به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، ستاد تنظیم بازار در جلسه روز سه شنبه (۲۳ بهمن ماه) که به ریاست رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار شد، وظیفه تنظیم بازار شب عید را به وزارت جهاد کشاورزی تفویض کرد.

این ستاد در سه جلسه اخیر به بررسی وضعیت بازار گوشت مرغ، گوشت قرمز و میوه شب عید پرداخته و تصمیماتی همچون صدور مجوز برای واردات جوجه یکروزه، جلوگیری از صادرات مرغ و... را اتخاذ کرده بود.

رضا رحمانی در این جلسه، با اشاره به وضعیت فعلی بازار گوشت و مرغ، گفت: باید درباره کالاهای پرمصرف، همچون گوشت و مرغ تصمیمات شفاف و روشنی گرفته شود تا مطمئن شویم در دو ماه آینده با مشکلی مواجه نیستیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه با اجرای تصمیمات ستاد تنظیم بازار، در آینده قیمت ها تعدیل خواهد شد، گفت: در بحث نظارت مردم باید احساس کنند که با متخلف به طور جدی برخورد می شود، برخورد هم اعلام آمار ۵ هزار نفری از تشکیل پرونده نیست، بلکه ممکن است ۲ پرونده تشکیل شود اما این پرونده باید برای تخلف های اساسی باشد.

وی، از دستور به رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان برای تشدید نظارت خبر داد و افزود: در موقعیت هایی باید از مکانیزم بازار برای کنترل و نظارت استفاده کرد، در موقعیتی دیگر هم که از سوی عده‌ای طمع‌کاری وجود دارد، ما باید ورود کنیم و این هم باید محسوس باشد.

کد خبر 4540421 محبوبه فکوری

منبع: مهر

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

چند نکته از زبان همتی در مورد تحولات اخیر بازار ارز/ ستاد تنظیم بازار به مرغ ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومانی رضایت داد/ دلار نیمایی، گران‌ترین نرخ بازار/ چرا کاهش قیمت سکه، متوقف شد؟

پیمانه اقتصادی، هر روز بسته‌ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و جهان، همچون تغییرات در بازار انرژی، بازار طلا، سکه، مسکن، نفت، خودرو و ... تا خبر‌ها و رویداد‌های جذاب اقتصادی را گردآوری می‌کند.

به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ این پیمانه تیتر‌هایی همچون سرمایه گذاری در بازار دلار و سکه ریسک بالایی دارد، سبزپوشی شاخص کل بورس در آخرین روز هفته، نرخ پوند انگلیس به پایین‌ترین سطح ۲۷ ساله رسید، بازار اوراق مسکن؛ بازگشت «تسه»‌ها از کف، روند کاهشی بازار ارز منطقی است، کاهش بهای جهانی طلا، سود‌های کلان سوءاستفاده‌گران به ازای واردات برنج پاکستانی، واردات آدامس به بیش از ۸۸۷ تن رسید و کاهش استقبال اروپایی‌ها از خودرو را در بر دارد.

چند نکته از زبان همتی در مورد تحولات اخیر بازار ارز

عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی با انتشار پیامی در صفحه شخصی خود در فضای مجازی نوشت: در مورد تحولات اخیر بازار ارز و تحلیل هایی که در خصوص آن ارائه می‌شود، چند نکته را به مردم عزیز اعلام می کنیم.

۱- بارها تاکید کرده ام نرخ ارز در کنار سایر متغیرهای کلان اقتصادی از عوامل موثر بر عرضه و تقاضا و شرایط اقتصادی حاکم بر بازار پیروی می کنند، و بانک مرکزی در چارچوب این شرایط و قواعد اقتصادی بازار را مدیریت می کند. اقداماتی نظیر سامان دهی گردش ریال، مدیریت تقاضا و تقویت طرف عرضه در یک سال گذشته برای این مقصود بوده است.

۲- عوامل و اخبار سیاسی و نااطمینانی های ناشی از آن بعضاً موجب نوساناتی در نرخ ارز می‌شود که با عوامل بنیادی اقتصاد ارتباط چندانی ندارند و لذا همواره تاکید کرده ام، مردم عزیز به ریسک بالای این بازار توجه نموده و با احتیاط کامل با این بازار برخورد کنند.

