به گزارش خبرنگار ایرنا، مدیر کل دفتر فنی استانداری روز سه شنبه در آیین افتتاح انبار کالا در بازارچه مرزی سیرانبند گفت: قرارداد اجرای تکمیل سالن انبار کالا خرداد امسال با پیمانکار منعقد شد و عملیات اجرایی آن شامل، کف سازی بتنی، روشنایی محوطه، دیوار کشی، ساندویج پنل، سرویس بهداشتی، سایت اداری و سیستم اطفای حریق است.


فرزاد حسنی افزود: مساحت مفید سالن یک هزار و 930 متر مربع است و گنجایش 10 هزار متر مکعب کالا را دارد و برای عملیات اجرایی آن 17 میلیارد و 800 میلیون ریال هزینه شده است.
وی اظهار داشت: قرارداد دوم این پروژه محوطه سازی اطراف انبار است که توسط سازمان همیاری شهرداری به مبلغ 15 میلیارد و 300 میلیون ریال با پیمانکار منعقد شده که شامل آسفالت محوطه، احداث دیوار حایل، جمع آوری آب های سطحی، فاضلاب کشی و روشنایی محوطه است.
حسنی اضافه کرد: در سال 96 و 97 برای ساماندهی بازارچه مرزی سیرانبند بانه 47 میلیارد ریال هزینه شده که برای تکمیل پروژه ها این بازارچه به 70 میلیارد ریال اعتبار نیاز داریم.

** افتتاح واحد پروار بندی گوساله یک هزار راسی
رئیس جهاد کشاورزی شهرستان بانه گفت: یک واحد پروار بندی گوساله یک هزار راسی در روستای خوری آباد بانه افتتاح شد.
کریم شریفی روز سه شنبه در آیین افتتاح این واحد اظهار داشت: این واحد پروار بندی گوساله در زمینی به مساحت 88 هزار متر مربع توسط بخش خصوصی احداث شده که شامل 10 واحد یکصد راسی است.
وی اضافه کرد: برای بهره برداری از این واحد، 110 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده که 52 میلیارد آن از محل تسهیلات اشتغال روستایی تامین شده و مابقی آورده سرمایه گذار است.
شریفی با بیان اینکه امسال سهمیه شهرستان بانه از محل اشتغال پایدار روستایی 90 میلیارد ریال است، افزود: در دهه فجر امسال 24 پروژه با اعتبار 45 میلیارد ریال و اشتغالزایی 30 نفر بطور مستقیم و 53 نفر نیز به صورت تثبیت شغل در این شهرستان به بهره برداری رسید.

** جایگاه سوخت بانه به بهره برداری رسید
معاون بازرگانی شرکت فرآورده های نفتی استان کردستان گفت: هشتمین جایگاه سوخت بانه توسط بخش خصوصی به بهره برداری رسید.
جهانبخش نوکانی در آیین افتتاح این طرح خدماتی اظهار داشت: 80 میلیارد ریال برای احداث این جایگاه هزینه شده و برای 11 نفر نیز اشتغال ایجاد کرده است.
وی اضافه کرد: این جایگاه سوخت یک مخزن به ظرفیت 90 لیتر و ژنراتور برق سه فاز دارد که از مدرن ترین تجهیزات روز نیز در این جایگاه بکارگیری شده است.

** 12 پروژه آموزشی شهرستان بانه به بهره برداری رسید
رئیس آموزش و پرورش بانه گفت: 12 پروژه آموزشی با 41 کلاس درس در شهرستان بانه با همکاری خیرین مدرسه ساز امروز به بهره برداری رسید.
رضا خضری در آیین نمادین افتتاح مدرسه غیر انتقاعی فرهنگ شهر بانه افزود: با همت خیرین مدرسه ساز امسال 12 پروژه آموزشی با اعتبار 62 میلیارد ریال به بهره برداری رسید.
وی اظهار داشت: این واحدهای آموزشی شامل مدرسه 6 کلاسه ساوان، مدرسه 6 کلاسه روستای خواجه امیر، مدرسه 2 کلاسه روستای زلی، 12 کلاسه غیر دولتی فرهنگ، مدرسه 2 کلاسه روستای فرهمند، مدرسه سه کلاسه روستای برده رش کیورو، مدرسه 2 کلاسه کانی ناو، مدرسه 2 کلاسه روستای دوسینه، 2 کلاس و یک کارگاه در دبیرستان اسوه، کارگاه مدرسه شهید سلیمان خاطر، سالن چند منظوره شهید رجایی و 2 کلاس در مدارس دیگر است.
شهرستان مرزی بانه با 158 هزار نفر جمعیت در 270 کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.
7469/9102
انتهای پیام

