رکنا: یک کارشناس امنیت فضای مجازی نسبت به ادعای شغلی تحت عنوان تضمین‌گر امنیت در فضای مجازی هشدار داد و تاکید کرد که چنین ادعایی به هیچ عنوان صحت ندارد.

به گزارش رکنا، محمد سیدی با اشاره به اینکه هکر‌ها یا همان دزد‌های کامپیوتری عمدتاً از دو روش فنی و مهندسی اجتماعی به صورت غیر مجاز به نرم افزار، صفحات اجتماعی و… افراد وارد شده و به اصطلاح آن را هک می‌کنند، گفت: هک کردن به کمک "مهندسی اجتماعی" یعنی هکر با به دست آوردن اطلاعاتی مثل مشخصات فردی و علایق فرد که از طریق دنبال کردن صفحات مجازی فرد مورد نظر به دست می‌آورد، اطلاعات او را حدس می‌زند وارد حساب کاربری اش می‌شود. یکی دیگر از شیوه‌های هک کردن نیز شیوه"فنی" است که کاربران معمولی می‌توانند با نصب آنتی ویروس‌ها٬ بروز رسانی os و همچنین مرورگر خود احتمال هک شدن سیستم را کاهش دهد.

این کارشناس امنیت فضای مجازی با اشاره به آمار بالای رخنه به کارت‌های عضو‌های شتاب تاکید کرد: اگر بدون اطلاع شهروندان برداشتی هر چند ناچیز از حساب بانکی‌شان انجام شد، آن‌ها باید فوراً از طریق تماس با شماره‌های امداد بانک یا مراجعه حضوری اقدام به مسدود کردن حساب‌های بانکی خود کنند، چرا که این نشان دهنده دسترسی به اطلاعات کارت بانکی است و به احتمال زیاد در آینده نیز امکان برداشت غیرمجاز از آن وجود خواهد داشت.

سیدی با اشاره به کلاهبرداری از کارت‌های اعتباری نیز، گفت: این دسته از کلاهبرداری‌ها به چند شیوه انجام می‌شود که یکی از آن‌ها فیشینگ است که با درست کردن url جعلی از افراد کلاهبرداری می‌کنند. برای پیشگیری از کلاهبرداری‌های مالی توصیه می‌شود که شهروندان هنگامی که قصد خرید‌های اینترنتی دارند، از رمز‌های یکبار مصرف استفاده کنند. در حال حاضر برخی بانک‌ها نرم افزاری را در دسترس قرار داده‌اند که رمز‌های یکبار مصرف تولید می‌کند که پس از ۶۰ ثانیه به صورت خودکار رمز تغییر و رمز جدیدی تولید می‌شود بنابراین امنیت کاربران تا حد مطلوبی ارتقا پیدا می‌کنند که با پیگیری‌های انجام شده از سوی نهادهایی، چون پلیس فتا بناست این رمز‌ها گسترش نیز پیدا کند.

این کارشناس امنیت فضای مجازی با اشاره به کلاهبرداری از کارت‌های اعتباری نیز گفت: این دسته از کلاهبرداری‌ها به چند شیوه انجام می‌شود که یکی از آن‌ها فیشینگ است که با درست کردن url (http//www) جعلی از افراد کلاهبرداری می‌کنند. برای پیشگیری از کلاهبرداری‌های مالی توصیه می‌شود همانطور که اشاره کردم شهروندان هنگامی که قصد انجام خرید‌های اینترنتی را دارند، از رمز‌های یکبار مصرف استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر شغل کاذبی تحت عنوان «تضمینگر امنیت در فضای مجازی» شکل گرفته است، گفت: در حال حاضر افرادی در صفحات مجازی مثال اینستاگرام فعالیت می‌کنند که ادعا دارند می‌توانند امنیت صفحات مجازی را تضمین کنند، حتی برخی چهره‌های ورزشی و هنری نیز ادعا می‌کنند که این افراد امنیت صفحات آن‌ها را ارتقا داده‌اند، این افراد اغلب پسورد سختی برای حساب‌های کاربری انتخاب می‌کنند و از طریق تأیید دو مرحله‌ای صفحه، امنیت آن را افزایش می‌دهند، تأیید دو مرحله‌ای اینستاگرام بسیار ساده است و هر فرد نیز می‌تواند آن را انجام دهد در حالی که افرادی که ادعا می‌کنند می‌توانند امنیت صفحه‌ها را تضمین کنند و با این کار مبلغ قابل توجهی پول دریافت می‌کنند و در واقع از بی اطلاعی افراد سوءاستفاده کرده‌اند. ضمن اینکه باید این احتمال را هم در نظر بگیریم که خود این فرد هم می‌تواند در آینده اقدام به باج‌گیری از چهره‌های مشهوری که به وی اعتماد کرده‌اند، بکند، چرا که تمام اطلاعات صفحات مجازی آنان را در اختیار دارد.

