به گزارش جهان نيوز به نقل از تسنیم، آسوشیتدپرس نوشت: ماموران مخفی ناشناس درحال تعقیب پژوهشگرانی هستند که فاش کرده اند که از ابزارهای جاسوسی اسرائیلی برای جاسوسی از جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد رژیم سعودی استفاده شده است.

این خبرگزاری، چهار پژوهشگر یاد شده را شامل سه وکیل و یک روزنامه نگار عنوان کرد و افزود: طرفی ناشناس در تلاش برای ضربه زدن به اعتبار این پژوهشگران است که دست داشتن شرکت " NSO " اسرائیل در جاسوسی از خاشقجی را فاش کردند.این خبرگزاری نوشت: چهار پژوهشگر دعوتنامه هایی را برای برگزاری نشست های خصوصی در لندن به منظور بحث و گفت وگو جهت همکاری درخصوص پروژه هایی دریافت کرده اند که ارتباطی با پرونده خاشقجی ندارد.

این خبرگزاری افزود: هدف واقعی از این نشست ها احتمالا طرح سوالاتی تحریک آمیز برای گرفتن اطلاعاتی از این پژوهشگران است که به زیان آنها است. طرح این نشست ها در راستای برنامه ای هماهنگ برای از بین بردن اعتبار کسانی است که از "ردپای اسرائیل" در پرونده خاشقجی صورت می گیرد.

به نوشته آسوشیتدپرس، این چهار پژوهشگر در شکایت های مطرح شده علیه شرکت اسرائیلی یاد شده در قبرس سهیم بوده اند.خبر دیگر اینکه روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از یک مسئول سعودی نوشت: محمد بن سلمان ولیعهد سعودی به تماس با سعود القحطانی مشاور سابق خود که او را همچنان مشاور می خواند، ادامه می دهد.

این روزنامه افزود: آمریکا برای بازخواست سعود القحطانی به عربستان فشار می آورد، اما عربستان در برابر این فشارها مقاومت می کند.به نوشته وال استریت ژورنال، تاثیر مداوم القحطانی نشان می دهد که پاسخ رژیم سعودی به قتل خاشقجی نامناسب است.

این روزنامه به نقل از یک منبع بلندپایه در وزارت خارجه آمریکا نیز نوشت: فکر نمی کنیم که فعالیت های سعود القحطانی محدود شده باشد.وال استریت ژورنال نوشت: عربستان مرکز اطلاع رسانی سلطنتی را که القحطانی از آن برای تهدید مخالفان سعودی استفاده می کرد، نبسته است.

هر چند سعودی‌ها مدعی شده بودند که القحطانی بعد از متهم شدن به قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد رژیم سعودی در داخل کنسولگری عربستان در شهر استانبول ترکیه از سمت مشاور در دربار سلطنتی سعودی برکنار شد، اما این برکناری صوری بوده و وی همچنان به مشاوره خود به بن سلمان ادامه می‌دهد.

منبع: جهان نيوز

خبر بعدی:

برگزاری کارگاه بین‌المللی حسابداری آب در تهران معرفی و پرداختن به مفاهیم و ابزارهای حسابداری آب

کارگاه بین‌المللی حسابداری آب به همت مرکز منطقه‌ای برنامه‌ی تحقیقات آبیاری و زهکشی در محل وزارت نیرو با حمایت وزارت نیرو، سازمان آب و برق خوزستان و شرکت مدیریت منابع آب برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اهواز، نخستین روز کارگاه بین‌المللی حسابداری آب، امروز چهارم اسفند در تهران برگزار شد و روزهای پنجم تا هفتم این کارگاه در اهواز و به میزبانی سازمان آب و برق خوزستان از سر گرفته می‌شود.

 

چاه‌های غیر مجاز از 100 به 300 هزار حلقه رسیده و الگوی کشت تغییر محسوسی نکرده است

تقی زاده خامسی معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا در نخستین روز کارگاه بین‌المللی حسابداری آب که به همت مرکز منطقه‌ای ایران- برنامه‌ی تحقیقات آبیاری و زهکشی در محل وزارت نیرو برگزار شد، اظهار کرد: من دغدغه مدیریتی دارم که از این کارگاه نسخه‌های عملی حاصل شود.

وی افزود: ما می‌دانیم که آب، مایه حیات است. زمین بدون آب ارزشی ندارد و ایران کشور کم‌آبی است و هیچ برنامه‌ای بدون کارشناسی نباید اجرا شود. حالا که بعد 12 سال به وزارت نیرو برگشتم متوجه شدم چاه‌های غیر مجاز از 100 به 300 هزار حلقه رسیده و الگوی کشت تغییر محسوسی نکرده است.

 معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا تصریح کرد: به نظر می‌رسد که اهمیت آب فقط در حرف در بین مردم جاری است وگرنه در عمل تلاشی برای حفظ منابع آبی نمی‌شود.

