به گزارش خبرنگار مهر، طی چند روز گذشته اختلاف فاحش قیمت مرغ در سطح بازار بروجرد و عرضه مرغ گرم با قیمت ۱۴ هزار و ۷۰۰ تومان به عنوان آخرین قیمت موجود در بازار، عدم نظارت دستگاه های متولی بر عرضه و فروش مرغ در بازار و در نهایت عدم رضایتمندی مردم بر عملکرد دستگاه های نظارتی باعث شد فرماندار بروجرد عکس العمل نشان داده و جلسه ستاد تنظیم بازار شهرستان را فقط با محوریت بررسی و رسیدگی به این موضوع و ارائه راهکار لازم در تثبیت قیمت مرغ گرم در بازار با حضور اعضای ستاد در محل فرمانداری ویژه بروجرد برگزار کند.

افزایش قیمت مرغ و نوسانات قیمتی در بازار بروجرد

عبدالرحیم رحیمی معاون استاندار لرستان و فرماندار بروجرد در این رابطه، گفت: طی بازرسی های انجام شده متوجه شدیم قیمت مرغ گرم تنها در طول پنج روز گذشته هزار تومان نسبت به قبل افزایش یافته است.

وی، افزود: علاوه بر این مغازه های عرضه کننده در برخی نقاط شهر مرغ موجود را با یک قیمت مشخص و مناسب به فروش نمی رسانند بلکه اختلاف فاحش قیمت ها به چشم می خورد که این جای نگرانی است و به نفع مصرف کننده نیست.

فرماندار بروجرد، تصریح کرد: آشفتگی بازار مرغ در این چند روز اخیر و عدم یکنواختی قیمت مرغ و متفاوت بودن قیمت ها در بازار بروجرد موضوعی قابل پیگیری است و باید مشخص شود این اختلاف قیمت ها و سود حاصل از آن به جیب چه کسانی می رود.

رحیمی با بیان اینکه قیمت مرغ زنده از ۹ هزار و ۳۰۰ به ۱۰ هزار و ۳۰۰ تومان افزایش پیدا کرده است، تاکید کرد: تولید کنندگان مرغ علت این افزایش قیمت را گران شدن نهاده ها اعلام می کنند که در جای خود باید به آن هم پرداخته شود.

ردپای سودجویان در بازار مرغ بروجرد

وی، گفت: اگر اتحادیه نخواهد این آشفتگی در بازار مرغ بروجرد را حل کند اجازه نمی دهم هیچ تولیدکننده ای مرغ به بازار عرضه و هیچ عمده فروشی مرغ به مردم بفروشد در کل بازار مرغ را در بروجرد تعطیل می کنم.

فرماندار بروجرد با بیان اینکه این وسط به طور قطع افرادی سودجو وجود دارد که در نهایت مردم باید ضرر این آشفته بازار را پرداخت کنند، اظهار داشت: در حال حاضر مرغ با قیمت ۱۴ هزار و ۷۰۰ تومان در بازار به دست مصرف کننده می رسد که طبق معادلات انجام شده بر روی قیمت مرغ از تولید تا مصرف ۲۰۰ تومان اضافه قیمت وجود دارد که این قیمت باید تعدیل شود.

رحیمی، افزود: برای برطرف شدن این مشکل قیمت مقطوع و مشخصی برای مرغ گرم باید تصویب و به تمامی عرضه کنندگان سطح شهر اعلام شود.

التیماتوم فرماندار بروجرد

وی، گفت: در این جلسه از فردا ۹۷.۱۱.۲۴ قیمت مرغ گرم عرضه شده در بازار ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان مصوب و از سوی دستگاه های نظارتی و متولی اعلام خواهد شد.

فرماندار بروجرد، همچنین خواستار تشکیل یک تیم کارشناسی شد تا این تیم قیمت گوشت قرمز را نیز آنالیز کرده و نرخ رسمی آن را اعلام کنند.

رحیمی، آشفتگی موجود در بازار را بی نظمی در امور عنوان کرد و افزود: هر آنچه که باعث شده این اتفاق در سطح بازار رخ دهد و قیمت ها نامعقول باشد نهایت تلاشم را می کنم تا این وضعیت کنترل و بسامان شود.