۳- همانگونه که اطلاعات ترازنامه بانک مرکزی سال ۹۷ نشان داده است، علیرغم تمام مشکلات، بانک مرکزی سیاست پولی خود را، تا حد توان، در جهت کنترل انتشار شوک ارزی به متغیرهای پولی بکار بست. این مهم نقش کلیدی در تحولات بازار ارز بازی کرده است.

۴- اظهارات کارشناسان و برخی مسئولین محترم در مورد بازار و روند نرخ و آینده بازار ارز، نظر و تحلیل شخصی آنها است و لزوماً دیدگاهها و نظرات بانک مرکزی نیست.

۵- هدف اولیه بانک مرکزی، بهبود هر چه بیشتر متغیرهای اقتصادی، ثبات بخشی و تشویقی فعالیت های مولد و اطمینان بخشی به فعالین اقتصادی و تامین پایدار و مطمئن نیازهای ارزی کشور است.

سرمایه گذاری در بازار دلار و سکه ریسک بالایی دارد

محمد حسن نژاد عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر سرمایه گذاری در بازار دلار و سکه ریسک بالایی دارد، تصریح کرد: بخش مسکن نیز در تهران و شهرهای بزرگ نیز سقف قیمتی خود را طی کرده و سرمایه گذاری در این بخش سودی ندارد و همچنین قیمت خودرو رو به کاهش است و مردم تمایلی برای سرمایه گذاری در این  حوزه دارند. وی در گفت وگو با خانه ملت با بیان اینکه با نرخ بالای تورم، سپرده گذاری بانکی نیز سودی برای مشتریان ندارد، گفت: تنها بازاری که در شرایط کنونی احتمال سودآوری در آن وجود دارد و شاید ریسک در آن ارزش داشته باشد بازار سرمایه است، چراکه در حال حاضر قوام خود را پیدا کرده تا بتواند سرمایه های جدید را جذب کند.

سبزپوشی شاخص کل بورس در آخرین روز هفته

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات روز چهارشنبه، با افزایش ۵۲۲ واحدی معادل ۰.۲۱ درصد به رقم ۲۴۶ هزار و ۷۹۰ واحد رسید. همچنین شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با افزایش ۱۴۵ واحدی معادل ۰.۲۱ درصد به رقم ۶۸ هزار و ۶۰۷ واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز، با افت ۱۲۶ واحدی معادل ۰.۲۱ درصد، عدد ۵۹ هزار و ۹۵۹ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با کاهش ۸۵ واحدی معادل ۰.۲۱ درصد به رقم ۴۰ هزار و ۶۰۹ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۲۳۳ واحد افزایش معادل ۰.۰۹ درصد را رقم زد و به سطح ۲۷۴ هزار و ۸۸۴ واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۳۶۳ واحد افزایش معادل ۰.۲۰ درصد به رقم ۱۸۲ هزار و ۳۷۲ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۱۱۳۱ واحد افزایش معادل ۰.۲۳ درصد همراه بود و عدد ۴۸۸ هزار و ۴۵۸ واحد را به نمایش گذاشت.

