رکنا: یک مقام مسئول، گفت: امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۱۰ هزار و ۳۰۰ و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی‌ها ۱۵ هزار تومان است.

به گزارش رکنا، از ثبات نرخ مرغ نسبت به روزهای اخیر در بازار خبر داد و گفت: امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۹ هزار و ۸۰۰ تا ۱۰ هزار و ۳۰۰ و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی‌ها ۱۳ هزار و ۵۰۰ تا ۱۵ هزار تومان است.

به گفته وی، با توجه به شرایط کنونی عرضه و تقاضا پیش بینی می‌شود که قیمت مرغ در همین حد باقی بماند و نوسان چندانی نداشته باشد.

یوسفی، نرخ واقعی هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری را ۹ هزار و ۵۰۰ و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی‌ها را ۱۲ تا ۱۳ هزار تومان اعلام کرد و افزود: با توجه به نوسان نرخ نهاده‌های دامی، مرغداران نرخ مصوب ستاد تنظیم بازار را قبول ندارند.

رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی با انتقاد از توزیع مرغ گرم با نرخ مصوب ۹ هزار و ۸۰۰ تومان در میادین میوه و تره بار بیان کرد: با وجود آنکه تمامی آحاد جامعه به مرغ گرم ارزان قیمت در میادین میوه و تره بار دسترسی دارند، اما دلیلی ندارد که این مرغ در اختیار تمامی قشر‌ها قرار گیرد به طوریکه افراد با درآمد بالا مرغ ارزان قیمت خریداری کنند.

وی ادامه داد: با توجه به آنکه دولت به سبب پرداخت یارانه در فروش مرغ گرم با نرخ مصوب زیان می‌کند، بنابراین این مرغ تنها باید در اختیار قشر‌های آسیب پذیر قرار گیرد. این درحالی است که با وجود تاکید مکرر بر این موضوع توجه چندانی صورت نگرفته است و حال باید منتظر ماند و دید که تصمیم جدید معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی برای توزیع مرغ و گوشت با نرخ مصوب چیست؟

این مقام مسئول با اشاره به اینکه نهاده‌های دامی همچنان در بازار دو نرخی است، بیان کرد: هم اکنون هر کیلو ذرت با نرخ یک هزار و ۶۰۰ تا یک هزار و ۷۰۰ و کنجاله سویا ۳ هزار و ۹۰۰ تا ۴ هزار تومان در بازار آزاد عرضه می‌شود که با نرخ مصوب خود فاصله معناداری دارد.

یوسفی در پایان با بیان اینکه کمبودی در توزیع مرغ شب عید نداریم، تصریح کرد: با توجه به جوجه ریزی مناسب در واحد‌های مرغداری، پیش بینی می‌شود که نوسان چندانی در بازار مرغ ایام پایانی سال اتفاق نیفتد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

حوادث اختصاصی رکنا را اینجا بخوانید:

منبع: رکنا

خبر بعدی:

پرواز قیمت مرغ در قطب مرغداری کشور

ساری - ایرنا - در حالی که چهار روز از مصوبه ستاد تنظیم بازار در تعیین نرخ 11 هزار و 500 تومانی برای هر کیلوگرم گوشت مرغ می گذرد ، قیمت این ماده پروتیئنی در مازندران همچنان در اوج است.