کد خبر 4540310

منبع: مهر

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

دستگیری دو نفر از اخلالگران بازار در میدان بهمن/ ارایه طرح حذف واسطه ها از بازار

امامی امین از دستگیری دو نفر از اخلالگران بازار در میدان بهمن خبر داد و گفت: در جلسه امروز ستاد تنظیم بازار طرحی مبنی بر حذف واسطه ها از بازار ارایه شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری شبستان، «محمد امامی امین» امروز (یکشنبه سی ام تیر ۱۳۹۸)در حاشیه بیست و یکمین جلسه تنظیم بازار استان تهران در جمع خبرنگاران گفت: جلسه امروز سه دستور جلسه داشت که به قیمت کالاهای مصرفی و اساسی در سطح استان تهران پرداخته شد. طبق گزارش های واصله ما در بیشتر کالاها با توقف افزایش قیمت ها و در بعضی نیز با کاهش قیمت روبرو بودیم که بخشی از آن به دلیل فصل تابستان و افزایش عرضه به ویژه در حوزه میوه، تره بار و صیفی جات بود که قیمت ها کاهش داشت.

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران با بیان اینکه قیمت ها در حوزه مرغ و تخم مرغ نوسان زیادی داشتند، بیان کرد: طبق گزارش های صورت گرفته اخیرا نقش واسطه ها در عرضه دام و طیور بسیار پررنگ شده است و منافعی که حاصل تولیدکنندگان می شود، بسیار کمتر از آن چیزی است که عاید واسطه ها می شود لذا در جلسه امروز طرحی مبنی بر حذف واسطه ها در میدان بهمن ارایه شد.

 

وی در ادامه افزود: مشکلی که در حال حاضر وجود دارد، این است که کشتارگاه ها، طیور و دام را مستقیما از تولیدکنندگان تهیه نمی کنند بلکه واسطه هایی هستند که گوشت را خریده و به کشتارگاه ها می فروشند و دو مرتبه از کشتارگاه به میدان بهمن فروخته و سپس از آنجا به دست مصرف کنندگان می رسانند که این امر باعث افزایش قیمت هاشده است.

 

امامی امین در ادامه افزود: ما تلاش کرده ایم که واسطه ها از میدان بهمن حذف شود و این چرخه و زنجیره هرچه تعداد کمتری داشته باشند، طبیعی است که قیمت مرغ و تخم مرغ نیز کاهش می یابد؛ بنابراین این مهم اجرایی نمی شود مگر اینکه خود تعاونی ها و اتحادیه ها پیش قدم شوند. بر همین اساس در جلسه امروز مقرر شد در بخش دام سبک و سنگین عشایر بخشی از مراکز عرف موجود در میادین و تره بار را در اختیار بگیرند تا در طول سال بتوانند عرضه مستقیم داشته باشند لذا طبق آمادگی امور عشایر مقرر شد کارگروهی این موضوع را بررسی و اقدامات لازم را در این زمینه اتخاذ کند.

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران در ادامه تصریح کرد: اینکه ما بگوییم عشایر استان تهران می توانند کل بازار استان را تامین کنند، قطعا چنین اتفاقی نخواهد افتاد ولی زنجیره عشایر در 31 استان به اتفاق هم می توانند بخش مهمی از بازار را تامین کند لذا مقرر شد مسئولان امور عشایری استان تهران با هماهنگی امور عشایری استان های دیگر زنجیره ای را ایجاد کنند تا ما بتوانیم کالای مستقیم را در حوزه دام سبک و سنگین برای مصرف کنندگان عرضه کنیم.

وی تصریح کرد: همچنین در جلسه امروز مقرر شد به مناسبت عید قربان 41 مرکز عرضه دام در سطح شهر تهران و 48 مرکز در سطح شهرستان های استان تهران ایجاد شود.

 

امامی امین با بیان اینکه سال گذشته 50 هزار رأس دام به مناسبت عید قربان در میادین عرضه شد، اظهار کرد: از این میزان حدود 37 هزار رأس مصرف شد. با توجه به اینکه امسال یک مقدار با افزایش قیمت ها مواجه هستیم، احتمال می رود که نیاز کمتری وجود داشته باشد ولی ما برای اینکه خیال مردم راحت باشد همان ظرفیتی را که برای سال گذشته در نظر گرفتیم برای امسال هم لحاظ کردیم. همچنین عشایر سال گذشته شش هزار راس را تامین کرده بودند ولی امسال قول افزایش ظرفیت بیشتری را دادند.

