لیلا اکبرپور، مسئول روابط عمومی فرهنگ‌سرای قرآن در گفت‌وگو با خبرنگار ایکنا، ضمن بیان این مطلب گفت: مراسم تجلیل از رویش‌های قرآنی انقلاب اسلامی، جمعه 26 بهمن‌ماه از ساعت 16 تا 17:30 در سالن هدی در این فرهنگ‌سرا برگزار می‌شود.
وی با اشاره به اینکه سلسله برنامه‌ رویش‌های انقلابی به همت سازمان فرهنگی ـ هنری شهرداری تهران در رشته‌های مختلف هنری، قرآنی و .

.. درحال انجام است، اظهار کرد: در راستای فعالیت تخصصی این فرهنگ‌سرا تجلیل از قرآنیان به اینجا واگذار شد.
اکبرپور اضافه کرد: در این راستا از امین پویا، معتز آقایی، محمد ضرغام، حنانه خلفی و حجت‌الاسلام سیدحمیدرضا محمودزاده حسینی از فعالان فضای مجازی در حوزه قرآن که مبنای انتخاب این افراد سن و آغاز عمده فعالیت قرآنیشان پس از پیروزی انقلاب اسلامی بوده است، با اهدای هدیه و لوح و تندیس جشنواره فصل رویش تجلیل به عمل می‌آید.
وی ادامه داد: این مراسم با تلاوت امین پویا، قاری بین‌المللی کشورمان، اجرای محمدهادی صلح‌جو و سخنرانی مهدی قره‌شیخلو، رئیس سازمان دارالقرآن الکریم و مرتضی اوحدی، رئیس سازمان فرهنگی ـ هنری شهرداری تهران برگزار شد و اجرای گروه تواشیح از جمله بخش‌های این مراسم است.
مسئول روابط عمومی فرهنگ‌سرای قرآن، اظهار کرد: تجلیل از هفت حافظ کل بانوی فرهنگسرای قرآن به همراه مربی که طی چند سال گذشته به درجه حفظ کل نایل شده‌اند، از دیگر بخش‌های این مراسم است.
یادآور می‌شود، فرهنگ‌سرای قرآن در خيابان قزوين، نرسيده به سه راه آذری، نبش خيابان شهيد کاظمی است.
انتهای پیام

منبع: ایکنا

خبر بعدی:

تجلیل از یک «بمب خنده»

جلال مقامی در مراسم تجلیل از منوچهر آذری و همچنین رونمایی از مستند «شادخوان» از این هنرمند به عنوان بمب شادی و خنده یاد کرد و گفت: همه باید منوچهر آذری را دوست بداریم چراکه او از ابتدای تولدش خنده را بر لب‌های ما آورده است.

به گزارش ایسنا، مراسم تجلیل از هنرمند پیشکسوت رادیو منوچهر آذری و رونمایی از مستندی که با عنوان «شادخوان» به این هنرمند اختصاص دارد، امروز (چهارم اسفند) با حضور اهالی دوبله، رادیو و تلویزیون و همچنین دوستداران این هنرمند در فرهنگسرای ابن سینا برگزار شد.

در این مراسم از پیشکسوتان عرصه دوبله جلال مقامی و اکبر منانی، امیر مهدی صمصامی، علی همت مومی‌وند، اهالی رادیو سعید توکل، حمید شاه‌آبادی معاون صدا، حسین هاشمی نویسنده رادیو و سلیم غفوری مدیر شبکه مستند سیما، ابوالفضل توکلی کارگردان و تهیه‌کننده مستند شادخوان و همچنین منوچهر آذری حضور داشتند.

***سلیم غفوری: از مشتریان پروپا قرص صبح جمعه با شما بودیم

سلیم غفوری مدیر شبکه مستند در سخنانی در مراسم رونمایی از مستند شادخوان و تجلیل از منوچهر آذری گفت: ما از ایام طفولیت با صدای گرم استاد منوچهر آذری خاطرات شیرین و به یادماندنی داریم. من جزو مشتریان پر و پا قرص صبح جمعه با شما بودم و خوشحالم که امروز در ادامه برنامه‌های تجلیل از پیشکسوتان دوبله در خدمت منوچهر آذری هستیم و خداوند این توفیق را داده که امروز در این مراسم حضور پیدا کنیم.

