قزوین - ایرنا - مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین گفت: همایش زنان کارآفرین، زندگی و کار هفته آینده در دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) برگزار خواهد شد.

به گزارش ایرنا، صدیقه ربیعی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: این همایش با همکاری استانداری، دانشگاه و انجمن زنان کارآفرین قزوین با هدف هم افزایی بیشتر برای بهبود اکوسیستم کارآفرینی زنان در روز 28 بهمن ماه برگزار می شود.
وی اضافه کرد: زنان کارآفرین نقش های متعددی در خانواده دارند و گاهی با چالش های مهمی بین کار و زندگی خود مواجه هستند که ریشه آن در هنجارهای حاکم بر جامعه نهفته است و این همایش تلاش دارد تا با تبیین جایگاه و اهمیت نقش خانواده هماهنگی بین زندگی و کار زنان را افزایش دهد.
ربیعی ادامه داد: اثرات متقابل مدیریت خانواده و کسب و کار زنان کارآفرین، نقش عوامل جامعه شناختی، روان شناختی حقوقی بر سازگاری زندگی و کار زنان کارآفرین، تاثیر کسب و کارهای خانوادگی بر سازگاری زندگی و کار زنان کارآفرین، تاثیر اکوسیستم کارآفرینی زنان بر سازگاری زندگی و کار و بررسی الگوهای مدیریت خانواده و کسب و کار در ایران از جمله محورهای این همایش یک روزه هستند.
وی با اشاره به ارسال 15 مقاله عمومی و چهار مقاله تخصصی به دبیرخانه این همایش، گفت: در این همایش برنامه های مختلفی مانند گزارش علمی و اجرایی، سخنرانی و ارایه مقالات علمی و تخصصی، طرح تجربیات زنان کارآفرین، پنل علمی و بازدید از مراکز فرهنگی و تاریخی استان پیش بینی شده است.
وی اظهار داشت: گروه های مخاطب این همایش را تمام زنان عضو و یا صاحبان تعاونی ها، جهاد کشاورزی، شورای توسعه و تعاون، کانون زنان بازرگان، اتاق بازرگانی، دانشگاه ها و اساتید فعال در حوزه کارآفرینی و صنعتگران تشکیل می دهند.
ربیعی در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: با توجه به افزایش تعداد دانش آموختگان زن از دانشگاه ها و نبود زمینه های اشتغال همه آنها در دستگاه های دولتی باید پیش شرط های ایجاد اشتغال و کارآفرینی برای آنها فراهم شود.
وی با اشاره به تشکیل بانک اطلاعاتی زنان کارآفرین استان قزوین، گفت: این بانک اطلاعاتی تاکنون 260 زن کارآفرین را در بخش های مختلف کشاورزی، صنعتی، صنایع دستی و گردشگری، دامپروری و سایر بخش ها شناسایی کرده و روند شناسایی و به روز رسانی آن همچنان ادامه دارد.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین افزود: این اداره کل به دنبال آن است تا با شناسایی این زنان و ساماندهی آنها در گام اول و حمایت و ارایه تسهیلات در گام دوم زمینه افزایش اشتغال بانوان را فراهم کند.
دبیر اجرایی همایش زنان کارآفرین و عضو انجمن زنان کارآفرین قزوین نیز در این نشست گفت: این انجمن 15 سال است که تاسیس شده و هر ساله همایشی را در حوزه زنان کارآفرین برگزار می کند.
مهری شاهمرادی افزود: توجه به کارآفرینی زنان همواره جزو اهداف اصلی انجمن زنان کارآفرین بوده و علاوه بر تلاش های فراوان برای ارتقای فرهنگ کارآفرینی زنان، چهاردهمین همایش تخصصی خود را با موضوع مهم زنان کارآفرین، زندگی و کار مورد توجه قرار داده ایم.
وی اضافه کرد: با توجه به اینکه زنان کارآفرین به دلیل تعدد نقش هایی که دارند چالش های مهم و فراوانی را در زندگی و کار خود دارند همایش چهاردهم بر این مبنا قرار گرفت که از ابعاد مختلف به این موضوع پرداخته شود.
شاهمرادی افزود: به منظور برگزاری این همایش کمیته راهبردی انجمن با حضور اساتید دانشگاه ها و صاحبنظران تشکیل شد و پس از ساعت ها هم اندیشی و چهار جلسه تخصصی به بررسی ابعاد مختلف موضوع مهم زنان کارآفرین و هارمونی بین کار و زندگی زنان کارآفرین پرداخته شد و اهداف و محورهای همایش مورد بررسی و تحلیل قرار گرفت.
7388*3013

