ذبیح الله تاراسی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: طرح غربالگری اسکلتی – عضلانی با هدف شناسایی ناهنجاری های گودی کمر، انحراف ستون فقرات، سر به جلو، زانوی پرانتزی و ناهنجای های جسمی دیگر به منظور ارتقای سلامتی و بهبود وضعیت جسمی دانش آموزان دختر و پسر پایه ششم در استان زنجان در دست انجام است.


به گفته وی، ﺑﺴﯿﺎری از اﯾﻦ ﻣﺸﮑﻼت در صورت ﺷﻨﺎﺳﺎﯾﯽ در ﺳﻨﯿﻦ ﭘﺎﯾﯿﻦ ﻗﺎﺑﻞ درﻣﺎن و ﭘﯿﺸﮕﯿﺮی اﺳﺖ.
معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: باید 40 درصد از دانش آموزان پایه ششم ابتدایی در استان تحت پوشش طرح غربالگری اسکلتی - عضلانی قرار بگیرند که شامل پنج هزار نفر می شود.
تاراسی اظهارداشت: هم اکنون این طرح در شهرستان های زنجان، ابهر و خرمدره در حال اجراست.
وی ادامه داد: شرکت دانش آموزان در طرح غربالگری اسکلتی – عضلانی منوط به داشتن رضایت نامه کتبی از والدین است.
معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: شناسایی دانش آموزان دختر و پسر به لحاظ ناهنجاری های اسکلتی حرکتی باید در فضایی بسته و با حضور مربی مربوطه باشد و انجام آن به صورت گروهی نیست.
تاراسی تاکید کرد: به مدارسی که تحت پوشش طرح غربالگری اسکلتی – عضلانی هستند تذکر لازم درباره ایجاد محیطی امن و مطمئن داده شده تا دانش آموزان آرامش خاطر داشته باشند.
9505/6085
انتهای پیام

منبع: جماران

خبر بعدی:

