به گزارش سرویس خبری بسیج علمی  از هرمزگان؛ سازمان بسیج اساتید هرمزگان به مناسب چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی و سالروز ۲​۲​ بهمن بیانیه ای در محکومیت دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی صادر نمود. متن بیانیه به شرح زیر است: 

بسم الله الرحمن الرحیم

«وَ نُرِيدُ أَنْ نَمُنَّ عَلَي الَّذِينَ اسْتُضْعِفُوا فِي الْأَرْضِ وَ نَجْعَلَهُمْ أَئِمَّةً وَ نَجْعَلَهُمُ الْوارِثِينَ»                                                  
اراده ی ما بر این قرار گرفته که بر مستضعفین زمین منت بگذاریم و آنان را پیشوایان و وارثان (روی زمین) قرار دهیم. (قصص،5)
«جشن سالانه ی انقلاب در کشورهایی که انقلاب کرده اند به رژه ی نیروهای مسلح در مقابل چند نفر تبدیل شده است اما در ایران سرافراز، 40 سال است مردم در سراسر کشور به خیابانها می آیند و بر ادامه راه انقلاب تأکید می کنند که این مسأله، از معجزات شگفتی ساز انقلاب است و باید با تمام قدرت ادامه یابد».

مقام معظم رهبری


در دوران رژیم گذشته، بیگانگان بر ایران مسلط بودند؛ رژیم مستبد طاغوت تماماً در خدمت استعمار و قدرتهای مستکبر عالم به خصوص آمریکا و انگلیس بود، ملت ایران با وجود استعدادهای خوب، تمدن و پیشینه‌ی تاریخىِ پرافتخار و با وجود امکانات و منابع طبیعی فراوان، جزو ملتهای عقب‌افتاده و بی تأثیر در همه‌ی تحولات جهانی، و خود متأثر از اراده‌ی قدرتهای مداخله‌گر بین‌المللی بود. تا اینکه مبارزات اسلامی با رهبری حضرت امام خمینی (ره) با اعتماد و باور به خدا و اتکاء به مردم آغاز شد.

مبارزه علیه استبداد و استعمار که در آن شرایط امید به پیروزی این مبارزات در غالب نظرها صفر بود و کسی امید به پیروزی این انقلاب و شکست رژیم طاغوت ِمورد حمایت قدرتهای بزرگ را نداشت مگر کسانی که این کلام الهی را باور و سرلوحه مسیرخود می دانستند«إِن تَنصُرُواْ اللَّهَ یَنصُرْكُمْ وَ یُثَبِّتْ أَقْدَامَكُمْ‏». انقلاب اسلامی ایران با عنایت خداوند، رهبری الهی بنیانگذار انقلاب و پیروی ملت از فرامین و رهنمودهای ایشان که برگرفته از دستورات و احکام الهی بود در کمال ناباوری همه‌ی عالم، در بهمن 57 به پیروزی رسید.
انقلاب اسلامی ایران دست جهانخواران، مستکبران و ستمگران را از ایران کوتاه، قدرتهای داخلی و خارجی را کنار زد و خود مقدرات کشور را به دست گرفت و برای ادامه مسیر نظام اسلامی را به آراء عمومی مردم گذاشت.
با تشکیل نظام اسلامی عصر جدیدی در مناسبات عالم و نظامهای سیاسی پدید آمد؛ عصر بیداری، اعتماد به نفس و جرأت ملتها در برابر زورگویی ابرقدرتها و شکستن بت قدرتهای ظالمانه، که امروز دیگر شکسته شدن هیبت ابرقدرتها بر هیچ ملتی پوشیده نیست. هدف انقلاب اسلامی به فرموده مقام معظم رهبری «براندازی دوگانه (سلطه گر- سلطه پذیر) در دنیا بود».

