استاد انصاریان به طرح ناموفق دشمنان برای نابودی کشور اشاره کرد و گفت: طرح آمریکا، اسرائیل و انگلیس این بود که تمام مساجد، آتشکده ها و کلیساها نابود شوند و کل حسینیه ها انبار تجاری شود، اما مردم نگذاشتند گرگ های استعمار موفق شوند.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل مؤسسه علمی فرهنگی دارالعرفان استاد حسین انصاریان در مسجد جامع غدیرخم تهران، اظهار کرد: صدیقه کبری(س) با خطبه ای که در مسجد خواندند درس های عظیم و سازنده ای را به امت تا قیامت دادند، در ضمن بیانات ایشان انحرافات شدید اکثریت را بعد از درگذشت پیامبر اسلام(ص) گوشزد کرد.

وی افزود: از اوایل سخنرانی حضرت استفاده می شود که علت فرو رفتن اکثر امت در لجن گمراهی و ظلمات که مانع رسیدن فیوضات الهیه به انسان است چه بوده -البته این مسائل با دقتِ در متن گفتار حضرت درمی آید- گفتاری که نشان می دهد وجود مقدس ایشان دریایی بی ساحل از «علم لدنّی» و «علم الهامی» بوده است.

یک روح بدون آلودگی و پاک عامل اتصال انسان به محبوب است

وی به عنوان نمونه به آیه ای از قرآن دربارۀ علم حضرت زهرا(س) بیان و خاطرنشان کرد: حیوانات گیرندۀ الهامات الهیه هستند و علتش هم این است که روح حیوانی آنها موج ظلمت ندارد، یک روح بدون آلودگی و پاک است که همین روح عامل این است که اتصال به محبوب داشته باشند و با گوش باطن خودشان صدای الهام حضرت رب العالمین را بشنوند و الهام شنیده را به کار بیاندازند، نه اینکه فقط بشنوند.

وی ادامه داد: حیوانات مانند همۀ آسمان ها و زمین هم گیرنده و هم به کار گیرندۀ الهام هستند. در آیات شریفۀ قرآنی می خوانیم «وَ أَوْحى فِي كُلِّ سَماءٍ أَمْرَها» (فصلت، 12) ما به تمام کرات آسمانی، کهکشان ها، سحابی ها و عالَم بالا، راه و وظیفه و مسئولیتشان را در این عرصۀ هستی وحی کردیم.

استاد اخلاق و تربیت حوزه های علمیه گفت: اولین کسی که بعد از پیغمبر(ص) تفسیر قرآن شروع کرد وجود مبارک امیرالمؤمنین(ع) بود. بیست و پنج سال ایشان ممنوع از سخنرانی و سخن گفتن بودند، اجازه نمی دادند در هیچ مجلسی نکته ای را بیان کند، در این بیست و پنج سال کار حضرت به اجبار برداشتن یک طناب و یک تیشه و یک بیل بود، در مدینه با روزی دو سه درهم اجیر باغ های مردم بود؛ یعنی این دانش گستردۀ الهی و این ارزش های بی نهایت را کنار یک طناب و یک بیل و یک کلنگ قرار داده بودند. بعد از بیست و پنج سال ایشان یک آزادی پیدا کرد که حرف بزند. یکی از اقدامات امام علی(ع) تفسیر قرآن بود، ایشان یکی از شاگردان تفسیرش پسرعمویش عبدالله بن عباس بود که البته مورد علاقۀ حضرت بود، ایشان از امیرالمؤمنین(ع) تفسیر قرآن را یاد گرفت. یک روز یک کسی به او گفت: علم تو نسبت به قرآن با علی بن ابی طالب مساوی شده؟ به او گفت: چه می گویی؟ علی بن ابی طالب علمش همۀ هفت دریاست و علم من یک قطره است در مقابل علم او و این قطره را هم من از آن هفت دریا برداشتم، خودم اصلاً هیچ چیزی ندارم.

