به گزارش خبرگزاری برناازلرستان؛ عزیزی در آیین تجلیل از کارکنان و اعضای هیئت علمی فرزند، برادر و خواهر شهید دانشگاه لرستان ،اظهارکرد:در زمان دوران دفاع مقدس، حربه دشمن علیه نظام اسلامی، جنگ سخت افزاری بود؛ اما در حال حاضر، دشمن به جنگ اقتصادی رو آورده است که در این زمینه هم باید هوشیار باشیم و با وحدت و انسجام، توطئه های دشمن را خنثی نماییم.

اوافزود: رسالت همه ماست که همیشه مدافع راه شهیدان باشیم و همواره خانواده های معظم شهدا را تکریم کنیم.

 عزیزی تصریح کرد:همیشه باید دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی را برای جامعه به ویژه برای جوانان و دانشجویان، تببین کنیم.

او گفت: در اواخر دوران حکومت طاغوت، دانشگاه لرستان تحت عنوان شاخه شمالی دانشگاه جندی شاپور اهواز، با تعداد چهار رشته تحصیلی علوم پایه ایجاد شد؛ در حالی که الان به برکت انقلاب اسلامی شاهد هستیم که دانشگاه لرستان، با تعداد 9 هزار دانشجو، 300 عضو هیئت علمی و 500 کارمند و بهره مندی از انواع رشته های تحصیلی، امکانات خوبی را برای جوانان فراهم کرده است.  

 رئیس دانشگاه لرستان گفت:ایجاد مراکز متعدد دانشگاهی در شهرهای مختلف کشور، از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی است.

 

 

منبع: خبرگزاری برنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

احسن علوی درگفتگوی تفصیلی با تقریب مطرح کرد: اختلاف‌افکنان بین شیعه و سنی، پیاده نظام دشمن اند/ فتوای تاریخی رهبر انقلاب امیدی برای اهل سنت بود

سید احسن علوی،نمایده سنندج،مریوان و دیواندره در مجلس شواری اسلامی در گفت و گو با خبرنگار حوزه پارلمانی خبرگزاری تقریب، به تشریح جایگاه اهل سنت ایران پرداخت و گفت: این انقلاب، یک انقلاب اسلامی بود و مردم مسلمان ایران اعم از شیعه و سنی در پیروزی این انقلاب سهم داشتند؛ برادرانه دوشادوش یکدیگر بارژیم ستمشاهی پهلوی مبارزه کردند.
 
وی با تاکید بر این مطلب که در اوایل انقلاب علی رغم راهبردهای سیاسی و منطقه ای موجب باعث نشد که کردستان تحت سیطره دشمن قرار بگیرد، خاطر نشان کرد: در سال های اول انتقلاب مرزهای ایران به شدت مورد هجوم دشمنان بود و یکی از افتخارات مردم کردستان این است که یک وجب از خاک میهن خود را به بیگانگان ندادند.
 
نمایده سنندج، مریوان و دیواندره با تاکید بر این مطلب که اهل سنت ایران با استقامت هرچه تمام تر در کنار برادران شیعه خود از ایران اسلامی دفاع کرده و میکنند، اظهار داشت: گرچه در برهه ای از زمان بیگانگان و گروهک های در بین مردم نفوذ کرده و سبب شد که این راهبرهای سیاسی به ضرر کردستان و نظام جمهوری اسلامی ایران شود، ولی بعد از گذشت سالها مردم همچنان پایبند نظام و مملکت خود هستند.
 
علوی گفت:جنگ در جبهه کردستان تفاوت هاي بسياري با جنگ در ديگر جبهه ها داشت چون در کردستان امکان شناسايي دشمن وجود نداشت؛ آنان همان لباسي را مي پوشيدند که ما به تن داشتيم و درنتیجه دشمن در لباس خودي به ما خنجر مي زد.

وی بیان داشت:یکی از دلايلي كه موجب شد كردستان اين‌چنين به صحنه فعاليت ضد‌انقلاب تبديل شود، تفرقه‌اندازی بين تشيع و تسنن بود که این حوادث پیامدهای ناگواری برای اهل سنت و به خصوص مردم کردستان داشت.
 
عضو فراکسیون اهل سنت مجلس با اشاره به دیدگاه های رهبر معظم انقلاب و همچنین حضرت امام خمینی (ره)،جایگاه اهل سنت پس از انقلاب را خوب دانست و گفت:  آیت الله خامنه ای با صدور فتوایی توهین به عایشه همسر پیامبر اسلام(ص)  و هر یک از نمادهای اسلامی اهل تسنن را حرام اعلام کردند که این فتوا، با استقبال گسترده در جهان اسلام مواجه شد.
 
