ساعت24-سخنگوی وزارت کشور گفت: در راستای اجرای این موضوع و باتوجه به نزدیک شدن به ایام نوروز و افزایش سفرهای جاده ای، وزیر کشور در روزهای اخیر در مکاتبه ای از استانداران خواسته است که جلسات راهبری وضعیت تصادفات استان در اسرع وقت به ریاست آنها تشکیل شود.

 سید سلمان سامانی با تاکید بر لزوم ایجاد سازوکار مناسب در جهت پیشگیری از تصادفات جاده ای و رانندگی اظهارداشت: به منظور راهبری مناسب برنامه کاهش آمار تصادفات که قبلا تهیه شده است، استانداران مکلف شدند با تشکیل جلسه راهبری، عملکرد بخش های مسئول در تصادفات در سطح استان را بررسی و شناسایی کرده و نتیجه آن را به شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور منعکس کنند.

وی در ادامه افزود: در راستای اجرای این موضوع و باتوجه به نزدیک شدن به ایام نوروز و افزایش سفرهای جاده ای، وزیر کشور در روزهای اخیر در مکاتبه ای از استانداران خواسته است که جلسات راهبری وضعیت تصادفات استان در اسرع وقت به ریاست آنها تشکیل شود.

سامانی گفت: استانداران طبق دستور وزیر کشور موظف هستند هر چه سریعتر با تشکیل شورای راهبری وضعیت تصادفات، برنامه جامع کاهش تصادفات رانندگی استان را تهیه و گزارشهای مربوطه را به صورت شش ماهه به شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور و نخستین گزارش را در همایش آتی استانداران سراسر کشور که در اسفندماه امسال برگزار خواهد شد ارائه کنند.

منبع: ایلنا

منبع: ساعت24

خبر بعدی:

عارف: برخی سازوکار‌های شورای عالی اصلاح طلبان، اصلاح خواهد شد/ از جمله مخالفین تشکیل شورای عالی اصلاح‌طلبان در سال ۹۴ بودم/ انتقاد از نحوه تعامل شورای شهر تهران با شورای عالی اصلاح‌طلبان

رئیس شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان گفت: درانتخابات شورا‌ها بیشترین هزینه را در جریان بستن لیست امید متحمل شدم.

به گزارش حوزه احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، محمدرضا عارف در دیدار با اعضای دفتر سیاسی حزب ندای ایرانیان با تبریک برگزاری چهارمین کنگره این حزب به عنوان انتخابی این کنگره یعنی "تعامل و مدارا، اصلاحات گام به گام و توسعه پایدار" اشاره کرد و گفت:تعامل و مدارا راهبرد اصلی جریان اصلاحات است و به نظر می‌رسد حزب ندای ایرانیان بسیار هوشمندانه برای کنگره خود عنوان تعامل و مدارا را انتخاب کرد هر چند جای واژه "امید" در این عنوان خالی بود.

وی در همین راستا و با بیان اینکه نمی‌توانیم در فعالیت‌های سیاسی و تشکیلاتی خوشبین نباشیم، گفت:در قاموس اصلاح‌طلبی یاس و سرخوردگی و ناامیدی جایی ندارد. وقتی برخی از اظهارات دوستان اصلاح طلب را در فضای مجازی می‌خوانم که نسبت به آینده اظهار ناامیدی می‌کنند تعجب می‌کنم که چطور یک اصلاح طلب می‌تواند ناامید باشد.

نظام اسلامی هیچ راهی جز میدان دادن به جوانان با‌انگیزه، متخصص و متعهد ندارد

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با قدردانی از فعالیت‌های حزب ندای ایرانیان که محور فعالیت‌هایش بر محور جوانان و تربیت نیروی انسانی کارآمد است، خطاب به اعضای این حزب گفت:راهی که آغاز کرده اید را با قوت هر چه تمام‌تر ادامه دهید. همانگونه که رهبر معظم انقلاب در بیانیه راهبردی شان تاکید کرده اند جوانان باید آماده پذیرش مسئولیت‌های کلان در کشور شوند. وقتی مخاطب بیانیه ایشان جوانان هستند نشان از این دارد که نظام اسلامی هیچ راهی جز میدان دادن به جوانان با‌انگیزه، متخصص و متعهد ندارد و به همین دلیل مسئولیت حزب ندای ایرانیان از گذشته بیشتر می‌شود.

