به گزارش خبرنگار مهر، طی نامه‌ای از سوی رحمانی فضلی وزیر کشور خطاب به هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه، کرمانشاه رسما در لیست کلان‌شهرهای کشور قرار گرفت.

در نامه وزیر کشور آمده است: در مورد شناخته شدن کرمانشاه به عنوان کلان شهر موارد زیر را به آگاهی می رساند:

۱.وقف تبصره ماده ۳۹ قانون مالیات بر ارزش افزوده، در صورتی که جمعیت شهر، یک میلیون نفر و یا بیشتر شهر مذکور کلان‌شهر نامیده می شود.

۲. همچنین وفق مصوبه مورخ ۳۱/۱/۱۳۸۸ شورای عالی شهرسازی و معماری ایران با موضع تعریف مجموعه شهری در تبیین شاخص های آن در صورتی که جمعیت شهر مرکزی هر مجموعه شهری یک میلیون نفر و یا یشتر باشد مجموعه شهری مذکور منطقه کلان شهری نامیده می‌شود.

۳. جمعیت شهر کرمانشاه در آخرین سرشماری کشور(۱۳۹۵) برابر با ۹۴۶۶۵۱ نفر بوده است و با عنایت به نامه شماره ۵۶۷۸۵۴ مورخ ۱۶/۱۰/۱۳۹۷ رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمانشاه مبنی بر آخرین برآورد جمعیت شهر مذکور بالغ بریک میلیون و ۷۱۸ نفر می باشد لذا آن شهر در زمره کلان شهرها قرار می گرد.

کد خبر 4540228

منبع: مهر

خبر بعدی:

رحمانی فضلی بر ارائه گزارش از دستاوردهای کلان کشور تاکید کرد

تهران- ایرنا- وزیر کشور در پانزدهمین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی بر اولویت پیشگیری، ضرورت پاسخگویی فوری، ارائه گزارش های ایجابی از دستاوردهای کلان کشور و اطلاع رسانی در مسیر افزایش اطمینان و امید مردم تاکید کرد.

به گزارش دوشنبه شب ایرنا از وزارت کشور، عبدالرضا رحمانی فضلی در این جلسه با یادآوری عظمت حضور مردم در 22 بهمن و قدردانی از اقشار مختلف ملت برای این حضور زمان شناسانه و مؤثر آنها گفت: با وجود تمام فشارهای خارجی و تبلیغات و بسیج رسانه های نظام سلطه علیه جمهوری اسلامی و درحالی که دشمنان کشور خیال خام درک نکردن چهل سالگی انقلاب را در سر می پروراندند و انواع توطئه ها را دنبال می کردند، شاهد حضور حماسه آفرین و باشکوه مردم و افزایش 10 تا 20 درصدی جمعیت حاضر در راهپیمایی امسال بودیم که در این مسیر هدایت ها و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و موقع شناسی مردم بسیار موثر بود.
وزیر کشور و رئیس ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی در پانزدهمین جلسه ستاد، پس از استماع گزارش های دستگاه ها و نقطه نظرات اعضا درخصوص اخبار اقتصادی کشور، بر ادامه اقدامات دستگاه ها برای پیشگیری از بروز فضاسازی های عمومی غیر سازنده در مورد تامین اقلام ضروری مورد نیاز مردم تاکید کرد.
رحمانی فضلی با اشاره به نقطه نظرات مطرح شده از سوی نمایندگان نانوایان در آغاز جلسه ستاد و همچنین گزارش های ارائه شده از سوی دستگاه های ذیربط درخصوص ارتقای کمی و کیفی تولید نان در کشور گفت: مسائل و مشکلات نانوایان باید به سرعت حل و فصل شود و ما به هیچ وجه نمی پذیریم که خللی دراین کار ایجاد شود و احیانا به دلیل برخی ضعف های مقطعی در عرصه هایی مثل حمل و نقل و توزیع آرد و یا عدم رفع برخی تبعیض ها درخصوص نانوایان، فضای عمومی غیر سازنده در روند تولید نان شکل بگیرد.
وزیر کشور در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت نگاه پیشگیرانه در عرصه اطلاع رسانی و تبلیغات در مورد عرصه های اقتصادی کشور تاکید و اظهار کرد: ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور از ابتدای شروع به کار، سیاست پیشگیرانه را در پیش گرفت و خوشبختانه در عرصه های متعددی، اهداف پیشگیرانه محقق شده است؛ اما این ستاد سیاست گذار و هماهنگ کننده در حوزه اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی است و این دستگاه های عضو ستاد و سایر نهادهای اقتصادی کشور هستند که بایستی رویکردها و سیاست های مصوب ستاد را در مجموعه خود دنبال کنند و ضمن رصد دقیق شرایط عمومی جامعه و اخبار منتشره در رسانه ها، پاسخگویی سریع و به موقع برای رفع شبهات و جلوگیری از گسترش شایعات را در جامعه دنبال کنند.
رحمانی فضلی اضافه کرد: طراحی های پیشگیرانه به موازات رصد مستمر مسائل مرتبط از سوی دستگاه ها و پیگیری فوری موضوعات مطرح در فضای عمومی و تعیین تکلیف صحت و سقم و علل آن و اطلاع رسانی پاسخگویانه، می تواند از تبدیل شد موارد جزئی به معضلهای مخرب جلوگیری کند.
وزیر کشور با یادآوری اجتناب ناپذیری تحقق رسالت رسانه ها در انعکاس واقعیت های کشور البته با رویکرد مسؤولانه و زمان شناسانه، خاطر نشان کرد: تاکید بر رویکردهای پیشگیرانه از این منظر است، چرا که پس از بروز مشکل نمی توان انتظار داشت رسانه ها آن را منعکس نکنند و در چنین صورتی حتی اگر رسانه ها هم به موضوع نپردازند، مردم در سطح جامعه حضور دارند و مشکل را به چشم خواهند دید.
رئیس شورای امنیت کشور در ادامه به تحرکات روانی و فضاسازی هایی که به دنبال ایجاد یاس و ناامیدی مردم است، اشاره کرد و گفت: نباید به گونه ای عمل شود که روند افزایش امیدواری مردم دچار اشکال شود و در این زمینه باید دستگاه های مسؤول با آموزش و آگاه سازی عناصر و بعلاوه منابع رسانه ای از بروز خطاهای سهوی که مورد سوءاستفاده دشمنان کشور قرار می گیرد، جلوگیری و با خطاهای عامدانه که علیرغم تذکرات تکرار می شود برخورد قانونی کنند.
وزیر کشور با تبیین اهمیت رسانه ای به ثمر نشستن پروژه های بزرگ و اساسی کشور و لزوم اطلاع رسانی واقعی، مؤثر و همه جانبه درخصوص ابعاد و نتایج این موفقیت ها افزود: رویدادهایی مانند افتتاح فاز سوم پالایشگاه خلیج فارس که در روزهای اخیر با حضور ریاست محترم جمهوری محقق شد که نه تنها کشور را در تامین بنزین به خودکفایی رسانده، بلکه افزایش قابل توجهی در صادرات کشور خواهد داشت، نیاز به اطلاع رسانی و آگاه سازی بیشتر در افکار عمومی دارد.
او ادامه داد: چنین پروژه های عظیمی که با وجود تمام مشکلات و فشارهای خارجی با اتکا به همت و توان داخلی در کشور به نتیجه می رسد، گامی بسیار مهم است و عظمت چنین پروژه هایی قابل تجلیل است. این پروژه ها کشور را در مسیر حرکت رو به جلو قرار می دهد و مردم با آگاهی از ابعاد مختلف آن امید هرچه بیشتری به افق های پیش رو خواهند داشت.
رئیس ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور در همین زمینه به بیانیه رهبری و تاکید آن بر افزایش انگیزه و امید جامعه خصوصاً در جوانان اشاره کرد و افزود: رهبر معظم انقلاب در این بیانیه علاوه بر ترسیم نقشه راهی دقیق و جامع، تمرکز به بیرون را رد و اتکاء به داخل و جوانان را از جمله از منظر تقویت روحیه و انگیزه جوانان مورد تصریح قرار داده اند.
شبد**1953**9122

