رکنا: بوی بد کمد رختخواب و لباس را با این ترفندهای خانگی رفع کنید.

همیشه بوی ملایم و مطبوع حس بسیار خوبی به آدم می دهد ولی بوی نامطبوع تاثیر منفی رو آدم می گذارد و اگر همین بو از لباس ها و داخل کمد باشد که تاثیر منفی زیادی خواهد داشت.

رفع بوی بد کمد دیواری رختخواب ، کشوهای لباس و کابینت ها کار چندان دشواری نیست زمانی که بدانید چه بویی با کدام ماده طبیعی موجود در آشپزخانه شما از بین خواهد رفت.

بوی مطبوع و ملایم همیشه حس خوبی به شما خواهد داد همانطور که بوی نامطبوع می تواند تاثیر منفی داشته باشد با خصوص اگر این بو از لباس ها و لوازم داخل کمد منتشر شود . زمانی که برای برداشتن لباس به سراغ کشو و یا کمد دیواری می روید با استشمام بوی بد نگران خواهید شد که مبادا لباسی کثیف در میان لوازم تان باشد برای همین شاید مجبور به شستشوی غیرضروری آنها شوید ؛ در این مواقع بهتر است از ترفندهای خانه داری که مخصوص رفع بوی بد کمد است استفاده کنید و خوشبوکننده های طبیعی را داخل این بخش از اتاق تان قرار دهید. دراین بخش چندین راه ازبین بردن بوی بد کمد را به شما پیشنهاد می کنیم که هنگامی که در کمد راباز می کنید دیگر نگران بوی بد آن نباشید

رفع بوی بد کمد با دانه های برنج :

قراردادن برنج داخل کابینت یکی از حیله های قدیمی است که مدت هاست برای جذب رطوبت استفاده می شود ، از رشد کپک و بوی نامطبوع داخل کابینت جلوگیری می کند.

نحوه ی استفاده :

مقداری برنج را داخل کیسه ای بریزید وگوشه کابینت آویزان کنید ، هم چنین می توانید برنج را داخل بشقاب بریزد وداخل کابینت قراردهید .

سرکه سیب راهی برای رفع بوی بد کمد :

خاصیت ضدقارچی و ضدباکتریایی سرکه در خنثی کردن بوی نامطبوع کشوها و کمد موثراست .سرکه سیب نه تنها قارچ هارا از بین میبرد بلکه کثیفی روی چوب ها را هم ازبین میبرد و بوی مطبوعی ایجاد می کند .

نحوه ی استفاده :

همه ی لباس هارا از کشو بیرون آورید و باسرکه نم دار کنید، سپس داخل کشو ها بمالید در کشو ها راباز گذارید تا چندساعت هوا مبادله شود.

رفع بوی بد کمد و کشوی لباس با جوش شیرین :

خاصیت ضدباکتریایی جوش شیرین به ازبین رفتن بوی نامطبوع کمک می کند.بطور منظم جوش شیرین راداخل کابینت ها بمالید که از رشد کپک و بوی نامطبوع جلوگیری کنید .

نحوه استفاده :

داخل کیسه کوچکی جوش شیرین بریزید وداخل کابینت بگذارید همچنین می توانید آن راداخل بشقاب ریخته وداخل کمد بگذارید یاآن راداخل وسایل ریخته و48 ساعت بعد پاک کنید

آب لیمو روشی عالی برای رفع بوی بد کمد :

خاصیت طبیعی لیمو بوهای شدید وقارچ را ازبین میبرد ، آب لیمو بوی مطبوعی دارد که دقایقی بعداز استفاده بوی نامطبوع راخنثی می کند .

نحوه استفاده :

آب لیمو راداخل آب گرم ریخته وبا دستمال آن رابه دیواره های کابینت بکشید سپس درهای کابینت راباز بگذارید تا خشک شود .

قهوه پودری مناسب رفع بوی بد کمد :

اگر می خواهید رطوبت داخل کمدها را از بین ببرید قهوه انتخاب مناسبی است آویزان کردن این محصول از پخش شدن کپک در وسایل جلوگیری می کند.

نحوه استفاده :

48 ساعت قهوه را روی سطح کمد بریزید اگر می خواهید تاثیر بیشتری داشته باشد آن را داخل کیسه بریزید و داخل کمد یا کابینت بگذارید .

اسطوخودوس روغن خوشبو کننده و راه حل رفع بوی بد کمد:

بوی مطبوع اسطوخودوس کابینت و کمد را عاری از هرگونه بو وکپک نگه میدارد ،به علاوه این بو مانع حشرات و بیداست .