وی در ادامه به روایتی از عالِم سنی درباره امام علی(ع) اشاره و تصریح کرد: شیخ سلیمان بلخی عالم سنی حنفی مذهب در کتاب «ینابیع المودة» نقل می کند؛ امیرالمؤمنین به ابن عباس گفت: من اگر تمام حقایق هفت آیۀ سورۀ حمد را برایتان بگویم، یعنی مطابق ظرفیت شما و استعداد شما هفت آیۀ حمد را برایتان بگویم، آن مقداری که شما ظرفیت دارید نه از حمد، آن چیزی که پیش من است، شما بعد از تمام شدن کلاس هفتاد شتر جوان باید بیاورید نوشته هایش را بار کنید و ببرید. این برای هفت آیه اش است و این حقیقت دارد.

 

ترس پیامبر(ص) از اینکه حقیقت علی(ع) را برای مردم بیان کند

استاد انصاریان در مورد عظمت مقام امیرالمؤمنین(ع)، گفت: شما از این روایات و ده برابر نهج البلاغۀ چاپ شده حس کنید روح چقدر پاک، الهی و ملکوتی بوده؛ روح، عقل و باطنی که ما اصلاً نمی توانیم درک کنیم. پیغمبر اکرم ترسید از اینکه حقیقت امیرالمؤمنین(ع) را برای مردم بیان کند، به امیرالمؤمنین(ع) گفت: «اخاف» می ترسم که آنچنان که هستی تو را به مردم معرفی کنم و تا سرم را زمین گذاشتم به جای خدا تو را بپرستند.

وی افزود: ما انسان ها یقیناً راه به اتصال این ارواح داریم، اگر ما اتصال نداشتیم چرا پروردگار در قرآن می گوید اطاعت از پیغمبر واجب است؟ چرا در قرآن می گوید: «إِنَّما وَلِيُّكُمُ اللَّهُ وَ رَسُولُهُ وَ الَّذِينَ آمَنُوا الَّذِينَ يُقِيمُونَ الصَّلاةَ وَ يُؤْتُونَ الزَّكاةَ وَ هُمْ راكِعُون» (مائده، 55) چرا در قرآن به صورت واجب به ما می گوید: «فَسْئَلُوا أَهْلَ الذِّكْرِ إِنْ كُنْتُمْ لا تَعْلَمُون» (نحل، 43). اگر ما اهل ذکر نباشیم چه کسی اهل ذکر است؟ اگر ما شیعۀ درست بهشتی نباشیم معاویه بهشتی است؟ یا ترامپ بهشتی است؟ یا اسرائیلی ها بهشتی هستند؟ اگر راه اتصال بین ارواح و عقول ما به این دریاهای الهی باز نبود، چرا پروردگار از ما به اطاعت به صورت واجب و به پیروی آن دعوت کرده؟ این ارواح شبیه آیینه هستند، همۀ عوالم و علوم در این آیینه ها منعکس است، همۀ ما هم از آیات قرآن این حقیقت را استفاده می کنیم که به ما تهمت نزنند که چون شیعه اید غلو می کنید، غلو حرام است؛ اینها آیینه هایی هستند از پیغمبر و صدیقه کبری تا امام عصر که تمام حقایق هستی در وجودشان منعکس است و می بینند، یعنی یک جا نشستند ولی همۀ حقایق و پشت پرده عالم را می بینند.

وی گفت: کتاب اصول کافی از استحکام فوق العاده ای برخوردار است؛ روایتی در این کتاب است که شخصی خدمت امیرالمؤمنین(ع) می آید و به امام می گوید: «انی احبک» من عاشق شما هستم. امام سرشان را پایین انداختند و مقداری مکث کردند، بعد سر مبارکشان را بالا آوردند و فرمودند: «کذبت» دروغ گفتی، تو مرا دوست نداری، تو هیچ رابطه ای با من نداری، چون خدا بین ما و بین پیغمبرانش و ائمه و قرآن رابطه برقرار کرده، ما راه به همۀ حقایق داریم. البته هر کدام از ما به اندازۀ ظرفیت روحی و نفسی خودمان راه داریم، اما این ظرفیت ها یکسان نیستند. «تِلْكَ الرُّسُلُ فَضَّلْنا بَعْضَهُمْ عَلى بَعْض» (بقره، 253) انبیا هم ارواح یکسان نبودند، طبق قرآن مجید پنج اولوالعزم بودند، اولوالعزم پنجم هم آنچه صد و بیست و چهار هزار نفر داشتند را در خودش به تنهایی داشت.

