به گزارش ایرنا عزیز سهندی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: این میزان فرصت شغلی با اعتباری بالغ بر 500 میلیارد تومان در آذربایجان‌غربی ایجاد شده است.
وی با بیان اینکه پس از پیروزی انقلاب اسلامی هشت هزار و 400 مسکن در سطح استان احداث و سه هزار و 400 واحد دیگر تعمیر و بازسازی شده‌است، گفت: همچنین امسال 190 میلیارد تومان کمک بلاعوض به خانواده‌ها صورت گرفته است و 800 نوعروس با اعتباری بالغ بر پنج میلیارد و 200 میلیون تومان صاحب جهیزیه شده‌اند.


سهندی افزود: امسال مددجویان تحت پوشش کمیته امداد آذربایجان‌غربی از 125 هزار نفر در ابتدای سال به 185 هزار نفر رسیده است، گفت: این تعداد برابر با 6 درصد جمعیت استان بوده و همچنین از 47 هزار سالمند سطح استان 22 درصد آنان تحت پوشش کمیته امداد هستند.
وی با بیان اینکه مشاوره‌های رایگان در زمینه مددکاری، وکیل خانواده و ازدواج به مددجویان ارایه می‌شود، گفت: برای این منظور، پیوندهای ازدواج بین مددجویان مستحکم‌تر بوده و از هر 40 ازدواج یک مورد منجر به طلاق می‌شود در حالی که در آذربایجان‌غربی به ازای هر 6 ازدواج یک طلاق ثبت شده است.
سهندی با بیان اینکه مشارکت مردمی با افزایش ۳۴ درصدی به ۸۴ میلیارد تومان در ۱۰ ماهه امسال رسیده است، گفت: همچنین در این مدت، میزان صدقات مردم خیر استان با افزایش ۱۰ درصدی، به ۶ میلیارد تومان، پرداخت زکات با افزایش ۵۷ درصدی به ۳۳ میلیارد تومان و اکرام ایتام با افزایش ۲۰ درصدی به ۱۶ میلیارد تومان رسیده است.
به گزارش ایرنا، کمیته امداد امام خمینی (ره) از جمله نهادهای مردمی بوده که با فرمان امام راحل تاسیس شده و تاکنون خدمات شایانی به طبقات محروم و کم درآمد جامعه کرده است.
8135/7129
انتهای پیام

منبع: جماران

خبر بعدی:

بررسی نقاط ضعف و قوت مسایل صنعت بیمه استان در جلسه شورای هماهنگی بیمه استان آذربایجان‌غربی

به گزارش برنا آذربایجان غربی، در این جلسه، با حضور نادرقاضی‌پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان، رئیس حراست اداره‌کل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان‌غربی و  مسئولین و رؤسای  بیمه‌ای استان در محل سالن جلسات اداره کل امور اقتصادی و دارایی برگزار و تصمیماتی جامع در بخش‌های صنعت بیمه‌ای استان اتخاذ شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان‌غربی، داود غفارپور مدیرکل دارایی با اشاره به موارد شاخص عملکردی بیمه‌ها و با  ارائه گزارشی از وضعیت ضریب نفوذ بیمه در کشور به میزان 8/2 درصد در استان‌آذربایجان غربی، گفت: ضریب خسارت بیمه در سال 1395 به میزان 65 درصد بوده و  در سال 96 این شاخص به 59 درصد رسیده است.

وی با بیان اینکه حق بیمه سرانه در استان در سال 1395 به میزان دو میلیون و صد هزارریال بوده، افزود: این شاخص با افزایش در سال  1396 به میزان دو میلیون و دویست هزار ریال تغییر یافته است.