تقی زاده تأکید کرد: ما ازنظر مدیریتی، عملیاتی و قانون‌گذاری نیاز به نسخه‌هایی داریم که می‌تواند خروجی چنین کارگاه‌هایی باشد.

 

لزوم آشنایی تصمیم گیران با ضرورت توسعه و پیاده‌سازی سیستم‌های حسابداری آب

در ادامه، رئیس مرکز منطقه‌ای برنامه‌ی تحقیقات آبیاری و زهکشی و کمیسیون بین‌المللی آبیاری و زهکشیICID در این نشست با اشاره به حضور شرکت‌کنندگان خارجی و مجموعه‌های فائو و جایکا، سفارت هلند، سفارت سوئد، موسسه‌ی روسی و گرجستانی و کره جنوبی حاضر در این کارگاه، گفت: هدف از برگزاری این کارگاه که در نوع خود اولین همکاری تخصصی مشترک بین FAO و ICID و IRPID-IRN می‌باشد معرفی و پرداختن به مفاهیم و ابزارهای حسابداری آب برای طیف وسیعی از مخاطبان از جمله تصمیم گیران سطح بالا، مدیران بخش صنعت، دانشگاهیان و به‌طورکلی متخصصان بخش آب و کشاورزی است.

نرگس ظهرابی افزود: سخنرانان کلیدی و تسهیل گرانی که در این کارگاه ما را همراهی می‌کنند همگی جزو افراد برجسته و شاخص ملی و بین‌المللی در زمینه‌ی حسابداری آب از مؤسسات مختلف FAO، ICID، IWMI و دانشگاه‌های معتبر داخلی و خارجی هستند و این رویداد فرصت مناسبی برای حضور و استفاده از همکاری‌های بین‌المللی شده و امید داریم بتوانی دامنه‌ی این فعالیت‌ها را در آینده افزایش داد.

وی درباره هدف و اهمیت کارگاه بین‌المللی حسابداری آب، بیان کرد: متخصصان ملی و بین‌المللی از مراکز، موسسه‌ها، و دانشگاه‌های داخلی و خارجی، امروز اینجا هستند تا دانش و اطلاعات خودشان، درس‌هایی که متخصصان آب از پیاده‌سازی پروژه‌های پایلوت دارند و همچنین چالش‌ها و فرصت‌های توسعه‌ی سیستم‌های حسابداری آب را با همه‌ی ما به اشتراک بگذارند.

رئیس مرکز منطقه‌ای برنامه‌ی تحقیقات آبیاری و زهکشی و کمیسیون بین‌المللی آبیاری و زهکشیICID یادآور شد: انتظارات از این کارگاه در این است که تصمیم گیران با ضرورت توسعه و پیاده‌سازی سیستم‌های حسابداری آب آشنا شده و بتوانند با ابعاد مختلف این سیستم‌ها و تجربه‌های بین‌المللی و تازه‌های این بخش، آشنا شوند.

ظهرابی اظهار کرد: در طی این کارگاه رویکردهای عملی و برنامه‌های ملی در پایش مصرف آب در بخش کشاورزی و همچنین نقش حسابداری آب در برنامه‌ریزی استراتژیک و تصمیم‌گیری در بخش‌های آب و کشاورزی مورد بحث و تبادل‌نظر قرار خواهد گرفت.

همچنین جایگاه و اهمیت برنامه‌های مؤسسات مختلف در دستیابی به یک سیستم حسابداری و حسابرسی آب مورد تحلیل قرار می‌گیرد.

 

تهیه اطلس منابع آب برای کشور

سومین سخنران این نشست، بنفشه زهرایی، مدیرکل دفتر مدیریت مصرف و ارتقای بهره‌وری آب و آبفا وزارت نیرو و دانشیار پردیس فنی و گروه عمران دانشگاه تهران با موضوع فعالیت‌ها و اقدامات انجام‌شده برای حسابداری آب در ایران و چشم‌انداز پیش رو بود که اظهار کرد: ما جز کشورهایی هستیم که زیرساخت‌های لازم برای حسابداری آب را تا حدودی فراهم کرده و در بحث منابع آب تجدد پذیر استفاده کردیم.

وی افزود: محاسبه بیلان آب در استان‌های مختلف از دهه 60 میلادی تا دهه 80 میلادی را در ایران انجام دادیم و برای تدوین دستورالعمل‌های استاندارد که در دهه 90 انجام شد، تلاش کردیم.

زهرایی خاطرنشان کرد: یکی از مطالعاتی که به بحث بیلان و حسابرسی آب انجام شد، مطالعه طرح‌های جامع آب است که در سال‌های اخیر برای طرح‌های جامع آب و حوضه‌های مختلف آب کشور انجام‌شده است.