نحوه استفاده :

کیسه هایی را از اسطوخودوس پر کنید و داخل کابینت وکمد بگذارید.

رفع بوی بد کمد و کابینت با نمک دریا:

یکی دیگر ازمواد طبیعی که رطوبت راجذب می کند نمک دریاست ، نمک خاصیت ضد قارچی وضدباکتریایی دارد که از ایجاد بوی نامطبوع جلوگیری می کند .

نحوه استفاده :

مقداری نمک را داخل ظرف دربسته ای بریزید و داخل کابینت ،کمد بگذارید ، نمک ها را هفته ای یکبار بعد از اینکه رطوبت راجذب کرد تعویض کنید .

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

حوادث اختصاصی رکنا را اینجا بخوانید:

منبع: رکنا

خبر بعدی:

نقوش سیستان‌وبلوچستان نشان از طبیعت سخت، اما سرشار از کیمیای خلاقیت است / برگزیدگان بخش بین‌الملل هشتمین جشنواره مد و لباس فجر معرفی شدند

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان، روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار بخش بین‌الملل هشتمین جشنواره مد و لباس فجر با حضور سید مجتبی حسینی، معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ علی جنتی، وزیر سابق وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ عبدالرحیم کردی، مدیرعامل منطقه آزاد تجاری چابهار، حمید شاه‌آبادی، معاون صدای رسانه ملی، نمایندگان مجلس، هنرمندان و طراحان در چابهار به کار خود پایان داد.

در این مراسم، سید محمد مجتبی حسینی، معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ابتدا حادثه تروریستی چند روز گذشته در منطقه سیستان‌وبلوچستان را تسلیت گفت و افزود: ما غم‌های بزرگ را سرمایه کار‌های بزرگ می‌کنیم؛ تاریخ عزتمند کشور ما سرشار از این دلاوری‌ها و سلحشوری‌ها است و از خون جوانان وطن در این خاک لاله دمیده.

وی در ادامه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران را تهنیت گفت و افزود: انقلابی که برای استقلال، عزت و آزادی شکل گرفت و بالید و امروز در آغازین روز‌های دهه پنجاه امیدواریم که با استمرار و همدلی بتوانیم آینده‌ای روشن‌تر و باشکوه‌تر بسازیم.

معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: چهار بهار ایران امروز، میزبان آیین اختتام بخش بین‌الملل هشتمین جشنواره مد و لباس فجر است و ما در کنار یکدیگریم تا در این ضیافت که به اهتمام منطقه آزاد چابهار، طراحان خارجی و داخلی که از ۱۹ کشور برای این رویداد خجسته حضور به هم رسانده‌اند، باهم از دریچه نغز طرح و نقش و رنگ به ضیافت دیگری برویم و به مهمانی تاریخ به گردهمایی جغرافیا، به مجلس هنر و خلاقیت، به جمع هنرمندانی که به جادوی جمال، این فراخنا را در طرحی و در گرهی جای می‌دهند.

حسینی هنر را دریچه روح خواند و گفت: اگر هنر دریچه و آیینه است که هست، از ورای نماد‌ها و نشانه‌ها سخن می‌گوید، چه فرق می‌کند که از چابهار باشد یا ایرانشهر و سراوان یا کاشان و نائین و کرمان که هرکدام یک سینه سخن دارند.

حتی آنگاه‌که تاریخ خاموشی گزیده و سرآغاز داستان سوزن‌دوزی را نمی‌گوید و می‌توان اشکال شبیه را، در نقوش هزاره‌های پنجم و ششم قبل از میلاد بر سفالینه‌ها سراغ گرفت و سیر آن را پی گرفت تا کتیبه‌های ساسانی و دوران اسلامی رسید؛ که آورده‌اند مردمان این سامان چالاک، قوی و رشید بودند و زنان نستوهش اگر فراغتی می‌یافتند، از مسئولیت سنگین تدبیر زندگی به رشته‌های نازک رنگین و دستی نقش‌آفرین، پارچه ساده را بهشت رنگ و نگار می‌کردند.

زنان این سامان به سنت نقاشان ایران در طبیعت خیره می‌شدند و آنگاه‌که تصویر گل و پرنده در ذهنشان جان می‌گرفت، چشم می‌بستند از خانه خاطر، نقش دگرگون می‌آفریدند. گل سهر، کتار پادک، گل تک و هزار نقش دیگر همه در کارخانه ضمیر توانای ایشان از هر نقش و غبار ساده می‌شد و بر پارچه قرار می‌گرفت.