وی در ادامه سخنان خود در این مراسم یادآور شد: برنامه‌هایی که از منوچهر آذری به یاد مانده است هر کدام سرشار از شادی و محبتی است که ایشان به مردم کشورمان داشته است. لحظات شادی که ایشان رقم زده به یادماندنی است. برنامه‌هایی که ما در شبکه مستند برای پاسداشت پیشکسوتان عرصه دوبله تولید کرده‌ایم گام کوچکی است و قطعاً در مقابل کاری که اساتید انجام می‌دهند تحفه‌ای ناچیز نیست اما امیدواریم حداقل در ماندگار کردن بخشی از آثار این عزیزان پیشکسوت حرکت کوچکی داشته باشیم.

غفوری در پایان با ابراز امیدواری از اینکه مسیر ساخت این سلسله مستندات در دوبله و رادیو و تلویزیون با قدرت ادامه داشته باشد، اظهار کرد: امیدواریم این مسیر را ادامه دهیم و وضعیت دوبله در رادیو و تلویزیون با قدرت گذشته ادامه پیدا کند و به واسطه صنعت دوبله بتوانیم قدم کوچکی در حفظ و پاسداشت زبان و ادبیات غنی فارسی برداریم.

*** جلال مقامی: چون پیر شدی حافظ از میکده بیرون شو!

جلال مقامی که در مراسم تجلیل از منوچهر آذری شرکت کرده بود، در سخنانی با بیان اینکه همین مصرع برای من کافی است، گفت: چند سال است که متأسفانه فعالیتم در دوبلاژ و سایر برنامه‌های رادیو کم شده است. شاید بگویم قطع شده اما دلم برای همکارانم تنگ شده است. من خوشحالم در این جمع سه تن از همکاران واحد دوبلاژ آقای همت، صمصامی و اکبر منانی را دیدم. دلم برای بچه‌های دوبله و فضای دوبلاژ تنگ شده است. اینها شوخی نیست ۶۰ سال در دوبلاژ بوده‌ام و این دلتنگی‌ها طبیعی است.

این پیشکسوت دوبله درباره منوچهر آذری نیز گفت: منوچهر آذری تا زمانی که من یادم هست بمب شادی بوده است.

او با خنده و طبع در خلال سخنانش اینگونه گفت که زمانی که کودک بوده منوچهر آذری همچنان پرانرژی و با خنده کار می‌کرد.

مقامی در ادامه از منوچهر آذری، زنده‌یاد منوچهر نوذری و همچنین زنده‌یاد فرهنگ مهرپرور به عنوان هنرمندانی یاد کرد که رادیو را گرم می‌کردند.

این پیشکسوت دوبله ادامه داد: منوچهر نوذری آنقدر شادمانی و نشاط در وجودش است و سوت می‌زند که آدمی را در هر حالی می‌خنداند؛ خنده‌ای که امروزه مردم به شدت به آن نیاز دارند. چقدر خوب است که افرادی مثل آذری پیدا می‌شوند که ساعتی از عمر مردم را بانشاط کنند. امیدوارم سال‌های سال زنده و سرحال باشد. عنوان شادخوان نیز برای مستند او عنوان بجایی است.

مقامی با بیان اینکه منوچهر آذری کمتر به دوبله توجه داشت، در عین حال گفت: منوچهر آذری می‌توانست دوبلور خوبی باشد اما کمتر به این موضوع توجه داشت. در صحنه تئاتر آنقدر انرژی مصرف می‌کرد که این انرژی هیجان‌انگیز بود.

جلال مقامی در پایان سخنانش از ابوالفضل توکلی کارگردان این مستند به خاطر ساخت سلسله مستندهای مربوط به اهالی دوبله تشکر و قدردانی کرد.

*** برای تولید شادخوان دنبال منوچهر آذری می‌دویدیم

در بخش دیگری از این مراسم ابوالفضل توکلی کارگردان این مستند در سخنانی گفت: بیش از هر چیزی باید از شبکه مستند سیما برای ساخت این سلسله مستندها تشکر کرد.

