

دوروزی افزود: سال 1340 ازدواج کرد و حاصل این پیوند  4 پسر و یک دختر بود. من و حمید هم دوقلو بودیم. یادم هست سعید و حمید در جلسه "نونهالان اسلامیه" شرکت کرده و به طور چرخشی به منزل ما هم می آمد. دونفری کتابخانه ای راه انداخته و نامش را "ابوذر، برادران دوروزی" گذاشته و به بچه ها کتاب قرض می دادند.

وی گفت: همگی در فضای مبارزاتی و خانواده ای مذهبی و قرآنی رشد کرده و بزرگ شدیم؛ خانواده ای که پدر و مادرم عاشق هم بودند و پدرم همیشه به شوخی می‌گفت: " هر کسی فاطمه را اذیت کند، من را اذیت کرده" و همه فامیل این را می دانستند.

دوروزی مطرح کرد: مادرم هم در خانواده ای خوب متولد شده و نه تنها فردی مؤمن، عفیف و دارای متانت بود؛ بلکه زنی با سلیقه و کدبانو بود و آموزشگاه خیاطی هم داشت. در هنرهای دستی سرآمد بود و در قهرهای فامیلی، منشأ خیر و آشتی بود. مادری بسیار خوب و مهربان که نبودش بسیار آزارم می دهد.

گفت‌وگوی خواندنی تسنیم با ام‌البنین دفاع مقدس/روایتی از شهادت 3 برادر+تصاویر روایت ام‌البنین دفاع مقدس از شهادت عباس: سه فرزند شهیدم استاد من بودندمادران و همسران شهدا دین خود را به اسلام و انقلاب ادا کرده‌اند

وی با اشاره به دلیل فوت مادر هم بیان کرد: سال ها مقاومت کرد، اما دیگر تاب نیاورد و 14 خرداد 94 و پس از یک دوره بیماری 45 روزه آسمانی شد. برخی تصور می کنند مادران و همسران شهدا بر اثر کهولت سن و پیری فوت می کنند در حالی که این طور نیست و رنج و داغ پیرشان می کند. مادرم نه تنها همسر و دو پسر که برادرش هم شهید شده بود.

این دختر شهید و خواهر شهیدان دوروزی گفت: مادران و همسران شهدای هشت سال دفاع مقدس مظهر بزرگی، ایثار، خلوص و ایستادگی بوده و در طول تاریخ دیگر تکرار نمی شوند.

 

سعید نخبه هنری بود

خواهر شهیدان دوروزی با اشاره به زندگی برادرش سعید هم مطرح کرد: سعید 10 آذر 42 متولد شده و نبوغ هنری و توانایی فوق العاده در نوشت داشت. او روزنامه نگار، نقاش، عکاس و گرافیست بسیار خوبی بود و حیف شد که نماند تا این روزهای حساس برای جامعه فعالیت کند.

وی بیان کرد: سعید از همان دوران نوجوانی نسبت به هم سن و سالهایش سر بود و کارهایی انجام می داد که همه تعجب می کردند. کاریکاتورهایش آن قدر جالب است که حتی برای دنیای امروز قابل تطبیق است. سال 56 در سن 12 سالگی انشایی بر ضد شاه نوشته بود که ساواک را به در منزل ما کشاند و به ما تذکر دادند.

دوروزی مطرح کرد: یادم هست پیش از پیروزی انقلاب و دوران تحصیل، نمایشی با دوستانش بازی کرد که سعید نقش اصلی را در آن داشت و یک هفته در کافه جوانان آن روز به روی صحنه رفت؛ نمایشی که بر مقابله با خان ها و خان زاده ها تأکید می کرد.

وی مطرح کرد: سعید از همان سال ها روحیه استکبارستیزی داشت و در عین حال، هنرمندی توانا و فردی مهربان بود و لبخند از لبانش دور نمی شد.

خواهر شهید سعید دورزی گفت: برادرم پس از تشکیل سپاه به این مجموعه پیوست و بخش تبلیغات و هنری آن را به کمک سایر افراد ایجاد کرد. تنها گرافیست مجله امید انقلاب بود و آثار زیبایی ترسیم می کرد.

وی افزود: در بیرستان ریاضی فیزیک می خواند، اما سال 62 در رشته های هنرهای زیبا دانشگاه تهران پذیرفته شد و درطول یک ترم و نیم دوران تحصیلش کارهای بسیار زیبایی از خود به یادگار گذاشت.

دوروزی گفت: دانشگاه می رفت، اما حس جبهه و جنگ بر او غلبه داشت؛ می گفت جبهه حال آدم را عوض می کند. آخرین بار تیر 63 پس از امتحانات بود که به جبهه رفت و در حال عکاسی در خرمشهر به شهادت رسید.

وی بیان کرد: راجع به سعید حرف های بسیاری هست و اغراق نیست اگر بگویم که یک هفته وقت لازم دارم؛ 500-600 صفحه کارهای هنری اش را جمع کرده ام و نخبه ای بود که ماندنش برای امروز جامعه نیاز بود.

همه فامیل "حمید مرد" صدایش می‌زدند

خواهر شهید حمید دوروزی در مورد برادر دوقلویش هم گفت: 10 بهمن 47 حمید متولد شد و او هم روحیه مبارزاتی داشت؛ از کودکی بزرگ بود به همین دلیل در بین فامیل به "حمید مرد" شهرت داشت.

