همزمان با پیدا شدن دختر بچه ربوده شده افغان در خانه زنی میانسال وی در بازجویی‌ها مدعی شد به‌خاطر علاقه زیاد به داشتن دختر او را خریده است.

باران سه ساله روز ۶ بهمن از سوی یک زن به‌ظاهر نیکوکار ربوده شد. این زن به بهانه خرید لباس شب عید برای خانواده باران کوچولو و سوءاستفاده از غفلت مادرش بچه را ربود.

اما پس از ۱۲ روز سرانجام بامداد پنجشنبه ۱۸ بهمن کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی پایتخت موفق به شناسایی محل نگهداری باران و پیدا کردن او شدند. تحقیقات پلیسی نشان می‌داد که زن کودک‌ربا باران را به زن ۴۶ ساله‌ای به مبلغ یک میلیون و ۵۰ هزار تومان فروخته است.

سردار علیرضا لطفی، رئیس پلیس آگاهی پایتخت در رابطه با این خبر گفت: باران ۱۲ روز در خانه زن میانسالی بود که مدعی است کودک را از زن نیکوکاری خریده است. بررسی‌ها در این رابطه به دستور بازپرس شعبه هفتم دادسرای امور جنایی تهران ادامه دارد. همچنین به دستور بازپرس بخشوده، متهم برای بررسی صحت روانی به پزشکی قانونی منتقل خواهد شد.

مادر باران درباره وضعیت دخترک سه ساله‌اش به خبرنگار «ایران» گفت: حال باران خوب است، روانپزشکی که او را معاینه کرده گفت: حال بچه‌ام خوب است و مشکلی ندارد. البته شب‌ها بد خواب شده و با اضطراب می‌خوابد. از زن میانسالی که بچه‌ام نزد او بود شکایت کردیم، اما به سه مرد جوانی که چند روز قبل بازداشت شدند و مشخص شد در این ماجرا نقشی ندارند، رضایت دادیم.

گفتگو با متهم

۲۰ سال قبل ازدواج کرده و حاصل این زندگی یک پسر دانشجو است. ۴۶ ساله است و می‌گوید وقتی این کودک را می‌خریده نمی‌دانسته مادر باران زنده است.

چه شد که تصمیم به ربودن باران گرفتی؟

بچه را من ندزدیدم، مدت‌ها دنبال یک دختر بچه بودم. ۲۰ سال قبل ازدواج کردم و خدا به من پسر داد. بعد از آن دوبار باردار شدم، یکبار پسر بود که سقط شد. یکبار هم دختر، اسمش را گذاشتم نفس، اما عمر نفسم کم بود و مدتی بعد فوت کرد. الان اگر بچه‌ام زنده بود هم سن باران بود. برای همین در خانه باران را نفس صدا می‌زدم. من عاشق دختر بودم، به قدری که وقتی این اتفاق افتاد به بهزیستی مراجعه کردم و درخواست فرزندخواندگی دختر دادم، اما آن‌ها به من گفتند این کار دو سال وقت می‌برد و من تحمل این همه زمان را نداشتم.

بعد چکار کردی؟

تصمیم گرفتم کودک خانواده‌هایی را که وضعیت مالی بدی دارند و معتاد هستند یا کودکی که پدر و مادر ندارد را به فرزندخواندگی بپذیرم. حتی وقتی کرمانشاه زلزله آمد خودم را به آنجا رساندم. دنبال بچه‌ای می‌گشتم که خانواده‌اش را در زلزله از دست داده و بی‌سرپرست باشد. اما آنجا کسی کمکم نکرد. فقط یک آقایی شماره‌ام را گرفت و گفت: اگر بچه‌ای پیدا کرد با من تماس می‌گیرد. اما خبری نشد و من بازهم به‌دنبال کودک دختری بودم تا مادرش شوم. بعد رفتم سراغ آدم‌هایی که می‌شناختم و از آن‌ها خواستم اگر بچه بی‌سرپرست یا بد سرپرستی را می‌شناسند به من خبر دهند. در این میان با مردی آشنا شدم که در اطراف بیمارستانی در تهران دستفروشی می‌کرد. به او گفتم دنبال بچه هستم، او مرا به اطراف تهران برد و گفت: در این محدوده بچه‌های زیادی هستند که خانواده‌های معتادی دارند و با مبلغی پول می‌توانی آن‌ها را بخری. اما هیچ بچه‌ای پیدا نکردیم.