نرخ پوند انگلیس به پایین‌ترین سطح ۲۷ ساله رسید/افت سهام آسیایی

روز چهارشنبه، در حالی که سرمایه‌گذاران مضطربانه منتظر اعلام داده‌های بیشتری از درآمدهای شرکت‌های آمریکایی بودند، سهام آسیایی افت کرد. پس از اعلام داده‌های قدرتمند خرده‌فروشان آمریکایی و سقوط پوند در ارتباط با برگزیت، دلار تقویت شد. آن‌چه حال‌وهوای بازارها را بدتر کرد این بود که رئیس‌جمهور آمریکا، دونالد ترامپ، در تهدیدات تازه‌ای اعلام کرد بر ۳۲۵ میلیارد دلار از واردات باقی‌مانده چینی هم تعرفه وضع خواهد کرد. این تهدید در حالی انجام شد که بازارها در مورد اینکه چه موقع مذاکرات رو در روی طرفین آغاز خواهد شد، نگران بودند. به نظر می‌رسد دامنه جنگ تجاری یک ساله آمریکا و چین، حالا به سنگاپور هم رسیده است؛ صادرات این کشور، با افت شدید بخش الکترونیک، با بدترین سقوط خود در ۶ سال اخیر روبرو شد. گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌ای در خارج از ژاپن ۰.۳ درصد افت کرد. نیکی ژاپن ۰.۳۶ درصد از ارزش خود را از دست داد. در بازارهای چین، کامپوزیت شانگهای تقریباً بدون تغییر ماند و ۰.۰۵ درصد پایین آمد، در حالی که شاخص هانگ‌سنگ در هنگ‌کنگ ۰.۳۱ درصد افت کرد. کوسپی کره‌جنوبی ۰.۹۶ درصد سقوط کرد، اما شاخص ای‌اس‌اکس ۲۰۰ استرالیا بر خلاف روند بازارهای منطقه ۰.۴۰ درصد رشد کرد. در بازار ارز، پوند انگلیس از نظر بدترین عملکردها، ستاره دیشب بود. با افزایش وحشت از اینکه انگلستان بدون قرارداد تجاری اتحادیه اروپا را ترک کند، نرخ پوند انگلیس ۰.۹ درصد در برابر دلار سقوط کرد و به پایین‌ترین سطح ۲۷ ساله ۱.۲۴۱۲ دلار رسید. به این ترتیب شاخص دلار در برابر ارزهای مهم جهان ۰.۵ درصد تقویت شد و به ۹۷.۳۵۱ واحد رسید. نرخ دلار در برابر ین ژاپن، در ۱۰۸.۱۸ ین، ثابت ماند.

بازار اوراق مسکن؛ بازگشت «تسه»ها از کف

اوراق تسهیلات مسکن که روز سه‌شنبه همراه با سقوط سایر بازارها افت‌های سنگین 5 درصدی را تجربه کردند، طی معاملات دیروز به مدار مثبت بازگشتند و عموما با رشد متوسط قیمت به کار خود پایان دادند. بهای اوراق تسهیلات مسکن اسفند 96(تسه9610) به‌عنوان شاخص امتیازهای وام، روز گذشته با افزایش 5/ 2 درصدی همراه شد و ارتفاع 43 هزار تومان را پس گرفت. اوراق وام مسکن در یک هفته اخیر عمدتا حول مرز 43 هزار تومان نوسان داشت اما روز سه‌شنبه در پی موج خروشان فروش در تمام بازارهای مالی قیمت «تسه»ها نیز افت‌های دسته‌جمعی را تجربه کردند و اغلب امتیازهای وام تا کف 42 هزار تومان تنزل کردند. اما روز گذشته شاهد بازگشت موثر متقاضیان به منطقه خرید و افزایش قیمت اغلب امتیازهای وام تا مرز فراتر از ۴۳هزار تومان بودیم.

دلار نیمایی، گران‌ترین نرخ بازار

بر اساس اطلاعات سامانه سنا بانک مرکزی که بیانگر میانگین وزنی نرخ خرید و فروش ارزبر مبنای معاملات ثبت شده در سامانه نظارت ارز توسط بانک‌ها و صرافی‌های مجاز کل کشور است؛ هر اسکناس دلار آمریکا به نرخ ۱۱۳۰۰ تومان خریداری شد و به قیمت ۱۱۴۰۰ تومان به متقاضی دریافت دلار آمریکا فروخته شد. این نرخ نسبت به روز قبل، ۵۰۰ تومان ارزان‌تر می‌باشد. همچنین یورو دیگر ارز پرطرفدار بازار، به نرخ ۱۳۲۰۰ تومان خریداری و با افت ۵۵۰ تومانی نسبت به روز قبل، به قیمت ۱۳۳۰۰ تومان به متقاضی دریافت یورو فروخته شد. بر اساس آخرین اطلاعات ارائه شده در سامانه نیما، میانگین نرخ خرید یورو توسط متقاضی ارز، ۱۳۳۰۰ تومان می‌باشد. هر دلار آمریکا نیز با تبدیل نرخ یورو به دلار، ۱۱۵۷۰ تومان تعیین می‌شود. آنچه مسلم است در یکی دو روز گذشته، دلار آزاد به نرخ نیما نزدیک و نزدیک‌تر شده و در شرایط کنونی دلار آزاد در صرافی‌های بانکی و مجاز، با رقمی کمتر از دلار در سامانه نیما عرضه می‌شود.

