نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح بودجه توازن دانشگاه‌ها، گفت: طی دیداری که با رئیس سازمان برنامه و بودجه داشتم، وی قول پرداخت ۱۰۰ درصدی حق توازن را به دانشگاه‌های استان داد اما این پرداخت در چند مرحله صورت می‌گیرد که تاکنون به چند استان پرداخت شده است.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام سید محمد باقر عبادی، نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، امروز ۲۳ بهمن در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: مردم علی رغم تمام مشکلات در راهپیمایی ۲۲ بهمن حضور گسترده‌ای داشتند و به دستاوردهای نظام اسلامی توجه کردند.

وی با بیان اینکه هدف دشمنان از تحریم‌های اقتصادی، جدا کردن مردم از آرمان‌های امام راحل و انقلاب بوده است، تصریح کرد: دشمنان امیدوار بودند که حضور مردم کمرنگ بوده و صف راهپیمایی‌ها فشرده نباشد و این امر را جز ثمرات تحریم‌های خود می‌دانستند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی افزود: اما مردم با حضور خود دشمنان را از تحریم‌های اقتصادی مأیوس کردند و نشان دادند این تحریم‌ها نمی‌تواند آن‌ها را از استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی جدا کند.

عبادی با بیان اینکه پیروزی با ملت ایران است؛ تمام پیروزی‌ها و موفقیت‌ها با سختی همراه است و باید برای پیروزی تلاش بسیاری کرد، افزود: تلاش رسانه‌ها برای تبیین دستاوردهای انقلاب و اوضاع کشور در حضور گسترده مردم نیز تأثیرگذار بود.

وی با اشاره به کاهش بودجه دفاعی کشور، ادامه داد: بودجه دفاعی مهم است و این کاهش بودجه به صلاح کشور نیست و امروز ایران اسلامی در وسط آتش قرار دارد و کشور ما از نظر امنیتی، گلستان است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: علی رغم اینکه آمریکا تلاش کرده تمام منطقه ناامن باشد اما کسی جرأت تجاوز به ایران اسلامی را ندارد و شعار "مرگ بر آمریکا" به دلیل توطئه‌های آن‌ها باید کوبنده‌تر گفته شود.

عبادی با اشاره به پروژه‌های افتتاحی در ایام دهه فجر در استان، اظهار کرد: خراسان جنوبی با کمبود آب و بارندگی مواجه بوده و پروژه‌های افتتاحی به خصوص پروژه‌های آبخیزداری قابل تقدیری در دهه فجر انجام شد.

خراسان جنوبی جز ۳ استان برتر کشور در اجرای پروژه‌های آبخیزداری

وی با بیان اینکه حدود ۴۵ پروژه آبخیزداری در ایام دهه فجر در استان به بهره‌برداری رسید، گفت: با طرحی که برای آقای لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی نوشتیم و با موافقت مقام معظم رهبری مبلغ ۲۰۰ میلیون دلار از صندوق توسعه ملی برای طرح‌های آبخیزداری برداشت شد که خراسان جنوبی جز سه استان برتر در بحث پروژه‌های آبخیزداری است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به جاده ماهیرود به استان فراه افغانستان، افزود: جاده ماهیرود به فراه افغانستان مهم و دارای اهمیت است که تاکنون نصف آن آسفالت شده و نصف دیگر آن باقی مانده است که یکی از مباحث مطرح شده در دیدار با وزیر راه و شهرسازی نیز همین موضوع بود.

عبادی ادامه داد: کمبود اعتبارات در اجرای پروژه‌ها تأثیرگذار است و گذرگاه‌های مرزی استان با سایر گذرگاه‌های مرزی قابل قیاس نیست.

وی به راه اندازی دفتر وزارت خارجه در استان اشاره کرد و گفت: راه‌اندازی این دفتر در بحث‌های گردشگری و تجاری تأثیر بسزایی دارد و چند سال نیز این دفتر فعال بود اما متأسفانه پس از مدتی غیرفعال شد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی افزود: متأسفانه این طور به نظر می‌رسد که کسی تمایل چندانی به استفاده از ظرفیت‌های دفتر وزارت خارجه در استان ندارد، این دفتر خود به تنهایی نمی‌تواند کاری انجام دهد و باید کمک سایر دستگاه‌های اجرایی وجود داشته باشد.

عبادی با اشاره به اینکه دفتر وزارت امور خارجه در استان می‌تواند با تمام سفرای کشورهای خارجه و سفرای ایران در خارج از کشور داشته باشد، تصریح کرد: بودجه ۹۸ تا زمانی که در مجلس شورای اسلامی تصویب نشود، صحبت کردن در مورد آن یک گمانه زنی است و باید دانست که بودجه عمومی کشور یک بودجه انقباضی است چرا که تحریم‌ها حاکم شده و فروش نفت نیز کم شده است.

