رئیس کمیسیون صلح و ورزش گفت: وقتی ژن‌های خوب هستند که می‌توان در عرصه مختلف استفاده کرد چرا به کار نگیریم.

حمیدرضا عارف فرزند محمدرضا عارف نماینده مردم تهران در مجلس در حاشیه اولین جلسه کمیسیون صلح و ورزش بیان کرد: امروز به مناسبت چهل سالگی انقلاب اولین جلسه را برگزار خواهیم کرد. یکی از مباحثی که در دنیای امروز مطرح می‌شود این است چطور با زبان بین‌المللی به جهان عاری از خشونت کمک کنیم.

ورزش می‌تواند به مردم برای تعامل کمک کند و دولت‌ها در این مسیر فعالیت خواهند کرد. امیدوارم با تشکیل این کمیسیون با زبان ورزش به توسعه فرهنگ صلح کمک کنیم.

او در پاسخ به این پرسش که سرفصل‌های اجرایی شما چیست، تصریح کرد: کمیسیون‌ها بازوهای مشورتی تعریف شده‌اند. Ioc زیر مجموعه‌هایی تعریف کرده که این کمیسیون هم یکی از آنها است. با توجه به منشور المپیک گفت و گوی سازنده را سر لوحه کارمان قراردادیم و از اساتید و چهره‌ای مطرح ورزشی و هنری استفاده می‌کنیم. با وجود محدودیت در عضویت این کمیسیون از صاحبنظران و علاقه مندان دعوت می‌کنیم که نظرات خود را ارائه دهند تا از آنها برای اجرای پروژه استفاده کنیم. ما کم کم از هنرمندان و ورزشکاران استفاده خواهیم کرد.

عارف در پاسخ به این پرسش که از وزارت امورخارجه کسی در این جلسه هست، نیز گفت: کسی نیست اما چون این کمیسیون مرتبط با دیپلماسی است از نظر دوستان مدنظر امور خارجه هم استفاده می‌کنیم.

او در مورد اینکه گفته می‌شود ژن خوب در ورزش است، تصریح کرد: این سوال نیاز به توضیح مفصل دارد که نمی‌توان در چند دقیقه پاسخ داد. خیلی به این موضوع پرداخته شد. به جای اصل موضوع با سانسور اتفاقاتی افتاد و وقتی برای توضیح به من ندادند. صدا و سیما اسم من را آورد و مطالب خلاف واقع به من نسبت داد اما فرصت پاسخگویی نداد. وقتی ژن‌های خوب هستند که می‌توان در عرصه های مختلف استفاده کرد چرا به کار نگیریم. مثلاً در هنر شجریان را داریم که ژن خوب همایون را دارد. اینکه چطور فردی ناعادلانه موضوع را مطرح می‌کند باید ببینیم اهدافش چیست.

منبع: ایران آنلاین

خبر بعدی:

