به گزارش خبرگزاری مهر،  گزارش متوسط قیمت محصولات و هزینه خدمات کشاورزی مربوط به پاییز ١٣٩٧، از سوی مرکز آمار ایران منتشر شد. بر این اساس؛ در پاییز سال ١٣٩٧، در بخش غلات، متوسط قیمت ذرت دانه ای ١٢٧٣٧ ریال و برنج ١٢٠٦٠٧ ریال بوده که نسبت به فصل پاییز ٩٦ به ترتیب ٢٠.٣ و ١٩.٨ درصد افزایش داشته است.

در بخش حبوبات، متوسط قیمت لوبیا قرمز ٦٩٦٨٥ و لوبیا چیتی ٩٠٤٧٨ ریال بوده که نسبت به فصل مشابه سال قبل به ترتیب ٣٣.

٥ و ١٤.٤ درصد افزایش نشان می دهد.

در بخش محصولات جالیزی، متوسط قیمت هندوانه ١٠٤٦٨، خربزه ١٢٠٥٠ و خیار ١٩٢٤٤ ریال بوده که نسبت به فصل پاییز سال قبل به ترتیب ٩١.٤، ١٩٦.٢ و ٥٢.٩ درصد افزایش داشته است.

در بخش سبزیجات، متوسط قیمت سیب زمینی ١٣٣٩٤ و پیاز ١٠٤٧٧ ریال بوده که نسبت به فصل مشابه سال قبل به ترتیب ١١٧.٥ و ٢٤.٣ درصد افزایش داشته ­است. به علاوه، متوسط قیمت گوجه فرنگی ١٩٢٩٨ و بادمجان ٢٣٢٩٣ ریال بوده که به ترتیب ٢٨٨.٩ و ٢٢٦.٤ درصد نسبت به فصل مشابه سال قبل افزایش داشته است.

در بخش محصولات علوفه‌ای، متوسط قیمت یونجه ١٣١٨٤ و ذرت علوفه ای ٢٤٢٢ ریال بوده که نسبت به پاییز ٩٦ به ترتیب ٤٨,٨ و ٣٣.٢ درصد افزایش داشته است.

در بخش میوه‌های هسته‌دار، متوسط قیمت انار ٢٨٩٠٨ ریال بوده که نسبت به پاییز سال قبل ٤٥.٨ درصد افزایش نشان می دهد. 

در بخش میوه‌های دانه ‌دار، متوسط قیمت سیب درختی ٣١٣٩٣ ریال بوده که نسبت به فصل مشابه سال قبل ١٣٧.٩ درصد افزایش داشته و متوسط قیمت انگور ٢٨٦٩٣ ریال بوده که نسبت به پاییز سال قبل ١٠٧.٨ درصد افزایش داشته است.

در بخش دامداری سنتی، متوسط قیمت یک کیلوگرم گوسفند و بره پرواری زنده ٢٣٠٨٥٨ ریال و یک کیلوگرم گاو پرواری زنده ٢٤١٥٩٦ ریال بوده که نسبت به فصل مشابه سال قبل به ترتیب ٤٤.٢ و ٧٦.٢ درصد افزایش نشان می دهد.

در بخش فراورده‌های دامی سنتی، متوسط قیمت یک کیلوگرم شیر گوسفند ٣٠٠٧٠ ریال و متوسط قیمت یک کیلوگرم شیر گاو ١٧٨٥٧ ریال بوده که نسبت به فصل پاییز ٩٦ به ترتیب ٧.٣ و ٥٠.٣ درصد افزایش نشان می دهد.

در بخش هزینه خدمات ماشینی، هزینه شخم زمین زراعی آبی ١٧٧٢١٢٥ ریال و هزینة شخم زمین زراعی دیم ١٣٤٦٦٧٤ ریال بوده که نسبت به فصل مشابه سال قبل به ترتیب ٢٠.٩ و ٢٢.٦ درصد افزایش داشته است.

در بخش دستمزد نیروی کار، دستمزد کارگر میوه چین مرد ٥٩٦١٦٩ ریال و دستمزد میوه چین زن ٤٧٦١٧١ ریال بوده که نسبت به فصل پاییز سال ٩٦ به ترتیب ١٥.٠ و ١١.٠ درصد افزایش داشته است، و نیز دستمزد کارگر تنک کار مرد ٥٦٩٦١٢ ریال و دستمزد  تنک کار زن ٣٨٩٤٦٠ ریال بوده که نسبت به پاییز سال قبل به ترتیب ٢٠.٥ و ١٢.٦ درصد افزایش داشته است.