منبع: جماران

خبر بعدی:

مدیرعامل بانک کشاورزی: توسعه همه جانبه بانک ، دستاورد چهار دهه استقرار جمهوری اسلامی است

روح اله خدارحمی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بانک کشاورزی روز یکشنبه 14  بهمن در نشست خبری با اصحاب رسانه، توسعه همه جانبه بانک کشاورزی را دستاورد چهار دهه استقرار جمهوری اسلامی در کشور دانست.
به گزارش صدای ایران خدارحمی در این نشست با بیان مطلب فوق افزود: توسعه همه جانبه بانک به معنای گسترش شبکه شعب و حضور پر رنگ در اقصی نقاط کشور ، توسعه انواع خدمات و محصولات و نیز بهبود روش های ارائه خدمت و استفاده وسیع از فناوری های نوین است  و در این راستا، رضایتمندی مشتریان و مسئولان، بیانگر موفقیت و مشارکت فعال بانک کشاورزی در تولید،توسعه و رونق اقتصادی کشور در چهل سال اخیر است.
وی تصریح کرد: بانک کشاورزی یکی از روزآمدترین زیرساخت های فناوری و بانکداری الکترونیک را در کشور دارد و رونمایی از سامانه بازارگاه محصولات و نهاده های کشاورزی که برای حمایت و مدیریت فروش محصولات کشاورزی است در همین راستا و با هدف افزایش اثربخشی بانک در بخش کشاورزی صورت گرفته است.
خدارحمی تاکید کرد : امسال یکی از بهترین سال ها را از لحاظ حمایت از بخش کشاورزی پشت سر گذاشته ایم و در آینده نیز پرتوان تر از گذشته، جریان توسعه همه جانبه بانک را ادامه می دهیم و قدم های بیشتری برای حمایت از بخش کشاورزی برخواهیم داشت.
وی در ادامه با اشاره به این که  بانک کشاورزی، نهاد بانکی تخصصی بخش کشاورزی و برطرف کننده انتظارات و توقعات بخش است گفت: در کنار تأمین منابع مالی برای اشتغال و تولید، نگاه به توسعه ظرفیت ها و نوآوری در بخش داریم و درحال حاضر هم ضمن تلاش های فوق، موظفیم برای پایداری تولید، برخی عرصه ها را به صورت ویژه مورد توجه قرار دهیم و به فکر ظرفیت سازی در بخش باشیم.
خدارحمی اظهار داشت: گسترش و توسعه صنعت پرورش میگو و ماهی خاویاری با استاندارد بالا و به صورت صادرات محور ، توجه به محدودیت منابع آب و توسعه گلخانه ها و روش های کشت متراکم گلخانه ای  برای پرورش صیفی و سبزیجات، توسعه مکانیزاسیون با هدف پایداری بخش کشاورزی، برداشت تمام مکانیزه برنج در شمال کشور طی سال های اخیر بر اساس سیاست دولت، طراحی وزارت جهاد کشاورزی و حمایت مالی بانک کشاورزی و ده ها مورد دیگر از جمله اقدامات بانک در زمینه تامین امنیت غذایی، ظرفیت سازی و حمایت از تولید پایدار در بخش کشاورزی است.
مدیرعامل بانک کشاورزی در ادامه سخنان خود به ارائه گزارش عملکرد ده ماهه اخیر بانک و مقایسه آن با عملکردسال 96 پرداخت و گفت: خوشبختانه عملکرد صعودی بانک برغم مشکلات ادامه دارد و به وظایفش در قبال بخش کشاورزی به خوبی عمل می کند.
وی در تشریح عملکرد بانک در تجهیز منابع برای بخش کشاورزی به رقم 857 هزار میلیارد ریال مانده سپرده ها تا پایان دی ماه سال 97 و مبلغ669 هزار میلیارد ریال در پایان سال 96 اشاره کرد و این موفقیت را در کنار رشد 6 درصدی منابع ارزان قیمت، نشانه رضایت مشتریان و بهبود خدمات بانک و منجر به افزایش توان بانک در تامین امنیت غذایی کشور دانست.
مدیرعامل بانک کشاورزی اظهار داشت: میزان منابع بانک رشد کرده است و با تلاش هدفمند در سال جاری قیمت تمام شده پول را کم کرده ایم تا توازن هزینه و درآمد ایجاد شود ؛ با جذب سپرده های ارزان قیمت نسبت این منابع را بالا بردیم تا هزینه های تمام شده منابع معقول شود.
