به گزارش فارس، روزنامه صهیونیستی «یدیعوت‌آحارونوت» مدعی شد، ارتش این رژیم عملیاتی اطلاعاتی در شورای امنیت انجام خواهد داد تا اعضای آن را قانع کند حزب‌الله را سازمانی تروریستی معرفی کنند.

بر اساس این گزارش، هفته گذشته هیأتی از نمایندگان دهها کشور در سازمان ملل از مرزهای لبنان با فلسطین اشغالی دیدار کردند و در جریان تونل‌هایی که ارتش رژیم صهیونیستی اخیرا کشف کرده، قرار گرفتند.

یدیعوت تأکید کرد، یک هیأت نظامی صهیونیستی متشکل از افسران عالیرتبه در اطلاعات ارتش این رژیم به سازمان ملل می‌روند تا کشورهای دیگر را قانع کنند. این هیأت، اعضای شورای امنیت را در جریان بیم و هراس تل‌آویو از تقویت تقویت حزب الله پس از ورود به دولت لبنان قرار خواهند داد و به همکاری در ممانعت از تمرکز ایران در سوریه فرا خواهد خواند.

«بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرده، ایران در رأس موضوعات نشست ورشو خواهد بود و خصوصا بر چگونگی جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای –به تعبیر وی- تمرکز خواهد شد.

رژیم صهیونیستی در دسامبر سال گذشته (2018) اطلاعاتی درباره حزب‌الله به شورای امنیت ارائه و ارتش لبنان را متهم کرد در راستای منافع حزب‌الله کار کرده است. «دنی دانون» نماینده رژیم صهیونیستی در سازمان ملل طی جلسه فوق‌العاده شورای امنیت که برای موضوع تونل‌ها در مرز لبنان برگزار شد، یونیفل (نیروهای حافظ صلح سازمان ملل) را متهم کرد که وظایفش را به خوبی انجام نداده است.

سیزدهم آذرماه ۱۳۹۷ ارتش صهیونیستی با ادعای اینکه جنبش مقاومت حزب‌الله از مناطق جنوبی لبنان، تونل‌هایی را زیر مناطق شمالی فلسطین اشغالی حفر کرده، از آغاز عملیات موسوم به «سپر شمالی» خبر داد و چند هفته آن را ادامه داد. 

«سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله طی یک سخنرانی اعلام کرد، این تونل‌ها سال‌ها در مرز لبنان وجود داشته و اینکه ارتش رژیم صهیونیستی تازه آنها را کشف کرده در واقع یک شکست اطلاعاتی است.

      

منبع: اکوفارس

خبر بعدی:

جزئیات عادی‌سازی غیررسمی روابط عربستان و رژیم صهیونیستی؛ پروژه یهودی‌سازی جدید در قدس اشغالی

یک روزنامه عبری زبان روز یکشنبه از پروژه و طرح جدید رژیم صهیونیستی در راستای یهودی‌سازی بیت المقدس اشغالی پرده برداشته است. ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۱ بین الملل آسیای غربی نظرات - اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم،  این طرح در منطقه قدیمی شهر قدس اشغالی و با هزینه میلیون‌ها شیکل به زودی اجرا خواهد شد. روزنامه اسرائیل امروز درباره پروژه‌های یهودی‌سازی رژیم صهیونیتستی نوشته است شرکت توسعه و بازسازی موسوم به مربع یهودی در منطقه قدیمی قدس این روزها برای اجرای چندین طرح با هزینه 200 میلیون شیکلی فعالیت می‌کند.

این روزنامه افزود از جمله طرح‌هایی که اجرا می‌شود، طرح احداث آسانسور در دیوار البراق و موزه و بازسازی کنیسه یهودی در این محله است که انتظار می‌رود این طرح‌ها طی چند سال اجرا شود.

رژیم صهیونیستی از سال 1967 میلادی برای سیطره کامل بر شهر قدس و تغییر نشانه‌ها و آثار آن با هدف یهودی‌سازی و پایان دادن به حضور فلسطینی‌ها فعالیت کرده است و در این راستا، اقدامات زیادی را علیه این شهر و ساکنان واقعی و اصلی آن یعنی فلسطینی‌ها انجام داده است به طوری که شهرک‌سازی در قدس و اراضی تابعه آن یکی از مهمترین وسایل برای رسیدن این رژیم به هدف اصلی‌اش در قدس یعنی یهودی کردن آن است.

اشغالگران صهیونیست پس از اشغال شهر قدس و کرانه باختری و نوار غزه در سال 1967 میلادی، 196 شهرک صهیونیست‌نشین در قدس اشغالی و حدود 100 کانون شهرک‌نشینی پراکنده احداث کرده‌ اند که در این شهرک‌ها، حدود 750 هزار صهیونیست مهاجر اسکان یافته‌اند.

