با حضور مسئولان استانی مراسم اختتامیه نمایشگاه دستاوردهای انقلاب اسلامی در اردبیل برگزار شد و از غرفه‌ها و دستگاه‌های برتر در این نمایشگاه تجلیل به عمل آمد. ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۹ استانها اردیبل نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، با حضور مسئولان استانی مراسم اختتامیه نمایشگاه دستاوردهای انقلاب اسلامی در اردبیل برگزار شد و از غرفه‌ها و دستگاه‌های برتر در این نمایشگاه تجلیل به عمل آمد.

شهریار آراسته معاون سیاسی امنیتی استاندار اردبیل پیش از ظهر امروز در این مراسم اظهار داشت: این نمایشگاه به صورت باشکوه و منظم برگزار شد و از بانیان این نمایشگاه قدردانی می‌کنیم.

وی بیان کرد: انقلاب اسلامی ایران دستاوردهای خوبی را به دنبال داشت و از این که در این نمایشگاه برخی دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران را معرفی می‌کنیم اقدام بسیار خوبی است.

افتتاح نمایشگاه 40 پوستر، 40 کاریکاتور در اردبیل به روایت تصویرمهم ترین دستاورد انقلاب اسلامی برای خراسان شمالی از بین رفتن «فقر مطلق» استعاملی: خودباوری مقابل نظام سلطه مهمترین دستاورد انقلاب استبجنورد| استقلال سیاسی و فکری مهم‌ترین دستاورد انقلاب اسلامی است

معاون سیاسی امنیتی استاندار اردبیل بیان کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران شاهد دستاوردهای خوبی بودیم و به برکت انقلاب اسلامی ایران کشورمان در مسیر پیشرفت و توسعه قرار می‌گیرد.

آراسته با اشاره به حضور حماسی مردم اردبیل در راهپیمایی 22 بهمن گفت: بار دیگر اردبیلی‌ها با حضور حماسی خود برگ زرینی در تاریخ اسلام رقم زدند.

وی بیان کرد: دشمنان و استکبار جهانی برنامه‌ریزی اساسی برای کمرنگ جلوه دادن حضور مردم در صحنه انجام داده بودند که این تبلیغات و برنامه‌های دشمنان با حضور باشکوه ملت ایران در راهپیمایی 22 بهمن ماه شکست بخورد.

وی تصریح کرد: ملت ایران چهل سالگی انقلاب اسلامی ایران را به صورت باشکوه جشن گرفتند و تمام توطئه‌های دشمنان در این زمینه به یاس و ناامیدی تبدیل شد.

120 غرفه در نمایشگاه دستاوردهای انقلاب اسلامی در اردبیل دایر بود

دبیر نمایشگاه  دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران در اردبیل اظهار کرد: 120 غرفه در نمایشگاه دستاوردهای انقلاب اسلامی در اردبیل دایر بود و 75 دستگاه اجرایی، نظامی، انتظامی، قضائی، خانه مطبوعات و صدا و سیمای مرکز اردبیل نیز حضور داشتند.

رضا باغلاچی با اشاره به این که 11 هزار و 850 مترمربع برای ایجاد فضای نمایشگاه از طرف دستگاه‌های اجرایی استان درخواست شده بود افزود: این نمایشگاه امسال به طور باشکوه برگزار شد و استقبال بسیار خوبی از این نمایشگاه داشتیم.

وی بیان کرد: در حاشیه این نمایشگاه خبرنگاران و صدا و سیمای مرکز اردبیل حضور داشتند که عملکرد قابل قبولی در انعکاس این رویداد فرهنگی در استان اردبیل داشتند که این اقدامات شایسته تقدیر و قدردانی است.

دبیر نمایشگاه  دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران در اردبیل بیان کرد: دستگاه‌های اجرایی استان با مسئولان نمایشگاه تعامل خوبی داشتند و یکی از دستاوردهای بزرگ نمایشگاه وحدت و همدلی بین دستگاه‌های اجرایی و متولیان اجرایی نمایشگاه بود.

وی بیان کرد: در برگزاری نمایشگاه دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران سپاه استان، صدا و سیمای مرکز اردبیل، خانه مطبوعات ، دستگاه‌های اجرایی استان کمال همکاری و تعامل را داشتند و در برگزاری باشکوه این نمایشگاه تلاش وافری را انجام دادند.