بررسی های میدانی حبرنگار ایرنا از سطح شهر ساری مرکز مازندران نشان می دهد که هم اکنون قیمت مرغ در بازاهای پروتیئنی این شهر و فروشگاههای زنجیره ای 140 تا 142 هزار ریال در هر کیلوگرم است و هیچ خبری از مرغ 11 هزار و 500 تومانی مصوبه ستاد تنظیم بازار کشور نیست.
در حالی بازار پروتینی مازندران خالی از مرغ با قیمت تنظیم بازاری است که دستگاههای نظارتی هم برای اجرایی کردن مصوبه این ستاد تاکنون پا پیش نگذاشته اند و هر یک از این دستگاهها توپ برخورد با متخلفان را به زمین دستگاه دیگری پاس می دهند.
** اما و اگر های دستگاههای نظارتی
معاون بازرسی سازمان صنعت ، معدن و تجارت مازندران در این باره به خبرنگار ایرنا گفت : مصوبه ستاد تنظیم بازار باید از درب کشتارگاه و مرحله تولید مرغ اجرایی شود تا بتوان برخورد با فروشندگان خرد در بازار را به ثمر رساند.
حسین اصغرزاده افزود : در شرایط فعلی استدلال مرغداران این است که به دلیل قیمت بالای نهاده های دامی امکان فروش مرغ به قیمت 78 هزار ریالی که ستاد تنظیم بازار برای درب کشتارگاه تعیین کرده ، وجود ندارد و حداقل قیمت با حاشیه سود اندک حدود 100 هزار ریال است.
وی گفت : ما به دنبال متقاعد کردن مرغداران برای کاهش قیمت مطابق با مصوبه ستاد تنظیم بازار هستیم و در صورتی که بتوانیم نهاده ها را به قیمت مصوب در اختیارشان قرار دهیم به نظر می رسد این برنامه اجرایی خواهد شد.
اصغرزاده افزود : دستورالعمل ستاد تنظیم بازار به شهرستان های استان نیز ارسال شد تا بتوانیم با هماهنگی این مصوبه را اجرایی کنیم.
** کورسوی امید برای کاهش قیمت
مسئول ستاد تنظیم بازار سازمان جهادکشاورزی مازندران هم گفت : با مصوبه اخیر ستاد تنظیم بازار و نرخ گذاری مرغ در هر کیلوگرم 11 هزار و 500 تومان، قیمت این ماده پروتیئنی در هر کیلوگرم تا 18 هزار ریال کاهش یافته است .
سلیمان حاتم نژاد ابراز امیدواری کرد که با توزیع مرغ به قیمت تنظیم بازاری 11 هزار و 500 تومان در هر کیلوگرم و کاهش نرخ نهاده های مورد نیاز مرغداران ، روند کاهشی قیمت این مواد پروتیئنی در مازندران استمرار یاید.
وی گفت : در شرایط فعلی به دلیل گرانی نهاده ها از جمله جوجه یکروزه ، قیمت نهایی مرغ بنا به اظهار مرغداران حدود 100 هزار ریال در هر کیلوگرم است و با این روند اجرای دستورالعمل تنظیم بازار تا حد زیادی دشوار است.
او افزود : در استان مازندران از دی ماه تا پایان بهمن به مدت دو ماه حدود یک هزار و 850 تن گوشت مرغ گرم توزیع شد و این روند برای پایان سال و شب عید نیز ادامه می یابد.
** تعزیرات در انتظار پرونده و شاکی
مدیرکل تعزیرات حکومتی مازندران هم گفت که دستگاه متبوعش بر اساس قانون مسئول برخورد با گران فروشان است و این برنامه زمانی محقق می شود که از سوی بازرسی سازمان صمت پرونده ای ارسال شود و یا مردم شکایتی ارائه دهند.
یدالله ملکی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : تاکنون نه سازمان صمت پرونده گرانفروشی مرغ نسبت به مصوبه ستاد تنظیم بازار به تعزیرات حکومتی ارسال کرد و نه این که مردم شکایتی از طریق تماس با سامانه 124 و 135مطرح کردند که بتوانیم برخوردی داشته باشیم.
وی افزود : قضات تعزیرات حکومتی آماده اجرای مصوبه ستاد تنظیم بازار و برخورد با متخلفان فروش مرغ بیش از قیمت 11 هزار و 500 تومانی است و این کار منوط به ارسال پرونده است.
مدیرکل تعزیرات حکومتی مازندران گفت : مصوبه ستاد تنظیم بازار پس از کارشناسی میدانی و با حضور نمایندگان تولیدکنندگان و مصرف کنندگان و سایر مسئولان مرتبط اتخاذ شد و به نظر می رسد نرخ 11 هزار و 500 تومان با رعایت تمام جوانب حمایتی اتخاذ شد.
ملکی اظهار داشت : با این روند ما آماده برخورد با متخلفان در صورت ارائه پرونده و شکایت خصوصی هستیم.
مازندران افزون بر 2 هزار و 500 واحد مرغداری با تولید سالانه 200 هزار تن گوشت مرغ دارد. این استان 11 درصد از نیاز کشور به مرغ را تامین می کند.
6982/1654

ظریف: ماندن یا نماندن در برجام به نظر مردم بستگی دارد| ترامپ غافلگیری دوست دارد و ما برهمین مبنا رفتار می‎کنیم| مردم در حال آسیب دیدن از تحریم‌ها هستند| بخشی از جمعیت ایران با سیاست خارجه ما موافق نیست

واکنش‌‌ فعالان اجتماعی به‌ تبلیغ کتک‌ زدن "زن" در رسانه‌ ملی| صدا‌ و‌ سیما به‌ دنبال عادی‌ جلوه ‎دادن خشونت علیه زنان؟!+فیلم

عکس/ پرچم ژاپن در دست هواداران نفت مسجدسلیمان

کلیدواژه: بازار بازار میادین میوه و تره وزارت جهاد کشاورزی آسیب انتقاد مرغداری عکس فیلم زن دختر تهران قتل بیمارستان پسر مادر مرد

منبع این خبر، وبسایت www.rokna.net است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۱۷۶۳۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • قیمت مرغ به 15 هزار و 500 تومان رسید
 • آخرین اخبار از نوسانات قیمت مرغ
 • آخرین تحولات بازار مرغ/ قیمت مرغ به ۱۵ هزار و ۵۰۰ تومان رسید
 • ثبات قیمت مسکن در سال آینده
 • ثبات قیمت مسکن در سال آینده/ قیمت‌های مسکن در سایت‌های اینترنتی غیرواقعی است
 • قیمت امروز انواع گوشت، مرغ و ماهی در بازار
 • روزانه ۳۵ تن مرغ تنظیم بازار در استان بوشهر توزیع می‌شود
 • قیمت انواع گوشت مرغ و ماهی در بازار
 • قیمت انواع گوشت، مرغ و ماهی در بازار تهران
 • قیمت گوشت٬ مرغ و برخی از کالاها در بازار بجنورد شنبه ۴ اسفند ماه+جدول
 • قیمت مرغ تنظیم بازاری 11 هزار تومان است / مرغ 11 هزار تومانی در فروشگاه های رفاه، معلم و اتکا
 • کاهش ۲ هزار تومانی قیمت مرغ؟
 • جوجه یکروزه در بازار ارزان شد/مازاد ماهانه ۵ هزار تن گوشت مرغ در کشور
 • مرغ ارزان شد
 • کاهش ۳۰۰ تومانی نرخ مرغ در بازار/ کمبودی در عرضه مرغ شب عید نداریم
 • افزایش تولید مرغ در کشور/کاهش قیمت مرغ و جوجه یکروزه
 • قیمت مرغ بازهم کاهش می یابد
 • افزایش تولید مرغ در کشور/قیمت مرغ و جوجه یکروزه کاهش یافت
 • سود پرورش گوسفند و مرغ چقدر است؟ /سود دلالان چقدر است؟