رئیس اتحادیه دانشگاه‌های قفقاز از برگزاری اجلاس روسای دانشگاه های ترکیه عضو اتحادیه دانشگاه های قفقاز در فروردین ماه سال آینده به میزبانی دانشگاه تبریز خبر داد.

به گزارش خبرگزاری شبستان از تبریز، رمضان کورکماز، رئیس اتحادیه دانشگاه های قفقاز امروز به منظور بررسی و هماهنگی اولیه جهت برگزاری اجلاس روسای دانشگاه های ترکیه عضو این اتحادیه به میزبانی دانشگاه تبریز با می رضا مجیدی رئیس این دانشگاه دیدار کرد.

رئیس اتحادیه دانشگاه های قفقاز در این دیدار ضمن علاقمندی زیاد به همکاری با دانشگاه تبریز از جانب دانشگاه های عضو این اتحادیه بر استفاده از ابزار علم و دیپلماسی علمی به عنوان ابزار بسیار کارآمد برای نزدیک کردن ملت ها به خصوص دو کشور ایران و ترکیه تاکید کرد.

وی در ادامه با اشاره به سابقه تاریخی و فرهنگی دو کشور ایران و ترکیه اضافه کرد: دانشگاه های ترکیه آماده هرگونه توسعه همکاری مشترک با دانشگاه های ایران و به ویژه با دانشگاه تبریز است.

 رئیس اتحادیه دانشگاه های قفقاز در خاتمه همبستگی دو ملت برادر و دوست را در شرایط کنونی که آمریکا فشار ظالمانه زیادی بر کشور ایران و نیز حتی ترکیه وارد می کند ضروری بیان کرد.

سیاست راهبردی دانشگاه جهت حضور در عرصه های علمی بین المللی است

رئیس دانشگاه تبریز نیز در این دیدار با اشاره به روابط خوب ایران با کشور بردار و همسایه ترکیه اظهار داشت: دو کشور ایران و ترکیه در بین کشورهای منطقه دارای ظرفیت های فراوانی در حوزه های مختلف از جمله تولید علم و فناوری برخوردار هستند که باید از این پتانسیل ها برای توسعه پایدار دو کشور بهره مند شد.

میررضا مجیدی در ادامه ضمن معرفی ظرفیت های دانشگاه تبریز در بخش های مختلف بر سیاست راهبردی دانشگاه جهت حضور در عرصه های علمی بین المللی تاکید کرد و خواهان استفاده از ظرفیت اتحادیه دانشگاه های قفقاز جهت گسترش همکاری‌های علمی با کشور ترکیه به خصوص در شرایط فعلی سیاسی شد.

اجلاس اواخر فروردین ۹۸ و با حضور برخی از روسای دانشگاه های ایران

سعید شجاعی مدیر همکاری‌های علمی و بین المللی دانشگاه تبریز نیز با اشاره به اهداف سفر و دیدار رئیس اتحادیه دانشگاه های قفقاز با رئیس دانشگاه تبریز گفت: این دیدار بیشتر به منظور بررسی، مذاکره و هماهنگی اولیه جهت برگزاری اجلاس روسای دانشگاه های ترکیه عضو این اتحادیه به میزبانی دانشگاه تبریز بوده است.

وی با تاکید بر اینکه این اجلاس اواخر فروردین ۹۸ و با حضور برخی از روسای دانشگاه های ایران برگزار خواهد شد، اظهار داشت: اجلاس روسای دانشگاه های ترکیه عضو این اتحادیه  به میزبانی دانشگاه تبریز فرصتی برای تعمیق روابط علمی ایران و دانشگاه های ترکیه در زمینه تبادل دانشجو و استاد و به خصوص استفاده از ظرفیت ها و امکانات طرفین است.

مدیر همکاری‌های علمی و بین المللی دانشگاه تبریز در بخش دیگر سخنان خود با بیان اینکه اتحادیه دانشگاه های قفقاز ۱۶۴ عضو از سراسر منطقه قفقاز دارد که دانشگاه تبریز یکی از اعضای اصلی آن است، تصریح کرد: همچنین نمایشگاهی برای معرفی توانمندی‌های دانشگاههای ترکیه حاضر در این اجلاس پیش بینی شده است.

