به گزارش سرویس خبری بسیج علمی  از هرمزگان؛ سازمان بسیج اساتید هرمزگان به مناسب چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی و سالروز ۲​۲​ بهمن بیانیه ای در محکومیت دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی صادر نمود. متن بیانیه به شرح زیر است: 

بسم الله الرحمن الرحیم

«وَ نُرِيدُ أَنْ نَمُنَّ عَلَي الَّذِينَ اسْتُضْعِفُوا فِي الْأَرْضِ وَ نَجْعَلَهُمْ أَئِمَّةً وَ نَجْعَلَهُمُ الْوارِثِينَ»                                                  
اراده ی ما بر این قرار گرفته که بر مستضعفین زمین منت بگذاریم و آنان را پیشوایان و وارثان (روی زمین) قرار دهیم.

(قصص،5)
«جشن سالانه ی انقلاب در کشورهایی که انقلاب کرده اند به رژه ی نیروهای مسلح در مقابل چند نفر تبدیل شده است اما در ایران سرافراز، 40 سال است مردم در سراسر کشور به خیابانها می آیند و بر ادامه راه انقلاب تأکید می کنند که این مسأله، از معجزات شگفتی ساز انقلاب است و باید با تمام قدرت ادامه یابد».

مقام معظم رهبری


در دوران رژیم گذشته، بیگانگان بر ایران مسلط بودند؛ رژیم مستبد طاغوت تماماً در خدمت استعمار و قدرتهای مستکبر عالم به خصوص آمریکا و انگلیس بود، ملت ایران با وجود استعدادهای خوب، تمدن و پیشینه‌ی تاریخىِ پرافتخار و با وجود امکانات و منابع طبیعی فراوان، جزو ملتهای عقب‌افتاده و بی تأثیر در همه‌ی تحولات جهانی، و خود متأثر از اراده‌ی قدرتهای مداخله‌گر بین‌المللی بود. تا اینکه مبارزات اسلامی با رهبری حضرت امام خمینی (ره) با اعتماد و باور به خدا و اتکاء به مردم آغاز شد.

مبارزه علیه استبداد و استعمار که در آن شرایط امید به پیروزی این مبارزات در غالب نظرها صفر بود و کسی امید به پیروزی این انقلاب و شکست رژیم طاغوت ِمورد حمایت قدرتهای بزرگ را نداشت مگر کسانی که این کلام الهی را باور و سرلوحه مسیرخود می دانستند«إِن تَنصُرُواْ اللَّهَ یَنصُرْكُمْ وَ یُثَبِّتْ أَقْدَامَكُمْ‏». انقلاب اسلامی ایران با عنایت خداوند، رهبری الهی بنیانگذار انقلاب و پیروی ملت از فرامین و رهنمودهای ایشان که برگرفته از دستورات و احکام الهی بود در کمال ناباوری همه‌ی عالم، در بهمن 57 به پیروزی رسید.
انقلاب اسلامی ایران دست جهانخواران، مستکبران و ستمگران را از ایران کوتاه، قدرتهای داخلی و خارجی را کنار زد و خود مقدرات کشور را به دست گرفت و برای ادامه مسیر نظام اسلامی را به آراء عمومی مردم گذاشت.
با تشکیل نظام اسلامی عصر جدیدی در مناسبات عالم و نظامهای سیاسی پدید آمد؛ عصر بیداری، اعتماد به نفس و جرأت ملتها در برابر زورگویی ابرقدرتها و شکستن بت قدرتهای ظالمانه، که امروز دیگر شکسته شدن هیبت ابرقدرتها بر هیچ ملتی پوشیده نیست. هدف انقلاب اسلامی به فرموده مقام معظم رهبری «براندازی دوگانه (سلطه گر- سلطه پذیر) در دنیا بود».

