رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با ارائه پیشنهادی برای تعریف اقتصادی جدید با محوریت گردشگری در کشور ابراز امیدواری کرد آمار ورود گردشگر خارجی به ایران به ۷ میلیون نفر برسد. ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۵ اجتماعی تهران سفر نظرات - اخبار اجتماعی -

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، علی اصغر مونسان در افتتاحیه دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران که با حضور مسئولان خارجی از جمله وزیر فرهنگ و گردشگری عراق صورت پذیرفت، اظهار کرد: در سال 1950 تعداد گردشگران جهان حدود 25 میلیون نفر بود اما امروزه این میزان به بیش از یک میلیارد و 200 میلیون نفر افزایش یافته است و گردشگری به عنوان صنعتی پویا در رده سوم اقتصاد دنیا تعریف می‌شود و پیش‌بینی می‌شود تا 10 سال آینده تعداد گردشگران دنیا به رقم بیش از 2 میلیارد نفر در سال افزایش یابد.

وی ادامه داد: حوزه گردشگری در شرایطی است که از هر 10 الی 12 شغل یک شغل مرتبط با حوزه گردشگری است و برای کشورها درآمدزایی در حوزه گردشگری بسیار اهمیت دارد بنابراین روز به روز مقاصد جدید گردشگری تعریف و تعیین می‌شود. مثلا کشورهایی که توسعه صنعتی آنان در رده‌های نخست دنیا نیست با این وجود با استفاده از پتانسیل طبیعت و مکان‌های تاریخی می‌توانند از اقتصاد گردشگری بهره بسیاری کسب کنند.

مونسان تصریح کرد: رشد اقتصاد در سال 2018 در حدود 3.7 درصد بود ولی این رشد در صنعت گردشگری 6 درصد اعلام شد و در منطقه خاورمیانه این رشد بیش از 10 درصد بود. بنابراین می‌طلبد در کشور فارغ از درآمد نفت، مالیات و درآمدهای نفتی اقتصاد جدیدی با محوریت گردشگری تعریف شود.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری عنوان کرد: خوشبختانه دولت جمهوری اسلامی در سالهای اخیر توجهی برجسته به حوزه گردشگری داشته است و هم اکنون حجم مالی در حوزه گردشگری ایران 12 میلیارد دلار است و هم اکنون حدود 2 هزار پروژه گردشگری در حال تکمیل است.

وی افزود: با توجه به ظرفیت‌های ایران در حوزه گردشگری آینده این حوزه در ایران امیدوارکننده است و ورود سرمایه‌گذاران غیردولتی در این حوزه نیز این موضوع را تایید می‌کند به طوریکه سرمایه‌گذاری در حوزه اقتصاد گردشگری می‌تواند بسیار پرفروغ باشد.

مونسان با اشاره به ورود 6 میلیون مسافر خارجی در 9 ماهه امسال عنوان کرد: امیدواریم با روند کنونی تعداد مسافران خارجی به ایران از مرز 7 میلیون نفر عبور کند که آمار بسیار قابل توجهی در ایران خواهد بود.

معاون رئیس جمهور خاطرنشان کرد: علیرغم تمام مشکلات و تحریم‌ها، حوزه گردشگری توانسته است بر این مسائل فائق آید و در یک سال اخیر سازمان صنایع دستی و گردشگری به اذعان استانداران جزو سازمان‌هایی بود که در ایجاد اشتغال پیشرو بوده و امیدواریم بتوانیم با بهره‌گیری از فضای مجازی، عقب‌ماندگی‌های تبلیغات در حوزه گردشگری را نیز جبران کنیم.

گفتنی است دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران از 23 الی 26 بهمن ماه 97 در محل دائمی نمایشگاه‌های تهران از ساعت 9 الی 17 پذیرای بازدیدکنندگان و علاقه‌مندان به سفر است.