وی در پایان توسعه همکاری های بین المللی را از جمله راهبردهای کلان این دانشگاه برشمرد و گفت: هم اکنون دانشگاه تبریز در عرصه بین المللی فعال بوده و با دانشگاه های کشورهای مختلف جهان از جمله فرانسه، ایتالیا، آلمان، ترکیه، اذربایجان، روسیه، قبرس، استرالیا و... قرارداد و تفاهم نامه همکاری امضاء نموده و در اتحادیه های بزرگ بین المللی از جمله اتحادیه دانشگاه های جهان (IAU)، اتحادیه دانشگاه های بین المللی (IUC) و اتحادیه دانشگاه های منطقه قفقاز(KUNIB) و آژانس دانشگاههای فرانسوی زبان،  AUF حضوری فعال دارد.

پایان پیام/533

منبع: شبستان

خبر بعدی:

حسن پور: رئیس اتحادیه لوازم خانگی با سخنان التهاب‎آفرین اخیر شرایط ریاست اتحادیه را از دست داد

عضو هیات عالی نظارت بر سازمان های صنفی گفت: رئیس اتحادیه لوازم خانگی با سخنان التهاب‎آفرین اخیر خود درباره گران تر شده لوازم خانگی در سال آینده، بازار را بهم ریخت، مردم را نگران کرد و با این وجود، شرایط لازم برای ریاست اتحادیه را ندارد. ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۴ اقتصادی صنعت و تجارت نظرات - اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرگزاری تسنیم، رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی دو روز پیش در اظهارات جنجالی گفته بود، "سال آینده بلا‌استثنا افزایش قیمت خواهیم داشت، شاید مردم منتظر اتفاقی باشند، به آنها می‌گویم منتظر نباشند و کالاهایشان را در بازار بخرند."

این اظهارات روز گذشته با واکنش تند نمایندگان مجلس مواجه شد و نمایندگان ضمن التهاب آفرین بودن این سخنان خواستار برخورد قانونی با این موضوع شدند.

در همین باره علی لاریجانی رئیس مجلس هم در پاسخ به اعتراض نمایندگان به اظهارات رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی گفت: مصاحبه‌ای که رئیس اتحادیه راجع به لوازم خانگی کرده، قطعاً خلاف است.

وی با بیان اینکه "از آقای پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس خواستم که این موضوع را پیگیری کنند"، افزود: این‌که گفته شود 40 درصد به قیمت لوازم خانگی اضافه می‌شود، حتماً خلاف است. چرا رئیس اتحادیه لوازم خانگی چنین اظهاراتی داشته و ایجاد نابسامانی و التهاب کرده است؟

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس هخم در این باره گفت: نگرانی در مورد تولید لوازم خانگی وجود ندارد و صادرات لوازم خانگی امسال و سال آینده تقویت خواهد شد، بنابراین اظهارنظر واحد صنفی غیرکارشناسی بوده و مجلس پیگیری می‌کند که مشکلات صنف لوازم خانگی برطرف شود.

پورابراهیمی افزود: گویا ایشان اعلام کرده بودند که قیمت لوازم خانگی در سال 98، 40 درصد افزایش خواهد یافت لذا بررسی این موضوع از سوی ریاست مجلس به کمیسیون اقتصادی ارجاع شد.

در همین باره غلامرضا حسن پور رئیس سازمان بسیج اصناف در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم در واکنش به اظهارات رئیس اتحادیه لوازم خانگی گفت: متاسفته برخی روسای اتحادیه های اصناف به ویژه در تهران به جای اینکه آرامش ایجاد کنند، التهاب آفرینی می کنند و با انجام برخی مصاحبه ها، خطایی را مرتکب می شوند که بخشودنی نیست.

وی افزود: اظهارات اخیر آقای طهان پور رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی که گفته بود، "مردم فکر نکنند قرار است سال بعد اتفاقی بی افتد، سال آینده حتماً اجناس گران خواهد شد مردم امسال خریدشان را انجام دهند"، موجب بروز التهاب در بازار شده و مردم را نگران کرده است.

عضو هیات عالی نظارت بر سازمان های صنفی با بیان اینکه خوشبختانه رئیس مجلس شورای اسلامی روز گذشته به این موضوع ورود کرده و و رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس را مامور رسیدگی به این اظهارات خلاف واقع کرده اند، گفت:  پس از اظهارات التهاب آفرین رئیس اتحادیه لوازم خانگی، در برخی از بازارهای کشور حتی از تهران تماس می گیرند که هر چه لوازم خانگی دارید ما می خریم.

