به گزارش ایسنا و به نقل از آرت نیوز، موزه داران و مسئولین این موزه چهار سال صرف آماده کردن نمایش مجموعه‌ای کرده‌اند که بیش از ۳۰۰۰ سال تاریخ و آثاری که تا کنون دیده نشده‌اند را به نمایش می‌گذارد.

«مارگارت میتلند» مدیر ارشد مجموعه مدیترانه‌ای این موزه در خصوص آثار قابل توجه این موزه سخن می‌گوید.

تابوت «‌ملکه‌ی قرنه» (۱۵۴۵-۱۵۸۵ پیش از میلاد مسیح): «میتلند» در خصوص این اثر بیان کرد مجموعه آثار «قرنه» نقطه قوت این مجموعه‌ی نمایشی است که توسط «فلندرز پتری»، پدر باستان شناسی مصر در سال ۱۹۰۸ در «قرنه» واقع در شهر باستانی «‌تبس» کشف شد.

از آنجایی که این تابوت متعلق به سلسله‌ی اواخر قرن هفدهم یا اوایل قرن هجدهم است، اثری حیرت‌آور محسوب می‌شود.

هویت دو مومیایی که شامل یک زن و یک کودک حدوداً دو یا سه ساله است، هنوز مشخص نیست. تابوت کودک که روی تابوت زن قرار داشت، سبب از بین رفتن نوشته‌های هیروگلیف روی تابوت زن که نام او را مشخص می‌کرد، شده است اما طراحی‌های گوناگونی که بر تابوت این زن نقش بسته است نشان می‌دهد این فرد متعلق به طبقه بالای جامعه و عضوی از خانواده سلطنتی در «تبس» است. این مومیایی توسط برخی از باستان شناسان به عنوان «ملکه‌ی قرنه» شناخته شده است. اگر این ادعا صحت داشته باشد این رویداد، «ادینبرگ» را به اولین موزه‌ای تبدیل می‌کند که مجموعه‌ای از خانواده سلطنتی مصر را برای اولین بار خارج از مصر نگهداری می‌کند.

جواهرات طلای «قرنه»: «ملکه‌ی قرنه» همراه با تعداد زیادی متعلقات دفن شده بود که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به یک لوازم زینتی بی نظیر از جنس طلا اشاره کرد. بررسی‌های علمی این جواهرات نشان داده است که بعضی از این جواهرات از درجه بسیار بالای خلوص برخوردارند که برای این دوره از تاریخ بسیار نادر است، چرا که عمل تصفیه کردن طلا در مصر تا دوره امپراطوری روم شناخته نشده بود. همچنین یک جفت گوشواره که طراحی بسیار خلاقانهایرا به نمایش می‌گذارند و یک گردنبند که شامل ۱۶۹۹ مهره طلا است نیز در این مجموعه قرار دارد.

تابوت کودک: با اینکه مصر شناسی مدرن بر پایه مطالعات مبنی بر مقبره‌های سلطنتی است اما این گالری سعی دارد آثاری را به نمایش بگذارد که اطلاعات بیشتری از اعضای دیگر جامعه مصر بازگو می‌کنند را به نمایش بگذارد. به نظر می‌رسد این تابوت توسط صنعتگران «دیر المدینه» که به مدت ۵۰۰ سال به ساخت مقبره در «دره پادشاهان» که دره‌ای باستانی در مصر است، پرداخته‌اند. این تابوت چوبی نقاشی شده که متعلق به اوایل سلسله‌ی هجدهم مصر است به عنوان تابوت یک کودک بسیار نادر محسوب می‌شود.

نسخه‌ی نوشته شده توسط یک دانش‌آموز از ادیسه‌ی هومر (۳۹۵ پس از میلاد مسیح – ۳۰ پیش از میلاد مسیح): قطعه‌ی باقی مانده از نسخه‌ی دست نوشت ادیسه هومر توسط یک دانش‌آموز اثری دیگر از مجموعه نمایشی است که متعلق به شهر باستانی «اوکسیرینخوس» منبع یکی از پربارترین اکتشافات پاپیروس است. متن نوشته شده مربوط به قسمتی از داستان است که ادیسه ماجرای دزد دریایی بودنش در رود نیل را تعریف می‌کند. مسلماً این بخش از داستان برای دانش‌آموز رومی که در مصر زندگی می‌کرده جالب است.