ادامه شهرک‌سازی از سوی رژیم صهیونیستی در حالی است که شورای امنیت در 23 دسامبر 2016 میلادی، قطعنامه‌ای را تصویب کرد که بر اساس آن از رژیم صهیونیستی درخواست کرده است شهرک‌سای در اراضی فلسطینی(کرانه باختری از جمله قدس) را متوقف کند،ولی صهیونیست‌ها با توجه به حمایت همه جانبه آمریکا از این رژیم و سیطره کامل آن بر شورای امنیت اعتنایی به این قطعنامه و  دیگر قطعنامه‌های مربوط به فلسطین نمی‌کنند.

عادی‌سازی غیررسمی روابط عربستان و رژیم صهیونیستی

یک پژوهشگر صهیونیست از پدیده عادی سازی غیر رسمی روابط میان تل آویو و ریاض در شبکه‌های ارتباط اجتماعی خبر داد. این پژوهشگر صهیونیست اعلام کرد پدیده نامه‌ها و پیام‌های سعودی برای اسرائیل از طریق شبکه‌های ارتباط اجتماعی، به معنای آزادی بیان(در عربستان) نیست بلکه دستگاه قدرت و حاکمیت سعودی آن را تایید کرده و در راستای عادی‌سازی غیر رسمی روابط قلمداد می‌شود

در مقاله‌ای که روزنامه یدیعوت آحارانوت در پایگاه اینترنتی خود منتشر کرده است، آدام هوفمان پژوهشگر صهیونیست در مرکز موشه دایان دانشگاه تل آویو به توئیت یک فعال سعودی به نام محمد القحطانی اشاره کرده است که هلاکت یک شهرک نشین صهیونیست را به صهیونیست‌ها تسلیت گفته و قاتل وی را تروریست فلسطینی خوانده است.

بر اساس این گزارش، فعال سعودی در توئیت خود چنین نوشته است : به نمایندگی و نیابت از مردم سعودی، کشته شدن اوری انسباخر سرباز شهرک‌نشین(صهیونیست) به دست یک تروریست فلسطینی را تسلیت می‌گویم و از خداوند می‌خواهم او را رحمت کند، خدا را شکر می‌کنم که نیروهای شاباک(سرویس امنیت داخلی رژیم صهیونیستی) و پلیس ویژه به سرعت این تروریست فلسطینی را دستگیر کردند». به گفته تحلیلگر صهیونیست، فعال سعودی در توئیت خود، عکس سرباز کشته شده و در تصویر دیگری پرچم‌های اسرائیل و سعودی را در کنار هم قرار داده که تعداد زیادی بازنشر(ری‌توئیت) کسب کرده است.

این فعال سعودی در توئیت دیگری با انتشار عکس گذرنامه سعودی در کنار گذرنامه صهیونیستی نوشته است :« با دوستان اسرائیلی خود در صلح زندگی می‌کنیم».

پژوهشگر صهیونیست رویکرد سعودی‌ها در ارتباط مستقیم با اسرائیلی‌ها را چیز جدیدی نمی‌داند، وی در این باره می‌گوید در مارس 2018، یک روزنامه‌نگار سعودی به نام لؤی الشریف که به زبان عبری هم مسلط است، در نوار ویدئویی خطاب به شهروندان اسرائیلی نوشت که عربستان سعودی قصد تهدید اسرائیل را ندارد.

در نوامبر 2018 هم یک شهروند سعودی نوشته بود«سعودی‌ها خواهان صلح با اسرائیل هستند». وی از تمایل خود برای سفر به تل آویو سخن گفت.

هوفمان تاکید می‌‌کند چنین نامه‌هایی(در فضای مجازی) با وجودی که از سوی طرف‌های رسمی منتشر نشده،‌اما بدون موافقت و تایید مقامات سعودی امکان نداشت منتشر شود. وی افزود : عربستان سعودی نظام سلطنتی مطلق بر آن حکومت می‌کند و آزادی بیان محدود هم در دو سال  اخیر ولیعهدی محمد بن سلمان به شدت کاهش یافته  است.

به گفته این تحلیلگر صهیونیست، انتشار این نامه‌ها در شبکه‌های اجتماعی هر چند از سوی شهروندان است، نه طرف‌های رسمی، ولی می‌توان آن را به مثابه «پیام‌ها و نامه‌های غیر مستقیم نظام سعودی به شهروندان اسرائیلی» قلمداد کرد.

این پژوهشگر صهیونیست آورده است : عربستان سعودی به ویژه طی سالیان اخیر، منافع مشترکی در نزدیک شدن به  اسرائیل داشته است، سعودی معتقد است نزدیک شدن به اسرائیل گام مطلوبی است،‌ولی نبود راه حلی برای مسئله فلسطین اجازه پیشرفت آشکار در تماس‌هایش با اسرائیل را نمی‌دهد.

وی آورده است : به سبب عدم پیشرفت و در پی گزارش کانال سیزدهم تلویزیون اسرائیل، نتانیاهو ابتکار سیاسی سعودی برای احیای روند صلح(سازش) و بازسازی نوار غزه را پس از صخره سخت(نام جنگ رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه در سال 2014) را نپذیرفت، به همین سبب شبکه‌های ارتباط اجتماعی، یک کانال ارتباطی مستقیم و غیر الزام آور را برای سعودی‌ها به منظور ارتباط با اسرائیلی‌ها فراهم کرده است و استفاده از شبکه‌های ارتباط اجتماعی برای عربستان سعودی، انجام روند عادی سازی غیر رسمی با افکارعمومی اسرائیلی فراهم کرده است.

