ولیعهد عربستان ضمن رهاسازی چند آهو برای تامین غذای یوزپلنگ عربی سنگ بنای چندین پروژه بزرگ گردشگری در استان العلا را وضع کرد.

به گزارش فرارو، یکی از این پروژه‌ها باغ وحش شرعان در استان العلا است که یکی از طرح‌های مهم این استان به شمار می‌رود.

ولیعهد عربستان با هدف تامین تغذیه یوزپلنگ عربی چند آهو را در منطقه العلا رهاسازی کرد.

مراسم وضع سنگ بنای پروژه‌های گردشگری که به نام چشم‌انداز العلا معروف است، با حضور شماری از سرمایه‌گذاران داخلی منطقه‌ای و بین المللی انجام شد.

استان العلا دارای منظره‌های بسیار زیبای صحرایی و سازه‌های سنگی متمایز و تعدادی از امکان قدیم و باستانی برجسته‌ای مانند آثار تمدن‌های حیانیان و نبطیان که از هزاره اول قبل از میلاد مسیح است.

منطقه العلا یکی از عجایب باستانی جهان عرب به شمار می رود و منطقه معروف الحجر که در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد، در این منطقه واقع شده است. الحجر پایتخت جنوبی پادشاهی نبطی‌ها بود.

 

 

منبع: فرارو

خبر بعدی:

ريخت و پاش دولت پاکستان براي سفر بن سلمان/ اعتراض مردم پاکستان سفر وليعهد سعودي را به تعويق انداخت

خبرگزاري آريا- در حالي که دولت پاکستان براي سفر بن سلمان سنگ تمام گذاشته و تمام پروازها و خدمات تلفن همراه را لغو کرده، اما اعتراض مردم پاکستان، سفر بن سلمان به اسلام آباد را به تعويق انداخت.
به گزارش سرويس بين الملل خبرگزاري آريا، در آستانه سفر «بن سلمان» به پاکستان تدابير شديد امنيتي در پايتخت به اجرا گذاشته مي‌شود و تمام پروازهاي مسافري لغو و خدمات تلفن همراه قطع خواهد بود.
سفر «محمد بن سلمان» وليعهد عربستان به پاکستان يک روز به تعويق افتاده و قرار است وي فردا يکشنبه 17 فوريه به اين کشور سفر کند.
به مناسبت ورود بن سلمان تدابير شديد امنيتي در پايتخت پاکستان به اجرا گذاشته مي‌شود و تمام پروازهاي مسافربري لغو و سرويس تلفن همراه قطع خواهد بود.
دولت پاکستان از فرودگاه «نورخان» تا کاخ نخست وزيري تابلوهاي بزرگ از بن سلمان و پادشاه عربستان نصب کرده است.
قرار است 40 خودرو وليعهد عربستان را از فرودگاه تا کاخ نخست وزيري پاکستان اسکورت کنند اين در حالي است که «عمران‌‌خان» نخست وزير اين کشور رانندگي خودروي بن سلمان را به عهده دارد.
«عارف علوي» رئيس جمهور، عمران‌خان نخست وزير و «قمر جاويد» باجواه فرمانده ارتش پاکستان از بن سلمان استقبال خواهند کرد.
سفر 2 روزه وليعهد عربستان به پاکستان ممکن است تمديد شود.
تعداد زيادي از بازرگانان، شاهزادگان و اعضاي خانواده سلطنتي عربستان بن سلمان را در سفر به پاکستان همراهي مي‌کنند.
سفر بن سلمان براي پاکستان به دليل سرمايه گذاري بسيار سنگين عربستان در اين کشور اهميت دارد هتل‌هاي بزرگ 5 ستاره اسلام آباد و همچنين کاخ دولتي پنجاب جهت اقامت وي کاملا تخليه شده است.
«عبد الرزاق داود» مشاور امور بازرگاني نخست وزير پاکستان در اين خصوص گفت انتظار داريم بعد از سفر بن سلمان عربستان بيش از 12 الي 20 ميليارد دلار در اين کشور سرمايه‌گذاري کند که اهميت زيادي دارد.