او ادامه داد: زمانی که با آقای آذری تماس گرفتیم ایشان پذیرفتند که ما ساخت مستند را شروع کنیم. ایشان هنرمندی بسیار پرانرژی هستند. ما صحنه‌هایی را در کار داشتیم که در ارتفاعات تهران و در کنار برج میلاد ضبط شده است. آقای آذری برای ضبط این صحنه‌ها یک دقیقه هم استراحت نکردند. ما برای تولید این مستند دنبال منوچهر آذری می‌دویدیم.

کارگردان مستند شادخوان در ادامه گفت: چون اولین برنامه منوچهر آذری صبح جمعه با شماست، ایشان در کنار هنرمندان مطرح دیده شده و خاطرات ما را خوش کرده است. به همین جهت عنوان این مستند را شادخوان گذاشته‌ایم. ایشان نگاه طنزی به این مستند داشته‌اند به همین جهت این عنوان را انتخاب کردیم.

ادامه دارد…

ظریف: ماندن یا نماندن در برجام به نظر مردم بستگی دارد| ترامپ غافلگیری دوست دارد و ما برهمین مبنا رفتار می‎کنیم| مردم در حال آسیب دیدن از تحریم‌ها هستند| بخشی از جمعیت ایران با سیاست خارجه ما موافق نیست

واکنش‌‌ فعالان اجتماعی به‌ تبلیغ کتک‌ زدن "زن" در رسانه‌ ملی| صدا‌ و‌ سیما به‌ دنبال عادی‌ جلوه ‎دادن خشونت علیه زنان؟!+فیلم

عکس/ پرچم ژاپن در دست هواداران نفت مسجدسلیمان

کلیدواژه: خبرگزاری قرآن ایکنا فعالیت های قرآنی مؤسسات قرآنی قرآن فرهنگ سرای قرآن

منبع این خبر، وبسایت iqna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۲۰۸۰۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • حافظان وحی در شهر قم تجلیل می‌شوند
 • مسابقات قرآنی کانون‌های مساجد استان سمنان به کار خود پایان داد
 • جشنواره اختراعات رویش خلیج‌فارس برگزار می شود
 • برگزاری اختتامیه اولین دوره مسابقات سراسری قرائت ویژه استعدادهای قرآنی کشور
 • تفسیر قرآن به جای ترجمه برای نوجوانان/قصه‌های قرآنی مستند باشد
 • توسعه فرهنگ قرآنی راهکاری با تهاجم فرهنگی
 • قرآن بزرگترین سرمایه دنیا و آخرت /برترین های مسابقات قرآنی مدها ومتان به خراسان رضوی می روند
 • استان قزوین میزبان مرحله نهایی و آئین اختتامیه مسابقه قرآنی اسراء
 • توسل به مفاهیم قرآنی سبب سعادت انسان در هر جامعه ای می شود
 • سطح معرفت دینی مردم ایران قابل مقایسه با دوره طاغوت نیست/ رویش های معنوی فراتر از ریزش های اخلاقی است
 • پیوند قرآن و مسجد؛ مبنای فعالیت‌های قرآنی-فرهنگی خانه قرآنی نورالثقلین لردگان
 • استفاده از فعالیت‌های قرآنی با هدف قرآنی شدن جامعه/ظرفیت خوزستان در توسعه فعالیت‌ها
 • ثبت نام ۱۱۷۰ نفر در آزمون سراسری قرآن و عترت/تمرکز فرهنگ و ارشاد اسلامی در یک بخش نیست
 • مراسم اختتامیه هفته قرآن و عترت خراسان شمالی برگزار شد
 • جایگاه قرآن در نظام اندیشه اسلامی، نتیجه جریان سازی فرهنگ دینی است
 • کمتر از یک پنجم موسسات قرآنی غیرفعال هستند
 • معرفی 12 خادم قرآن و آغاز مسابقات بین‌المللی ایران
 • ملت ایران، فرهنگ مقاومت را از قرآن دارد
 • قطار سیزدهمین جشنواره قرآنی مدهامتان به ایستگاه آخر رسید