غفارپور با بیان اینکه کارگروه تخصصی ذیل شورای برنامه‌ریزی استان به عنوان مقام عالی تصمیم گیری عمل می‌نماید، گفت: شورای هماهنگی دستگاه‌های تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی در استان آذربایجان‌غربی در خصوص نقش صنعت بیمه‌ای در استان و فعالیت‌های اقتصادی و کاهش ریسک سرمایه‌گذاری و به عنوان نماینده ارشد وزیر در استان انجام وظیفه نموده و در این راستا دارای انتظاراتی است تا با انسجام و انتظام این دبیرخانه و با رصد مشکلات بیمه‌ای، در جهت توسعه فروش خدمات بیمه و ایجاد فضای رقابتی سالم، اعتماد مردم را به این صنعت، به بیشترین میزان برسد.

وی در راستای حل مشکلات بیمه‌ای در استان افزود: مسائل و مشکلات مربوطه با تلاش مسئولین بیمه استانی حل خواهند شد و در غیر این صورت با احصاء موارد و ارسال به مبادی ذی‌ربط و وزارت امور اقتصادی و دارایی جهت بررسی و ارزیابی، اقدام شود.

نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان آذربایجان‌غربی، با اشاره به نحوه اعمال و نظارت اصل 44  و تجمیع آمارعملکردی بیمه، از مسئولین بیمه‌ای استان خواست، جهت تعامل بیشتر و ارائه شاخص‌های بیمه‌ای  در جهت حل مشکلات این صنعت با تشکیل جلسات کارشناسی  و بعنوان بدنه کارشناسی اصلی در استان با دعوت از رئیس‌کل بیمه مرکزی در باز‌ه‌های زمانی مشحص شده و بصورت چرخشی اقدام نمایند.

  وی در راستای دستیابی به آمار عملکردی دستگاه‌های اجرایی پیشنهاد داد، با کسب قراردادهای بیمه‌ای از ذیحسابان و مدیران مالی و با ارائه آمارهای بیمه ای، با پیگیری‌های لازم، امکان دستیابی به آمار عملکردی بیمه‌ای دستگاه‌های اجرایی نیز میسر خواهد شد.

غفارپور با اشاره به سامانه تبادل اطلاعات یکپارچه گفت: جهت تقویت جایگاه شورای هماهنگی بیمه استان، جلسات مذکور با تشکیل سامانه تبادل اطلاعات یکپارچه و با دعوت از نماینده قوه‌قضائیه و معاون هماهنگی امور اقتصادی و منابع استاندار  و  با حضور رسانه‌‌های ملی و پوشش خبری برگزارشود تا در اختیار عموم قرار گرفته و شاهد رشد صنعت بیمه‌ای در استان باشیم .

نادرقاضی‌پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی نیز، از اعضای حاضر در جلسه خواست در نشست بعدی، اقدامات شورای هماهنگی بیمه استان به ایشان اعلام شود.

وی با بیان اینکه شورای شهر به عنوان کارگزار اصلی صنعت بیمه می‌باشد، افزود: طبق ماده 18 قانون بیمه،  مسئولین بیمه‌ای استان باید با تعامل بیشتر با دستگاه‌های ذی‌ربط از جمله  قوه‌قضائیه و نیروی انتظامی و سایر دستگاه‌های ذی ربط باید نسبت به  فرهنگ سازی و حل مشکلات مزبور اقدام نمایند.

قاضی پور گفت: جهت ارتباط مسقیم نظام اسلامی با ملت باید کلیه رسانه‌ها اعم از صدا وسیما و مطبوعات استانی و ائمه جمعه ارتباط مسقیمی با مردم ایجاد نمایند تا مردم به حق و حقوق خود واقف باشند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، در خصوص ارائه بیمه کشاورزی افزود: طبق قانون بیمه‌ای، با نظارت معاونت بیمه وزارت دارایی و نظارت و حضور نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان در جلسات، امید است موجبات فرهنگ سازی در صنعت بیمه‌ای استان فراهم شده و معایب و مشکلات موجود توسط کارشناسان زبده، نمایندگان قضائی و نمایندگان وزارت امور اقتصادی و دارایی مورد حل و فصل قرار گرفته و خروجی محاسن و نکات مثبت به سمع و نظر مردم برسد.