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران خاطرنشان کرد: قیمت سازمان حمایت برای عرضه مرغ 12 هزار و 900 تومان است و اگر بالاتر از این قیمت به فروش برسد، قطعا با متخلفان برخورد می کنیم. روز گذشته نیز در میدان بهمن دو نفر از افرادی که قصد افزایش نامتعارف قیمت مرغ را داشتند با دستور قضایی دستگیر شدند.

 

امامی امین با بیان اینکه در حال حاضر برنامه هایی برای قانونمند کردن و ساماندهی میدان بهمن داریم، اظهار کرد: این برنامه ها به زودی اجرایی خواهد شد.

 

وی با بیان اینکه در حال حاضر قیمت گوشت 41 تا 42 هزار تومان است، اظهار کرد: تلاش تنظیم بازار استان این است که قیمت ها را ثابت نگه داریم و افزایش قیمتی نداشته باشیم. طبق اعلام امور عشایر در حال حاضر گوشت با قیمت 41 تا 42 هزار تومان عرضه می شود، ضمن اینکه شاید به دلیل هزینه های جانبی این میزان تا 44 هزار تومان افزایش داشته باشد.

 

وی تصریح کرد: ما هیچ مماشاتی با واسطه گرانی که به دنبال منافع خود بوده و قصد افزایش سبد هزینه مردم را دارند، نخواهیم داشت و به شدت با آنها برخورد خواهیم کرد. خوشبختانه دستگاه قضایی هم در این زمینه با ما همکاری خوبی دارد و امیدواریم بتوانیم با کمک سایر دستگاه ها و همراهی مردم ثبات را به بازار استان برگردانیم و با حذف واسطه ها شاهد کاهش قیمت ها باشیم.

 

پایان پیام/35

عکس|شباهت جالب شرکت کننده برنامه عصر جدید با پریناز ایزدیار

بریتانیا خطاب به ایران: عدم رهایی فوری نفتکش عواقب جدی دارد| به گزینه‌های نظامی نگاه نمی‌کنیم

تندترین پاسخ جهان از زبان سعید معروف!

کلیدواژه: فرمانداری بروجرد مرغ

منبع این خبر، وبسایت www.mehrnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۱۸۸۸۸ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • ثبات نرخ مرغ در بازار/ قیمت هر کیلو مرغ گرم ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان
 • اجرای سه طرح آبخیزداری در بروجرد
 • ردپای دلالان در بازار گوجه فرنگی گلستان/ورود مسئولان بی‌فایده بود
 • وزیر نفت: فعلا موضوع سهمیه‌بندی بنزین مطرح نیست/ تغییر مسیر دلار و سکه در بازار/ سازمان حمایت: برای کاهش قیمت سیب‌زمینی ۱۵ روز صبر کنید/ پیشنهادی برای کنترل قیمت گوشت
 • از قیمت مرغ و سیب‌زمینی چه خبر؟
 • آخرین قیمت عرضه دام سبک برای عید قربان اعلام شد
 • مازاد تولید بر افت قیمت تخم مرغ در بازار دامن زد/ قیمت هر کیلو تخم مرغ ۶ هزار و ۴۰۰ تومان
 • عرضه مرغ با قیمت بیشتر از ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان گرانفروشی است
 • مرغ گرم در زنجان با قیمت 12900 تومان عرضه می‌شود
 • قیمت مرغ کیلویی ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان است/ متخلفان در افزایش غیرمتعارف قیمت مرغ دستگیر شدند
 • سازمان حمایت: مرغ بالاتر از قیمت ۱۲۹۰۰ گران‌فروشی است
 • اعلام قیمت نهایی مرغ
 • عرضه مرغ بالاتر از قیمت ۱۲۹۰۰ گرانفروشی است
 • برگشت نوسان قیمت مرغ به بازار مازندران
 • سودجویان از بازار مسکن بهره کافی می برند/ دولت تدبیری خاص برای مهار تورم مسکن نیندیشیده است
 • عرضه مرغ با قیمت بیشتر از ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان گرانفروشی است/ اعلام نرخ مصوب مرغ و تخم مرغ
 • عرضه مرغ بالاتر از قیمت ۱۲۹۰۰ تومان گرانفروشی است
 • قیمت مرغ در همدان ۱۲۹۰۰ تومان تعیین شد
 • قیمت مرغ گرم برای مصرف‌کننده ۱۲۹۰۰ تومان است