یکی از ویژگیهای برجسته انقلاب اسلامی که باعث شده قدرتهای بزرگ برعلیه نظام اسلامی دست به توطئه بزنند خاصیت ضد استعماری و  استبدادی آن است. از اول شکل گیری مبارزات تا پیروزی انقلاب اسلامی و تا الان دشمنان انقلاب اسلامی ایران به خصوص آمریکای جنایتکار که در رژیم گذشته صاحب نفوذ و اوامرشان به صورت دقیق و کامل لازم الاجرا بود و شاه تابع فرمان و تصمیمات آنها بود، چون منافعشان را از دست دادند و هویت واقعی آنها در بین ملتها برملا شد، پیوسته علیه این نظام دست به توطئه زدند. امروز با عنایت الهی، رهبری و تدابیر بنیانگذار کبیر انقلاب در قبل و پس از پیروزی، رهنمودها و رهبری مقام معظم رهبری، ایثار و خون شهدای عزیزمان، حضور فعال و گسترده مردم شریف ایران، آزادی و استقلال، جمهوری اسلامی ایران قله های پیشرفت را یکی پس از دیگری به سرعت فتح و سپری میکند، این پیشرفت ها و حرکت به جلو دشمن را عصبانی کرده است، بنابراین چون دشمنان قدرت تسلط دوباره بر این کشور را ندارند و در همه مواجهات با انقلاب و مردم ایران شکست خورده و ناامید شدنده اند، با سیاه نمایی از انقلاب اسلامی، نگفتن بسیاری از واقعیتهای درخشان، پررنگ کردن برخی از مسائل و مشکلات با بهرهگیری از رسانههای گستردهِ در اختیار، موج سهمگینی در تصویر سازی علیه جمهوری اسلامی ایجاد کرده است که در آستانه 40 سالگی انقلاب نیز شدت مضاعفی گرفته است، و متأسفانه بسیاری از جریانات داخلی نیز آتش بیار معرکه دشمن شده، به دروغ تصویری جهنمی از وضعیت کشور در چهل سالگی انقلاب ارائه می کنند و به اشاعه و القای این فکر ناصواب می پردازند که ایدئولوژی و گفتمان انقلاب اسلامی کارآمد و موفق نبوده است. لیکن دشمنان به خوبی نسبت به پیشرفتها و قدرت نظام اسلامی آگاه هستند اما در محاسبات خود نسبت به ملت ایران دچار اشتباه هستند.
این انقلاب با پشت سر گذاشتن ترورها،کودتا،جنگ تحمیلی وتحریمها مسیر پیشرفت ها خود را با سرعت و شدت بیشتر پشت سر گذاشته که اکنون  طبق ارزیابی موسسه های غربی مانند موسسه هادسون ایران هفتمین قدرت برتر جهان می باشد ،سرعت پیشرفت علمی ان ۱۱ برابر بیشتر از میانگین کل جهان،چهارمین کشور در حوزه فناوری نانو ، چهارمین قدرت موشکی جهان، ششمین کشور تولید کننده زیردریایی ، دومین کشور تولید کننده پهپاد رادارگریز در جهان،جزو هشت کشور قدرت فضایی جهان و  جزو چهاردهمین کشور تولید و غنی سازی اورانیوم و ... و در بسیاری از موارد در منطقه جزو اولین ها است.
در روابط منطقه ای و بین المللی به گونه ای شده که برد استراتژیک و مرز ان  دریای مدیترانه و در کنار مرزهای اروپاشده است و از طرف دیگرخلیج فارس که هارتلند اقتصاد ی دنیاست در کنترل کشور ماست .امریکایی ها به خلیج فارس امده بودند که ایران را کنترل کنند و سلاح های خودشان را به کشورهای ضعیف و دست نشانده منطقه بفروشند اما گرفتار در قدرت فرزندان این کشور شده اند که با یک خطا ی حقوقی مجبور به زانو زدن بر روی شناور خود در برابر فرزندان ان شده اند و می دانند که برای ورود به این منطقه مهم باید به زبان فارسی اجازه بگیرند.
ما اساتید بسیجی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان هرمزگان ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا(س) و تبریک چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، روز 22 بهمن همراه با سایر اقشار جامعه در مراسم شگفتی ساز راهپیمایی شرکت خواهیم کرد و به کوری چشم دشمنان چهلمین سالگرد پیروزی را باشکوهتر برگزار می کنیم. و در پایان از مسؤلین و مدیران کشور می خواهیم همت، تعهد، تلاش، ایمان و اعتقاد به کارآمدی گفتمان انقلاب اسلامی را سرلوحه کار خود قرار داده، نسبت به تحقق منویات مقام معظم رهبری و حل مسائل و مشکلات مردم به خصوص مشکلات معیشتی آنها اهتمام ویژه داشته باشند.


