رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: زمینه‌های مناسبی برای سرمایه‌گذاری ژاپن در ایران در زمینه‌های مختلف مانند نفت، گاز، پتروشیمی و صنعت داروسازی وجود دارد. ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۷ سیاسی مجلس و دولت ایران نظرات - اخبار سیاسی -

به گزارش گروه پارلمانی خبرگزاری تسنیم، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی که روز گذشته(22 بهمن) در رأس هیئتی به ژاپن سفر کرده است، در دیدار رئیس و جمعی از اعضای نمایندگان مجلس مشاوران این کشور با ابراز خرسندی از دیدار "چوایچی داته" رئیس مجلس مشاوران، گفت: روابط ایران و ژاپن دیرینه بوده و به طور مداوم در حال حاضر که نودمین سال برقراری روابط سیاسی دو کشور سپری می‌شود نیز روابط دوستانه است.

وی با بیان اینکه فرصت خوبی است که میان ایران و ژاپن گام‌های بلندتری برداشته شود، افزود: برخی از کشورها ممکن است به دنبال ایجاد اختلال در روابط باشند که نباید اجازه داد.

رئیس مجلس با یادآوری اینکه در طول تاریخ، تنشی میان ایران و ژاپن به‌وجود نیامده است، تصریح کرد: علت آن نزدیک بودن فرهنگ دو کشور است.

مبارزه با تروریسم و ایجاد امنیت دوجانبه محور دیدارهای لاریجانی در ژاپنلاریجانی 22 بهمن به ژاپن می‌رودتاکید لاریجانی بر گسترش همکاری اقتصادی با ژاپن

لاریجانی با بیان اینکه در ایران نگاه مثبتی به کشور ژاپن وجود دارد، گفت: در بخش‌های مختلف صنعتی، فنی و تجاری علاقمند به همکاری با شما هستیم.

وی با تأکید بر اینکه از توسعه روابط تجاری میان دو کشور استقبال می‌کنیم، ادامه داد: زمینه‌های مناسبی برای سرمایه‌گذاری ژاپن در ایران در زمینه‌های مختلف مانند نفت، گاز، پتروشیمی و صنعت داروسازی وجود دارد.

رئیس مجلس با یادآوری اینکه می‌توان در زمینه روابط بلندمدت میان دو کشور تلاش کرد، ادامه داد: روابط اقتصادی ضروری است پایدار باشد.

لاریجانی از تلاش‌های سازنده کشور ژاپن برای تداوم توافق هسته‌ای قدردانی کرد و گفت: تمام کشورهای دنیا نیز این نظر را دارند و چین و روسیه نیز چنین نظری دارند، البته باید در این زمینه اقدامات عملی داشت و به چارچوبی دست یافت.

همچنین در ادامه این دیدار "چوایچی داته" رئیس مجلس مشاوران ژاپن در دیدار با هیئت پارلمانی ایران با بیان اینکه ایران دارای تمدنی بزرگ و غنی و بزرگترین کشور خاورمیانه است، گفت: ایران با ژاپن روابط دیرینه‌ای داشته و در دیدار اخیر نخست‌وزیر ما با آقای روحانی رئیس‌جمهور، بیش از پیش فعال‌تر شده است.

وی با بیان اینکه دولت آقای روحانی به دنبال تعاملات سازنده با مجامع بین‌المللی بوده و این مایه خرسندی است، افزود: ژاپن از توافق هسته‌ای حمایت کرده است.

رئیس مجلس مشاوران ژاپن ادامه داد: انتظار می‌رود تعامل دو کشور از نظر سیاسی، اقتصادی و فرهنگی افزایش یابد.

"چوایچی داته" بر ضرورت توسعه روابط پارلمانی تأکید کرد و گفت: امیدواریم این سفر فرصتی برای افزایش تعاملات میان دو کشور را فراهم کند و سفر دو روزه پر بار باشد.