این کارشناس امنیت فضای مجازی ادامه داد: با تأیید دو مرحله‌ای صفحات در فضای مجازی احتمال هک شدن به شدت کاهش پیدا می‌کند. ضمن اینکه کمپانی‌هایی مثل توئیتر و اینستاگرام به شدت حافظ امنیت کاربران خود هستند و نیازی به چنین افرادی نیست، مگر اینکه عده‌ای بخواهند پول اضافی پرداخت کنند.

سیدی با تاکید بر اینکه عمده سوءاستفاده‌های مالی و کلاهبرداری‌ها در بستر کم اطلاعی و اعتماد سریع شهروندان رخ می‌دهد، گفت: لازم است شهروندان دانش و آگاهی خود را در مورد قوانین و امنیت فضای مجازی و نرم افزار‌های مختلف و شبکه‌های اجتماعی ارتقا دهند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

حوادث اختصاصی رکنا را اینجا بخوانید:

منبع: رکنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

تعاملات وام فوری در فضای مجازی

به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، ارائه راهنمایی و مشاوره برای بهره‌مندی از یک معامله سودآور برای طرفین معامله، از جمله شرایطی است که توسط تیم‌های حقوقی سایت‌های اینترنتی خرید و فروش امتیاز وام رعایت می‌شود. اصطلاح وام فوری که اصطلاحی مرسوم جهت دستیابی سریع و آسان متقاضیان وام به انواع وام است؛ امروزه در گفتمان فضای مجازی به کرات استفاده می‌شود. انواع وام ازدواج،‌ مسکن، وام بانک رسالت، صندوق بازنشتگی، جانبازی و سایر تسهیلات می‌توانند در قالب وام فوری در فضای خرید و فروش انواع وام، مورد عرضه و تقاضا قرار گیرند. کافی است متقاضیان و فروشندگان سری به سایت‌های معتبری که بدین منظور طراحی شده‌اند، زده و آگهی‌های مورد نظر خود را بررسی نموده و از خدمات مشاوره نیز استفاده کنند. دسترسی سریع و آسان متقاضیان وام به انواع آگهی‌های وام، دستیابی ایشان به وام مورد نظر را نیز تسهیل و تسریع می‌نماید. در این میان وبسایت وام‌چی، از معتبرترین وهمچنین جامع ترین آنهاست. که معاملات انواع وام بانکی و غیربانکی را در فضای مجازی برای کاربران خود فراهم نموده است. یکی از امتیازات وام‌چی نسبت به رقبای خود، امکان درج آگهی‌های رایگان توسط متقاضیان و فروشندگان در فضای وام‌چی است. کافی است اطلاعات مربوط به هر وام، در قسمت‌های مربوطه به طور دقیق ثبت شود تا هر آگهی در فهرست آگهی‌های وام‌چی در اختیار متقاضیان و فروشندگان انواع وام قرار گیرد.