خدارحمی میزان تسهیلات پرداختی بانک در مقطع پایان دی ماه سال جاری را 332 هزار میلیارد ریال اعلام کرد که نسبت به مقطع مشابه در سال گذشته 17.2 درصد رشد داشته است   .
وی همچنین تسهیلات پرداختی بانک را درزیر بخش  دام و طیور19 درصد، در زیربخش زراعت و باغداری 21 درصد،  در زمینه  شیلات و آبزیان 2 درصد، در زیربخش صنایع و خدمات کشاورزی 45 درصد، درقالی بافی و صنایع دستی معادل یک درصد و در سایر بخش ها 12 درصد اعلام کرد.
مدیرعامل بانک کشاورزی سپس به عملکرد درخشان بانک کشاوری در اجرای طرح توسعه اشتغال پایدار روستایی و عشایری و جذب 100 درصدی اعتبار ابلاغی اشاره کرد و این طرح بزرگ ملی را هدیه چهل سالگی انقلاب به جامعه روستایی کشور دانست.
خدارحمی گفت: از مجموع 30 هزار میلیارد ریال اعتبار ابلاغی مرحله اول و دوم این طرح، تا کنون 30120 میلیارد ریال تسهیلات به 23182 طرح پرداخت شده که زمینه ایجاد اشتغال را برای 55930 نفر از روستاییان و عشایر فراهم ساخته است.
وی افزود: تعداد 26755 طرح به مبلغ 38597 هزار میلیارد ریال نیز تاکنون مصوب شده است که با توجه به ابلاغ اعتبار مرحله سوم، در دستور پرداخت قرار گرفته است.
خدارحمی در بخش دیگری از سخنان خود به امهال بدهی کشاورزان خسارت دیده اشاره کرد و اظهار داشت: در اجرای بند خ تبصره33 و امهال بدهی کشاورزان خسارت دیده، از مبلغ 20 هزار میلیارد ریال اعتبار مصوب دولت،   18000 میلیارد ریال اعتبار به بانک کشاورزی ابلاغ شده است که بر این اساس، تسهیلات 26136 نفر به مبلغ2357  میلیارد ریال تعیین تکلیف شده و پیش بینی می شود 530 هزار فقره از بدهی های کشاورزان خسارت دیده نیز به زودی  تعیین تکلیف شود.
وی در این گزارش، میزان تحقق برنامه واگذاری اموال مازاد بانک براساس تعهد مواد 16 و 17 قانون رفع موانع تولید در پایان آذر97 را 81 درصد معادل 3729 میلیارد ریال اعلام کرد.
مدیرعامل بانک کشاورزی در ادامه ، بهینه سازی شبکه شعب بانک را شامل کاهش و منطقی کردن تعداد شعب به دلیل توسعه بانکداری الکترونیک و اقدامی صحیح به معنای پیشرفت صنعت بانکداری در بانک کشاورزی و  از شاخص های توسعه دانست.
خدارحمی همچنین به  جایگاه بانک در رتبه بندی 500 شرکت برتر کشور اشاره کرد که بانک کشاورزی را از لحاظ رتبه کلی در سال 96 در جایگاه 22 جدول و از لحاظ میزان دارایی در جایگاه چهارم جدول نشان می دهد.
وی در بخش پایانی سخنان خود به رعایت انضباط مالی و نرخ های مصوب در بانک کشاورزی اشاره کرد و گفت: ما یکی از سه بانکی هستیم که نرخ های مصوب را رعایت کرده ایم و از این بابت مورد تایید وزارت امور اقتصادی و دارایی قرار گرفته ایم؛ به عنوان بانک توسعه ای دولتی و تخصصی، طیف مشخصی از 4 تا 18 درصد نرخ سود تسهیلات داریم و به تعهدات خود در این زمینه بالای 100درصد عمل کرده ایم.
خدارحمی تاکید کرد: بانک کشاورزی در بین بانک های دولتی بالاترین نسبت کفایت سرمایه را دارد و ما  طی دو مرحله درسال  های 95 و 96 افزایش سرمایه داشته ایم.
وی افزود: در بودجه سال 98  افزایش سرمایه بانک از محل بدهی های بانک مرکزی به میزان 30 تا 50 هزار میلیارد ریال پیش بینی شده که این امر نسبت  کفایت سرمایه بانک را به بیش از 6  خواهد رساند.
 