وی یادآور شد: تعاملات دو کشور می‌تواند از طریق مبادلات فرهنگی و ورزشی بیش از پیش افزایش یابد و درک متقابل مبنای توسعه دو کشور را شکل دهد.

انتهای پیام/

R1011202/P/S1,15/CT12 واژه های کاربردی مرتبط اخبار "ژاپن" نمایندگان مجلس مجلس دهم علی اردشیر لاریجانی

منبع: تسنیم

خبر بعدی:

دولت ژاپن برای هک کاربران مجوز صادر کرد

این روز‌ها که ممکن است نام اینترنت اشیا زیاد به گوشتان خورده باشد، لازم است بدانید که دولت ژاپن به تازگی قانون جدیدی را طرح کرده و به تصویب رسانده است که به واسطه آن اجازه هک کردن دستگاه‌های الکترونیکی مبتنی بر اینترنت اشیای کاربران را هک کند و به اطلاعات و داده‌های رد و بدل شده آن‌ها دسترسی و نفوذ پیدا کنند.

در تشریح علت این قانون، منابع آگاه به نقل از دولت ژاپن خاطرنشان کرده‌اند که این قانون تنها به منظور انجام تحقیق و پژوهش بر روی دستگاه‌های نا امن متصل به اینترنت اشیاست و اطلاعات شخصی و خصوصی کاربران هدف و انگیزه آن‌ها نخواهد بود و به آن‌ها کاری نخواهند داشت.

با همه این اوصاف، انتشار چنین خبری سر و صدا و جنجال‌های فراوانی را در ژاپن و بسیاری از کشور‌های دیگر به راه انداخته است و بسیاری از منتقدان و کارشناسان بر این باورند که دسترسی و نفوذ به دستگاه‌های شخصی کاربران حتی در صورتی که هدف اصلی دسترسی به اطلاعات و داده‌های رد و بدل شده آن‌ها نباشد، نیز از لحاظ اخلاقی، اجتماعی و امنیتی نادرست و غیرقابل توجیه است و هیچ دولت و نهادی در جهان حق ندارد که به دستگاه‌های الکترونیکی مورد استفاده کاربران و شهروندانش دسترسی پیدا کند حتی اگر به منظور تحقیق و پژوهش و افزایش امنیت سایبری این دستگاه‌های الکترونیکی و هوشمند باشد.

بر اساس گزارش وب سایت زد دی نت، گفته می‌شود این تحقیقات توسط کارشناسان و متخصصان فعال در حوزه امینت سایبری مؤسسه فناوری و ارتباطات ملی ژاپن صورت خواهد گرفت و وزارت داخلی و ارتباطات این کشور نیز بر روی نحوه انجام آن و دسترسی آن‌ها به اطلاعات کاربران نظارت خواهند داشت.

در این پژوهش، فهرستی از دستگاه‌های الکترونیکی و هوشمند ناامن با گذرواژه‌های ضعیف، قابل حدس و پیش فرض تهیه شده است تا متخصصان مربوطه بتوانند با دسترسی به آنها، به کاربرانشان اخطار داده و یا تنظیمات مربوط به امنیت سایبری آن را فعال سازی کرده و بهبود ببخشند تا بدین ترتیب امنیت این دستگاه‌های مبتنی بر اینترنت اشیا را تأمین کنند. قرار است این تحقیقات از ماه آینده میلادی آغاز شود.

مقامات و مدیران فعال در وزارت داخلی و فناوری ارتباطات ژاپن در تشریح علت و لزوم انجام این تحقیقات خاطرنشان کرده‌اند که دو سوم از کل تهدیدات امنیتی و حملات سایبری و بدافزاری در سال ۲۰۱۶ میلادی به دستگاه‌های الکترونیکی و هوشمند مبتنی بر اینترنت اشیا مربوط می‌شود.