جایزه‌هایی از جنس گردشگری برای تهرانی‌ها + جزئیاتروستای کندوان نماد ضعف دیپلماسی گردشگری ایران/وقتی تعداد توریست‌ روستای خالی ترکیه‌ای دوبرابر می‌شود

انتهای پیام/

R1014143/P/S23,2,25,1416/CT11

منبع: تسنیم

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

65 نیاز فناورانه صنایع کوچک کشور برطرف شد

اصغر مصائب روز چهارشنبه در جشنواره نوآوری سنگ در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان استفاده از توانایی و دانش علمی شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها را از رویکردهای این سازمان برای برطرف کردن نیازهای فناورانه این شرکت ها بیان کرد و گفت: تاکنون ۵۰۰ شرکت دانش بنیان برای کمک به برطرف شدن نیازهای فناورانه صنایع کوچک شناسایی شدند که از این تعداد ۱۴۰ شرکت مجوز گرفتند.

وی پیاده سازی مدل خوشه سازی کسب و کار را از برنامه های این سازمان اعلام و اضافه کرد: در کشور ۴۳۰ خوشه کسب و کار شناسایی شد که از این تعداد ۱۰ خوشه مربوط به صنعت سنگ است و تاکنون نیمی از آنها به پایان رسیده و نیمی دیگر در حال اجراست.

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران اظهارداشت: خوشه سنگ فعالیت های خوبی داشته است و در سایه این فعالیت ها تاکنون ۶ کنسرسیوم صادراتی در صنعت سنگ کشور تشکیل شده است.

وی با اشاره به اینکه در ۲ سال گذشته ۱۰ نیاز فناورانه در صنعت سنگ کشور شناسایی شده است، گفت: با استفاده از ظرفیت و توانایی شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناورانه درصدد برطرف شدن این نیازها هستیم.

مصائب در ادامه به عقد تفاهمنامه همکاری بین این سازمان با سازمان صنایع کوچک و متوسط کره جنوبی (SMBA) اشاره کرد و گفت: تبادل دانش برای توسعه فناوری صنایع کوچک و متوسط از مفاد این تفاهمنامه است و تاکنون هشت نشست با کارشناسان کره جنوبی برگزار شد و نهمین آن به زودی در تهران و سئول برگزار خواهد شد.

وی تجمیع ایده ها و فناوریهای نوین برای توانمندسازی فعالان اقتصادی در راستای به کارگیری موثرتر سرمایه ها و فعالیت های تولیدی، صنعتی و خدماتی را از اهداف این تفاهمنامه بیان کرد و گفت: طی این همکاری ها که از اسفند سال ۹۴ اجرایی شده است ۱۳۰ مشاور تربیت و برای مبادله فناوری به استان های کشور اعزام شدند.

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران به ظرفیت های استان اصفهان در صنعت سنگ اشاره کرد و گفت: بیش از یکهزار واحد فعال صنعت سنگ در این استان در ۱۰ منطقه کشور فعال هستند و برپایی نمایشگاه دائمی سنگ در این استان از نیازهای استان اصفهان است.

وی کمبود وسایل و تجهیزات همچنین نیروی انسانی متخصص را از مشکلات فراروی صنعت سنگ کشور بیان کرد و افزود: با اتکا به دانش بومی و استفاده از تجارب کشورهای صاحب نام در صنعت سنگ باید این کمبودها را جبران کنیم.

جشنواره نوآوری در صنعت سنگ روز چهارشنبه با حضور رئیس شبکه ملی فن بازار ایران و معاون معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران در سالن سروش شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان برگزار شد.

در این جشنواره از ۴۸ طرح ارائه شده هشت طرح برگزیده با عنوان " تولید مواد سوپرجاذب زئولیت از لجن کارخانجات سنگبری برای تصفیه فاضلاب و هوا "، " طراحی و ساخت خط تولید سنگ های سه بعدی"، " دستگاه اسکنر کیفیت سنجی سنگ"، " جمع آوری غبار حاصل از سنگتراشی "، " ربات پیکر تراشی"، " فناوری رنگین سازی و نقش اندازی سنگ های طبیعی "، " توسعه برنامه کامپیوتری برای شناسایی سه بعدی هندسه بلوک های توده سنگ و کاربرد آن در بهینه سازی استخراج معادن سنگ تزئینی " و کامپوزیت سنگ یا پانل روکش سنگ با ترکیب خانه های زنبوری از جنس فویل آلومینیوم " معرفی شدند.