حسن پور تاکید کرد: به عنوان عضو هیات عالی نظارت بر سازمان های صنفی از رئیس کمیسیون نظارت و رئیس سازمان صنعت استان تهران می خواهیم موضوع سخنان رئیس اتحادیه را در جلسه ای فوق العاده بررسی کنند و به دلیل اینکه وی با این اظهارات بازار را بهم ریخت، بنابراین شرایط ریاست بر اتحادیه را از دست داد، موضوع تغییر وی را در دستور کار قرار دهند.

وی با بیان اینکه وقتی رئیس اتحادیه که باید خودش بر بازار نظارت کند و بازوی نظارتی دولت باشد، از گرانی دم می زند، دیگر شرایط ریاست بر اتحادیه را ندارد، افزود: قیمت لوازم خانگی در سال جاری به اندازه ای افزایش پیدا کرده که بیش از این نمی توان در باب گرانی به مردم فشار آورد.

رئیس سازمان بسیج اصناف افزود: به نظر می رسد اطلاع رسانی در اتاق اصناف هم باید نظام مندتر شود، اتاق اصناف باید در این زمینه پاسخ گو باشد و نظارت بیشتری بری روسای اتحادیه های صنفی داشته باشد.

انتهای پیام/

R1010113/P/S7,78/CT12 واژه های کاربردی مرتبط اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی

در پی تعویق در تصویب لایحه "پالرمو" رقم خورد| قله‌های جدید برای دلار و سکه

افزاش قیمت خودرو و ناکارآمدی مسئولان| رشد ۱۸ درصدی قیمت پراید، فقط در یک ماه| گرانی تا کجا ادامه خواهد داشت؟

دانلود آهنگ جديد احسان زرافشاني بنام ته تغاريِ خدا

کلیدواژه: راهپیمایی22 بهمن 22 بهمن راهپیمایی 22 بهمن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی انقلاب اسلامی راهپیمایی فاطمیه ایام فاطمیه راهپیمایی ۲۲بهمن اردبیل دانشگاه تبریز ترکیه

منبع این خبر، وبسایت shabestan.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۲۰۱۶۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • دانشگاه تبریز، نقش اساسی در تحولات اجتماعی ایران داشته است
 • برگزاری اجلاسیه پایانی شهدای شهرستان قروه؛ از ورود پیکر شهید گمنام تا رونمایی از تندیس تنها شهید مدافع حرم کردستان
 • قیام ۲۹ بهمن؛ نماد غیرت عاشورایی مردم تبریز
 • آغاز اجلاسیه پایانی کنگره شهدای قروه با حضور مسوولان کشوری و لشکری
 • اجلاسیه 464 شهید در قروه برگزار شد
 • بررسی همکاری‌های مشترک در دیدار رؤسای اوقاف و جهاددانشگاهی خوزستان
 • فینال لیگ برتر والیبال در تبریز برگزار می شود
 • رئیس اتحادیه لوازم خانگی با سخنان التهاب‎آفرین اخیر شرایط ریاست اتحادیه را از دست داد
 • دوره مهارت‌افزایی زبان و ادبیات فارسی برای استادان و دانشجویان دانشگاه‌های ترکیه برگزار شد
 • حضور اساتید و دانشجویان ترکیه در دوره‌های مهارت‌افزایی زبان و ادبیات فارسی
 • اظهارات جنجالی رئیس اتحادیه لوازم خانگی دردسرساز شد
 • تلاش اتحادیه اروپا برای جایگزینی یورو به جای دلار در مبادله با ایران
 • لغو اجلاس رؤسای فدراسیون‌های دوومیدانی آسیای میانه در تهران
 • اجلاسیه بین الملی «انقلاب اسلامی، زمینه ظهور» در مشهد برگزار شد
 • مهارت افزایی زبان فارسی برای استادان ترکیه درتبریزبرگزارشد
 • تقویت جریان ارزشی انقلاب اسلامی هدف عملیاتی اجلاسیه های کنگره/ همدلی و همراهی بی‌نظیری در اجلاسیه ها شکل‌گرفته است
 • برگزاری اجلاسیه کمیسیون‌های شورای عالی حوزه علمیه با هدف بررسی آینده حوزه‌های علمیه
 • اقدام برخی کشورها برای تبدیل دولت سوریه به دولتی شکست خورده ناکام ماند
 • انجمن علمی بازاریابی ایران در دانشگاه تبریز راه‌اندازی شد