منبع: ایرنا

خبر بعدی:

آزار و اذیت زنان در کشور‌های اروپایی؛ از فرهنگ آزار در مجلس عوام انگلیس تا رسوایی جنسی مقامات بلندپایه

خبرگزاری میزان- با وجود شکل‌گیری جنبش‌هایی مانند #me too و #why I. did not report و جلب توجه افکار عمومی و ادعا‌های فراوان کشور‌های مدعی حقوق زنان، زنان و دختران فراوانی در کشور‌های غربی همچنان از معضل آزار جنسی رنج می‌برند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری میزان، علیرغم فراگیری این معضل در همه عرصه‌های زندگی اجتماعی، آزار و اذیت جنسی زنان کماکان از سوی قانونگذاران این کشور‌ها مورد غفلت قرار می‌گیرد. متهم شدن بسیاری از دولتمردان و سیاستمداران کشور‌های غربی در سال‌های اخیر حکایت از این امر دارد. دومینوی اتهامات جنسی علیه این اشخاص در سراسر اروپا و آمریکا تنها به مطرح شدن موضوع انجامیده و راهکاری اجتماعی یا مجازاتی فردی برای مرتکبین به دنبال نداشته است. ضعف قانونی در برخورد با این دست جرائم حداقل در آمریکا و اتفاقات متوالی و متعدد اخیر به وضوح روشن است.

 

 

آمریکا

در آمریکا سالانه ۳۲۱ تا ۵۰۰ نفر قربانی تجاوز و حمله جنسی می‌شوند. براساس گزارش شبکه ملی مبارزه با تجاوز جنسی در آمریکا ۳۲۱۵۰۰ نفر در سال از سن ۱۲ سالگی به بالا به طور متوسط در معرض تجاوز جنسی قرار گرفته اند.

 

بیشتر بخوانید: آزار جنسی گسترده در بخش‌های اداری لندن

 

آزار و اذیت و مزاحمت‌های جنسی تنها به آمریکا محدود نمی‌شود و در تعدادی از کشور‌های عضو اتحادیه اروپا نیز وجود دارد.

فرانسه

اخیرا گزارش‎هایی از افزایش ۲۲ درصدی تعرض و آزار و اذیت جنسی به زنان فرانسه در سال ۲۰۱۸ منتشر شده است. «فرانسیس بری» مدیر «فدراسیون ملی همبستگی زنان» در فرانسه به افزایش موارد خشونت‌های جنسی علیه بانوان فرانسوی در هفت ماه نخست سال گذشته میلادی و در مقایسه با مدت مشابه سال ۲۰۱۷ اشاره کرد و گفت: میزان این جنایات ۲۳.۱ درصد افزایش یافته است.

 

 

براساس بررسی‌های موسسه «محیط زیست و امنیت» به طور متوسط حدود ۸۴۰۰۰ زن ۱۸ تا ۷۵ ساله در طول سال قربانی تجاوز جنسی می‌شوند. این در حالی است که گفته می‌شود پلیس فرانسه گفته‌های بسیاری از قربانیان خشونت‌های جنسی را جدی نمی‌گیرد و برخی مواقع حتی آن‌ها را مقصر قلمداد می‌کند.


همانند «هشتگ Me Too» در آمریکا و اروپا که بعد از رسوایی جنسی «هاروی وینستین» به راه افتاد، جنبش «BalanceTonPorc» (افشایش کن) در کشور فرانسه مورد استقبال واقع شده و زنان فرانسه با استفاده از این جنبش تجارب خود در زمینه آزار و اذیت جنسی را به اشتراک می‌گذارند.