در اینجا باید گفت که بیشتر این اقدامات در راستای آماده سازی دولت این کشور برای میزبانی مناسب و ایمن از بازی‌های المپیک تابستانی ۲۰۲۰ میلادی انجام می‌شود چراکه دولت ژاپن نگران سو استفاده احتمالی هکر‌ها از دستگاه‌های مبتنی بر اینترنت اشیا برای حمله به زیرساخت‌های بازی‌های این رویداد بزرگ ورزشی است.

اینترنت اشیا و شهر هوشمند عباراتی هستند که این روز‌ها در فضای مجازی زیاد به گوش کاربران می‌خورد. باید گفت که اینترنت اشیا به کاربران ساکن در شهر‌های هوشمند این امکان را می‌دهد تا با استفاده از دستگاه‌های الکترونیکی و هوشمند خود به کار‌ها و فعالیت‌های روزمره خود بپردازند و این امر در زمینه‌هایی همچون انرژی، حمل و نقل، صنعت، بهداشت و درمان، ساخت و ساز، خانه و شهر هوشمند نقش پررنگ و بسزایی ایفا خواهد کرد.

اینترنت اشیا (IoT) به معنی یک شبکه جهانی از اشیا مرتبط و متصل است که هر یک دارای آدرس مختص به خود بوده و بر اساس قرارداد‌های استانداردشده‌ای با یکدیگر در ارتباطند.

بازی تندروهای ایران در زمین ترامپ و پیامک‌باران مصلحت نظام| اگر برجام نبود و اگر FATF نباشد

قیمت جدید محصولات سایپا اعلام شد| آغاز مرحله جدید پیش‌فروش محصولات ایران‌خودرو+جدول

مدارس کدام استان‌ها فردا شنبه ۲۷ بهمن ماه تعطیل است؟

کلیدواژه: اخبار ژاپن نمایندگان مجلس مجلس دهم اخبار ژاپن نمایندگان مجلس مجلس دهم

منبع این خبر، وبسایت tn.ai است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۲۰۸۱۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • داور جریان بازی را تغییر داد/ زمین جم شرایط مناسبی نداشت
 • زمین جم شرایط مناسبی نداشت/ داور جریان بازی را تغییر داد
 • نمایشگاه 'گیفت شو' ژاپن با حضور ایران برگزار شد
 • سخنگوی کمیسیون قضائی مجلس: «رئیسی» به جای «آملی‌لاریجانی» سکان‌دار قوه قضائیه می‌شود
 • خلیلی: مقصد مناسبی برای دانشجویان افغانستانی هستیم/ دانشجویان عمان و پاکستان را جذب می کنیم
 • فروشگاه‌های زنجیره‌ای مکان های مناسبی برای توزیع کالا هستند
 • تحلیل آیت‌الله آملی لاریجانی از بیانیه گام دوم انقلاب
 • خرید بلیط هواپیما ویژه نوروز
 • رئیسی روی صندلی آملی لاریجانی می‌نشیند!
 • غیبت روحانی، لاریجانی و احمدی‌نژاد در جلسه بررسی پالرمو/ هم‌نشینی عارف و رئیسی/ حضور دولتی در نشست امروز + عکس
 • ژاپن من را نامزد جایزه صلح نوبل کرده است
 • ترامپ: از سوی ژاپن نامزد صلح نوبل شده‌ام
 • معرفی ترامپ به عنوان نامزد دریافت جایزه صلح نوبل از سوی نخست‌وزیر ژاپن!
 • چگونگی گسترش بازار صنایع دستی ایران در ژاپن بررسی شد
 • ژاپن به دنبال لغو روادید موقت روس ها
 • تاکيد ژاپن بر حمايت از برجام
 • ژاپن بدنبال لغو روادید موقت روس ها
 • لاریجانی درگذشت والده شهیدان «سلیمانیان» را تسلیت گفت
 • کی‌روش از ژاپن انتقام می‌گیرد