هشت بهشت به تناسب اختلاف ظرفیت مردم مؤمن است

مبلغ عرصه بین الملل اظهار کرد: از ائمه پرسیدند: چرا بهشت هشت تاست؟ چرا خدا یک بهشت نساخته؟ جهنم هفت تاست؟ امام فرمودند: هشت بهشت به تناسب اختلاف ظرفیت مردم مؤمن است.  یک مؤمن آسیه زن فرعون است که خدا در قرآن می گوید این زن سرمشق تمام زنان و مردان مؤمن و مؤمنه تا قیامت است. خدا در سورۀ حشر می فرماید: اگر این قرآن را به کوه نازل می کردم کوه متلاشی می شد و در مقابل آیاتش خاکسار می شد؛ یعنی کوه هم شعور و فهم دارد و می تواند با قرآن ارتباط برقرار کند. یک مؤمن مریم کبری(ع) است که در منطقۀ بسیار فاسدی زندگی می کرد، روزگار تولدش در منطقه ای بوده که مردم رباخور فاسد و اهل هر گناهی بودند، ولی مریم آنچنان به پروردگار عالم ربط پیدا کرد که گوشش برای شنیدن صدای ملائکه آماده شد. چند بار در قرآن است «وَ إِذْ قالَتِ الْمَلائِكَةُ يا مَرْيَمُ إِنَّ اللَّهَ اصْطَفاكِ وَ طَهَّرَكِ وَ اصْطَفاكِ عَلى نِساءِ الْعالَمِينَ، يا مَرْيَمُ اقْنُتِي لِرَبِّكِ وَ اسْجُدِي وَ ارْكَعِي مَعَ الرَّاكِعِين» (آل عمران، 42 و 43) این یک ظرفیت است. یک ظرفیت هم خدیجۀ کبری(س) است که پیغمبر می فرماید: «زوجتی فی الدنیا و الاخرة» خدیجه همسر من در دنیا و آخرت است، این خیلی روح است. یک ظرفیت هم که گسترده تر از همۀ آفرینش است ظرفیت صدیقه کبری(س) است. گستردگی ایشان را هم از آیۀ مباهله، آیۀ تطهیر، خطبۀ مسجد، خطبۀ منزل، دعاها و روایاتش استفاده می کنیم. هر چه آدم به طرف پاکیِ از آلودگی های باطن و ظاهر پیش برود انعکاس فیوضات به تناسب این پاکی در باطن انسان تجلی می کند.

شیعه باید از مسیر زندان، تهمت، تحریم، رنج، سختی و شهادت عبور کند

وی در ادامه سخنان خود به طرح ناموفق دشمنان برای نابودی کشور اشاره و خاطرنشان کرد: طرح آمریکا، اسرائیل و انگلیس  این بود که تمام مساجد، آتشکده ها و کلیساها نابود شوند و کل حسینیه ها انبار تجاری شود، اما مردم نگذاشتند گرگ های استعمار موفق شوند. اگرچه چهل سال است، مشکل، گرانی و کمبود داریم و بیشتر اداری ها هم به ما تکبر می کنند؛ ولی این مصائب می ارزد به اینکه دین، قرآن، اهل بیت(ع)، مساجد، حسینیه ها، حوزه ها و منبرها بماند. 