توطئه اي براي مشارکت پاکستان در جنگ يمن در راه نيست
وزير امور خارجه پاکستان در آستانه سفر رسمي وليعهد سعودي به اسلام آباد اعلام کرد، هيچ توطئه اي براي مشارکت پاکستان در جنگ يمن در راه نيست و ما هرگز وارد مناقشه اين کشور نخواهيم شد.
`شاه محمود قريشي` در گفت وگو با خبرنگاران در اسلام آباد گفت: هيچ تلاش يا توطئه اي درخصوص پيوستن پاکستان به مناقشه يمن انجام نمي شود.
وي تاکيد کرد: اگر ديگران در خصوص نقش پاکستان در ارتباط با مسئله يمن نگران هستند، بايد نگراني خود را رفع کنند.
قريشي درباره ائتلاف نظامي با سعودي و عدم حضور جمهوري اسلامي ايران در اين ائتلاف گفت: ايران يک کشور آزاد و مستقل است و براي پيوستن به چنين ائتلاف هايي نياز به وکالت پاکستان ندارد.

اعتراض مردم پاکستان عليه سفر بن سلمان
نمازگزاران پاکستاني در محکوميت حملات رژيم سعودي عليه ملت هاي مظلوم در منطقه تظاهرات برپا کردند
برخي از نهادهاي مذهبي ، فعالان اجتماعي و گروه هاي دانشجويي در مناطق مختلف پاکستان در اعتراض به سفر "محمد بن سلمان" وليعهد عربستان به آن کشور تظاهرات کردند.
نمازگزاران پاکستاني ديروز در شهر "راولپندي" پس از اقامه نماز جمعه در محکوميت حملات رژيم سعودي عليه ملت هاي مظلوم در منطقه تظاهرات برپا کردند.
در اين تجمع اعتراضي تعداد زيادي از فعالان اجتماعي ، اعضاي گروه هاي دانشجويي و نمازگزاران پاکستاني حضور داشتند و عليه آل سعود ، آمريکا و رژيم اشغالگر اسراييل شعار سر دادند.
علاوه بر آن معترضان دست نوشته هايي در محکوميت سفر بن سلمان به اسلام آباد در دست داشتند و او را فردي آدم کش و ناقض حقوق بشر معرفي کردند.
معترضان با محکوميت همدستي برخي از سران عرب از جمله حاکمان سعودي در تجاوز به سوريه و يمن از جمله سازش با رژيم صهيونيستي ضد ملت فلسطين ، شعارهايي عليه حاکمان آل سعود ، آمريکا و رژيم صهيونيستي سر دادند.
آنان دخالت هاي کشورهاي عربي را در امور داخلي پاکستان سبب ايجاد مشکلات براي کشورهاي منطقه و مسلمانان جهان دانسته و تاکيد کردند: عربستان و برخي از دولت هاي عربي تلاش دارند تا به منظور دستيابي به اهداف تهاجمي خود پاکستان را وارد بحران هاي منطقه از جمله جنگ يمن کنند.
اين در حالي است که نيروهاي پليس ايالت پنجاب با حضور در محل برگزاري اين تجمع، تلاش کردند برخي از اعضاي فعال را که به عنوان مسوولين اين تجمع شناخته مي شدند بازداشت کنند اما با مقاومت مردم اين تصميم آنان تحقق نيافت. همچنين نيروهاي پليس ايالت پنجاب در شهرهاي سرگودها، لاهور و ديره غازي خان از برگزاري اين تجمعات جلوگيري و برخي از فعالان دانشجويي را نيز بازداشت کردند. علاوه بر آن از برگزاري تجمعات مشابه در شهر کراچي نيز جلوگيري شد.