سازمان بسیج اساتید استان هرمزگان

منبع: بسیج نیوز

خبر بعدی:

نخستین واکنش علیخانی به پخش «عصر جدید»

ساعت24-احسان علیخانی درباره سختی‌های ساخت برنامه «عصر جدید» متن کوتاهی منتشر کرد.

  احسان علیخانی درباره سختی‌های ساخت برنامه «عصر جدید» متن کوتاهی منتشر کرد. 

احسان علیخانی در اینستاگرام نوشت: «ماه‌ها فکر، ماه‌ها جلسه، ماه‌ها گپ، ماه‌ها بیخوابی و بدون تعارف و منت ماه‌ها خون دل خوردن یک تیم یکصدنفره به عشق ساختن برنامه‌ای برای کشف استعدادهای ایرانی؛ در صحنه‌ای باشکوه نه در میادین سخیف؛ البته تا آنجا که بایدها و نبایدها و هنجارها و نابهنجارها اجازه می‌داد و می‌دهد!

احمد توکلی: اگر تحریم نبودیم و مردم مرفه بودند، FATF را نمی‌پذیرفتیم

در پی تعویق در تصویب لایحه "پالرمو" رقم خورد| قله‌های جدید برای دلار و سکه

اعتراض به نصب تابلوي ورودي دزفول

منبع این خبر، وبسایت basijnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۱۷۶۳۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • رقابت برای قدرت، نه خدمت
 • انقلاب پُرشکوه ملّت ایران که بزرگ‌ترین و مردمی‌ترین انقلاب عصر جدید است، تنها انقلابی است که یک چلّه‌ی پُرافتخار را بدون خیانت به آرمان‌هایش پشت سر نهاده
 • پایان جلسه علنی مجلس در نوبت عصر/ جلسه بعدی، صبح فردا
 • «عصر جدید» علیخانی؛ عصر لبخند به جای اشک؟
 • بارش ها از عصر امروز خراسان رضوی را فرا خواهد گرفت
 • وقتی ما اینطور خواسته‌ایم رهبری چه کند؟
 • اگر مقالات ISI معیار‌ رشد اساتید باشد، در عصر تمدن نوین اسلامی درجا خواهیم زد
 • اگر معیار‌های رشد استادان مقالات ISI باشد در عصر تمدن نوین اسلامی، درجا خواهیم زد
 • وقتی ما خودمان اینطور خواسته‌ایم رهبری چه کند؟/ به سپاه التماس می‌کنند، بعد علیه آن صحبت می‌کنند
 • خوزستان| طرح هادی روستایی در شهرک ولی‌عصر بندر امام‌(ره) اجرا می‌شود + تصویر
 • سردار نقدی: وقتی ما خودمان اینطور خواسته‌ایم رهبری چه کند؟/ مفسدان دانه‌درشت با چراغ سبز دولت سازندگی به کشور بازگشتند/ یقین دارم که آینده ایران بسیار درخشان است
 • نقدی: وقتی ما خودمان اینطور خواسته‌ایم رهبری چه کند؟
 • دادن فرصت اشتباه به کودکان اعتماد به نفس آنان را بالا می برد
 • نکته های طلایی برای برخورد با همسر حساس
 • تلاش می‌کنیم ساز "عود" را به ایران بازگردانیم
 • کپی‌های سابقه‌دار تلویزیون؛ از «دورهمی» تا «عصر جدید»
 • دلواپسان، خفتگان به وقت بیداری
 • ۱۲ سیاست زنانه برای جذب مردان
 • قوانین و مقررات در زمینه ساخت و ساز رعایت نمی شود