ظریف: ماندن یا نماندن در برجام به نظر مردم بستگی دارد| ترامپ غافلگیری دوست دارد و ما برهمین مبنا رفتار می‎کنیم| مردم در حال آسیب دیدن از تحریم‌ها هستند| بخشی از جمعیت ایران با سیاست خارجه ما موافق نیست

واکنش‌‌ فعالان اجتماعی به‌ تبلیغ کتک‌ زدن "زن" در رسانه‌ ملی| صدا‌ و‌ سیما به‌ دنبال عادی‌ جلوه ‎دادن خشونت علیه زنان؟!+فیلم

عکس/ پرچم ژاپن در دست هواداران نفت مسجدسلیمان

کلیدواژه: جشنواره فجر قیمت گوشت 40 سالگی انقلاب بودجه 98 آموزش و پرورش اشتغال روشنایی فرآورده های نفتی کشاورزی جشنواره فجر قیمت گوشت 40 سالگی انقلاب بودجه 98 امام خمینی س سید مصطفی خمینی سید احمد خمینی سید حسن خمینی انقلاب اسلامی

منبع این خبر، وبسایت www.jamaran.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۱۹۶۰۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • بطحائی: ناکارآمدی شیوه آموزشی ناشی از کنکور است
 • ناکارآمدی شیوه آموزشی ناشی از معضل کنکور است
 • مدرسه 9 کلاسه شهیدان نقی زاده در سرپل ذهاب افتتاح شد
 • پروژه حیات طیبه تا مهرماه تکمیل می‌شود بهره‌برداری از 38 پروژه آموزشی در سالجاری
 • 58 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال در خمین پرداخت شد
 • آزمایشگاه سازگاری الکترومغناطیسی فضایی بهره‌برداری می‌شود
 • بهره‌برداری از ۴۱ دستگاه اتوبوس در بندرعباس
 • ◄ کنارگذر جنوبی تهران سال 98 به بهره‌برداری می‌رسد
 • بهره برداری ۶ پروژه توزیع برق تبریز
 • 6 پروژه توزیع برق تبریز به بهره برداری رسید
 • سرمایه صندوق توسعه بخش کشاورزی مرکزی به 290میلیارد ریال رسید
 • مهمترین رخدادهای هرمزگان در هفته ای که گذشت
 • برون سپاری آموزش های مهارتی؛ راهی برای رونق اشتغال
 • تله‌کابین کرمان آخر اسفند به صورت آزمایشی بهره‌برداری می‌شود
 • تله‌کابین کرمان آخر اسفند ماه به صورت آزمایشی بهره‌برداری می‌شود
 • تکمیل طرح های آبرسانی آزادشهر به 1500 میلیارد ریال نیاز دارد
 • بهره‌برداری از سه طرح عمرانی در سرخس با حضور استاندار
 • همه با هم برای مدرسه‌سازی در دشتیاری؛ محروم‌ترین منطقه آموزشی ایران جانی دوباره می‌گیرد+تصاویر
 • چهار طرح بیمارستانی در قائمشهر به بهره برداری رسید