در پایان نمایشگاه از غرفه‌های برتر تجلیل شد و 6 دستگاه اجرایی استان شامل دادگستری، سپاه استان، صدا و سیمای مرکز اردبیل ، اداره کل ورزش وجوانان، دانشگاه علوم پزشکی و اداره کل استاندارد استان به عنوان غرفه‌های برتر معرفی شدند.

انتهای پیام/ش

R41374/P/S6,49/CT11

منبع: تسنیم

خبر بعدی:

۱۴۰ میلیارد ریال سرمایه در گردش برای واحدهای صنعتی استان اردبیل کافی نیست

استاندار اردبیل با تاکید بر تامین سرمایه در گردش برای واحدهای تولیدی گفت: ۱۴۰ میلیارد ریال سرمایه در گردش برای واحدهای صنعتی استان کافی نیست. ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۶ استانها اردیبل نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان اردبیل ظهر امروز به ریاست استاندار اردبیل و با حضور مسئولان در این حوزه در راستای بررسی طرح‌ها و سرمایه‌گذاری‌ها در بخش اشتغال استان برگزار و کاستی‌ها و نارسایی‌ها در این حوزه بررسی شد.

در این جلسه مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاون سازمان جهاد کشاورزی، سرپرست سازمان صنعت، معدن، تجارت و تعدادی از حاضران در جلسه گزارش عملکرد خود را در حوزه اشتغال تشریح کردند.

18 هزار فرصت شغلی جدید در اردبیل ایجاد شد

استاندار اردبیل در این جلسه با اشاره به هدفگذاری ایجاد 20 هزار فرصت شغلی تا پایان سال 97 در اردبیل اظهار داشت: براساس آمارهای موجود از ابتدای سال تاکنون بیش از 18 هزار فرصت شغلی جدید در اردبیل ایجاد شده است.

اکبر بهنام‌جو از اختصاص بیش از 794 میلیارد تومان تسهیلات برای رونق اشتغال در اردبیل خبر داد و افزود: این تسهیلات برای ایجاد 19 هزار فرصت شغلی اختصاص یافته که انتظار می‌رود در راستای تحقق آن دستگاه‌های مختلف تلاش لازم را داشته باشند.

وی تحقق ایجاد فرصت شغلی با ارائه تسهیلات را کاری مهم دانست و بیان کرد: انتظار می‌رود در راستای تحقق ایجاد فرصت‌های شغلی هدفگذاری شده دستگاه‌های مرتبط افق 30 هزار فرصت شغلی را تدوین کنند تا رقم 19 تا 20 هزار فرصت شغلی در زمان مناسب و معین محقق شود.

رئیس کارگروه اشتغال استان اردبیل تدوین برنامه‌های اشتغالزای دستگاه‌های اجرایی در استان را تا افق 1400 ضروری دانست و تصریح کرد: باید در این حوزه طرح‌ها کارآمد و مناسب ارائه شده و مشکلات اشتغال در استان کاهش یابد.

بهنام‌جو بخش کشاورزی را از ظرفیت‌های اشتغالزا در استان برشمرد و گفت: تدوین و اجرای طرح‌های اشتغال در این حوزه ضروری است و انتظار می‌رود به ویژه در راستای توسعه کشت گلخانه‌ای که زودبازده بوده و دارای اشتغالزایی پایدار دایمی و از همه مهمتر نیاز به آب کمتر دارند، اقدامات لازم انجام شود.

وی با تاکید بر تامین سرمایه در گردش برای واحدهای تولیدی استان افزود: 140 میلیارد ریال سرمایه در گردش برای واحدهای صنعتی استان کافی نبوده و باید با شاسایی واحدهایی که نیازمند این سرمایه هستند در راستای رفع نیازمندی‌های آنها پیگیری‌های اساسی انجام داد.

استاندار اردبیل با اشاره به اینکه برنامه‌ریزی‌ها برای توسعه اشتغال باید با برش شهرستانی انجام شود، تصریح کرد: مدیران تمامی دستگاه‌های اجرایی باید پروژه‌های نیمه تمام دارای ظرفیت اشتغال را احصا و اعلام کنند و برای تکمیل آن جدول زمان بندی داشته باشند.