از سوی دیگر این پژوهشگر صهیونیست افزود سعودی‌ها تنها کسانی نیستند که از شبکه‌های ارتباط اجتماعی به عنوان کانال ارتباط با شهروندان خارجی استفاده می‌کنند، چرا که وزارت خارجه اسرائیل اخیرا دو سفارت مجازی(حساب‌های فیسبوک و توئیتر با محتوای عربی) را برای ارتباط با کشورهای عربی حاشیه خلیج(فارس) و عراق ایجاد کرده است.

گردان‌های القسام: عادی‌سازی با اسرائیل خنجر به پشت مقاومت ملت فلسطین است

این صهیونیست آورده است در حالی که اسرائیل به گفت‌وگو از طریق حساب‌های رسمی(در فضای مجازی) ادامه می‌دهد، سعودی‌ها به شیوه دیگری عمل می‌کنند، به طوری که نامه‌نگاری‌ها(در فضای مجازی) چه بسا با هدف آماده کردن افکارعمومی اسرائیل و عربی به منظور عادی‌سازی روابط به عنوان یکی از نتایج «معامله قرن(توطئه آمریکایی صهیونیستی عربی برای حذف مسئله فلسطین) باشد و تا زمانی که پیشرفتی در مسئله فلسطین به دست نیاید، به نظر می‌رسد ارتباط میان اسرائیل و عربتسان باید از طریق کاربران عادی در شبکه‌های ارتباط اجتماعی در کنار روابط سری و محرمانه شناخته شده میان ریاض و  تل آویو انجام شود.

اظهارات رئیس اسبق ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی علیه حزب الله

 

بنی گانتس رئیس اسبق ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی در سخنانی در کنفرانس امنیتی مونیخ به جوسازی علیه حزب الله پرداخت و مدعی شد جنبش حزب الله خطرناک ترین سازمان در جهان است، زیرا توانمندی‌های راهبردی کشوری را در اختیار دارد که شامل منابع فناوری و هوایی است.

انتهای پیام

R36361/P/S8,90/CT10 واژه های کاربردی مرتبط اخبار "عربستان سعودی" اسرائیل بنیامین نتانیاهو

در پی تعویق در تصویب لایحه "پالرمو" رقم خورد| قله‌های جدید برای دلار و سکه

افزاش قیمت خودرو و ناکارآمدی مسئولان| رشد ۱۸ درصدی قیمت پراید، فقط در یک ماه| گرانی تا کجا ادامه خواهد داشت؟

تجاوز زنی به پسر 15 ساله در استخر هتل + عکس

منبع این خبر، وبسایت www.ecofars.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۱۸۲۰۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • آیا رژیم‌صهیونیستی خود را برای جنگی جدید آماده می‌کند؟
 • لهستان خواستار عذرخواهی رسمی وزیر خارجه جدید رژیم‌ صهیونیستی شد
 • کناره‌گیری لیونی از صحنه سیاسی رژیم صهیونیستی
 • اولویت‌های کاری وزیر خارجه موقت رژیم صهیونیستی
 • حضور یک وزیر افراطی در راس وزارتخارجه رژیم صهیونیستی
 • مجری تلویزیون رژیم صهیونیستی: سربازان اسرائیل حیوان هایی انسان نما هستند
 • خبرنگار صهیونیست: ارتش اسرائیل وحشی است
 • اذعان خبرنگار صهیونیست به وحشی‌گری ارتش اسرائیل
 • ارتش اسرائیل اشغالگر و وحشی است
 • خبرنگار صهیونیست: ارتش اسرائیل اشغالگر و وحشی است
 • تحولات فلسطين از مصادره حقوق فلسطيني ها تا ادامه شهرک سازي هاي رژيم صهيونيستي
 • حزب‌الله عراق: در مقابل تلاش‌ها برای عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی دست بسته نمی‌مانیم
 • رژیم صهیونیستی 138 میلیون دلار از حقوق فلسطینی ها را مصادره کرد
 • جزئیات عادی‌سازی غیررسمی روابط عربستان و رژیم صهیونیستی
 • مقام حزب الله: روابط اعراب و اسرائیل خیانت به فلسطین است
 • حزب الله: عادی سازی روابط با اسرائیل خیانت به فلسطین است
 • عادی‌سازی روابط با اسرائیل آغازی بر فروپاشی رژیم‌های عربی
 • رئیس سابق ستاد ارتش رژیم صهیونیستی: عرب‌ها می‌دانند اسرائیل بخشی از راه حل در منطقه است!
 • ایران قویتر از آن است که کسی جنگی علیه آن به راه بیاندازد /کنفرانس ورشو سست و شکست خورده بود