قاضی‌پور در خصوص اطلاع رسانی و شفاف‌سازی و استفاده از ابزارهای موجود، خواستار اطلاع رسانی  اقدامات بیمه‌ای در سطح استان در خطبه‌های نماز جمعه بصورت مداوم درطول سال شده  تا بدین وسیله تبلیغات لازم در میان مردم و مذهبیون انجام شود.

در ادامه، مسئولین هر یک از بیمه‌های حاضر در جلسه ضمن ارائه توضیحاتی در حوزه مربوطه، به بیان نظرات و پیشنهادات خود بمنظور بررسی  نقاط ضعف و قوت مسایل صنعت بیمه استان پرداخته و در نهایت جلسه با بحث و تبادل‌نظر میان اعضا و جمع‌بندی مباحث مطروحه تصمیماتی اتخاذ گردید.

در پی تعویق در تصویب لایحه "پالرمو" رقم خورد| قله‌های جدید برای دلار و سکه

افزاش قیمت خودرو و ناکارآمدی مسئولان| رشد ۱۸ درصدی قیمت پراید، فقط در یک ماه| گرانی تا کجا ادامه خواهد داشت؟

تجاوز زنی به پسر 15 ساله در استخر هتل + عکس

کلیدواژه: جشنواره فجر قیمت گوشت 40 سالگی انقلاب بودجه 98 آذربایجان غربی پیروزی انقلاب اسلامی خانواده طلاق کمیته امداد امام خمینی جشنواره فجر قیمت گوشت 40 سالگی انقلاب بودجه 98 امام خمینی س سید مصطفی خمینی سید احمد خمینی سید حسن خمینی انقلاب اسلامی

منبع این خبر، وبسایت www.jamaran.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۲۰۸۲۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • اجرای ۲۰ طرح آبخیزداری و آبخوان داری از اعتبارات صندوق توسعه ملی در آذربایجان غربی
 • ایجاد ۴۱ هزار فرصت شغلی مستقیم در سال ۹۷
 • کلید توسعه آذربایجان غربی در افزایش مبادلات مرزی نهفته است
 • شرکت هوندا کارخانه خود را در انگلیس تعطیل می‌کند
 • هوندا از انگلیس می رود
 • حدود 21 هزار نفر بر اثر نزاع به پزشکی قانونی آذربایجان غربی مراجعه کردند
 • ایجاد 10 هزار فرصت شغلی جدید در اردبیل/2500 هکتار شهرک گلخانه ای در پارس آبادایجاد می شود
 • توسعه شهرک‌های گلخانه‌ای در اردبیل ۱۰ هزار فرصت شغلی ایجاد می‌کند
 • رشد 131 درصدی ارزش صادرات از گمرکات آذربایجان غربی
 • محکومیت ۳ میلیاردی برای قاچاق ارز در آذربایجان غربی
 • نبود امنیت شغلی در شهرداری مشهد دغدغه کارکنان است
 • افزایش فرصت‌های شغلی در کشورهای اروپایی
 • قریب به ۵۰ خانوار تحت حمایت کمیته امداد یزد به خودکفایی رسیدند
 • ایجاد ۴۰ هزار فرصت شغلی با اجرای ۱۲۹ طرح معدنی
 • صرفه‌جویی ۵۰ درصدی در آبیاری چغندرقند در آذربایجان غربی با تغییر الگوی کشت
 • ارائه آموزش مهارت های شغلی ۲۲۰۰ کارجوی نیازمند ایلامی
 • ۱۴۰ میلیارد ریال سرمایه در گردش برای واحدهای صنعتی استان اردبیل کافی نیست
 • آذربایجان غربی 4 درجه سردتر شد
 • بهره مندی ۲ هزار و ۲۰۰ مددجوی جویای کار از دوره‌های آموزشی مهارت‌های شغلی