فعالیت 20 دارالقرآن در یزد/دارالقرآن‌های یزد مکان مستقل ندارد

به گزارش ایکنا از یزد، علی سرداری، معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد صبح امروز در جمع خبرنگاران استان ضمن گرامیداشت هفته تربیت اسلامی و امور تربیتی اظهار کرد: این هفته فرصتی برای یادآوری اقدامات موثر همکاران ما در سطح مدارس در جهت پیشرفت اهداف عالیه سند تحول بنیادین است.
وی ادامه داد: تداوم هر جامعه‌ای و نظامی مستلزم انتقال فرهنگ‌ها و ارزش‌های آن جامعه به نسل آینده است و نهاد مقدس امور تربیتی در بستر آموزش و پرورش به عنوان بهترین مکان برای انتقال این ارزش‌ها فعالیت دارد و از زمان تاسیس تاکنون توانسته به نحو احسن برنامه‌هایی را سرلوحه قرار دهد.
سرداری با اشاره به برنامه‌های هفته امورتربیتی و تربیت اسلامی از اجرای برنامه‌ها در سه رویکرد تکریم ، تبلیغ و ترویج، فضاسازی خبر داد و گفت: تجلیل از خانواده‌های شهدای امور تربیتی، تجلیل از خادمان، معاونان و مربیان پرورشی، تجلیل از والدین دانش‌آموزان فعال در انجمن اولیا و مربیان، تجلیل از همیار مشاور و برگزیدگان حوزه‌های پرورشی، خیران و همچینن دانش آموزانی که رتبه‌های برتر ا کسب کرده‌اند، از جمله برنامه‌ها در بخش تکریم است.
وی ادامه داد: دو برنامه شاخص در محل امیرچقماق نیز به این مناسبت برگزار خواهد شد و همچنین 7 اسفندماه گردهمایی معاونان و مربیان پرورشی و همچینن پیشکسوتان را خواهیم داشت.
سرداری افتتاح پروژه و نمایشگاه تولیدات و دست ساخته‌های دانش آموران را از دیگر برنامه‌ها برشمرد و گفت: شعار امسال این هفته نیز «امورتربیتی؛ زمینه‌ساز تحقق اهداف عالیه سند تحول بنیادین» است.
ثبت‌نام 61 هزار دانش‌آموزی یزدی در طرح «حفظ قرآن»
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه قرآن گفت: طرح ملی حفظ قرآن با استقبال خوبی مواجه شد به نحوی که 61 هزار دانش آموز در این طرح ثبت نام کردند.
وی ادامه داد: در این راستا با همکاری اداره کل اوقاف و امورخیریه استان کارگاه‌های آموزشی ویژه اساتید و مربیان طرح برگزار و منجر به استقبال خوب در این زمینه شد و همچنین در این طرح بیش از 1500 نفر از فرهنگیان ثبت نام کردند.
سرداری از برگزاری 200 محفل انس با قرآن از شروع سال تحصیلی تاکنون خبر داد و بیان کرد: تعدادی محفل انس با قرآن مربوط به هفته قرآن است که که در حاشیه آن اساتید، حافظان و همچنین دانش آموزان برجسته و با نیازهای ویژه تجلیل شدند.
وی با اشاره به برگزاری جشنواره‌های قرآنی نیز گفت: در این راستا بیش از 110 هزار دانش آموز در مرحله آموزشگاهی در رشته‌های مختلف قرآن و عترت شرکت کردند و مرحله استانی در هفته سوم اسفندماه برگزار می‌شود.
فعالیت 20 دارالقرآن و 27 مدرسه قرآنی در یزد
سرداری از ثبت نام بیش از 30 هزار دانش آموز در طرح «حفظ موضوعی قرآن» نیز خبر داد و بیان کرد: در حال حاضر 20 دارالقرآن در سطح استان مشغول فعالیت هستند که استعدادهای ویژه را در بخش تخصصی قرآن آموزش داده و تاکنون 25 هزار دانش آموز از آموزش‌های این مراکز بهره‌مند شده‌اند.
وی ادامه داد: دارالقرآن‌ها در سطح استان در فضای آموزشی یا در حاشیه این فضاها ایجاد شده و مستقلا فضایی که به عنوان دارالقرآن باشد، نداریم و امیدواریم خیران گرامی در این زمینه نیز توجه داشته باشند.
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد شرکت بیش از 20 هزار دانش آموز در مسابقات درس‌هایی از قرآن، فعالیت 27 مدرسه قرآنی فعال پویا در سطح استان را یادآور شد و گفت: حضور بیش از 90 هزار نفر در طرح مصباح الهدی، فعالیت 500 گروه مهدی یاور، نشست‌های مهدویت و صبحگاه انتظار، مسابقات در زمینه مهدویت، شرکت بیش از 4 هزار دانش آموز و 600 فرهنگی در مسابقه عطر انتظار از جمله برنامه‌ها در بخش عترت است.
وی طرح دختران آفتاب، سوگواره احلی من العسل، جشنواره بیعت در غربت، برگزاری 1600 جلسه گفتمان‌های دینی، پاسخ به شبهات دینی دانش آموزان با حضور بیش از 250 مبلغ حوزه علمیه خواهران از دیگر اقدامات برشمرد.
برپایی اقامه نماز توسط 630 روحانی در مدارس استان
سرداری از توسعه و مرمت 80 نمازخانه در مدارس استان خبرداد و گفت: 16 هزار مترمربع فرش نمازخانه مدارس توزیع شد و 32500 مترمربع فرش نیاز داریم.
وی برگزاری جشن عبادت و تکلیف قریب ده هزار دانش آموز را یادآور شد و گفت: نماز جماعت در همه مدارس برگزار می‌شود و 630 نفر روحانی اقامه نماز را انجام می‌دهند و در بعضی مدارس همکاران فرهنگی ما این برنامه را برعهده دارند.
سرداری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فعالیت رابط مشاور در 700 مدرسه گفت: اولویت فعالیت مشاور دردوره متوسطه قرار داده شده و با این توجه مدارس ابتدایی با کمبود مشاور مواجهیم که در این راستا برای رفع این مشکل از افرادی که در این زمینه تحصیلات دارند و یا به نحوی فعالیتی در این زمینه داشته‌اند کمک گرفته شده است.
فعالیت 1009 معاون و مربی پرورشی در یزد
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد با اشاره به اعزام دانش آموزان به راهیان نور نیز گفت: اعزام دانش آموزان نیمه دوم مهرماه شروع و تا نیمه دوم اسفندماه ادامه خواهد داشت که در این راستا بین 10 تا 11 هزار نفر اعزام می‌شوند.
سرداری از فعالیت 560 معاون پرورشی که 270 نفر خانم و مابقی آقا هستند خبر داد و تصریح کرد: همچنین 449 نفر مربی پرورشی که 230 نفر خانم و 219 نفر آقا هستند، در حال فعالیتند.