نماینده مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه ما برای اثبات خودمان نباید به سران اهل سنت توهین کنیم؛ اظهار کرد: این فتوا نشات گرفته از تفکر رهبر فرازانه ای است  که به اهل سنت امیدواری میدهد.
 
نمایده اهل سنت مجلس شورای اسلامی با اشاره این که تقریب و همدلی باعث انسجام در کشور شده و دشمن به اتحاد و انسجام بین شیعه و سنی پی برده است و به دنبال رخنه کردن بین مسلمانان از راه  جنگ نرم هستند، گفت: مسلمانان باید بدانند که جنگ بین حق و باطل تمامی ندارد، چون جنگ بر سر سرزمین نیست بلکه جنگ بر سر دین خدا است.
 
علوی با بیان اینکه امروزه دشمن تهدید اصلی خود را متوجه دین اسلام  کرده و رهبری هم  هدف دشمن را از بین بردن ماندگاری اسلام عنوان کرده است، افزود: دشمن با اعتقادات انقلابی ما مشکل دارد و ما نیز باید در مقابل دشمن جبهه‌ ای را که متشکل از تنوع، انگیزه، ابتکار و بصیرت است، تشکیل بدهیم.
 
نمایده سنندج، مریوان و دیواندره با اشاره به این مطلب که سلیقه ای برخورد کردن بعضی افراد باعث شده به این اختلافات ناچیز دامن زده شود، افزود: مثلا مداحی که در چند ماه گذشته به مقدسات برادران اهل سنت بی احترامی کرد، نمونه بارز این کج سلیقگی ها است؛ خداوند در سوره انعام آیه 108 می فرمایید" به مقدسات دیگران توهین نکنید تا به مقدسات شما توهین نکنند".
 
عضو فراکسیون اهل سنت مجلس تاکید کرد: زمانی که جهل با دین یکی میشود تروریسم به وجود می آید، ولی زمانی که علم با دین درهم آمیخته میشود نتیجه اش استقامت است. اگر جهل در دنیای اسلام حاکم شود، گروه های مانند داعش، سلفی و انسان های کوری که حقیقت را نمیبینند به وجود می آیند که با جهالت و نادانی خود به اسلام ضربه میزنند.
 
وی با اشاره به این که اگر فرد یا افرادی به باورهای مذاهب دیگر توهین کنند، حکایت از این دارد که آن فرد یا گروه به جایی وابسته است، گفت: وقتی رهبر انقلاب به شیعه انگلیسی و سنی آمریکایی اشاره میکنند معلوم میشود که ایشان از خطری که اینگونه افراد جاهل به جامعه اسلامی وارد میکنند به خوبی آگاه هستند و برداشت های غلط و بعضاً کج سلیقگی ها باعث شده است که اختلافی هرچند ناخواسته بین شیعه و سنی به وجود بیاید.

اگر ما بخواهیم پیشرفت کنیم باید از مذهب عبور کنیم
 وی با بیان اینکه اگر ما بخواهیم توسعه پیدا کنیم باید از مذهب عبور کنیم، گفت: سازمان فضایی ناسا مکانی است که در آن به  روزترین تحقیقات حوزه فضا با حضور و مشارکت دانشمندان و محققانی از سراسر جهان شکل می گیرد و بزرگترین و شناخته شده ترین پروژه های علمی جهان در حوزه فضایی در این مرکز انجام می شود، مرکزی که عمده تحقیقات و آزمایش های فضایی در آن شکل می گیرد.در این سازمان بین المللی  فضایی، تعداد زیادی از دانشمندان ایرانی مشغول فعالیت هستند که این حدیث زیبا از پیامبر اکرم(ص) را به عینه تفسیر می کند: که " دانش اگر در ثریا باشد، مردانی از پارس بدان دست خواهند یافت."
 
علوی با بیان اینکه جامعه اهل‌سنت ایران جامعه‌ای پویا، زنده و بسیار متکثر با پیچیدگی‌های خاص خود است و هیچ گروهی به‌تنهایی نمی‌تواند معرف و نماینده این تکثر و پیچیدگی باشد، خاطرنشان کرد: در سال های اخیر راه برای در دست‌گرفتن مسئولیت‌های سیاسی همچون فرمانداران از میان اهل‌سنت کشور گشوده شد و به‌ تدریج بر شمار مدیران اهل‌سنت در استان‌های مرزی افزوده شد؛ از سال ١٣٨٢ چندین هزار مدیر سنی‌مذهب در سطوح معاونان استاندار و فرماندار، مدیران کل استانی و شهرستانی یعنی سطوح میانی و پایه مدیریتی کشور در استان‌های کردستان، سیستان‌وبلوچستان، کرمانشاه، آذربایجان غربی و… مشغول فعالیت شده‌اند.
 