وی بیان کرد: در بحث گازرسانی در کشور نیز اعتبار خوبی در بودجه ۹۸ گذاشته شده که اگر مورد تصویب مجلس قرار بگیرد، شاهد نهضت گازرسانی فوق‌العاده در کشور خواهیم بود.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح بودجه توازن دانشگاه‌ها، گفت: با رئیس سازمان برنامه و بودجه دیداری داشتم که وی قول پرداخت ۱۰۰ درصدی حق توازن را به دانشگاه‌های استان داد اما این پرداخت در چند مرحله صورت می‌گیرد که تاکنون به چند استان پرداخت شده است.

عبادی با اشاره به ساخت بیمارستان خوسف، تصریح کرد: بیمارستان خوسف امسال ۷ میلیارد تومان ردیف بودجه گرفت و مناقصه آن نیز برگزار شد که تلاش می‌کنیم این بیمارستان‌ها به زودی ساخته و افتتاح شود.

وی با اشاره با افزایش تعداد نمایندگان مجلس در انتخابات سال آینده و استانی شدن انتخابات، اظهار کرد: استانی شدن انتخابات از دوره پنجم همواره مطرح بوده و در قالب جلسات نیز تصویب شده اما به دلیل برخی از مغایرت‌ها با قانون اساسی، توسط شورای نگهبان رد شده است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی افزود: اما امروز فضای مجلس به نفع استانی شدن انتخابات است و اگر این طرح مغایرت با قانون اساسی نداشته باشد به تصویب خواهد رسید بنابراین بسیاری از نظرات در رد و دفاع از استانی شدن انتخابات یک خیال بافی است و تا یک بار اجرا و در عمل به صورت پایلوت پیاده نشود، نمی‌توان نظری داد.

عبادی با بیان اینکه قرار است ۴۰ نماینده مجلس در سال آینده اضافه شود، تصریح کرد: اگر مجلس شورای اسلامی نیز به اضافه شدن نمایندگان مجلس رأی دهد که منوط به نظر دولت می‌شود.

وی با اشاره به بودجه بیابان زدایی، اظهار کرد: بودجه بیابان زدایی هر استانی شرایط خاص خود را دارد و این بودجه در استان خوزستان که با طوفان و گردوخاک زیاد مواجه است باید وجود داشته باشد چرا که اگر در آنجا جلوی گردوخاک گرفته نشود، بسیاری از استان‌ها درگیر این گردوخاک می‌شوند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بارورسازی ابرها در استان، گفت: بارورسازی ابرها با کمک هوا و فضای سپاه انجام می‌شود که خراسان جنوبی اولویت اول در بارورسازی ابرها اعلام شده است.

عبادی با بیان اینکه یکی از افتخارات خراسان جنوبی این است که هوا و فضای استان، بحث فناوری بارورسازی ابرها را به دست آورد، یادآور شد: بارورسازی ابرها حدود ۲۰ درصد در افزایش بارندگی‌ها تأثیرگذار است و باید در مصرف آب صرفه جویی بیشتری داشته باشیم که این امر نیاز به فرهنگ‌سازی دارد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

جان باختن ۹۱ نفر در راه‌‎های خراسان جنوبی / محور طبس-یزد قربانگاه مردم به علت نبود زیرساخت های رفاهی و جاده ای

به گزارش خبرگزاری برنا خراسان جنوبی، نشست بررسی وضعیت راه های استان و خدمات رسانی به آنها که عصر روز گذشته به ریاست معاون عمرانی استاندار خراسان جنوبی در استانداری برگزار شد.

علیرضا رضایی رئیس پلیس راه خراسان جنوبی بیان کرد: در ۲ روز گذشته ۹ نفر بر اثر تصادفات جاده ای استان جان خود را از دست دادند که ۶ نفر مربوط به حوادث محور طبس - یزد بوده است.
سرهنگ علیرضا رضایی با اشاره به حادثه خیز بودن کریدور غربی خراسان جنوبی اظهار کرد: بعد از تعطیلات نوروز بیشترین حوادث در محور طبس - یزد بوده که روشنایی کنار جاده و استراحتگاه برای استقرار پلیس ندارد.
وی به نبود سامانه های هوشمند در این محور اشاره کرد و گفت: اگرچه دوربین هایی نصب شده اما به دلیل مشکل برق و زیرساخت مخابرات فعال نیست.
رئیس پلیس راه خراسان جنوبی افزود: نیروی پلیس به علت گرمای شدید هوا بیش از یک ساعت نمی تواند کنار این جاده مستقر شود لذا راه اندازی سامانه های هوشمند الزامی است.
وی ساخت باند دوم را از دیگر ضروریات در جاده های استان عنوان کرد و گفت: برخی استراحتگاه ها و آب انبارهای موجود در جاده ها نیز غیرقابل بهره برداری است که نیاز به توجه دارد.
سرهنگ رضایی بیان کرد: اگر ایمن سازی لازم در محورهای پرتردد استان انجام شود قطعاً رانندگان نیز برای توقف استقبال می کنند.
وی با انتقاد از جانمایی اشتباه برخی مجتمع های رفاهی گفت: بیشتر این مجتمع ها در ورودی یا داخل شهر واقع شده در صورتی که باید بین راه به مسافران خدمات ارایه کنند.
وی ادامه داد: از ابتدای طرح تابستان ایجاد ایستگاه های بین راهی موقت نیز در هیچکدام از محورهای اصلی انجام نشده است.
رضایی افزایش تلفات و کمبود امکانات را به خصوص در محور بیرجند - نهبندان - زاهدان را یادآور شد و گفت: ۳۰ کیلومتری شهرها نیز نیازمند توجه ویژه است و باید حداقل ۵ تا ۱۰ کیلومتری ورودی شهرها ایمن سازی شود.
وی ایمن سازی دهانه پل ها و ایجاد شیب شیرانی را هم لازم دانست و افزود: با توجه به اینکه ۵۴ درصد حوادث رانندگی از نوع واژگونی است توجه به این نکات ضروری به نظر می رسد.
رئیس پلیس راه خراسان جنوبی همچنین از اختصاص سه دستگاه خودروی کنترل نامحسوس به پلیس راه استان خبر داد و گفت: تقیت ناوگان خودرویی پلیس راه نیز در حال پیگیری است.

 

۵۰۰ روز در بند و ۶۵۰ صفحه کیفرخواست| مطهری: نهاد تخصصی می‌گوید بازداشتی‌های محیط زیست، جاسوس نیستند| حاکمیت دوگانه باید روزی حل شود| نباید این‌طور باشد که وزارت اطلاعات به مجلس پاسخ‌گو باشد اما سازمان اطلاعات سپاه پاسخ‌گو نباشد

علی مطهری: اگر قرار بر عدم بررسی ادعای خاتمی بوده پس چرا دادگاه تشکیل دادند| صرف اظهارعقیده نباید موجب محاکمه شود| چرا قوه قضاییه و مقامات امنیتی هراس دارند؟

حسین جنتی، به شش ماه حبس محکوم شد

کلیدواژه: دانشگاه آزاد اسلامي

منبع این خبر، وبسایت www.isna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۱۹۶۵۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • پس‌لرزه‌های اولتیماتوم استاندار خراسان جنوبی ‌ادامه دارد؛ مهلت ۴۸ ساعت برای رفع مشکلات آبرسانی سیار‌‌
 • سکون و سکوت در تئاتر خراسان جنوبی
 • پیشنهاد محققان بانکداری اسلامی درباره جریمه تأخیر/ «رِبح مرکب» مبنای عقلی و شرعی ندارد
 • نوبخت: ایجاد ۹۸۸ هزار فرصت شغلی در سال جاری
 • نوبخت: ایجاد ۹۸۸ هزار فرصت شغلی در سال جاری/ وزیر صمت: ضرورت حمایت تسهیلاتی بانک‌ها از صنایع
 • نوبخت: در سال جاری ۹۸۸ هزار فرصت شغلی ایجاد می‌شود
 • افزایش ۵۹ درصدی پرداخت تسهیلات بانک مسکن خراسان شمالی
 • نوبخت خبر داد: ایجاد ۹۸۸ هزار فرصت شغلی در سال جاری
 • ایجاد ۹۸۸ هزار فرصت شغلی در سال جاری
 • نوبخت: اصلاح ساختاری بودجه در این مقطع تاریخی ضروری است
 • ۵۰درصد اعتبارات جبران خسارت سیل به خراسان جنوبی اختصاص یافت
 • شبکه نیکوکاری اساتید و دانشجویان در خراسان جنوبی تشکیل می شود
 • قول بانک مرکزی برای تغییر شرایط بازگشت ارزهای صادراتی
 • قول شفاهی بانک مرکزی برای تغییر درصد ارزهای صادراتی
 • بازارچه‌های مرزی در شرایط تحریم باید تقویت شوند
 • تشریح اقدامات شهرداری برای کاهش فاصله طبقاتی شمال و جنوب پایتخت/ شناسایی ۱۵۲ محله‌ برای رسیدن به توازن منطقه‌ای
 • موافقت مجلس با دوفوریت لایحه اصلاح موادی از قانون بودجه ۱۳۹۸
 • ۵۰۰ میلیارد تومان تعهدات تأمین اجتماعی خراسان جنوبی پرداخت شد
 • نگران سرنوشت ایران هستیم/ سازمان تامین اجتماعی در سراشیبی سقوط است/ صدقه نمی‌خواهیم