همچنین سایر طرح های ارائه شده به این جشنواره در نمایشگاهی که در محل برگزاری این رویداد برپا شده بود، در معرض دید عموم قرار گرفته بود.

اصفهان به عنوان یکی از استان های با ظرفیت های بالای معدنی در کشور، حدود ۸۴۰ معدن در حال بهره برداری با سرمایه گذاری بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال دارد که نزدیک به ۴۰۰ واحد از آنها، معادن سنگ های تزیینی هستند.

در کنار این معادن حدود ۲ هزار واحد سنگبری در این استان وجود دارد که نوسازی و بهسازی و تجهیز آنها با فناوری روز می تواند در فرآوری سنگ های تزیینی و نما و افزایش ارزش افزوده نقش موثری داشته باشد.

فن بازار یک سیستم جامع انتقال فناوری بین عرضه کنندگان و متقاضیان فناوری می‌باشد که به صورت نظام مند فرآیند انتقال فناوری را تسهیل می کند.

مرکز فن بازار ملی ایران، ایجاد فن بازارهای منطقه ای و تخصصی را با هدف تسهیل و تسریع در ارائه خدمات به جامعه دانش بنیان را در دستور کار خود دارد.

۲۰۹۳/‏۶۰۲۶

افشاگری وزیر بهداشت از وجود دو کانون فساد؛ یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار ارز تجهیزات پزشکی رفته و معلوم نیست چه کسی برده است| تهدید شدم، عقب‌نشینی نمی‌کنم

ایران می‌تواند در منازعه با آمریکا روی "چین" و "روسیه" حساب باز کند؟

شایعه پناهنده شدن سعید معروف به آمریکا

منبع این خبر، وبسایت tn.ai است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۱۹۵۷۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • حمله وحشتناک موجود عظیم الجثه به توریست‌ها +عکس
 • ترغیب اقتصاد به شفافیت از مسیر بورس کالا/ظرفیت رینگ صادراتی مغفول مانده است/وجود رفتار چندگانه‌ در حوزه‌های اقتصادی کشور
 • پیوستن چک به اینستکس مشکلات تجاری با ایران را کاهش می دهد
 • پلمب 3 واحد اقامتی غیرمجاز در روستای گردشگری اخلمد چناران اخلمد سالانه پذیرای بیش از دو میلیون گردشگر است
 • مراتب ثبت ۸ اثر منقول فرهنگی، تاریخی لرستان ابلاغ شد
 • ابلاغ مصوبه لغو روادید برای ورود اتباع چین به ایران
 • بررسی چالش های زندگی در ماه درباشگاه نجوم اصفهان/انوشه انصاری، اولین توریست فضایی ماه
 • می توان یزد را به‌عنوان قطب اصلی گردشگری کشور معرفی کرد/ به مدیریت واحد شهری عمیقاً باور دارم
 • ابلاغ مراتب ثبت 8 اثر منقول فرهنگی، تاریخی لرستان
 • امیدواری‌ها برای بهبود اوضاع/ آیا قند تلخِ فسا شیرین می‌شود؟!
 • «ثبت جهانی شهر یزد » مقصد گردشگری در کشور را تغییر داده است
 • ثبت بیش از ۲ میلیون بازدید از مراکز تاریخی و گردشگری اردبیل
 • جمع‌سپاری ۲۰۰۰ نیاز صنایع در نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید
 • یزد، پیشرو در جذب سرمایه گذار در حوزه های مختلف گردشگری
 • ایران در رده نهم ثبت جهانی آثار تاریخی قرار دارد
 • ابراز امیدواری امام جمعه لواسان برای از بین رفتن اشرافیت
 • نیازهای فناورانه صنایع کوچک کشور برطرف شد
 • امیدواری پرسپولیسی‌ها به موفقیت کالدرون
 • مناطق آزاد ایران پتانسیل پذیرش توریست گردشگر و درمانی را دارد