منبع: آخرین نیوز

خبر بعدی:

تلاش مصر برای تبدیل شدن به قطب انرژی در سال ۲۰۱۹

آینده نفت و گاز مصر بسیار روشن است و سال ۲۰۱۹ سال دریای سرخ خواهد بود چرا که مصر اولین دور از اکتشاف های دریایی خود را آغاز می کند. ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۰ اقتصادی نفت و انرژی اقتصاد جهان نظرات - اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از اویل پرایس، آینده نفت و گاز مصر بسیار روشن است. امتیازات فراوانی که طی کنفرانس 2019 مصر در 11 تا 13 فوریه در قاهره اعطا شد، نشان دهنده علاقه شرکت های بزرگ نفتی مثل شل، بریتیش پترولیوم و انی به این نقطه حساس انرژی جهان است . 
پس از سالها سقوط به خاطر مشکلات مربوط به پرداخت و امنیت، مصری‌ها دوباره باز می گردند. نگرانی های مداوم درباره امنیت در صحرای غربی مصر یا سینا دیگر نقطه شکست سرمایه گذاری ها نیست. در دومین روز از کنفرانس قاهره، اعطای 5 مجوز دریایی و ساحلی توسط تارک المولا، وزیر انرژی مصر، آینده ای روشن برای این کشور تولید کننده نفت و گاز  شمال آفریقا رقم می زند .  
نتایج شرکت گاز طبیعی مصر در 12 فوریه اعلام شد. شرکت هلندی شل سه امتیاز تمام بلوک های نفتی بخش هفتم غربی، بخش نه جنوب شرقی هورس و بخش 10 جنوب ابوسنان را به دست آورد. به شرکت نفتی انی که در حال حاضر به خاطر پروژه های دریایی «زهر» و «نور» خبرساز شده، بخش 11 شرق سیوا داده شد و بخش 2 به شرکت جنرال پترولیوم و بخش 4 به نپتن انرژی رسید. بخش پنجم هم متعلق به مرلون اینترنشنال است . 
با توجه به اکتشافات گازی مصر، شرکت نفت آمریکایی اکسون موبیل که سالها در مصر فعال نبوده، با برنده شدن امتیاز شمال منطقه امریل مراین ، به این کشور بازگشت . 
مناطق نورس سی دی گابر و نورس الفنر به شل و پاتروناس رسیدند و امتیاز شربین شمال غربی هم به بریتیش پترولیوم و انی رسید . 
نباید بازگشت شرکت های بزرگ چندملیتی نفت را دست کم گرفت .دوره بسیار سخت گذشته مخصوصاً در طی بهار عربی و بعد از آن در دوره ریاست جمهوری مورسی و کودتای نظامی، تاثیری بسیار منفی بر پروژه‌ها داشته است. اکثر شرکت‌های نفتی و کارگران مستقل که در آن زمان در مصر فعالیت می کردند، تحت تاثیر تهدیدهای امنیتی و تاخیر در پرداخت‌ها قرار داشتند که باعث کم شدن عملیات هایشان شد. به نظر می‌رسد موفقیت‌های انی و بهبود شرایط سیاسی و امنیتی گرایش ها را تغییر داده باشد. حضور شل و اکسون موبیل می‌تواند تعیین کننده باشد . 
رویاهای قاهره برای تبدیل شدن به یک قطب انرژی و عرضه به بازار های اروپا دوباره زنده شده است. مصر امیدوار است به زودی برای سایر کشورهای شرق مدیترانه هم مشخص شود که بهترین گزینه و دارای عوامل اقتصادی و استراتژیک است . 
در حال حاضر قراردادهایی بین قبرس و مصر برای ارسال گاز از قبرس به مصر امضا شده است. رژیم صهیونیستی هم به تازگی قرارداد صادرات گاز طبیعی با مصر امضا کرده است . 
علاوه بر علاقه شرکت‌های بزرگ نفتی، شرکت نفت و گاز عربی دانا هم اعلام کرد انتظار اکتشاف های جدید را دارد. پاتریک آلمانوارد ، مدیر عامل دانا اظهار داشت که این شرکت حفاری در 2019 را در منطقه ای آغاز کرده است که تبدیل به یک میدان گازی در مدیترانه خواهد شد. اطلاعات لرزه شناسی نشان داده این منطقه 20 تریلیون فوت مکعب گاز طبیعی دارد. اولین عملیات های حفاری در مساحتی انجام می شود که انتظار میرود 406 تریلیون فوت مکعب گاز داشته باشد . منطقه هدف بخشی از میدان نورس آئیش است که در شرق مدیترانه قرار دارد . 
سال 2019 سال دریای سرخ خواهد بود چون منابع مصری اعلام کرده اند  شرکت مصری العبادی پترولیوم اولین دور از اکتشاف های دریایی خود را آغاز می کند. انتظار می رود اکتشاف های دریای سرخ بسیار جالب باشد و جدیدترین پروژه ها در آن سوی دریا در عربستان این واقعیت را نشان داده اند.
در آینده نزدیک تلاش های مشترکی بین شرکت‌های عربستان و مصر برای حفاری در این منطقه انجام می شود . 