فروش وام ازدواج

وام ازدواج به دلیل ماهیت قرض‌الحسنه آن و نیز تأمین منابع مالی آن از سوی دولت و نیز دریافت حداقل کارمزد از سوی بانک‌های ارائه‌دهنده؛ همواره یکی از وام‌های پرمتقاضی بوده است. وام ازدواج که به منظور تأمین و پوشش هزینه‌های ازدواج، به زوجین اعطا می‌گردد؛ گاه برای عده‌ای مورد نیاز ضروری نیست. زوجین در صورتی که نیاز مبرم به وام خود ندارند،‌ می‌توانند امتیاز وام خود را به نیازمندان و متقاضیان این وام عرضه نمایند. عرضه وام ازدواج مانند سایر وام‌های بانکی می‌تواند در قالب شرایطی انجام گیرد؛ برای مثال یکی از این شرایط، تعیین مبلغی از سوی صاحب وام برای اعطای امتیاز وام ازدواج خود است که از لحاظ شرعی مورد تایید مراجع درجه یک تقلید در کشور می باشد. در گذشته این دست معاملات وام، به صورت سنتی انجام می‌شده که امکان آگاهی از موجودیت تمام وام های موجود در یک شهر ممکن نبود؛ اما امروزه امکان واگذاری امتیاز انواع وام از جمله وام ازدواج، به راحتی در فضای مجازی امکان‌پذیر شده است. فروش وام ازدواج در فضای مجازی به صورت درج آگهی وام ازدواج در سایت‌هایی که به همین منظور طراحی شده‌اند، انجام می‌شود. صاحبان وام ازدواج می‌توانند با بررسی سایت‌های خرید و فروش انواع وام، سایت امن و مجهز به شیوه کار قانونی را انتخاب نموده و نسبت به درج شرایط آگهی خود اقدام کنند. در نظر گرفتن مبلغ منصفانه برای امتیاز وام، شرط اصلی رعایت انصاف در تجارت معاملات وام است. لازم است خریداران و فروشندگان وام ازدواج، معامله خود را با رعایت قوانین شرعی و قانونی دنیای تجارت، محکم‌کاری نموده و از مشورت مشاوران حاضر در سایت‌های ارائه انواع وام بهره‌مند شوند. در سایت وام‌چی که یکی از موثق‌ترین سایت‌های مرتبط با خرید و فروش انواع وام بانکی است؛ صاحبان امتیاز وام ازدواج و متقاضیان این امتیاز می‌توانند ضمن کسب اطلاعاتی در مورد شرایط وام ازدواج و بانک‌های ارائه‌دهنده این وام، نسبت به آگهی خرید یا فروش امتیاز وام ازدواج اقدام نمایند. کاربران می‌توانند با عضویت در سایت وام‌چی، به صفحات مختلف سایت وام‌چی، سرکشی نموده و بدون هر گونه فشاری از جانب خریدار یا فروشنده یا هر شخص دیگری، آگهی‌های 10 روز اخیر درج‌شده در این سایت را بررسی نموده و نسبت به خرید یا فروش امتیاز وام مورد نظر خود اقدام نمایند. تیم حقوقی وام‌چی به واسطه مشاوران خود حاضر به ارائه اطلاعات تکمیلی در رابطه با معامله‌ای امن و مطلوب به کاربران خود می‌باشند.