مدیرکل دفتر مدیریت مصرف و ارتقای بهره‌وری آب و آبفا وزارت نیرو گفت: تهیه اطلس منابع آب برای کشور انجام شده و منابع و  مصارف نیز مورد ارزیابی قرار گرفته است و در 609 محدوده مطالعاتی بیلان آب را محاسبه کرده‌ایم.

وی افزود: شبکه پایش، شبکه گسترده‌ای است که وزارت نیرو و هواشناسی متولی آن هستند که اطلاعات 2 هزار ایستگاه را پایش کرده و در 92 هزار نقطه آب‌های زیرزمینی را محاسبه می‌کنند.

زهرایی عنوان کرد: تقریباً 2 سال است که پروژه‌ای را در وزارت نیرو شروع کرده‌ایم تا دستورالعمل‌های این بیلان‌ها را پیاده‌سازی کند. آنچه تابه‌حال در حوزه حسابداری آب انجام‌شده در شرکت مدیریت منابع آب در حال انجام است.

وی تصریح کرد: این پروژه توسط کارگروهی متشکل از وزارتخانه‌ها و سازمان‌های گوناگون در حال انجام است و به دنبال این هستیم که یک نسخه کاربردی برای حسابرسی ملی آب ایران طراحی کنیم.

وی در پایان گفت: ما به دنبال این هستیم تا آب به‌صورت علمی تخصیص داده شود و به‌عنوان یک محصول اقتصادی مدنظر قرار بگیرد.

لازم به ذکر است؛ نخستین روز کارگاه بین‌المللی حسابداری آب با حمایت وزارت نیرو، سازمان آب و برق خوزستان و شرکت مدیریت منابع آب در تاریخ 4 اسفند در تهران برگزار شد  و روزهای پنجم تا هفتم این کارگاه در خوزستان و به میزبان سازمان آب و برق خوزستان از سر گرفته می‌شود.

 

انتهای پیام

ظریف: ماندن یا نماندن در برجام به نظر مردم بستگی دارد| ترامپ غافلگیری دوست دارد و ما برهمین مبنا رفتار می‎کنیم| مردم در حال آسیب دیدن از تحریم‌ها هستند| بخشی از جمعیت ایران با سیاست خارجه ما موافق نیست

واکنش‌‌ فعالان اجتماعی به‌ تبلیغ کتک‌ زدن "زن" در رسانه‌ ملی| صدا‌ و‌ سیما به‌ دنبال عادی‌ جلوه ‎دادن خشونت علیه زنان؟!+فیلم

عکس/ پرچم ژاپن در دست هواداران نفت مسجدسلیمان

منبع این خبر، وبسایت jahannews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۱۷۶۱۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • اردوغان: نمی‌توان بر قتل خاشقجی سرپوش گذاشت
 • عربستان سعودی سفیر جدید در آمریکا تعیین کرد
 • از تاکید لیندسی گراهام بر فارسی حرف زدن سعودی‌ها بدون حمایت واشنگتن تا پرواز هواپیمای جاسوسی آمریکا بر فراز روسیه
 • هند و پاکستان، پاداش سکوت در قبال قتل خاشقجی را دریافت کردند
 • تلاش بن سلمان برای دفن شبح خاشقجی در آسیا
 • انتقال فناوری هسته ای به عربستان/ وقتی ترامپ عواقب قمار را فراموش می‌کند
 • پرونده اسرائیل در افغانستان-۵|حساسیت رسانه‌های اسرائیلی به گزارش‌های تسنیم از پروژه نفوذ موساد در افغانستان
 • برادر فعال حقوقی عربستانی مجدداً القحطانی را به شکنجه خواهرش متهم کرد
 • احتمال میانجیگری چین میان ایران و عربستان!
 • میانجیگری چین بین ایران و عربستان؟
 • توافق پنهان و غیرقانونی ترامپ با سعودی‌ها با چه واکنش‌هایی روبرو بوده است؟
 • معامله هسته ای گلوگیر میان ترامپ و سعودی ها
 • کنگره توافق هسته‌ای ترامپ با عربستان سعودی را تصویب نخواهد کرد
 • شکست عربستان در سياست‌هاي خارجي از جمله در جنگ يمن
 • تقلای بن سلمان برای خروج ریاض از انزوای ناشی از بحران قتل خاشقجی + تصاویر
 • میانجیگری چین میان ایران و عربستان؟
 • ورود نظامیان قطری به عربستان/ترامپ: عروس داعش را نمی‌پذیریم/ روایت «بندر بن سلطان» از موضع ایران در جنگ کویت/احتمال میانجیگری چین بین ایران و عربستان سعودی
 • تور آسیایی محمدبن سلمان؛ تقلای ریاض برای خروج از سایه قتل خاشقجی
 • مقام آمریکایی: سیاست‌های عربستان در منطقه شکست خورده است/ قتل خاشقجی جنایت وحشیانه‌ای بود