یکی از ویژگیهای برجسته انقلاب اسلامی که باعث شده قدرتهای بزرگ برعلیه نظام اسلامی دست به توطئه بزنند خاصیت ضد استعماری و  استبدادی آن است. از اول شکل گیری مبارزات تا پیروزی انقلاب اسلامی و تا الان دشمنان انقلاب اسلامی ایران به خصوص آمریکای جنایتکار که در رژیم گذشته صاحب نفوذ و اوامرشان به صورت دقیق و کامل لازم الاجرا بود و شاه تابع فرمان و تصمیمات آنها بود، چون منافعشان را از دست دادند و هویت واقعی آنها در بین ملتها برملا شد، پیوسته علیه این نظام دست به توطئه زدند. امروز با عنایت الهی، رهبری و تدابیر بنیانگذار کبیر انقلاب در قبل و پس از پیروزی، رهنمودها و رهبری مقام معظم رهبری، ایثار و خون شهدای عزیزمان، حضور فعال و گسترده مردم شریف ایران، آزادی و استقلال، جمهوری اسلامی ایران قله های پیشرفت را یکی پس از دیگری به سرعت فتح و سپری میکند، این پیشرفت ها و حرکت به جلو دشمن را عصبانی کرده است، بنابراین چون دشمنان قدرت تسلط دوباره بر این کشور را ندارند و در همه مواجهات با انقلاب و مردم ایران شکست خورده و ناامید شدنده اند، با سیاه نمایی از انقلاب اسلامی، نگفتن بسیاری از واقعیتهای درخشان، پررنگ کردن برخی از مسائل و مشکلات با بهرهگیری از رسانههای گستردهِ در اختیار، موج سهمگینی در تصویر سازی علیه جمهوری اسلامی ایجاد کرده است که در آستانه 40 سالگی انقلاب نیز شدت مضاعفی گرفته است، و متأسفانه بسیاری از جریانات داخلی نیز آتش بیار معرکه دشمن شده، به دروغ تصویری جهنمی از وضعیت کشور در چهل سالگی انقلاب ارائه می کنند و به اشاعه و القای این فکر ناصواب می پردازند که ایدئولوژی و گفتمان انقلاب اسلامی کارآمد و موفق نبوده است. لیکن دشمنان به خوبی نسبت به پیشرفتها و قدرت نظام اسلامی آگاه هستند اما در محاسبات خود نسبت به ملت ایران دچار اشتباه هستند.
این انقلاب با پشت سر گذاشتن ترورها،کودتا،جنگ تحمیلی وتحریمها مسیر پیشرفت ها خود را با سرعت و شدت بیشتر پشت سر گذاشته که اکنون  طبق ارزیابی موسسه های غربی مانند موسسه هادسون ایران هفتمین قدرت برتر جهان می باشد ،سرعت پیشرفت علمی ان ۱۱ برابر بیشتر از میانگین کل جهان،چهارمین کشور در حوزه فناوری نانو ، چهارمین قدرت موشکی جهان، ششمین کشور تولید کننده زیردریایی ، دومین کشور تولید کننده پهپاد رادارگریز در جهان،جزو هشت کشور قدرت فضایی جهان و  جزو چهاردهمین کشور تولید و غنی سازی اورانیوم و ... و در بسیاری از موارد در منطقه جزو اولین ها است.
در روابط منطقه ای و بین المللی به گونه ای شده که برد استراتژیک و مرز ان  دریای مدیترانه و در کنار مرزهای اروپاشده است و از طرف دیگرخلیج فارس که هارتلند اقتصاد ی دنیاست در کنترل کشور ماست .امریکایی ها به خلیج فارس امده بودند که ایران را کنترل کنند و سلاح های خودشان را به کشورهای ضعیف و دست نشانده منطقه بفروشند اما گرفتار در قدرت فرزندان این کشور شده اند که با یک خطا ی حقوقی مجبور به زانو زدن بر روی شناور خود در برابر فرزندان ان شده اند و می دانند که برای ورود به این منطقه مهم باید به زبان فارسی اجازه بگیرند.
ما اساتید بسیجی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان هرمزگان ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا(س) و تبریک چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، روز 22 بهمن همراه با سایر اقشار جامعه در مراسم شگفتی ساز راهپیمایی شرکت خواهیم کرد و به کوری چشم دشمنان چهلمین سالگرد پیروزی را باشکوهتر برگزار می کنیم. و در پایان از مسؤلین و مدیران کشور می خواهیم همت، تعهد، تلاش، ایمان و اعتقاد به کارآمدی گفتمان انقلاب اسلامی را سرلوحه کار خود قرار داده، نسبت به تحقق منویات مقام معظم رهبری و حل مسائل و مشکلات مردم به خصوص مشکلات معیشتی آنها اهتمام ویژه داشته باشند.


سازمان بسیج اساتید استان هرمزگان

منبع: بسیج نیوز

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

خواننده نوجوان اردبیلی در فینال عصر جدید درخشید/ داستان واقعی از ایثارگری یک مادر در نقاشی‌های شنی+ فیلم

به گزارش خبرنگار حوزه رادیو تلویزیون گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، فینال مسابقه بزرگ استعدادیابی عصر جدید با حضور محمد زارع و پارسا خائف، سعید فتحی روشن و فاطمه عبادی و گروه دختران نینجا برگزار می‌شود.

این پنج نفر از میان بیش از ۳۰۰ گروه شرکت کننده به فینال رسیده اند.

بعد از پایان برنامه مخاطبان برای رای دهی به شرکت کنندگان و انتخاب نفر برگزیده به مدت سه روز وقت دارند.

علیخانی در بخش ابتدایی برنامه فینال گفت: بیش از ۲۰۰ اجرای انفرادی و گروهی با حضور ۱۰۰۰ نفر روی صحنه عصر جدید رفت و استعداد و توانایی های بی نظیری را به چشم خود دیدیم.

وی ادامه داد: آخرین حضور شرکت کنندگان به لطف و محبت شما مخاطبان امشب روی آنتن می‌رود و شما بعد از ۷۲ ساعت می‌توانید نظرات خود را اعلام کنید.