 

 

گزارش پارلمان اروپا

پارلمان اروپا در مارس سال ۲۰۱۸ با اذعان به عدم شناخت کامل علت گسترش آزار جنسی زنان اعلام کرد که جامع‌ترین بررسی موجود در مورد خشونت علیه زنان در سطح اتحادیه اروپا که توسط آژانس حقوق بنیادی اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۴ منتشر شد، فاش کرد که متوسط آزار و اذیت جنسی زنان ۱۵ ساله در کشور‌های عضو اتحادیه اروپا ۵۵ درصد است که بالاترین سطح آن در سوئد ثبت شده است. ۸۱ درصد زنان سوئدی از نظر جنسی مورد آزار قرار گرفته اند. پس از آن دانمارک با ۸۰ درصد جای گرفته است. فرانسه و آلمان در رده‌های بعدی جای دارند.

 

 

فرهنگ آزار و خشونت جنسی در مجلس عوام انگلیس

ماه اکتبر سال ۲۰۱۸ روزنامه گاردین در گزارشی نوشت که فرهنگ خشونت و آزار در مجلس عوام از مقامات آن شروع می‌شود و گزارش‌ها حاکی از آن است که هرگونه تغییر در آن تحت مدیریت مقامات کنونی بعید به نظر می‌رسد.

اردین نوشت: در پی مطرح شدن اتهاماتی علیه سخنگوی مجلس عوام، یک تحقیق با شواهد محکم می‌گوید فرهنگ زورگویی و آزار در مجلس عوام تا زمانی که مقامات آن برکنار نشوند تغییر نخواهد کرد.

یک گزارش مستقل از سوی «دیم لارا کاکس» می‌گوید که یک سنت «تسلیم و سکوت» به طور فعالانه سوء‌استفاده گرانه را پوشش می‌دهد و هیچ محافظتی نیز از کسانی که این زورگویی و آزار‌های جنسی را گزارش داده‌اند نمی‌کند.

 

 

«دیم لارا کاکس» که به عنوان قاضی در دادگاه انگلیس مشغول فعالیت بوده و سال ۲۰۱۶ بازنشسته شده وظیفه پاسخگویی به شکایت‌های فردی شامل شکایت‌هایی که علیه برکو شده را نداشته است با این حال او به این جمع‌بندی رسیده است: اهرم‌های تغییر به عنوان بخشی از تغییر مورد نیاز است و افراد باید موقعیت خود را در نظر بگیرند.

 

افشای رسوایی‌های اخلاقی در آمریکا و اروپا پس از جنبش Me Too#

از سال ۲۰۱۷ و در پی ایجاد هشتگ «من هم» (Metoo#) در شبکه‌های اجتماعی کشور‌های غربی و آمریکا برای تشویق زنان و دختران جوان به بیان تجربه‌های آزار و اذیت جنسی در محیط کار خود، طیف وسیعی از رسوایی اخلاقی و جنسی چهره‌های مشهور آمریکا و کشور‌های اروپا افشا شد.

 

بیشتر بخوانید: رسوایی جنسی جایزه نوبل 2018 ادبیات را لغو کرد 

 

نشریه نیویورک تایمز آمریکا در روز ۵ اکتبر ۲۰۱۷ گزارشی را منتشر کرد که نشان می‌داد «هاروی وینستین» از مشهورترین تهیه‌کنندگان هالیوود و با نفوذترین چهره‌های صنعت سینما در آمریکا به مدت سی سال به آزار جنسی زنان پرداخته است.

 

 

اخبار درباره رسوایی اخلاقی در آمریکا تنها محدود به چهره‌های فرهنگی این کشور نبود بلکه همزمان سه زن گزارش دادند که در سال‌های اخیر از سوی «جرج اچ دبلیو بوش» یا بوش پدر رئیس‌جمهور اسبق آمریکا مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفته‌اند.