استاد انصاریان در پایان گفت: شخصی خدمت امیرالمؤمنین(ع) آمد و عرض کرد: «یا علی احبک» عاشقتم علی جان. امام فرمود: «استعد للبلاء» برای هر مصیبت و بلایی خودت را آماده کن. فعلاً تا آمدن امام عصر(عج)، شیعه باید از مسیر زندان، تهمت، تحریم، رنج، سختی و شهادت عبور کند.

 

 

پایان پیام/49

منبع: شبستان

خبر بعدی:

کدام کارگردانان مطرح دنیا در دریافت اسکار ناکام ماندند؟

به گزارش خبرنگار حوزه سینما  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، با اینکه اسکار ملاک مناسبی برای سنجش کیفیت کارگردان‌ها شناخته نمی شود و کارگردان‌هایی وجود دارند که با وجود داشتن اسکار در کارنامه خود فراموش شده هستند، اما هنوز هم در سینمای جهان کارگردان‌هایی هستند که با وجود نامزدی‌های متعدد برای فیلم‌های شایسته خود تاکنون موفق به دریافت جایزه اسکار نشده اند.

در این گزارش مروری بر نام کارگردانانی که موفق به دریافت جایزه جنجالی اسکار نشده اند، داریم.

۱) آلفرد هیچکاک
اولین نامی که درباره ناکامی یک کارگردان در اسکار به ذهن مخاطب می‌آید نام آلفرد هیچکاک کارگردان انگلیسی است. او با پنج نامزدی در اسکار بدون کسب حتی یک اسکار از جمله کسانی است که موفق به دریافت این جایزه نشده است. البته او یک جایزه افتخاری اسکار را به نام جایزه ایروینگ تالبرگ در سال ۱۹۶۸ دریافت کرد که به پاس زحمات او در سینما داده شد. نامزدی‌های او به دلیل فیلم‌های «روانی»، «پنجره عقبی»، «طلسم شده»، «ربه کا» و «قایق نجات» بود.

۲) رابرت آلتمن
کارگردان برجسته آمریکایی است که در مجموع دوبار نامزدی بهترین فیلم اسکار و پنج بار نامزد بهترین کارگردان اسکار شده است اما هر هفت بار این مراسم را دست خالی ترک کرده است. پنج فیلمی که آلتمن با آن نامزد اسکار شده است می توان به «شامل مش»، «نشویل»، «بازیگر»، «برش‌های کوتاه»، و «پارک گاسفورد» اشاره کرد. البته آکادمی اسکار در سال ۲۰۰۶ دست آلتمن را  خالی نگذاشت و اسکار افتخاری یک عمر فعالیت هنری را به وی اعطا کرد. رابرت التمن در همان سال در سن ۸۱ سالگی در گذشت.

۳) چارلی چاپلین
عجیب‌ترین گزینه این موارد چارلی چاپلین کارگردان و بازیگر برجسته کمدی‌های صامت هالیوود است که نه تنها به عنوان کارگردان جایزه‌ای نبرده بلکه هیچگاه نامزد اسکار نیز نشده است.

اسکار به او جایره افتخاری را در سال ۱۹۷۲ اهدا کرده است، اما این جایزه افتخاری برای او کافی نبود و سال بعد برای فیلم لایم لایت جایزه بهترین موسیقی متن را از اسکار دریافت کرد.

۴) کریستوفر نولان
کریستوفر نولان یکی از مهمترین کارگردان‌های حال حاضر هالیوود است که همیشه فیلم‌های او مورد استقبال بسیار زیاد تماشاگران و منتقدان قرار گرفته است اما تنها یک بار نامزدی اسکار را در سال ۲۰۱۷ با فیلم «دانکرک» تجربه کرده که همان یک بار هم دست خالی از اسکار بیرون آمده است. از فیلم‌های شایسته او می توان به فیلم «ممنتو» و «میان ستاره ای» اشاره کرد.