وی افزود: درس را رها کرده و مدام در جبهه بود. سه ماهی هم به لبنان رفت تا کاری که سعید می خواست انجام دهد و نتوانست را انجام دهد. مجددا به ایران بازگشت و در جبهه جنوب و غرب حضور یافت.

دوروزی بیان کرد: می خواست سومین شهید خانواده باشد و این را به همه گفته بود به همین دلیل دست از مبارزه برنمی داشت تا اینکه 20 شهریور65 در عملیات انصار بخش جنوبی جزیره مجنون به فاصله دو سال پس از سعید به شهادت رسید و دو سال طول کشید تا پیکرش به دست ما برسد؛ پیکری که تنها استخوانهایش باقی مانده بود.

روح جهاد و شهادت با خانواده‌ام پیوند خورده است

این دختر و خواهر شهید با اشاره به وجود 6 شهید در خانواده خود و بستگان نزدیگش هم بیان کرد: "بتول ملوّنی" مادربزرگم هم نمونه دیگری از مادران صبور انقلاب است که پسر ، داماد و 4 نوه خود را تقدیم انقلاب کرد.

دوروزی افزود: پدرم نخستین شهید خانواده بود و بعد از او سعید به شهادت رسید، نفر بعدی حمید بود و بعد از آن هم دایی ام "جعفر چرچی" آسمانی شد.

وی گفت: پیش از جعفر هم دو پسرخاله ام "غلامرضا" و "محمدصادق خدری" در یک شب و یک لحظه از عملیات کربلای 4 به شهادت رسیده بودند. غلامرضا 20 ساله دانشجوی شیمی دانشگاه رازی و محمد صادق 15 ساله بود.

دوروزی بیان کرد: خانواده ما با جهاد و شهادت پیوند خورده به طوری که مادربزرگم نه تنها پسر، داماد و 4 نوه که دو برادزاده اش هم در والفجر 8 و کربلای 5 و افراد دیگری از فرزندان خواهرش هم در مرحله های مختلف هشت سال جنگ تحمیلی به شهادت رسیده‌اند.

 

به گزارش تسنیم، انقلاب اسلامی حاصل مجاهدت مردان و زنان بیدار این سرزمین است؛ انقلابی که خون های بسیاری به پایش ریخته شده تا به ثمر بنشیند و 40 ساله شود.

این روزها انقلاب در حالی به دهه پنجم خود پای گذاشته که نه تنها شهدا بلکه بسیاری مادران، پدران و همسران شهدا آسمانی شده اند؛ دلاور مردان و شیرزنانی که بی صدا پرمی کشند و  یکی یکی می‌روند بی آنکه من و تو باخبر شویم.

روزگار آن قدر درگیرمان کرده و چشمهایمان آن قدر به دیدن چیزهایی از جنس دل خوش‌کنک های زودگذر و رنگارنگ امروزی عادت کرده که حواسمان سرجایش نیست و مرگ خاموش سندهای شفاهی، اما معتبر روزهای حماسه و ایثار را نمی بینم

گذشت زمان، روزمرگی، غفلت، بی توجهی ... و امان از فراموشی!

گفتگو: سمیه مظاهری

انتهای پیام/ش

R41405/P/S6,75/CT2

احمد توکلی: اگر تحریم نبودیم و مردم مرفه بودند، FATF را نمی‌پذیرفتیم

در پی تعویق در تصویب لایحه "پالرمو" رقم خورد| قله‌های جدید برای دلار و سکه

قیمت طلا 1 اسفند 97

کلیدواژه: قتل قتل پدر

منبع این خبر، وبسایت aftabnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۱۷۶۱۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • آغاز یک مسابقه زنده تلفنی با اجرای بهروز تشکر
 • قتل به‌خاطر یک تصادف ساده
 • پدر و پسر لردگانی طعمه پلنگ گرسنه شدند
 • معمای قتل دختر19ساله توسط برادر
 • جزئیات قتل دختر ۱۹ ساله توسط برادرش
 • معمای قتل دختر ۱۹ ساله توسط برادر
 • معمای قتل دختر19ساله توسط برادر/ او با افراد مختلف رابطه داشت و آبرویم را برده بود
 • «سنگ‌ خون‌آلود»‌ معمای‌ جنایت‌۱۳ ‌ساله
 • ارتباط های متعدد زن شوهردار 19 ساله با مردان غریبه باعث شد برادرش قبر او را بکند+ عکس
 • پسر قمارباز تهرانی نقشه قتل پدرش را طراحی کرد / او یک قدم تا اعدام فاصله داشت
 • سخن لقمان حکیم درباره فایده قطع طمع از دیگران
 • تیم والیبال نشسته فیروز قزوین به مصاف حریفان خود می رود
 • رمان «بهروز بوچانی» در ایران و استرالیا
 • هوای برفی یافتن پیرمرد گمشده در ارتفاعات تالش را دشوار کرد
 • نقش ام البنین(س) در مقامات بالای حضرت عباس(ع)/برکات مجالس اهل بیت(ع) برای تربیت فرزند
 • نسخه‌ اصلی رمان بهروز بوچانی در ایران منتشر می‌شود
 • انتقاد از صادق زیباکلام: مراسم تشییع همسر دکترشریعتی را با نهادهای انتصابی چه کار؟!
 • مراسم تشییع همسر دکترشریعتی را با نهادهای انتصابی چه کار؟!
 • حدیث روز/ سخن لقمان حکیم درباره فایده قطع طمع از دیگران