با زن نیکوکار چطور آشنا شدی؟

در یکی از چهارراه‌های جنوب تهران، دستمال کاغذی می‌فروخت. وقتی فهمید دنبال بچه هستم گفت: می‌تواند کمکم کند. گفت: خانواده‌ای را می‌شناسد که پدر در زندان است و مادر کودک نیز فوت کرده است. دخترک با مادربزرگش زندگی می‌کند و پیرزن شرایط نگهداری از بچه را ندارد. می‌گفت: کودکی بور با چشم‌های آبی است و بهترین گزینه برای من است که دنبال بچه هستم.

در قبالش از تو چه خواست؟

۲۵۰ هزار تومان به‌عنوان پیش پرداخت به او دادم و ۸۰۰ هزار تومان بعد از اینکه بچه را تحویل گرفتم.

باران را چطوری به تو رساند؟

روز جمعه زنگ زد و گفت: بچه را گرفته است. اول سمت مولوی با من قرار گذاشت، اما بعد از من خواست روبه‌روی شیرینی‌فروشی در میدان خراسان بروم. شنبه بعد از ظهر به محل قرار رفتم و بچه را گرفتم. فاصله‌ای را باهم پیاده رفتیم و بعد از آن سوار تاکسی شدیم و به خانه آمدیم.

خانواده‌ات با دیدن بچه چه عکس‌العملی نشان دادند؟

پسر و همسرم با دیدن باران شوکه شدند. می‌گفتند خانواده باران نگران هستند و چشم انتظار بچه‌شان. اما به آن‌ها اطمینان دادم که باران کسی را ندارد. واقعاً هم تصور می‌کردم کسی را ندارد وگرنه هرگز این کار را نمی‌کردم. من خودم مادر هستم و می‌دانم یک مادر در نبود بچه‌اش چه سختی‌هایی می‌کشد. تا زمانی که با مادر باران روبه‌رو نشده بودم نمی‌دانستم که او خانواده دارد. با دیدن مادر باران، خیلی ناراحت شدم که او را از مادرش جدا کردم. باران به من می‌گفت: مامان و خانواده‌ام که باور کرده بودند بچه کسی را ندارد دیگر مخالفت نکردند.

در مدتی که باران با شما زندگی می‌کرد سراغ مادرش را نمی‌گرفت؟

اصلاً. باران بچه شیرین، اما کم حرفی بود. از طرفی من آنقدر به او محبت می‌کردم که مرا مادر صدا می‌زد. برای بچه کلی لباس خریدم و او را به پارک می‌بردم. از او کلی فیلم و عکس گرفتم و روز‌های خوبی باهم داشتیم.

منبع: جماران

منبع: الف

خبر بعدی:

قیمت گل برای روز مادر گران نمی شود

رییس اتحادیه فروشندگان گل با بیان این‌که صادرات با شرایط فعلی به ضرر تولیدکنندگان است، اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال به ویژه در روز مادر قیمت گل افزایش پیدا نکند.

اکبر شاهرخی ، در رابطه با وضعیت شب عید بازار گل، گفت: در روزهای آینده ایام شب سال نو و روز مادر در پیش است که در این ایام حجم تقاضا برای گل به شدت افزایش می‌یابد و در تقویم گل‌فروشی‌ها، روز مادر یک روز استثنایی به حساب می‌آید.

رئیس اتحادیه فروشندگان گل خاطرنشان کرد: به دلیل آنکه آمار مشخصی در کشور در زمینه فروش گل وجود ندارد نمی‌توان اطلاعات دقیقی از میزان تقاضای گل در روز مادر ارائه کرد، اما تجربه ثابت کرده بیشترین میزان عرضه و تقاضای گل در طول سال در روز مادر است.

وی یادآور شد: قیمت‌ها در روز مادر تغییر آن‌چنانی نخواهد داشت و امید می‌رود با مساعد بودن شرایط آب و هوا و عدم سرمازدگی گلخانه‌ها، قیمت گل تا پایان سال به ویژه روز مادر تغییری نداشته باشد.