سفر وليعهد رژيم سعودي به اسلام آباد به تعويق افتاد
سفر محمد بن سلمان وليعهد رژيم آل سعود به پاکستان يک روز به تاخير افتاد.
سخنگوي وزارت خارجه پاکستان در بيانيه اي اعلام کرد: سفر وليعهد عربستان به اسلام آباد با يک روز تاخير يکشنبه 28 بهمن آغاز مي شود.
سفر وليعهد سعودي به اسلام آباد با اعتراض جامعه مدني، فعالان حامي حقوق بشر، جنبش هاي دانشجويي و مذهبي پاکستان مواجه شده است. گروه هاي صلح و دوستي پاکستان هم که به جنايات آل سعود در يمن و ديگر کشورهاي منطقه اعتراض دارند با اين سفر مخالفت کرده اند.
دولت پاکستان در قبال تشديد اين اعتراضات اعلام کرد در سفر آتي بن سلمان به پاکستان قرار است دولت عربستان سرمايه گذاري هنگفتي در اين کشور داشته باشد.
رسانه هاي پاکستاني نيز نوشته اند: سفر بن سلمان به کشورشان هزينه هنگفتي براي دولت عمران خان که اين روزها با بحران اقتصادي سنگين دست و پنجه نرم مي کند در بر داشته است.
خبرها از ريخت و پاش هاي فراوان حکايت دارد. هفت هتل بزرگ اسلام آباد براي هيات عربستاني رزرو شده و همچنين دولت پاکستان 300 خودروي جديد و لوکس به آنان تحويل داده است. علاوه بر آن 80 کانتينر از وسايل شخصي بن سلمان به کاخ نخست وزيري پاکستان که قرار است وي در آنجا سکونت کند منتقل شده است.
منابع دولتي پاکستان هم اعلام کردند: همه مسئوليت امنيتي هيات عربستاني به نيروهاي کماندو ارتش و محافظان شخصي بن سلمان واگذار شده است.
در سفر بن سلمان به اسلام آباد 28 تيم خنثي کننده بمب نيز هيات عربستاني را همراهي خواهد کرد. همچنين شش هواپيماي جي ايف 17 مسئوليت نظارت هوايي و اسکورت هواپيماي حامل وليعهد عربستان پس از ورود به خاک پاکستان را بر عهده خواهند داشت.
بن سلمان پس از دو روز اقامت در پاکستان اسلام آباد را به مقصد کوالالامپور پايتخت مالزي ترک مي کند.


در پی تعویق در تصویب لایحه "پالرمو" رقم خورد| قله‌های جدید برای دلار و سکه

افزاش قیمت خودرو و ناکارآمدی مسئولان| رشد ۱۸ درصدی قیمت پراید، فقط در یک ماه| گرانی تا کجا ادامه خواهد داشت؟

لو دادن یک راز بزرگ که باعث به شهادت رسیدن 27 سپاهی شد / مشاور فرمانده کل قوا توضیح داد

منبع این خبر، وبسایت fararu.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۱۹۷۳۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • آخرین خبر از ساخت دو سریال سلمان فارسی و موسی (ع)
 • مالزیایی ها به بن سلمان خوشامد نمی گویند
 • سلمان‌فارسی و موسی(ع) در اولویت تلویزیون
 • معاون سیما: سلمان فارسی و موسی(ع) در اولویت تلویزیون
 • رهاسازی آب سد ساروق تکاب به سمت دریاچه ارومیه آغاز شد
 • آغاز مرحله دوم رهاسازی آب سد مهاباد به دریاچه ارومیه
 • افزایش 810 میلیون مترمکعبی حجم دریاچه ارومیه
 • آغاز رهاسازی آب از سد مخزنی ساروق تکاب به سمت دریاچه ارومیه
 • مرحله دوم رهاسازی آب سد مهاباد به دریاچه ارومیه آغاز شد
 • درما سرد مزاجی با یک غذای سنتی
 • رهاسازی آب سد ساروق به سمت دریاچه ارومیه
 • گزارش تسنیم از اوج‌گیری اعتراضات مردمی در پاکستان علیه سفر بن سلمان +فیلم
 • واکاوی انقلاب‌های عربی-۲ | لیبی و انقلاب ناتمام؛ دلایل دخالت نظامی ناتو در سرزمین عمرمختار
 • اگر سردمزاج هستيد اين غذاي ساده و آسان درمان شماست
 • ۳۰ میلیون مترمکعب آب امروز به دریاچه ارومیه رهاسازی می شود
 • کرخه، در تب و تاب سیلاب
 • «نا امنی» هدیه بن سلمان به منطقه در آستانه سفر به پاکستان
 • افشای سفر سری نتانیاهو به ۴ کشور عربی/ نشست الفیصل با ملک سلمان پیش از مصاحبه با شبکه صهیونیستی
 • یادداشت| نا امنی هدیه بن سلمان به منطقه در آستانه سفر به پاکستان