روند کاهشی بازار ارز منطقی است

محمد لاهوتی، عضو کمیته ارزی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با بیان اینکه نرخ ۱۳ تا ۱۴ هزار تومانی به عقیده بسیاری از اقتصاددانان و فعالان اقتصادی، حباب داشته و این حباب نیز بالاخره یک روز باید خالی می‌شد که به نظر می‌رسد در حال حاضر در شرایط کاهش یا خروج از این حباب قرار داریم و قیمت واقعی شده است؛ در عین حال شخصاً معتقد نیست که در شرایط کنونی، نرخ ارز به زیر ۱۰ هزار تومان خواهد رسید؛ بلکه معتقدم که نرخ در کانال ۱۰ تا ۱۱ هزار تومانی باقی خواهد ماند؛ ولی نکته مهم آن است که ارز در هر کانال قیمتی قرار گیرد، حتماً ماندگاری داشته باشد و فرمول مابه التفاوت تورم داخلی و خارجی در آن لحاظ شود تا بعد از گذشت مدتی، مجدد فنر رها نشود. به گفته لاهوتی، تجربه نشان داده که وقتی بی اعتمادی بر بازار حاکم شود، همه در تلاش تهیه کالا بوده و به سمت خرید هجوم می‌آورند؛ اما به محض اینکه همه احساس کنند شرایط در حال تغییر است، همه فروشنده می‌شوند؛ این در حالی است که نه آن شرایط خیلی قابل اعتماد است و نه این شرایط؛ بلکه ثبات باید حاکم شود. وی تاکید کرد: در شرایط کنونی، بانک مرکزی شرایطی بهتر از گذشته برای مدیریت شناور ارز دارد و با ابزارهایی که در اختیار گرفته، بازار را کنترل می‌کند؛ پس روند چند روز گذشته بازار ارز، منطقی است.

کاهش بهای جهانی طلا در معاملات دیروز

بهای جهانی طلا در معاملات روز چهارشنبه در مقایسه با روز قبل یک دهم درصد کاهش به یک هزار و ۴۰۴ دلار و ۳۸ سنت تنزل یافت. به گزارش رویترز، بهای هر اونس طلا در معاملات آتی آمریکا روز چهارشنبه سه دهم درصد کاهش یافت و یک هزار ۴۰۴ دلار و ۳۸ سنت معامله شد. بر اساس این گزارش، عدم اطمینان از بهبود روابط اقتصادی چین و آمریکا یکی از دلایل کاهش بهای جهانی طلا به شمار می آید. از سوی دیگر بهای سایر فلزات گرانبها نیز روز چهارشنبه در مقایسه با معاملات روز سه شنبه شاهد تغییرات مختصری بود. هر اونس نقره با ۴ درصد افزایش، ۱۵ دلار و ۶۱ سنت معامله شد. هر اونس پالادیم در رقم یک هزار و ۵۲۴ دلار و ۵۰۹۷ سنت ثابت ماند. هر اونس پلاتین نیز با ۳ دهم درصد افزایش، به ۸۴۰ دلار و ۱۱ سنت رسید.

چرا کاهش قیمت سکه، متوقف شد؟

به گفته محمد کشتی آرای عضو هیأت مدیره طلا و جواهر تهران، در ساعت پایانی فعالیت بازار تهران هر قطعه سکه تمام طرح قدیم ۳ میلیون و ۸۸۰ هزار تومان و هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید نیز با رشد ۱۷۰ هزار تومانی نسبت به میانه‌های روز، به رقم ۴ میلیون و ۲۰ هزار تومان رسید. هر نیم سکه بهار آزادی ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان و هر ربع سکه بهار آزادی نیز یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان می‌باشد. هر سکه یک گرمی، بدون تغییر، ۹۵۰ هزار تومان معامله شد و هر گرم طلای ۱۸ عیار، ۳۹۳ هزار و ۶۰۰ تومان ارزشگذاری شد. این در حالی است که هر گرم طلای ۱۸ عیار به رقم ۳۷۵ هزار تومان نیز رسیده بود. همچنین هر مثقال طلای ۱۷ عیار آبشده که به عنوان مبنا برای محاسبات نرخ گذاری است، به رقم یک میلیون و ۷۰۵ هزار تومان رسید که نسبت به نرخ ابتدای معاملات، ۸۵ هزار تومان افزایش دارد. 

رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر در ادامه اظهار داشت: صبح روز دیروز بازار با ادامه کاهش قیمت‌ها همراه بود. اما در ادامه، شاهد ورود متقاضی جدید به بازار بودیم. افرادی که به نظر می‌رسد در روز‌های اخیر، منتظر کاهش قیمت طلا و سکه بودند تا در زمان مناسب برای خرید اقدام کنند. در نتیجه با ورود تقاضای جدید، شاهد رشد قیمت‌ها و همچنین افزایش دوباره حباب سکه در بازار بودیم.

سودهای کلان سوءاستفاده‌گران به ازای واردات برنج پاکستانی

مهرداد بائوج لاهوتی نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از واردات برنج پاکستانی و هندی، گفت: برای کشوری که در تمامی حوزه‌ها مورد هجوم قرار گرفته، عدم حمایت از کشاورزان مایه تاسف است چراکه با این رویکرد کشاورزی در ایران نابود می‌شود. وی افزود: در حال حاضر با تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی و تبدیل آنها به ویلا و آپارتمان، کشاورزی نابود شده و تولید برنج ایرانی روز به روز کاهش پیدا می‌کند. برخی افراد در دستگاه‌های دولتی به ازای واردات برنج پاکستانی سودهای کلانی به دست می آورند به همین دلیل در تلاش‌اند زمینه واردات را افزایش دهند. ایران نیازی به واردات برنج ندارد در نتیجه دولت می تواند ارز را به جای واردات این محصول به عنوان یارانه به مردم پرداخت کند تا اقشار کم درآمد و ضعیف نیز بتوانند برنج خریداری کنند. این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: ادعای وزارت جهاد کشاورزی مبنی بر اینکه تولید داخل توان تامین برنج موردنیاز کشور را ندارد غلط است، چراکه براساس آمارها هر فرد سالانه 36 کیوگرم برنج مصرف می‌کند درحالیکه با افزایش قیمت‌ها این میزان کاهش پیدا کرد. لاهوتی بیان کرد: ایران سالانه به 2 میلیون و800 هزار تُن برنج نیاز دارد و از آنجایی که کشور 2 میلیون و 400هزار تُن تولید سالانه دارد می‌تواند 400 هزار تُن کمبود را با برنامه‌ریزی‌های دقیق و با تکیه بر توان داخل تامین کند. /خانه ملت

ستاد تنظیم بازار به مرغ ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومانی رضایت داد

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در پی ارایه پیشنهادی از سوی وزارت جهاد کشاورزی و پس از بررسی‌های انجام گرفته توسط سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، ستاد تنظیم بازار سقف قیمت مصرف‌کننده مرغ را ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان تعیین کرد. وی تصریح کرد: این اقدام در راستای حمایت از تولید حداکثری مرغ و همچنین حقوق مصرف‌کنندگان و در جهت ایجاد شفافیت در بازار این کالا انجام گرفته است. مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به عرضه مرغ با قیمتی بیش از این رقم در برخی مناطق، ادامه داد: هرگونه تخطی از قیمت فوق از سوی دستگاه‌های مسؤول مورد اقدام قانونی جدی قرار خواهد گرفت. کلامی گفت: تولیدکنندگان مکلف شدند نسبت به درج قیمت مصرف‌کننده بر بسته‌بندی کالاها و نصب اتیکت و بنر در محل عرضه اقدام کنند.

کاهش استقبال اروپایی‌ها از خودرو

خبرگزاری رویترز از کاهش ۹/ ۷ درصدی فروش خودرو در اروپا طی ماه ژوئن خبر داد. در این میان برندهایی نظیر نیسان، ولوو، هوندا و فیات‌کرایسلر از بازندگان بزرگ بازار خودرو اروپا بوده‌اند. به نقل از دنیای اقتصاد؛ درخواست خرید خودرو با ثبت رقم ۴۹/ ۱ میلیون دستگاهی نسبت به ۶۲/ ۱ میلیون دستگاه ژوئن سال گذشته، کاهش ۹/ ۷ درصدی را تجربه کرد. از دلایل اصلی این روند افزایش سه روزه تعطیلات در تقویم ژوئن ۲۰۱۹ بوده است. محصولات نیسان کاهش فروش ۲۷ درصدی و محصولات ولوو نیز افت ۲۲ درصدی را داشته‌اند. تقاضا برای خرید محصولات هوندا نیز ۱۹ درصد کاهش یافت. همچنین فیات‌کرایسلر، بی‌ام‌و و فولکس‌واگن نیز هر یک به ترتیب کاهش ۱۴، ۱۰ و ۶/ ۹ درصدی را ثبت کردند. برندهای زیرمجموعه گروه خودروسازی پژو‌سیتروئن نیز به استثنای برند دی‌اس که فروش محصولاتش با رشد ۴/ ۶ درصدی روبه‌رو شد، ماه بدی را پشت‌سر گذاشتند به‌طوری که فروش محصولات برند اصلی پژو و سیتروئن به ترتیب کاهش ۱۱ و ۶/ ۳ درصدی را به ثبت رساندند.