دندانپزشک خوب کيست؟

خبرگزاري آريا -
کيفيت درمان مهمترين اصل يک درمان خوب در دندانپزشکي است
چگونه مي توانيم يک دندانپزشک خوب و با قيمت مناسب پيدا کنيم؟
دندانپزشکي علاوه بر اينکه يک شاخه پزشکي و علمي مي باشد ، يک شغل مهارتي و خدماتي نيز محسوب مي شود. در حقيقت يک دندانپزشک خوب و ماهرعلاوه بر اينکه از نظر علمي بايد در سطح بالايي باشد بلکه از نظر توانايي- مهارتي، به نوعي بايد دستان هنرمندي جهت انجام درمان هاي ظريف و دقيق دندانپزشکي داشته باشد .در کنار اين توانمندي ها استفاده از دستگاه هاي پيشرفته و مدرن و همچنين استفاده از مواد درجه يک، عوامل موثري در جهت تعيين يک دندانپزشک خوب مي باشد.
قطعأ يکي از دغدغه هاي مردم براي مراجعه به دندانپزشکي قيمت درمان مي باشد لذا بايد به اين نکته توجه داشته باشيد که نبايد به صرف اينکه قيمت درمان شما برايتان پايين تر تمام شود به هر مرکزي مراجعه نماييد. کيفيت درمان که مهمترين اصل يک درمان خوب در دندانپزشکي است، هيچ گاه نبايد ناديده گرفته شود.
همه مردم از اينکه بتوانند کالاهايي را به ارزان ترين قيمت ممکن بخرند بسيار خوشحال مي شوند در صورتي که بايد به اين نکته مهم توجه داشته باشند که درمان دندانپزشکي مانند خريد کالا نبوده و نيست بلکه عوامل مختلفي در تعيين قيمت آن تأثيرگذار است.
بنابراين به جاي اينکه بخواهيم به دنبال ارزان ترين دندانپزشک بگرديم، بهتراست به دنبال يک دندانپزشک خوب و با قيمت مناسب باشيم. بايد اين نکته را مد نظر قرار داد که با يک درمان ارزان قيمت و بي کيفيت قطعأ درمان دندانمان با مشکلاتي روبرو خواهد شد، که در آن صورت ناچار هستيم با هزينه چند برابري نسبت به زمانيکه مي توانستيم در ابتدا درمان را انجام دهيم، اقدام به رفع مشکل و درمان مجدد کنيم.
نکاتي که بايد در جهت يک درمان خوب و با کيفيت و قيمت مناسب مد نظر قرار دهيم عبارتند از:
مکان دندانپزشکي يکي از نکاتي است که بسيار حائز اهميت مي باشد که افراد بايد مد نظر قرار دهند که آيا بايد به مکان هاي عمومي مانند درمانگاه ها و کلينيک ها مراجعه نمايند يا به مطب هاي خصوصي؟
تصور عموم مردم بر اين است که درمانگاه ها و کلينيک ها قيمت مناسب تري نسبت به مطب هاي دندانپزشکي دارند درصورتيکه اين باورکاملا اشتباه است، به اين دليل که درکلينيک هاي عمومي مقدار کمي از هزينه دريافتي از بيماران به دندانپزشک پرداخت مي شود و مبلغ بيشتري از هزينه ي درمان به اشخاص ديگري که در آن مجموعه سهام دار و يا مالک هستند تعلق مي گيرد، به همين دليل هزينه هاي کلي کلينيک ها بالاتر از مطب شخصي مي باشد که شما فقط با يک نفر سرو کار داريد.
دومين نکته درجهت مراجعه به مطب هاي دندانپزشکي به جاي کلينيک ها اين است که در مطب خصوصي يک پزشک درمان شما را انجام مي دهد و هر زماني که درمان شما به مشکل بر خورد کند يا نياز به مشاوره و ويزيت دوره اي داشته باشيد، در همان مطب، دندانپزشکي شما را ويزيت مي کند که در مراجعات قبلي اين کار را انجام داده است.
در صورتيکه در کلينيک ها، عموما " به دليل جابجايي دندانپزشکان " بيشتر مواقع در مراجعات بعدي شما اصلا آن دندانپزشک را که ديگر با آن مرکز همکاري ندارد پيدا نخواهيد کرد و دندانپزشک جايگزين هم مسؤليت درمان دندانپزشک ديگري را قبول نمي کند . پس بهترين گزينه براي انجام يک درمان خوب و ماندگار پيدا کردن يک مطب شخصي است که در آن يک دنداپزشک با نمونه کار و سابقه کاري خوب آماده خدمات رساني با کيفيت به شما باشد
بهترين گزينه براي انجام يک درمان خوب پيدا کردن مطب شخصي دندانپزشک است
براي پيدا کردن يک مطب خوب بايد به نکات ذيل توجه داشته باشيد:
اولين نکته که بسيار حائز اهميت مي باشد اين است که دندانپزشکي که در يک مطب فعاليت مي کند بايد سال هاي کاري خود را در همان مطب گذرانده باشد، و به تازگي آن مطب را تأسيس نکرده باشد ، علاوه برآن از مراکز درماني نزديک آن مطب راجع به اينکه کدام پزشک بهتر مي باشد مي توان پرس و جو و تحقيق به عمل آورد.
به عنوان مثال مي توان از داروخانه ها وآزمايشگاه هاي نزديک سراغ يک دندانپزشک خوب و ماهر را گرفت، همچنين از طريق دوستان و آشناياني که سال هاست به يک دندانپزشک مراجعه مي کنند و از نتيجه درمان هايشان راضي هستند مي توان پرس وجو کرد.
امروزه با پيشرفت تکنولوژي مي توان از طريق جستجو در اينترنت و وبسايت ها به رزومه کاري يک دندانپزشک و نظرات مردم راجع به آن تحقيق به عمل آورد.
بعد از پيدا کردن يک دندانپزشک خوب و ماهر، چگونه بايد تشخيص دهيم که قيمت هاي آن مطب مناسب هستند يا خير ؟
با توجه به گفته هايي که در قسمت اول اين مقاله ذکر شد بايد توجه داشته باشيد که به دنبال قيمت هاي مناسب و درعين حال معقول بگرديد، نه صرفا "ارزان ترين خدمات".
پيدا کردن حدود قيمت خدمات دندانپزشکي کار سختي نيست ولي بايد توجه داشته باشيد که عموما "دندانپزشکاني که خدمات با کيفيت انجام مي دهند معمولا" قيمت هايشان از ميانگين جامعه دندانپزشکي بالاتر است، به همين دليل چندين عامل در تعيين قيمت دندانپزشکي موثر است:
1- تخصص و درجه علمي دندانپزشک
2- دقت و مهارت دندانپزشک و مقدار زماني که براي هر درمان صرف مي کند
3- کيفيت و جنس مواد مورد استفاده توسط دندانپزشک
تخصص و درجه علمي دندانپزشک در تعيين هزينه دندانپزشکي موثر است
پس مي توان گفت يک دندانپزشک خوب که تمام موارد بالا را رعايت مي کند، هزينه بالاتري براي ارائه خدمات بهتر انجام خواهد داد و در نتيجه هزينه تمام شده يک دندانپزشک ماهر، بيشتر خواهد بود.
يکي ديگر از نکاتي که براي انتخاب يک دندانپزشک بايد مد نظر قرار دهيد اين است که از تبليغات مبالغه آميز وغير واقعي دوري کنيد.
توجه داشته باشيد، نه تنها در حرفه دندانپزشکي بلکه درهيچکدام از شاخه هاي پزشکي نبايد فريب تبليغاتي که در آنها صحبت از تخفيف هاي زياد مي شود را بخوريد ، به اين دليل که تخفيف ها اصولا وجود خارجي نداشته و فقط جهت جذب مخاطب به آن مرکز مي باشد و اگر هم آن تخفيف ها واقعي به نظر برسند ، قطعا از کيفيت خدمات ارائه شده کاسته خواهد شد.
اين مطلب را به طور کلي و براساس آشنايي که با پزشکان و مراکز درماني زيادي داشته ام، با شما به اشتراک مي گذارم که به هيچ وجه در خدمات پزشکي و دندانپزشکي واژه تخفيف و حراج هيچ گونه جايگاه واقعي ندارد و فقط در جهت جذب مخاطب و فريب افراد به کار برده مي شود.
در اين زمينه مي توانيد دقت نظر داشته باشيد که خدمات دندانپزشکي و پزشکي هم مانند بسياري از کارهاي خدماتي ديگر است که هر چه با کيفيت تر باشد ، قيمت آن بالاتر مي رود؛ حال آن که اين گونه خدمات کاملا تخصصي بوده و مراجعه کنندگان از کاري که در مراکز پزشکي برايشان انجام ميشود اطلاعي ندارند، که به همين دليل متأسفانه عده اي بدون در نظر گرفتن اخلاقيات پزشکي و فقط به دليل منافع مالي، با کلمات و شعارهاي خوش آب و رنگ اقدام به انجام درمان هاي بي کيفيت مي کنند و به همان دليل تخصصي بودن کار، در اکثر مواقع فرد مورد معالجه به دليل عدم آگاهي متوجه خرابکاري ها نمي شود و حتي بعد از آگاهي از ماجرا، از پيگيري آن منصرف مي شود.
مي توان گفت همين امر باعث سواستفاده برخي از افراد سود جو از تبليغات غير واقعي و جذب بيماران مي شود.
مقاله از: دکتر مهدي ابوالقاسمي
جراح، دندانپزشک زيبايي، ايمپلنتولوژيست
داراي مدارک بين المللي معتبر از دانشگاه هاي آمريکا و اروپا