وی با اشاره به ظرفیت‌های بالای استان در بخش گردشگری بیان کرد: استان اردبیل دارای قابلیت‌ها و استعدادهای بکر گردشگری بوده و باید به سمت ایجاد پروژه‌های گردشگری و جذب مسافر بیشتر حرکت کرد.

بهنام‌جو با اشاره به برگزاری جلسات اقتصاد مقاومتی در هر 45 روز شهرستان‌ها افزود: جلسات اقتصاد مقاومتی می‌تواند پیش زمینه مناسبی برای برگزاری و بررسی طرح های مهم کارگروه اشتغال باشد چرا که در این جلسات تعدادی مدیران دستگاه‌های اجرایی نیز حضور دارند.

رئیس کارگروه تخصصی اشتغال استان اردبیل سرمایه گذاری بنیاد مستضعفان در شهرستان گرمی را یکی از اقدامات مهم برشمرد و گفت: باید تلاش کنیم با ایجاد زیرساخت‌های لازم و جذب سرمایه‌گذار زمینه اشتغال 30 هزار نفر در سال 98 فراهم شود.

تدوین شیوه‌نامه اجرایی ارائه تسهیلات رونق اشتغال

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل نیز در این جلسه اظهار کرد: در قالب طرح اشتغال فراگیر دولت مشوق‌ها و تسهیلات ویژه‌ای در نظر گرفته تا زمینه برای توسعه اشتغال با ارائه این تسهیلات در استان فراهم شود.

قاسم رحیمی از ارائه 43 میلیارد تومان مشوق کارفرمایی برای بیمه کردن سه هزار و 300 نفر از کارگران و کارکنان و کمک به مشاغل خانگی با اختصاص 80 میلیارد ریال تسهیلات و کمک های بلاعوض خبر داد و گفت: با ارائه این تسهیلات پیش‌بینی شده تا 19 هزار فرصت شغلی در استان ایجاد شود.

وی افزود: برای ارائه این تسهیلات در راستای اشتغالزایی در استان شیوه‌نامه اجرایی در حال تنظیم بوده تا سهم هر یک از شهرستان‌ها و دستگاه‌های اداری و اجرایی مشخص و برای اجرا ابلاغ شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل با اشاره به سهم بخش کشاورزی از این تسهیلات بیان کرد: 361 میلیارد تومان سهم بخش کشاورزی از این تسهیلات بوده که با تخصیص آن برای سه هزار و 204 نفر فرصت شغلی ایجاد می‌شود.

وی با بیان اینکه در حوزه صنعت و معدن 282 میلیارد ریال تسهیلات در نظر گرفته شده تا با ارائه آن سه هزار و 38 نفر وارد بازار کار شوند، تصریح کرد: در این بخش هشت میلیارد و 700 میلیون تومان یارانه در نظر گرفته شده است.

رحیمی افزود: در بخش صنعت تسهیلات در نظر گرفته شده برای 135 طرح ارائه می‌شود که شامل سرمایه در گردش، بازسازی و نوسازی خط تولید برای 25 طرح و نیز 30 طرح نیمه‌تمام بوده که سازمان صنعت و معدن استان باید این طرح‌ها را شناسایی و معرفی کنند.

اختصاص بیش از 794 میلیارد تومان تسهیلات برای رونق اشتغال در اردبیل

سرپرست معاونت امور اقتصادی استانداری اردبیل نیز در این جلسه اظهار کرد: در راستای رونق اشتغال در سطح استان بیش از 794 میلیارد تومان تسهیلات درنظر گرفته شده که باید تلاش تمامی مدیران و مسئولان بر تخصیص کامل این اعتبارات باشد.

عباس کریمی با بیان اینکه این تسهیلات به تدریج در مدت یک سال پرداخت خواهد شد، افزود: با ارائه این میزان تسهیلات برناه‌ریزی شده تا بیش از 19 هزار و 176 فرصت شغلی در سطح استان در بخش‌های مختلف ایجاد شود.

وی بیش از 36 میلیارد تومان این مبلغ را مربوط به یارانه دانست و تصریح کرد: بیش از 60 میلیارد تومان نیز به صورت کمک بلاعوض بوده که برای مجریان طرح‌های اشتغال که از این تسهیلات بهره‌مند می‌شوند به صورت مشوق ارائه می‌شود.