عضو فراکسیون اهل سنت مجلس شورای اسلامی اتحاد و هوشیاری مردم در برابر تلاش تبلیغی و جنگ روانی دشمنان برای ایجاد تفرقه به بهانه قومیّت، مذهب  را لازم دانست و اظهار داشت: وحدت و همبستگی مردم موجب تلاش مشترک برای دستیابی به اهداف ملی و مانع وقوع طغیان‌ها و کینه‌توزی‌ها می‌شود و در موقعیت بسیار حساس کنونی کشور، دشمنان ملت ایران تمام امکانات و ابزارهای انحصاری بین‌المللی خود را به کار گرفته‌اند تا به طرق مختلف به امنیت و وحدت ملی ایران ضربه بزنند و در میان صفوف مردم تفرقه ایجاد کنند و بتوانند نفوذ و سلطه استعماری خود را تحمیل نمایند.
 
وی در پایان گفت:در سال‌های گذشته در فضای‌های عمومی توجه بیشتری به اهل‌سنت ایران شده و حتی در رقابت‌های سیاسی نیز گاه‌ و بیگاه از این گروه بزرگ مذهبی در ایران سخن گفته می‌شود، اما متأسفانه به دلیل کمی منابع، داده‌های منتشرشده و همچنین تحقیقات صورت‌گرفته،گاه مطالب نادرستی نیز منتشر می‌شود.
 
 

انتهای پیام/

عکس|شباهت جالب شرکت کننده برنامه عصر جدید با پریناز ایزدیار

بریتانیا خطاب به ایران: عدم رهایی فوری نفتکش عواقب جدی دارد| به گزینه‌های نظامی نگاه نمی‌کنیم

تندترین پاسخ جهان از زبان سعید معروف!

کلیدواژه: جانبازان خانواده های معظم شهدا دانشجو عضو هیئت علمی هیئت علمی دانشگاه

منبع این خبر، وبسایت www.borna.news است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۱۸۱۵۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • کشاورزی و دامپروری؛ رشته‌های بومی دانشگاه شهرکرد / دانشکده فنی شهرکرد بیشترین پذیرش دانشجو را دارد
 • چند نفر در لرستان براثر عدم پیوند عضو فوت می‌کنند؟
 • نسبت استاد به دانشجو دانشگاه کردستان ۱ به ۲۷ است
 • بهترین رشته‌های دانشگاهی در کدام دانشگاه‌ها قرار دارند / معرفی خاص‌ترین‌ها
 • رئیس دانشگاه علمی کاربردی لرستان:19 مرکز علمی کاربردی در این دانشگاه فعال است
 • دو عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی شاهرود به عنوان دانشمند یک درصد برتر دنیا معرفی شدند
 • دانشگاه معارف اسلامی در مقطع دکتری بدون آزمون دانشجو می‌پذیرد
 • نایب‌رئیس کمیسیون آموزش: سهمیه فرزندان هیئت علمی برای ورود به دانشگاه‌ها عادلانه نیست
 • نائب‌رئیس کمیسیون آموزش: سهمیه فرزندان هیئت علمی برای ورود به دانشگاه‌ها عادلانه نیست
 • سرای نوآوری، مدل دانشگاه آزاد برای تبدیل شدن به دانشگاه کارآفرین است/ متناسب با نیاز جامعه و صنایع دانشجو تربیت می‌کنیم
 • شیمی؛ مهمترین گروه آموزشی دانشگاه ۵۰ ساله غرب کشور / ۶۴۰۰ مقاله در معتبرترین نمایه استنادی جهان از دانشگاه بوعلی ثبت شده است
 • باید زبان گفتمان با دانشجو را عوض کنیم/مهمترین کار تزریق امید به دانشجو و دانشگاه باشد
 • پذیرش دانشجو در ۱۲۴ رشته تحصیلی در دانشگاه آزاد ابهر صورت می‌گیرد
 • لطفا کارمند دولت شوید و پس از هفت سال خانه دار شوید!
 • خسارت بیش از یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان سیل به زیرساخت‌های کشاورزی لرستان
 • ۱۲ کتاب از دبیرخانه کنگره شهدای دانشجو رونمایی شد
 • واحد‌های دانشگاه آزاد اسلامی در ISC رتبه بندی می شوند/ سهم کشورهای اسلامی از تولیدات علمی جهانی، به 20 درصد می‌رسد/ دانشگاه آزاد به عنوان دانشگاه غیردولتی عملکرد مطلوبی دارد
 • سرقت علمی در روز روشن
 • دستورالعمل افزایش حقوق و مزایای سال 98 کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی