نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح بودجه توازن دانشگاه‌ها، گفت: طی دیداری که با رئیس سازمان برنامه و بودجه داشتم، وی قول پرداخت ۱۰۰ درصدی حق توازن را به دانشگاه‌های استان داد اما این پرداخت در چند مرحله صورت می‌گیرد که تاکنون به چند استان پرداخت شده است.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام سید محمد باقر عبادی، نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، امروز ۲۳ بهمن در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: مردم علی رغم تمام مشکلات در راهپیمایی ۲۲ بهمن حضور گسترده‌ای داشتند و به دستاوردهای نظام اسلامی توجه کردند.

وی با بیان اینکه هدف دشمنان از تحریم‌های اقتصادی، جدا کردن مردم از آرمان‌های امام راحل و انقلاب بوده است، تصریح کرد: دشمنان امیدوار بودند که حضور مردم کمرنگ بوده و صف راهپیمایی‌ها فشرده نباشد و این امر را جز ثمرات تحریم‌های خود می‌دانستند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی افزود: اما مردم با حضور خود دشمنان را از تحریم‌های اقتصادی مأیوس کردند و نشان دادند این تحریم‌ها نمی‌تواند آن‌ها را از استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی جدا کند.

عبادی با بیان اینکه پیروزی با ملت ایران است؛ تمام پیروزی‌ها و موفقیت‌ها با سختی همراه است و باید برای پیروزی تلاش بسیاری کرد، افزود: تلاش رسانه‌ها برای تبیین دستاوردهای انقلاب و اوضاع کشور در حضور گسترده مردم نیز تأثیرگذار بود.

وی با اشاره به کاهش بودجه دفاعی کشور، ادامه داد: بودجه دفاعی مهم است و این کاهش بودجه به صلاح کشور نیست و امروز ایران اسلامی در وسط آتش قرار دارد و کشور ما از نظر امنیتی، گلستان است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: علی رغم اینکه آمریکا تلاش کرده تمام منطقه ناامن باشد اما کسی جرأت تجاوز به ایران اسلامی را ندارد و شعار "مرگ بر آمریکا" به دلیل توطئه‌های آن‌ها باید کوبنده‌تر گفته شود.

عبادی با اشاره به پروژه‌های افتتاحی در ایام دهه فجر در استان، اظهار کرد: خراسان جنوبی با کمبود آب و بارندگی مواجه بوده و پروژه‌های افتتاحی به خصوص پروژه‌های آبخیزداری قابل تقدیری در دهه فجر انجام شد.

خراسان جنوبی جز ۳ استان برتر کشور در اجرای پروژه‌های آبخیزداری

وی با بیان اینکه حدود ۴۵ پروژه آبخیزداری در ایام دهه فجر در استان به بهره‌برداری رسید، گفت: با طرحی که برای آقای لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی نوشتیم و با موافقت مقام معظم رهبری مبلغ ۲۰۰ میلیون دلار از صندوق توسعه ملی برای طرح‌های آبخیزداری برداشت شد که خراسان جنوبی جز سه استان برتر در بحث پروژه‌های آبخیزداری است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به جاده ماهیرود به استان فراه افغانستان، افزود: جاده ماهیرود به فراه افغانستان مهم و دارای اهمیت است که تاکنون نصف آن آسفالت شده و نصف دیگر آن باقی مانده است که یکی از مباحث مطرح شده در دیدار با وزیر راه و شهرسازی نیز همین موضوع بود.

عبادی ادامه داد: کمبود اعتبارات در اجرای پروژه‌ها تأثیرگذار است و گذرگاه‌های مرزی استان با سایر گذرگاه‌های مرزی قابل قیاس نیست.

وی به راه اندازی دفتر وزارت خارجه در استان اشاره کرد و گفت: راه‌اندازی این دفتر در بحث‌های گردشگری و تجاری تأثیر بسزایی دارد و چند سال نیز این دفتر فعال بود اما متأسفانه پس از مدتی غیرفعال شد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی افزود: متأسفانه این طور به نظر می‌رسد که کسی تمایل چندانی به استفاده از ظرفیت‌های دفتر وزارت خارجه در استان ندارد، این دفتر خود به تنهایی نمی‌تواند کاری انجام دهد و باید کمک سایر دستگاه‌های اجرایی وجود داشته باشد.

عبادی با اشاره به اینکه دفتر وزارت امور خارجه در استان می‌تواند با تمام سفرای کشورهای خارجه و سفرای ایران در خارج از کشور داشته باشد، تصریح کرد: بودجه ۹۸ تا زمانی که در مجلس شورای اسلامی تصویب نشود، صحبت کردن در مورد آن یک گمانه زنی است و باید دانست که بودجه عمومی کشور یک بودجه انقباضی است چرا که تحریم‌ها حاکم شده و فروش نفت نیز کم شده است.

وی بیان کرد: در بحث گازرسانی در کشور نیز اعتبار خوبی در بودجه ۹۸ گذاشته شده که اگر مورد تصویب مجلس قرار بگیرد، شاهد نهضت گازرسانی فوق‌العاده در کشور خواهیم بود.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح بودجه توازن دانشگاه‌ها، گفت: با رئیس سازمان برنامه و بودجه دیداری داشتم که وی قول پرداخت ۱۰۰ درصدی حق توازن را به دانشگاه‌های استان داد اما این پرداخت در چند مرحله صورت می‌گیرد که تاکنون به چند استان پرداخت شده است.

عبادی با اشاره به ساخت بیمارستان خوسف، تصریح کرد: بیمارستان خوسف امسال ۷ میلیارد تومان ردیف بودجه گرفت و مناقصه آن نیز برگزار شد که تلاش می‌کنیم این بیمارستان‌ها به زودی ساخته و افتتاح شود.

وی با اشاره با افزایش تعداد نمایندگان مجلس در انتخابات سال آینده و استانی شدن انتخابات، اظهار کرد: استانی شدن انتخابات از دوره پنجم همواره مطرح بوده و در قالب جلسات نیز تصویب شده اما به دلیل برخی از مغایرت‌ها با قانون اساسی، توسط شورای نگهبان رد شده است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی افزود: اما امروز فضای مجلس به نفع استانی شدن انتخابات است و اگر این طرح مغایرت با قانون اساسی نداشته باشد به تصویب خواهد رسید بنابراین بسیاری از نظرات در رد و دفاع از استانی شدن انتخابات یک خیال بافی است و تا یک بار اجرا و در عمل به صورت پایلوت پیاده نشود، نمی‌توان نظری داد.

عبادی با بیان اینکه قرار است ۴۰ نماینده مجلس در سال آینده اضافه شود، تصریح کرد: اگر مجلس شورای اسلامی نیز به اضافه شدن نمایندگان مجلس رأی دهد که منوط به نظر دولت می‌شود.

وی با اشاره به بودجه بیابان زدایی، اظهار کرد: بودجه بیابان زدایی هر استانی شرایط خاص خود را دارد و این بودجه در استان خوزستان که با طوفان و گردوخاک زیاد مواجه است باید وجود داشته باشد چرا که اگر در آنجا جلوی گردوخاک گرفته نشود، بسیاری از استان‌ها درگیر این گردوخاک می‌شوند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بارورسازی ابرها در استان، گفت: بارورسازی ابرها با کمک هوا و فضای سپاه انجام می‌شود که خراسان جنوبی اولویت اول در بارورسازی ابرها اعلام شده است.

عبادی با بیان اینکه یکی از افتخارات خراسان جنوبی این است که هوا و فضای استان، بحث فناوری بارورسازی ابرها را به دست آورد، یادآور شد: بارورسازی ابرها حدود ۲۰ درصد در افزایش بارندگی‌ها تأثیرگذار است و باید در مصرف آب صرفه جویی بیشتری داشته باشیم که این امر نیاز به فرهنگ‌سازی دارد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

خبر بعدی:

استاندار خراسان جنوبی: بودجه شهرستان‌ها روی مناطق کم‌برخوردار متمرکز شود

استاندار خراسان جنوبی گفت: بودجه باید روی مناطق کم‌برخوردار متمرکز شود و فلسفه توازن کاهش فاصله بین مناطق برخوردار و کم‌برخوردار است. ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۰ استانها خراسان جنوبی نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، محمدصادق معتمدیان، صبح امروز در شورای برنامه‌ریزی توسعه خراسان جنوبی با گلایه از اینکه چرا در این شورا فرمانداران حضور ندارند اظهار داشت: در جلسه شورای برنامه‌ریزی برای شهرستان‌ها تصمیم گرفته می‌شود و باید فرمانداران حضور داشته باشند.

وی با گلایه از عدم حضور یکی از مدیران و حضور نماینده وی در این جلسه افزود: هیچ جلسه‌ای مهم‌تر از شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان نیست و باید مدیران به شخصه در این جلسات حضور داشته باشند و اگر نیاز فوری به عدم حضور باشد قبل از جلسه به دفتر استاندار اعلام شود.

استاندار خراسان جنوبی گفت: جلسات شورای برنامه‌ریزی باید هرماه تشکیل شود و با دستور کار مشخص دنبال شود.

معتمدیان با بیان اینکه اعضای شورای برنامه‌ریزی استان موضوعات مهم در حوزه توسعه استان را احصا کنند تا در جلسات مطرح شده و روی آن برنامه‌ریزی شود افزود: در برنامه سال آتی موضوعات مهمی داریم و برخی اسناد از قبل کار پژوهشی آن انجام شده اما نیاز به بازنگری و باز تعریف دارد.

وی با اشاره به سند توسعه استان بیان کرد: شهرستان‌ها سند آمایش و سرزمینی را در دستور کار برنامه‌ریزی قرار دهند و در جلسه آتی گزارشی از آخرین وضعیت اسناد مطرح شود.

استاندار خراسان جنوبی گفت: یکی از کارها این است در توزیع اعتبارات فاصله مناطق برخوردار از کم برخوردار در نظر گرفته شود و در توزیع اعتبارات شهرستان‌ها، بودجه باید روی مناطق کم برخوردار متمرکز شود.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌شمالی: مسئولان در توزیع بودجه‌ها «عدالت» را رعایت کنندنقش چانه‌زنی‌های پشت پرده در توزیع بودجه‌های عمرانیایلام| رعایت عدالت در توزیع بودجه از اهداف سفر به شهرستان‌های استان استرئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی نیز در این جلسه با بیان این‌که در استان مرکز تحقیقات آموزش کشاورزی داریم که 93 نفر محقق و اعضای علمی مشغول به کار هستند اظهار داشت: در این مرکز تلاش می‌شود با توجه به اینکه نیاز بخش کشاورزی تحقیقات از طریق علمی و آموزشی است که از این طریق نتیجه احصا شود.

قوسی افزود: مباحث تحقیقاتی که پایه علمی و آموزشی دارد یک ساله جواب نمی‌دهد و طرح هایی که از گذشته آغاز کرده‌ایم هنوز منتظر نتایج علمی است و 18 طرح انعقاد قرارداد انجام شد تا به نتیجه برسد.

انتهای پیام/ن

R41348/P/S6,56/CT11

افزاش قیمت خودرو و ناکارآمدی مسئولان| رشد ۱۸ درصدی قیمت پراید، فقط در یک ماه| گرانی تا کجا ادامه خواهد داشت؟

افزایش نجومی قیمت خودروهای داخلی | مسئولان دقیقاً چه می‌کنند؟

لو دادن یک راز بزرگ که باعث به شهادت رسیدن 27 سپاهی شد / مشاور فرمانده کل قوا توضیح داد

کلیدواژه: دانشگاه آزاد اسلامي

منبع این خبر، وبسایت www.isna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۱۹۶۵۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • قول می‌دهیم طرح‌های استان هرمزگان را تا آخر این دولت به پایان برسانیم
 • سهم صفر دانشگاه بیرجند از اعتبارات طرح توازن
 • نوبخت: اگر بودجه تصویب نشود نمی‌توانیم حقوق کارکنان را افزایش دهیم
 • نوبخت: مجلس تصمیم گیرنده نهایی در مورد بودجه است/ دولت تنها منابع و مصارف را پیش بینی کرده است
 • بررسی بودجه ۹۸|نوبخت: با رد کلیات بودجه افزایش ۲۰ درصدی حقوق‌ها به تعویق می‌افتد
 • نوبخت: اگر مجلس کلیات بودجه را تأیید نکند نمی‌توانیم حقوق کارکنان را افزایش دهیم
 • نوبخت در صحن علنی مجلس: اگر مجلس کلیات بودجه را تأیید نکند نمی‌توانیم حقوق کارکنان را افزایش دهیم
 • واکنش نوبخت به مخالفت مجلس با بودجه
 • سهم دانشگاه بیرجند از اعتبارات طرح توازن صفر است
 • دریافتی کارکنان وزارت‌ جهاد نسبت به سایر وزارت‌خانه‌ها کمتر است/ قول‌ نوبخت برای افزایش حقوق کارکنان وزارت کشاورزی هنور عملیاتی نشده است
 • نماینده موافق کلیات بودجه ۹۸: تعامل و توازن بین منابع درآمدی کشور برقرار شود
 • اجرای16طرح کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی خراسان‌جنوبی تصویب شد/ صفر،سهم دانشگاه بیرجند از اعتبارات متوازن
 • انتقاد به افزایش 50 درصدی بودجه شرکت‌های دولتی
 • نوبخت برای حل مشكلات معيشتی قول داد
 • نوبخت در جلسه غیرعلنی مجلس چه گفت؟
 • قول نوبخت برای حل مشکلات معیشتی
 • روایت علیرضا بیگی از جلسه غیرعلنی؛ نوبخت: لایحه اصلاح ساختار بودجه به مجلس ارائه می‌شود
 • نوبخت: لایحه اصلاح ساختار بودجه به مجلس ارائه می‌شود
 • علی نوبخت شهادت مرزبانان حادثه تروریستی زاهدان را تسلیت گفت