واردات آدامس به بیش از ۸۸۷ تن رسید   آمار مقدماتی گمرک از تجارت خارجی ۱۲ ماهه سال ۹۷ نشان می‌دهد که در این مدت بیش از ۸۸۷ تن آدامس وارد ایران شده است. واردات ۸۸۷ هزار و ۴۲۷ کیلوگرم آدامس باعث خروج ۳ میلیون ۲۸۲ هزار و ۵۰۰ دلار یا به عبارتی ۱۳۲ میلیارد و ۱۸۷ میلیون و ۳۳۶ هزار و ۵۶۸ ریال شده است. به نقل از میزان؛ این کالا از چهار کشور همچون امارات، ترکیه و ویتنام و روسیه وارد ایران شده است.   حساب سرپرستان خانوار‌، ٤٥ هزار و ٥٠٠ تومان شارژ شد   صد و یکمین مرحله از پرداخت یارانه نقدی، ساعت ۲۴ روز چهارشنبه ۲۶ تیر ماه به حساب سرپرستان خانوار‌ها واریز و قابل برداشت شد. مبلغ یارانه همانند سایر ماه‌های گذشته برای هر یک از اعضای خانوار ٤٥ هزار و ٥٠٠ تومان خواهد بود.      

افشاگری وزیر بهداشت از وجود دو کانون فساد؛ یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار ارز تجهیزات پزشکی رفته و معلوم نیست چه کسی برده است| تهدید شدم، عقب‌نشینی نمی‌کنم

ایران می‌تواند در منازعه با آمریکا روی "چین" و "روسیه" حساب باز کند؟

شایعه پناهنده شدن سعید معروف به آمریکا

کلیدواژه: رضا رحمانی ستاد تنظیم بازار وزارت جهاد کشاورزی

منبع این خبر، وبسایت www.mehrnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۲۰۱۷۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • قیمت مصوب گوشت مرغ اعلام شد
 • ۶۰۰ تُن گوشت قرمز یارانه‌ای در آذربایجان‌غربی توزیع شد
 • گیلان| قیمت هر کیلوگرم مرغ توسط کارگروه تنظیم بازار کشور اعلام شد
 • رضایت مرغداران از قیمت جدید مرغ
 • حداکثر قیمت مرغ؛ 12 هزار و 900 تومان
 • سقف قیمت گوشت مرغ اعلام شد
 • تزيين مرغ و ماهي يخچال عروس
 • سقف قیمت گوشت مرغ ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان تعیین شد
 • سقف قیمت مرغ ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان تعیین شد
 • سفره ۱۰ هزار نفری مردم تهران در میدان امام حسین (ع) به مناسبت عید غدیر
 • ستاد تنظیم بازار سقف قیمت مصرف کننده مرغ را 12 هزار و 900 تومان تعیین کرد
 • افزایش ۱۴۰۰ تومانی قیمت مرغ تصویب شد/ ۱۲۹۰۰ قیمت مصوب
 • حداکثر قیمت مرغ ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان تعیین شد
 • قیمت جدید مرغ تعیین شد، ۱۲.۹۰۰ تومان
 • طبق اعلام ستاد تنظیم بازار؛ مرغ کیلویی چند؟
 • قیمت جدید مرغ؛ کیلویی ۱۲۹۰۰ تومان
 • قیمت جدید مرغ تعیین شد، ۱۲۹۰۰ تومان
 • اعلام قیمت جدید گوشت مرغ
 • خروج مرغ زنده و کشتار روز از ایلام ممنوع است