پیش بینی نفت 67 دلاری در بودجه سال آینده مصرمصر موضع خود درباره عادی‌سازی روابط با قطر را اعلام کرد

انتهای پیام/87

R7586/P/S7,80,85/CT10 واژه های کاربردی مرتبط مصر

در پی تعویق در تصویب لایحه "پالرمو" رقم خورد| قله‌های جدید برای دلار و سکه

افزاش قیمت خودرو و ناکارآمدی مسئولان| رشد ۱۸ درصدی قیمت پراید، فقط در یک ماه| گرانی تا کجا ادامه خواهد داشت؟

فیلمی از مراسم تشییع پیکر شهید عبدالله‌زاده در آران و بیدگل

منبع این خبر، وبسایت www.akharinnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۱۸۹۲۸ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • برگزاری نمایشگاه آثار معماریاتو واگنر اتریشی در منطقه آزاد اروند+ببینید
 • رونمایی از مجموعه کتاب‌های «شناسنامه شهدا» در قم /کنگره شهدای جبهه مقاومت در قم برگزار شد
 • مجموعه کتاب‌های شناسنامه شهدا در قم رونمایی شد
 • مجموعه «شناسنامه شهدا» رونمایی شد
 • آشنایی با آثار تاریخی و دیدنی تهران
 • تحلیل هنر فاطمیون مصر بر اساس آثار موجود در موزه ویکتوریا و آلبرت
 • سرقت تابوت طلای مومیایی قلابی از موزه نیویورک
 • برخورداری قطب فرهنگی ایران از موزه هنرهای معاصر ضروری است
 • مجموعه کتاب‌های شناسنامه شهدا در قم رونمایی می‌شود
 • آمادگی موزه هنرهای معاصر در سال آینده/افتتاح جشنواره تجسمی فجر
 • موزه نیویورک تابوت باستانی را به مصر پس می‌دهد
 • اجرای نمایش«زمان در حبس قصر» تا 23 اسفند در باغ موزه قصر
 • نمایشگاه گروهی مجموعه‌داران گیلانی در رشت برپا شد
 • ارگ بم؛ بزرگ ترین بنای خشتی یکپارچه جهان (+عکس)
 • پیگیری تامین ردیف اعتبار ویژه برای ترمیم پل باستانی دزفول در دستور کار قرار گرفت
 • بازدید 65 هزار نفر از موزه‌های مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباددر دهه فجر
 • نمایشگاه 40 اثر موزه هنرهای معاصر کشور در مشهد افتتاح شد
 • زنده شدن نوزاد پس از 3 بار مرگ در تابوت+ جزییات تکاندهنده
 • عکس‌نگاشت- اصفهان| مادری به من آموخت که دلتنگی را صبوری کنم