انتهای پیام

ظریف: ماندن یا نماندن در برجام به نظر مردم بستگی دارد| ترامپ غافلگیری دوست دارد و ما برهمین مبنا رفتار می‎کنیم| مردم در حال آسیب دیدن از تحریم‌ها هستند| بخشی از جمعیت ایران با سیاست خارجه ما موافق نیست

واکنش‌‌ فعالان اجتماعی به‌ تبلیغ کتک‌ زدن "زن" در رسانه‌ ملی| صدا‌ و‌ سیما به‌ دنبال عادی‌ جلوه ‎دادن خشونت علیه زنان؟!+فیلم

عکس/ پرچم ژاپن در دست هواداران نفت مسجدسلیمان

کلیدواژه: جشنواره فجر قیمت گوشت 40 سالگی انقلاب بودجه 98 اداره کل آموزش و پرورش استان استان زنجان دانش آموز دانش آموزان ناهنجاری جشنواره فجر قیمت گوشت 40 سالگی انقلاب بودجه 98 امام خمینی س سید مصطفی خمینی سید احمد خمینی سید حسن خمینی انقلاب اسلامی

منبع این خبر، وبسایت www.jamaran.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۲۰۷۴۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • نظام آموزشی، کلاس‌های فوق‌العاده، کنکور و تقویتی دانش‌آموزان را له کرده‌ است
 • تصاویری از حضور حضرت آیت الله شبیری زنجانی در مراسم تشییع آیت الله مؤمن
 • ۶۰۰۰ دانش آموز و دانشجو از حمایت کمیته امداد مرکزی برخوردار شدند
 • اعزام ۱۲۰ دانش آموز به اردوی راهیان نور /ترویج ارزش های دفاع مقدس دراردوهای راهیان نور
 • جشن تکلیف ۱۴۰ دانش‌آموز استثنایی در اهواز برگزار می‌شود
 • اعزام 20 دانش‌آموز دختر خلیل‌آبادی به اردوی راهیان نور
 • دانش آموزان زنجانی در 9 رشته ورزشی استعداد یابی می شوند
 • ویژه برنامه آب بان با حضور 600 دانش آموز قزوینی برگزار شد
 • بیش از 6 هزار دانش‌آموز و دانشجو تحت حمایت کمیته امداد استان مرکزی هستند
 • کشف عامل اصلی کاهش توده عضلانی ناشی از دیابت
 • حمایت کمیته امداد استان مرکزی از بیش از ۶ هزار دانش آموز و دانشجو
 • حضور ‌آیت الله شبیری زنجانی در مراسم تشییع مرحوم آیت الله مومن
 • جشن تکلیف ۸۰۰ دانش آموز در شهرکرد برگزار می شود
 • نامگذاری بدون مصوبه ۲ بلوار به نام هاشمی‌رفسنجانی!/ خداحافظی هویت‌ ملاصدرا ‏و عاصم‌زنجانی از معابر زنجان
 • «باباعلی»؛ معلم مدرسه ای با ۳ دانش آموز در سوادکوه
 • ۵۰۰۰ زنجانی به اردوی راهیان نور اعزام می شوند
 • 711 دانش آموز دختر خراسان شمالی بخاطر ازدواج ترک تحصیل کردند
 • جشن عبادت 3000 دانش آموز در آستان مقدّس حضرت عبدالعظیم (ع)
 • بهره مندی بیش از ۵ هزار دانش آموز از برنامه های کانون های فرهنگی_هنری