غفلت‌هایی که در گذشته در خصوص میدان ندادن به جوانان صورت گرفت باید جبران شود

رئیس فراکسیون امید با بیان اینکه غفلت‌هایی که در گذشته در خصوص میدان ندادن به جوانان صورت گرفت باید جبران شود، به تشریح عملکرد جریان اصلاحات در قالب شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌‍طلبان پرداخت و تصریح کرد: شخصا از برخی احزاب اصلاح‌طلب عضو شورای عالی اصلاح طلبان گلایه‌مند هستم چرا که تصور می‌شود رابطین این احزاب جمع بندی شورای عالی اصلاح طلبان را به حزب متبوع خود منتقل نمی‌کنند به همین دلیل هیچوقت احساس نکردیم رابطه تنگاتنگی با احزاب وجود دارد. باید این نقیصه برطرف شود و شورای عالی با دریافت نکته نظرات اعضای خود بهتر بتواند فعالیت‌های خود را ساماندهی کند.

از جمله مخالفین تشکیل شورای عالی اصلاح طلبان در سال ۹۴ بودم

وی با بیان اینکه از جمله مخالفین تشکیل شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان در سال ۹۴ بودم، ولی مسئولیت این شورا توسط اعضا به گردن من گذاشته شد، خاطرنشان کرد:تشکیل شورای عالی اصلاح طلبان پیشنهاد شورای هماهنگی جبهه اصلاحات بود و قبل از انتخابات مجلس دهم برخی از اعضای شورای هماهنگی در چندین نوبت در ملاقات‌های مختلفی که با من داشتند اصرار به تشکیل شورای عالی اصلاح طلبان و پذیرش مسئولیت در این شورا را مطرح کردند که در نهایت پذیرفتم.

رئیس شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان با اشاره به برخی اظهارنظر‌ها درخصوص سکوت وی، تاکید کرد:شخصا معتقدم درخصوص برخی مسائل حرف نزدن هنر است. اگر درباره برخی مسائل جریان اصلاحات و کشور صحبت کنم مطمئنم همان کسانی که بحث سکوت من را مطرح می‌کنند از طرح برخی موضوعات گلایه خواهند کرد. نمی‌خواهم با اظهارنظرهایم باعث تضعیف انسجام، همبستگی و یکپارچگی داخل خانواده اصلاحات شوم وگرنه می‌توانم به عنوان مثال درباره علت اینکه دوم خرداد ۷۶ به تیر ۸۴ ختم شد مطالب زیادی بگویم.

وی با بیان اینکه شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان در چارچوب منافع ملی و تلاش جهت مشارکت حداکثری مردم در رویداد‌های مهم از جمله انتخابات دستاورد‌های ارزنده‌ای داشت، خطاب به منتقدین عملکرد شورای عالی، گفت:برخی احزابی که از عملکرد شورای عالی اصلاح طلبان گلایه‌مند هستند بیشترین سود را از تشکیل شورای عالی بردند و در جریان انتخابات‌های اخیر، آن‌ها بیشترین جذب نیرو را در حزب شان داشتند.

در جریان انتخابات شورا‌ها بیشترین هزینه را در جریان بستن لیست امید متحمل شدم

عارف با یاددآوری انتخابات شورا‌های اسلامی شهر و روستا در سال ۹۶ گفت:در جریان این انتخابات بیشترین هزینه را در جریان بستن لیست امید متحمل شدم در حالیکه کوچکترین اعمال نظری هم در تهیه لیست نداشتم البته هیچ شخص و اشخاصی هم نفوذی در انتخاب افراد لیست امید نداشتند و لیست بر اساس سازوکار مشخص و از قبل تعیین شده بسته شد.

انتقاد از نحوه تعامل شورای شهر تهران با شورای عالی اصلاح طلبان

وی با انتقاد از نحوه تعامل شورای شهر تهران با شورای عالی اصلاح طلبان، گفت:از همان ابتدای فعالیت شورای اسلامی شهر تهران و در اولین عملکرد مهم خود یعنی انتخاب شهردار، به مشورت‌هایی که داده شد متاسفانه توجه‌ای نشد و تاکنون هم شورای عالی اصلاح طلبان نظارت جدی بر عملکرد شورای اسلامی کلانشهر‌ها و فراکسیون امید نداشته است.

رئیس فراکسیون امید با بیان اینکه کوچکترین خطای یک فرد را به کل جریان اصلاحات تعمیم می‌دهند و شروع به پرونده سازی برای اصلاح طلبان می‌کنند بر ضرورت پرهیز از حاشیه سازی در خانواده اصلاحات تاکید کرد.