در پی تعویق در تصویب لایحه "پالرمو" رقم خورد| قله‌های جدید برای دلار و سکه

افزاش قیمت خودرو و ناکارآمدی مسئولان| رشد ۱۸ درصدی قیمت پراید، فقط در یک ماه| گرانی تا کجا ادامه خواهد داشت؟

تجاوز زنی به پسر 15 ساله در استخر هتل + عکس

کلیدواژه: استاندارکرمانشاه هوشنگ بازوند کرمانشاه

منبع این خبر، وبسایت www.mehrnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۱۸۱۳۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • جمعیت آذربایجان بیش از 9 میلیون و 981 هزار نفر اعلام شد
 • آیین "بزم مهر" در کرمانشاه برگزار می‌شود
 • وضعیت ترافیکی خیابان های اصلی کلان شهر اصفهان
 • صندوق پروژه در پروژه‌‎های زیرساختی و کلان قابل استفاده است
 • استقبال از ایده‌های جدید کارکنان شهرداری/ نقد در مجموعه شهری تابو نیست
 • ارمغان کلانشهر شدن برای کرمانشاه چیست؟
 • بازدید شهردار کرمانشاه از سازمان فناوری اطلاعات شهرداری
 • طرح های کلان در حوزه گردشگری مورد حمایت قرار می گیرند
 • اجرای ابلاغیه کلانشهر کرمانشاه از اول اسفند ماه
 • معماری کلان اقتصادی مشکل دارد
 • اجرای ۷ طرح کلان در دستور کار سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اصفهان
 • 78سال پیش جمعیت تهران و ایران چقدر بود؟
 • تجربه موفق کلان شهر های جهان در مبارزه با آلودگی هوا
 • فروش شهر آفتاب به دولت اشتباه است/ وصول طلب‌های مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب به پیمانکاران
 • تاریکخانه شهرداری معاف از دیده بانی؟
 • آمار باسوادی در مناطق روستایی استان کرمانشاه به ۲۷ درصد رسید
 • مهاجری: در دولت احمدی‌نژاد راه دزدی‌های کلان باز شد
 • 80 روستا به کلان‌شهر مشهد متصل شده است
 • مجموعه مدیریت شهری لوکس گرایی را از اعتبارات حذف کنند