۵) کوئنتین تارانتینو
او کارگردان و هنر پیشه آمریکایی است که جوایز بسیار زیادی از جمله گلدن گلوب و بفتا را دریافت کرده است. اما تارانتینو نیز در حالی که دو فیلم او به نام‌های داستان‌های عامه پسند و حرامزاده‌های لعنتی نامزد اسکار بوده اند هیچگاه نتوانسته مجسمه اسکار را به عنوان کارگردان در دست بگیرد. به گفته خود تارانتینو او در حال سپری کردن سال‌های پایانی خود است و بعد از فیلم «روز و روزگاری» در هالیوود تنها یک فیلم دیگر خواهد ساخت. بسیاری معتقدند او با فیلم «روز و روزگاری» در هالیوود که در سال ۲۰۱۹ اکران می شود طلسم ناکامی خود را خواهد شکست.

انتهای پیام/

کارگردانان ناکام در دریافت اسکار چه کسانی هستند؟

 

احمدی‌نژاد: دو تا خدا در دنیا باشد، فساد می‌شود| ما زورمان به بقیه نرسید| اختیارات در قوه قضائیه و مقننه متمرکز است اما پاسخگویی در قوه مجریه است| مردم هر سیستم حکومتی خواستند، حقشان است| بخش‌هایی از قانون اساسی و ساختارها باید تغییر کند| رهبری هرچقدر اخت

در پی محبوبیت از دست رفته| چرا احمدی‌نژاد دیگر پدیده‌ای غیر‌ضروری و بی‌معنی محسوب می‌شود؟

کلیدواژه: راهپیمایی22 بهمن 22 بهمن راهپیمایی 22 بهمن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی انقلاب اسلامی راهپیمایی فاطمیه ایام فاطمیه دهه فجر اصفهان انصاریان دشمن نظام اسلامی نابودی

منبع این خبر، وبسایت shabestan.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۱۹۵۹۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • عضو کمیسیون قضایی: مجمع باید مسئولیت مشکلاتی که ممکن است با رد «پالرمو» برای کشور ایجاد شود، بپذیرد/دلیل تعلل مجمع برای تصویب این دو لایحه را نمی‌دانیم
 • نجات دو جوان همدانی از چنگال گرگ ها
 • عضو کمیسیون قضایی: مجمع باید مسئولیت مشکلاتی که ممکن است با رد «پالرمو» برای کشور ایجاد شود، بپذیرد
 • ریشه تبعیض در برخی خواص جامعه نهفته است / خوی اشرافیت جلوداران صف اسلام را به مسلخ نابودی کشاند
 • سنگال، کانون 17 هزار دارالقرآن؛ کشوری با نگاه شاد به دین
 • 2 همدامی زیر چنگال های گرگ ها درحال جان دادند بودند که فرشته نجات رسید
 • مردانی که بر ماه قدم گذاشتند
 • پژوهشگر نهج‌البلاغه: ریشه تبعیض در برخی خواص جامعه نهفته است / خوی اشرافیت جلوداران صف اسلام را به مسلخ نابودی کشاند
 • نجات ۲ جوان از چنگال گرگ‌ها
 • پلیس همدان 2 جوان را از چنگال گرگ ها نجات داد
 • نماینده سوریه در سازمان ملل خواهان پایان استعمارگری در جهان شد
 • دیدگاه رهبر انقلاب درباره مهدویت
 • اعتقاد به مهدویّت و به وجود مقدّس مهدی موعود ارواحنافداه، امید را در دلها زنده می‌کند
 • جعفری: جامعه ملل بر خلاف سازمان ملل متحد به جنگ و استعمار جنبه قانونی داده بود
 • ماجرای جالب بازیگر شدن نقش اصلی سریال «لحظه گرگ و میش» +فیلم
 • حجتی: مشکل تامین نهاده‌های دامی برطرف شد
 • توزیع گوشت به صورت هدفمند/ مشکل تامین نهاده‌های دامی برطرف شد
 • توزیع گوشت به صورت هدفمند
 • خبر وزیر جهاد از توزیع گوشت به صورت هدفمند