احمدی‌نژاد: دو تا خدا در دنیا باشد، فساد می‌شود| ما زورمان به بقیه نرسید| اختیارات در قوه قضائیه و مقننه متمرکز است اما پاسخگویی در قوه مجریه است| مردم هر سیستم حکومتی خواستند، حقشان است| بخش‌هایی از قانون اساسی و ساختارها باید تغییر کند| رهبری هرچقدر اخت

در پی محبوبیت از دست رفته| چرا احمدی‌نژاد دیگر پدیده‌ای غیر‌ضروری و بی‌معنی محسوب می‌شود؟

منبع این خبر، وبسایت www.ion.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۲۰۱۴۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • حاجی لیگانی در اخطار قانون اساسی: وقت مجلس را با تصویب مواد تکراری نگیریم
 • آغاز رقابت انتخاباتی 98
 • بیژن عباسی آرند مدیرعامل ایرانسل شد +سوابق
 • آدم برفي با هور در آتش به تلويزيون مي آيند
 • عارف: مردم ناامید شوند از همه عبور می‌کنند
 • عارف: کسانی که باید به جامعه آرامش دهند، سیاه نمایی می‌کنند
 • اگر مردم ناامید شوند از همه عبور خواهند کرد
 • عارف: کسانی که باید به جامعه آرامش دهند، سیاه نمایی می‌کنند/ اگر مردم ناامید شوند از همه عبور خواهند کرد
 • عارف: آنان که باید به جامعه آرامش دهند، سیاه نمایی می‌کنند/مردم ناامید شوند از همه عبور می‌کنند
 • تسلیت عارف به مناسبت درگذشت آیت‌الله مؤمن
 • سردار آزمون: وقتی حمایت می‌شوید نمایش خوبی دارید/ فنرباغچه را خیلی خوب آنالیز کردیم
 • کسانی که باید به جامعه آرامش دهند، سیاه نمایی می‌کنند/ اگر مردم ناامید شوند از همه عبور خواهند کرد/ شرایط کشور خاکستری است
 • پیام تسلیت محمدرضا عارف در پی درگذشت آیت الله مومن
 • عارف درگذشت آیت الله مومن را تسلیت گفت
 • پیام تسلیت محمدرضا عارف در پی ارتحال آیت‌الله مومن
 • عملکرد خوب در حوزه ورزش بر مبنای فرایند تعریف شد
 • هشدار عارف در مورد حفظ اعتماد مردم
 • دعوای برانکو - کی‌روشی دولتی‌ها
 • فیلم‌های تلویزیون در تعطیلات/همراهی «آدم برفی» با «هور در آتش»