زنان در سوئد امنیت ندارند

براساس گزارش روزنامه ایندیپندنت، یافته‌های «آژانس اتحادیه اروپا برای حقوق بنیادی» نشان می‌دهد که کشور‌های سوئد و دانمارک بالاترین میزان آزارو اذیت‌های جنسی در بین کشور‌های اروپایی دارند.

داده‌های این آژانس اروپایی بیانگر آن است که در سوئد و دانمارک ۸۰ تا ۱۰۰ درصد مردم گفته‌اند مورد تعرض یا آزار و اذیت جنسی قرار گرفته‌اند که این آمار بیشترین میزان در هر جایی از قاره اروپا است.

 

 

پارلمان اروپا جایگاه امن فساد اخلاقی

با افشای فساد اخلاقی چهره‌های مشهور سیاسی و فرهنگی آمریکا و شکستن سکوت شمار زیادی از زن‌های قربانی آزار و اذیت جنسی آن‌ها این‌بار گزارش‌هایی از فساد اخلاقی مقامات ارشد پارلمان اروپا و همچنین نمایندگان مجلس و وزرای دولت انگلیس منتشر شد.

پایگاه خبری «ساندی تایمز» گزارش داد که تحقیقات صورت گرفته نشان می‌دهد پارلمان اروپا بستری برای آزار و اذیت جنسی است و برخی از مقامات ارشد پارلمان بر این عقیده هستند که می‌توانند هر اقدامی با کارمندان زن جوان در این پارلمان انجام دهند.

    انتهای پیام/

تشریح آخرین وضعیت سیل استان‎های شمالی| هشدار درباره خطر سیلاب در غرب و جنوب کشور و لغزندگی معابر

رئیس‌‌جمهور: سال جدید، سال مهار تورم، متعادل‌کردن قیمت ارز و دوستی بیشتر با همسایگان است

بازیگران سریال (نون خ) سعید آقاخانی و نقش هایشان +زمان پخش

کلیدواژه: اجتماعي زنان كارآفريني همايش

منبع این خبر، وبسایت www.irna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۱۹۶۲۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • همایش «کیفیت در فضا‌های معماری و شهری» در دانشگاه زنجان برگزار می‌شود
 • ایوانکا ترامپ خواستار حضور زنان افغان در مذاکرات صلح شد
 • همایش رویش‌های قرآنی انقلاب اسلامی در تبریز برگزار می‌شود
 • نخستین همایش طلاب وروحانیون هندیجان
 • داستان ناتمام آزار زنان در کشور‌های اروپایی
 • چهاردهمین همایش علوم و مهندسی آبخیزداری ایران در دانشگاه ارومیه برگزار می‌شود
 • بیست‌وهفتمین «همایش بین‌المللی انجمن مهندسان مکانیک ایران» اردیبهشت ماه برگزار می‌شود
 • کارآفرین زن در معدن‌های مردانه
 • همسانی زنان با مردان در حیثیت انسانی
 • همایش نوروزی فرهیختگان میبدی برگزار شد
 • پردیس فارابی دانشگاه تهران میزبان برگزاری «هجدهمین همایش ملی حسابداری ایران» شد
 • کارفرمایان حق بیمه‌ها را تا بیست و پنجم هر ماه پرداخت کنند/خانواده‌هایی که سرپرست آن‌ها سرباز است، بیمه می‌شوند
 • همایش بزرگ‌ قرآنی در تبریز برگزار می‌شود
 • گلچینی از گزارش‌های چندرسانه‌ای‌ ایکنا قزوین در سالی که گذشت
 • نگاهی به گلچین چندرسانه‌ای‌های ایکنا قزوین در سالی که گذشت
 • اشتغال ۷۵۰ نفری با ۳۰ میلیارد تومان تسهیلات در قزوین محقق شد
 • برخی از رشته های دانشگاهی، برای فارغ التحصیلان دختر بازار کار ندارند
 • دعوت از زنان رقاصه در یک مراسم ختم !+ عکس
 • دانشگاه علوم کشاورزی گرگان میزبان همایش منابع شیلاتی و فناوری‌های نوین می‌شود