وی در همین زمینه تصریح کرد: برخی اظهارات داخل جریان اصلاحات به خودزنی رسیده است. کسانیکه عملکرد شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان را زیر سوال می‌برند واقعا انتظاری غیر از رای آوری لیست یکپارچه امید در انتخابات‌های اخیر داشتند؟ مردم به ما اعتماد کردند و باید به اعتماد آن‌ها با عمل به وعده‌های خود و توجه به مطالبات آن‌ها پاسخ دهیم. کاری نکنیم که با برخی اظهارنظر‌های غیرواقعی دل مردم را خالی کنیم.

برخی سازوکار‌های شورای عالی اصلاح طلبان، اصلاح خواهد شد

عارف با تاکید بر اینکه در شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان اعتقاد به شفافیت وجود دارد، گفت:بعد از پایان دور دوم شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان با انجام نظرسنجی از برخی نخبگان درخصوص ادامه فعالیت شورای عالی بالای ۸۰ درصد بر تداوم فعالیت شورا تاکید داشتند البته مطمئنا برخی سازوکار‌های شورای عالی اصلاح خواهد شد.

در ابتدای این دیدار، اعضای دفتر سیاسی حزب ندای ایرانیان با تاکید بر اینکه دلگرمی اعضای این حزب به حمایت‌های دکتر عارف از این حزب است درخصوص آینده جریان اصلاحات و عملکرد شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان نکته نظرات خود را مطرح کردند.

انتهای پیام/

در پی تعویق در تصویب لایحه "پالرمو" رقم خورد| قله‌های جدید برای دلار و سکه

افزاش قیمت خودرو و ناکارآمدی مسئولان| رشد ۱۸ درصدی قیمت پراید، فقط در یک ماه| گرانی تا کجا ادامه خواهد داشت؟

فیلمی از مراسم تشییع پیکر شهید عبدالله‌زاده در آران و بیدگل

منبع این خبر، وبسایت www.saat24.news است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۱۸۹۳۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • قاسمی: ادعای رسانه‌های غربی درباره جذب افسر آمریکایی توسط سرویس‌های اطلاعاتی ایران درست نیست
 • به صراحت به اروپا اعلام کردیم مردم و دولت ما صبر و تحملشان تا حدی است
 • وضعیت بحرانی آمبولانس های اورژانس قم/افزایش تصادفات جاده ای استان در ماه های اخیر
 • باوجود ثبت اینستکس موفقیت چندانی از اروپایی‌ها ندیدیم
 • استاندار خراسان شمالی جزء استانداران برتر کشور
 • روند ثبت سازوکار مالی ایران و اروپا کند پیش می‌رود
 • سخنگوی وزارت امور خارجه: خواست ما از اروپا تسریع‌ اجرایی کردن سازوکار مالی است
 • انتقاد ایران از اروپا: ما جز ثبت سازوکار ، موفقیت لازم را از سوی اروپا ندیدیم
 • اروپايي ها سازوکار حمايت از تبادلات تجاري را سريع تر پيش ببرند
 • سخنگوی وزارت خارجه: FATF هیچ ارتباطی با سازوکار اینستکس ندارد
 • اروپایی سازوکار حمایت از تبادلات تجاری را سریع تر به پیش ببرند
 • مشروح یکصد وسی و ششمین نشست خبری سخنگوی قوه قضاییهوقتی انسان بیانیه گام دوم انقلاب را می‌بیند از قرار داشتن زیر پرچم ولایت عظمای فقیه احساس افتخار می‌کند/تشریح شرایط و الزامات عفو گسترده بمناسبت چهلمین سال پیروزی انقلاب / آخرین جزئیات محاکمه فریدون، جاسوس
 • تصادفات جرحی قم ۱۴ درصد کاهش یافته است
 • کاهش ۱۴ درصدی تصادفات فوتی طی دی‌ماه امسال در قم
 • کاهش ۱۸ درصدی تصادفات منجر به فوت در کرمان
 • اصلاح هندسی معابر شهری، گام مهمی در کاهش تصادفات
 • کارناوال مرگ در جاده‌های کشور/مقصر افزایش کشته‌های تصادفات کیست؟
 • کارناوال مرگ در جاده‌های کشور/ راهور یا راهداری؛ کدام مقصر افزایش کشته‌های تصادفات هستند؟
 • آمار تاسف برانگیز از قربانیان تصادف رانندگی در سال گذشته