خرید وام

اغلب مردم تصور می‌کنند که دریافت وام صرفا با مراجعه به بانک امکان‌پذیر است؛ در حالی که یکی از راه‌های بهره‌مندی از امتیاز انواع وام، خرید این امتیاز است. خرید وام یکی از عملیات‌های مرسوم معاملاتی در فضای تجاری امروزین است. این عملیات با ثبت و درج اطلاعات یک وام از سوی صاحب امتیاز وام، در فضای مجازی و انتشار حداکثری آن آغاز شده و با رؤیت این آگهی توسط متقاضی این وام و اقدام به خرید از سوی متقاضی پایان می‌پذیرد. در این بین لازم است شروطی رعایت شود تا معامله‌ای مطلوب و امن انجام پذیرد. هر چه شرایط واگذاری امتیاز وام (از جمله مبلغ تعیین‌شده از سوی صاحب وام) کمتر و سهل‌تر باشد، مراحل واگذاری امتیاز وام سرعت بیشتری خواهد یافت. انجام هر معامله‌ای باید در فضایی سرشار از امنیت روانی و به دور از القائات نظرات مختلف و صرفا با تصمیم‌گیری عاقلانه و بهره‌مندی از مشورت مشاوران زبده و کاربلد انجام شود. چنانچه اشخاص ذی‌نفع در یک معامله اقدام به القاء یا ترغیب و تهییج ذهن خریدار یا فروشنده نمایند؛ معامله نهایی، رضایت خریدار و فروشنده را در بر نخواهد داشت. به منظور بهره‌مندی از یک معامله امن و منصفانه لازم است بستر معاملاتی مناسبی از سوی فروشندگان و خریداران امتیاز وام انتخاب شود. سایت وام‌چی بدون دخالت در تعاملات انواع وام بانکی، صرفا اقدام به نشر حداکثری انواع آگهی‌های خرید و فروش وام نموده و این وام ها را در صفحه مربوط به درج آگهی‌های خود، به معرض نمایش کاربران قرار می‌دهد. تدوین یک راهنمای جامع جهت بهره‌مندی از مزایای معامله‌ای امن؛ از مختصات اصلی فضاهای خرید و فروش انواع وام است که وام‌چی خود را ملزم به فراهم نمودن چنین راهنمایی نموده است. وام‌چی مجهز به تیم حقوقی خبره‌ای جهت ارائه مشاوره به فروشندگان و خریداران امتیاز وام است. البته این امنیت موجود در فضاهای خرید و فروش، به تنهایی نمی‌تواند ضامن رضایت طرفین یک معامله باشد؛ بلکه رعایت موارد قانونی و دریافت استعلامات لازم توسط خریدار و یا فروشنده امتیاز وام، شرط لازم جهت بهره‌مندی از معامله‌ای سودآور و رضایت‌بخش است.

عکس|شباهت جالب شرکت کننده برنامه عصر جدید با پریناز ایزدیار

بریتانیا خطاب به ایران: عدم رهایی فوری نفتکش عواقب جدی دارد| به گزینه‌های نظامی نگاه نمی‌کنیم

تندترین پاسخ جهان از زبان سعید معروف!

کلیدواژه: فضای مجازی کلاهبرداری کلاهبرداری پلیس اینستاگرام فضای مجازی کلاهبرداری کلاهبرداری پلیس اینستاگرام فضای مجازی کارشناس تاکید دام امنیت عکس فیلم زن دختر تهران قتل بیمارستان پسر مادر مرد

منبع این خبر، وبسایت www.rokna.net است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۱۸۲۱۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • تاثیر شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی بر روابط اعضای خانواده
 • باند حرفه‌ای کلاهبرداری ۱۳ میلیاردی در دام پلیس
 • صندوق ضمانت صادرات ایران رتبه اول عملکرد را در اتحادیه امان کسب کرد
 • سلبریتی ها شخصیت بادکنکی/بهره برداری دشمن از عدم سواد رسانه ای ما
 • شاخ‌های اینستاگرامی چطور پول درمی‌آوردند؟
 • سلبریتی‌ها چگونه سلبریتی شدند؟
 • کسب رتبه نخست صندوق ضمانت صادرات ایران در اتحادیه امان
 • راه های مقابله با کلاهبرداری از زبان رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ
 • فرهنگ شهرت سنتی تغییر کرده سلبریتی‌ها چگونه سلبریتی شدند؟
 • جزییات ضمانت‌های اجرایی برخورد با جرائم مالیاتی
 • رونمایی از یک پرونده کلاهبرداری در اهواز
 • وجود ضمانت هاي اجرايي کافي براي برخورد با جرائم مالياتي
 • از اغواگری جنسی تا نمایش روابط خصوصی/ وقتی شاخ‌های اینستاگرام برای جذب فالوئر به هر راهی متوسل می‌شوند
 • جلب توجه مخاطبان با اغواگری جنسی و نمایش‌های اروتیک| از ماجرای "نیلی" و "پویان" تا درآمد میلیونی "آنابانو" و "تیناجون"
 • اغواگری جنسی و نمایش روابط خصوصی برای جلب فالوئر
 • کلاهبرداری 200 میلیارد تومانی از رانندگان کامیون
 • کلاهبرداری ۲۰۰ میلیاردی از رانندگان کامیون
 • کلاهبرداری اینترنتی با ترفند درمان ناباروری با فال‌بینی
 • #طلبه‌_کرجی/ مدعیان آزادی چنان سکوت کرده‌اند که انسان فکر می‌کند لال هستند +تصاویر