پارسا خائف اولین اجرای فینال عصر جدید را به عهده داشت. خائف دانش آموز مقطع هفتم است که در موسیقی سنتی فعالیت می‌کند و با برنامه عصر جدید مشهور شد و حالا یکی از آینده داران موسیقی ایرانی به شمار می‌رود.

خائف که در باشگاه مهارت برای اجرای مرحله نهایی با علی زندوکیلی تمرین کرده بود، یک قطعه از آثار او و همچنین یک قطعه آذری اجرا کرد که مورد پسند مخاطبان و تحسین داوران قرار گرفت.

فاطمه عبادی اجرا دوم را برعهده گرفت. او نقاشی بسیار مفهومی و زیبا با شن ترسم کرد که همه تماشاگران و بینندگان تلویزیون و این مسابقه را شگفت زده کرد.

او مانند جادوگری ماهر و چیره دست، سرانگشتانش را تبدیل به قلم مو کرد و با استفاده از شن‌های سرد اثری فاخر و رنگارنگ به نمایش گذاشت.
وی با این نقاشی و مهارت عجیبش در بازی با شن‌ها و رسم نقاشی مورد تایید داوران قرار گرفت. نکته جالب این اجرا داستان واقعی آن بود.

این قصه درباره مادر پریسا بود که همیشه همراه دخترش است، اما پریسا در یک تصادف از دنیا میرود و مادرش قلب او را به یک جوانی اهدا می‌کند. پسر جوان بعد‌ها ازدواج می‌کند و نام دختر خود را پریسا می‌گذارد.

رامین که ۱۸ سال است با قلب پریسا زندگی می‌کند به همراه ۲ فرزند خود در استودیو حضور داشت، دیدار این دو خانواده و نقاشی فاطمه عبادی لحظات احساسی در صحنه عصر جدید به وجود آورد و حضار و داوران را به گریه انداخت.

 

در حال تکمیل/

قبل از گیردادن به ویلا‌های لواسان، به حوزه لواسان باید گیر بدهید+فیلم

واکنش آملی‌لاریجانی به اظهارات آیت‌الله یزدی: چرا به این وضع افتاده‌اید و به همه توهین می‌کنید؟ سینه‌ام خزانه اسرار مسئولان و آقازاده‌هاست| ساختمان‌هایی که از آنها استفاده می‌کنید، ارث پدرتان است؟| اکبر طبری رئیس دفتر من نبود| چرا درباره معاون اقتصادی سپا

مکارم‌شیرازی خطاب به آملی‌لاریجانی و یزدی: به این وضع خاتمه دهید

منبع این خبر، وبسایت basijnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۱۷۶۳۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • اعتماد نابجایی که کودتای 28 مرداد را رقم زد + فیلم
 • کودتای 28 مرداد نتیجه اعتماد به غرب است
 • اعتماد به جوانان؛رمز برون‌رفت از مشکلات فعلی کشور/ رحلت حضرت امام(ره) تلخ‌ترین خاطره هر آزاده‌ای است
 • اعتمادسازي مسئولان نقش مهمی در افزایش اعتماد اجتماعی دارد
 • از شعر جدید قاسم صرافان در وصف امیرمومنان تا غزلی که ۱۴ سال پیش در محضر رهبری خوانده شده بود
 • ۲۸ مرداد نمونه ای از اعتماد به آمریکا/مصدق یک حقوق دان بود، نه سیاست مدار و نه مسلم
 • کودتای سیاه لکه ننگی بر پیشانی استکبار جهانی/ 28مرداد نتیجه اعتماد به آمریکا بود
 • بی دقتی در مورد اعطای نماد اعتماد الکترونیک خطرناک است
 • برخورد بدون ملاحظه با مفدسین، اعتماد را به قوه قضائیه باز گرداند
 • توکل به خدا به معنای اعتماد مطلق به ذات مقدس پروردگار است
 • برخورد با مفدسین، اعتماد را به قوه قضائیه باز گرداند
 • توکل بخدا نیز به معنای اعتماد مطلق به ذات مقدس پروردگار است
 • راز اعتماد به نفس «سیدحسن»
 • اگر مصدق سکوت نمی‌کرد کودتا نمی‌شد
 • مصدق به آمریکا اعتماد کرد، کتکش را هم خورد /بازخوانی نظرات رهبری درباره کودتای ۲۸ مرداد
 • مقاومت یا سازش؟ / اول اقتصاد بعد جمعیت و یا برعکس؟!
 • راز اعتماد به نفس «سیدحسن نصرالله»
 • من آغازگر «فلامنکو» در ایران بودم/ فلامنکو شناخت خود را مدیون کافه‌هاست/ زمانی از هنرمندان مجوز حمل ساز می‌خواستند/ در سال ۴۲ برای یادگیری گیتار ۶۰ دلار به هنرمند ونزوئلایی پول می‌دادم
 • دوره پیش دستانی و تاثیر آن بر رشد کودکان