شاهرخی تاکید کرد: در صنف فروشندگان گل نرخ تعیین شده‌ای برای عرضه وجود ندارد و قیمت محصولات برپایه عرضه و تقاضا تعیین می‌شود و این در حالی است که برای تزئین گل نیز نرخ به صورت توافقی تعیین می‌شود و در برخی شرایط حتی ملزومات تزئین و برگ‌های تزئینی دست گل قیمت بیشتری نسبت به گل دارد.

رئیس اتحادیه فروشندگان گل با تاکید بر این‌که قیمت مواد اولیه و جانبی تولید و عرضه گل در یک سال اخیر تا بیش از ۲.۵ برابر رشد داشته است، تاکید کرد: اتحادیه بر فعالیت و قیمت‌گذاری واحدهای صنفی نظارت مستقیم دارد و در صورت ثبت شکایات از سوی مردم به صورت جدی شکایات پیگیری خواهد شد.

وی ادامه داد: در چند وقت اخیر برخی افراد در فضای مجازی به فعالیت در زمینه عرضه گل می‌پردازند که ثبت شکایات در رابطه با این افراد به دلیل آنکه زیرمجموعه اتحادیه محسوب نمی‌شوند، پیگیری نخواهد شد و همواره دیده شده شکایات افراد از این واحدهای مجازی به دلیل آن است که محصول سفارش داده شده تطابقی با نمونه‌های پیشنهادی ندارد.

رئیس اتحادیه فروشندگان گل در پاسخ به این سوال که آیا صادرات گل در کشور وجود دارد، اظهار کرد: در حال حاضر هیچ‌گونه واردات و صادراتی در زمینه گل انجام نمی‌شود و تنها کشورهای همسایه، حاشیه خلیج فارس، باکو و کشور روسیه متقاضی گلدان‌های ایرانی هستند و حجم اعظم این تقاضا از سوی تجار عراقی به ثبت می‌رسد و دلیل این موضوع تفاوت قیمت ریال و دلار است که بررسی‌ها نشان می‌دهد صادرات به این شیوه برای تولیدکنندگان به شدت مخرب و زیان‌آور است، زیرا تولید جایگزین با افزایش قیمت مواد اولیه و جانبی تولید بسیار گران تمام می‌شود./ایسنا

بازی تندروهای ایران در زمین ترامپ و پیامک‌باران مصلحت نظام| اگر برجام نبود و اگر FATF نباشد

قیمت جدید محصولات سایپا اعلام شد| آغاز مرحله جدید پیش‌فروش محصولات ایران‌خودرو+جدول

وداع فرزند شهید امید اکبری با پدرش

منبع این خبر، وبسایت www.alef.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۱۸۹۷۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • قاتل خاموش مادر و سه فرزندش را در کرج به کام مرگ برد
 • مرد میانسال در یک نزاع به قتل رسید
 • دوئل مرگبار بین 2 مرد همدانی
 • نزاع دو مرد میانسال منجر به قتل شد
 • نزاع دو مرد میانسال رنگ خون به خود گرفت
 • دیدار دانشجویان دانشگاه آزاداسلامی با مادر شهید عارف کائد خورده
 • اشرف بروجردی: از ابتدا هم حقیقت‌جو و داوودی‌مهاجر را انقلابی نمی‌دانستم
 • فرهنگ می تواند حرف اول را بزند
 • کم کردن استرس از بچه‌ها با اجرای طرح بازی و یادگیری
 • عامل آدم ربایی در اهواز دستگیر شد
 • جشنواره آدم برفی در اردبیل برگزار می‌شود
 • جشنواره آدم برفی در بجنورد به روایت تصویر
 • بچه های مسجد باید سیره شهدا را تبیین کنند/مسجد در معرفی شهدا نقش ارزنده ای دارند
 • ساختارشکنی اوتس درسی برای نویسنده ایرانی است
 • اشرف بروجردی در دستخط: از ابتدا هم حقیقت جو و داوودی مهاجر را انقلابی نمی‎دانستم/ سرمایۀ اجتماعی مردم کاهش پیدا کرده
 • باورهاي غلط و خرافه‌ درباره بارداري
 • دلسوزی برای ترویج دین در جامعه
 • ناگفته‌های دختری که ۲۲ بهمن لرزه بر اندام ترامپ و رجوی انداخت/ از رجزخوانی به زبان انگلیسی تا آرزوی دیدار با رهبر انقلاب + فیلم
 • من مائده، صدای من را از ایران می‌شنوید