سرپرست معاونت امور اقتصادی استانداری اردبیل بیان کرد: این تسهیلات و مشوق‌ها براساس عملکرد دستگاه‌های مختلف توزیع‌کننده اعتبارات به آنها ارائه می‌شود.

توسعه زیرساخت‌های گردشگری اردبیل نیاز به 45 میلیارد تومان اعتبار دارد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل نیز در این جلسه با اشاره به اجرای طرح‌های گردشگری در استان گفت: سهم اداره کل میراث فرهنگی استان از تسهیلات در نظر گرفته برای ایجاد فرصت‌های شغلی ایجاد یک هزار و 941 فرصت شغلی است.

نادر فلاحی افزود: برای ایجاد این تعداد فرصت شغلی در استان بیش از 109 میلیارد تومان تسهیلات و یک میلیارد و 600 میلیون تومان کمک بلاعوض در نظر گرفته شده است که به این منظور 36 طرح تعریف شده تا اجرایی شود.

وی تسهیلات مورد نیاز برای ایجاد اشتغال در بخش گردشگری استان اردبیل را 968 میلیارد تومان برشمرد و تصریح کرد: با ارائه این تسهیلات می‌تواند شاهد ایجاد دو هزار و 549 فرصت شغلی در این بخش از استان شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل با یان اینکه با توجه به ظرفیت‌های بالای استان در بخش گردشگری نیازمند توسعه زیرساخت‌ها در این بخش هستیم، اظهار کرد: به این منظور 45 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

انتهای پیام/ش

R41374/P/S6,49/CT7

در پی تعویق در تصویب لایحه "پالرمو" رقم خورد| قله‌های جدید برای دلار و سکه

افزاش قیمت خودرو و ناکارآمدی مسئولان| رشد ۱۸ درصدی قیمت پراید، فقط در یک ماه| گرانی تا کجا ادامه خواهد داشت؟

تجاوز زنی به پسر 15 ساله در استخر هتل + عکس

منبع این خبر، وبسایت tn.ai است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۱۸۱۷۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • وارونگی فضای هنری اردبیل؛ مسیر پیشرفت و بازگشت نخبگان فراهم است
 • نخستین نمایشگاه تعاون و کالای ایرانی در اردبیل دایر شد
 • ۲۰ دستگاه اجرایی در نمایشگاه نوآوری و فناوری استان مرکزی مشارکت می‌کنند
 • نمایشگاه بهاره عرضه مستقیم کالا در اردبیل برپا می‌شود
 • آنچه در چهارمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر اردبیل گذشت
 • همایش دستاوردهای انقلاب اسلامی دانشگاه‌های استان کرمان برگزار شد
 • برپایی نمایشگاه عرضه مستقیم کالا در اردبیل
 • بازارچه دستفروشان در اردبیل دایر می شود
 • ارسال ۴۰۰ شعر به جشنواره ملی مهدوی «صراط»/مشارکت بالای شاعران عرب و کردزبان
 • آیین اختتامیه چهارمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر اردبیل
 • جشنواره نشریات دانشجویی «تیتر ۱۱» در پیچ و خم مشکلات بودجه‌ای/ زمان اختتامیه اعلام می‌شود
 • اختتامیه المپیاد ورزشی و جشنواره سرود آوای سرو در قم برگزار شد
 • تصاویر/ اختتامیه نخستین جشنواره رسانه‌ای ابوذر آذربایجان غربی
 • اختتامیه جشنواره های قرآن و عترت در مرکز خراسان شمالی برگزار می شود
 • بیش از ۲ هزار اثر به جشنواره ملی دستاوردهای دانشگاه پیام‌نور ارسال شد
 • یکی از دستاوردهای راهیان نور، بیمه شدن نسل جوان امروزی از تهاجم فرهنگی دشمن است
 • ارائه جدیدترین دستاوردهای تجهیزات پزشکی، دارویی و آزمایشگاهی در نمایشگاه ایران هلث
 • اختتامیه نمایشگاه دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی شهرستان سوادکوه شمالی/ نمایش غرفه های مختلف دستگاههای سوادکوه شمالی همپای سپاه شهرستان در شیرگاه
 • برگزاری اختتامیه دومین جشنواره استانی علامه حلی (ره) در شهرکرد