وی ادامه داد: در خطوط شکسته و مستقیم نقوش سیستان‌وبلوچستان، بارنگ‌های گرم و صمیمی، نشان‌هاست از طبیعتی سخت و دشوار، اما سرشار از کیمیای خلاقیت؛کیمیایی که توانسته مرز‌های دوران را بپیماید و با استمرار به نسل‌های بعد ارمغانی یگانه ارائه دهد.

استمرار سنت بدون نوآوری امری محال است و شگفت اینکه در جان تمامی هنر‌های سنت‌مند کشور ما، نوآوری رکن رکین است و همین نو شدن در عین اصیل ماندن رمز ماندگاری و درعین‌حال استمرار فرهنگی ماست.

کم نیستند کشور‌هایی که حتی متون مشهور پنج قرن قبلشان را امروزیان نمی‌توانند دریابند، اما هنوز و همچنان از پس هزاره‌ای، ما با شاهنامه سرمست می‌شویم و هم پس از هشتصد سال شعر سعدی به وجدمان می‌آورد. این استمرار حاصل سنت نو شدن و نو شدن سنت است.

معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، برقرار ارتباط بین بخش‌های مختلف مد و لباس را از تبعات جشنواره دانست و گفت: بخش بین‌الملل هشتمین جشنواره مد و لباس فجر در چابهار، پیامی ارزشمند دارد و حکایتی بدون تکدر تکرار، و آن اینکه برای برآمدن در عرصه جهانی و برای سخن گفتن به زبان و به سبک خود باید به گفتگو بنشینیم، گفتگو میان طراحان، گفتگو با صنعتگران، گفتگوی متخصصان داخلی و خارجی و استفاده از آموزه‌ها و داشته‌های فرهنگی و آموختن دستاورد‌های نوین.

حسینی افزود: جشنواره چابهار فرصت مغتنم و کانون این گفتگو می‌تواند باشد و مجالی برای نوآوری در عین اصالت که تداوم آن درگرو اهتمام همه ماست. اهتمام برای تشکیل کارگاه‌ها و صنایع مرتبط، برای توسعه بازار و کسب‌وکار، توسعه آموزش و مستند نگاری اصالت‌ها و ایجاد موزه‌ای برای نشان دادن توانمندی‌ها است.

انتهای پیام/پ

معرفی برگزیدگان بخش بین‌الملل هشتمین جشنواره مد و لباس فجر 

در پی تعویق در تصویب لایحه "پالرمو" رقم خورد| قله‌های جدید برای دلار و سکه

افزاش قیمت خودرو و ناکارآمدی مسئولان| رشد ۱۸ درصدی قیمت پراید، فقط در یک ماه| گرانی تا کجا ادامه خواهد داشت؟

تجاوز زنی به پسر 15 ساله در استخر هتل + عکس

کلیدواژه: کابینت آشپزخانه قهوه کابینت آشپزخانه قهوه برنج طبیعی لباس قدیمی رختخواب عکس فیلم زن دختر تهران قتل بیمارستان پسر مادر مرد

منبع این خبر، وبسایت www.rokna.net است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۱۸۱۹۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • لباس‌هایی که نباید آقایان در مراسم عروسی بپوشند
 • روش‌های درمان خانگی کک و مک
 • چگونه کاشی آشپزخانه را با کابینت ست کنیم؟
 • مدل لباس مجلسی کودکانه دختر ۲۰۱۹ و نکات مهم انتخاب آن
 • بوی بد بدن خبر از چه بیماری هایی می دهد؟
 • برای میهمانی‌های عصر چگونه لباس ست کنیم؟
 • رونمایی از پوستر جشنواره مد و لباس ایرانی اسلامی
 • بوی نامطبوع تهران ربطی به پلاسکو نداشت
 • سعیدی کیا: بوی نامطبوع تهران ربطی به پلاسکو نداشت
 • چگونه آشپزخانه ای زیبا داشته باشیم
 • طراحی و ساخت کابینت های گلاس
 • چگونه ذهنی آرام داشته باشیم
 • 10 روش برای شستن لباس‌ها با سرکه
 • اشتباهات لباس پوشیدن که آقایان را بدتیپ می‌کند
 • رنگبندی‌هایی که آشپزخانه شما را زیباتر می‌کنند
 • ۱۰ روش استفاده از سرکه در شستشوی لباس‌ها
 • سفید برای زیبایی و قهوه‌ای برای رفع خستگی/ رنگبندی‌هایی که دکور آشپزخانه شما را زیباتر می‌کند + تصاویر
 • رفع پینه پا با ترفندهای خانگی
 • غافلگیری گردشگران در بدو ورود به کشور