برای دریافت اطلاعات به اینجا مراجعه کنید.

کد خبر 4540517 سمیه رسولی

منبع: مهر

خبر بعدی:

شرط روسیه برای توافق جهانی درباره موشک‌های برد متوسط

مسکو از توافقنامه جامع جدیدی درباره موشک‌های برد کوتاه و متوسط استقبال می‌کند، اگر همه کشورهای دارای این نوع تسلیحات، از جمله متحدین اروپایی آمریکا هم به آن بپیوندند. ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۸ بین الملل آسیا-اقیانوسیه اروپا نظرات - اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، یک مقام بلندپایه در محافل دیپلماتیک روسیه در گفت‌وگو با روزنامه «ایزوستیا»، چاپ مسکو گفت، مسکو از یک توافقنامه جامع جدید درباره موشک‌های برد کوتاه و متوسط استقبال خواهد کرد، اگر همه کشورهایی که دارای این نوع تسلیحات نظامی هستند، به آن بپیوندند. به گفته وی، نباید صحبت تنها بر سر کشورهایی مانند چین، ایران و کره شمالی باشد که «برای آمریکا نامطلوب تلقی می‌شوند»، بلکه برای مثال متحدان اروپایی واشنگتن، از جمله فرانسه، انگلیس و دیگر کشورها نیز باید به این توافقات بپیوندند.

به گفته این مقام که نامش فاش نشده، واشنگتن سعی دارد مسکو را متقاعد کند که لغو پیمان نابودی موشک‌های برد کوتاه و متوسط در جهت آسیب رساندن به روسیه نبوده و هدف اصلی از آن، بوجود آوردن شرایطی برای محدود ساختن توان بالقوه موشکی چین است. وی افزود، این در حالی است که بغیر از چین، ایران و کره شمالی که طرف آمریکایی مایل است موشک‌های برد متوسط آنها نابود شوند، کشورهایی مانند هند، پاکستان و البته اسرائیل، متحد آمریکا در خاورمیانه، نیز هستند که این نوع موشک‌ها را در اختیار دارند.  

این دیپلمات در عین حال یادآور شد که مسکو، همانطور که "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهوری روسیه با قاطعیت اعلام کرده، دیگر قصد ندارد ابتکارعملی درباره این موضوع مطرح کند و همه پیشنهادات در این زمینه مدت‌هاست که روی میز مذاکره با طرف آمریکایی قرار گرفته است.

این در حالی است که "فرانتس کلینتسویچ" عضو ارشد کمیته دفاع و امنیت شورای فدراسیون (سنای) روسیه نیز در گفتگو با این روزنامه گفت، چنین توافقنامه‌ جامعی «سناریوی ایده‌آلی» در عرصه محدود سازی موشک‌های برد متوسط در جهان خواهد بود، ولی دست یابی به چنین توافقی در شرایط کنونی بعید است و طرف آمریکایی قطعا با چنین گزینه‌ای موافقت نخواهد کرد.

سفیر روسیه: چین قصد شرکت در هیچ مذاکره‌ای درباره پیمان موشکی را نداردواکنش لاوروف به سخنان ترامپ درباره انعقاد مجدد پیمان موشکیروسیه: آمریکا باید تمامی سلاح‌های ناقض پیمان موشکی را منهدم کند

پیمان نابودی موشک‌های دارای برد کوتاه و متوسط در سال 1987و توسط میخائیل گورباچف، رهبر اتحاد جماهیر شوروی و "رونالد ریگان" رئیس جمهوری وقت آمریکا در واشنگتن به امضاء رسید که بر اساس آن، دو طرف موظف شدند موشک‌های دارای برد کوتاه از 500تا هزار کیلومتر و موشک‌های دارای برد متوسط از هزار تا پنج هزار کیلومتر که قابلیت استقرار زمینی را داشته باشند را منهدم کنند. پس از امضای این پیمان، شوروی سابق 1846موشک و طرف آمریکایی 846موشک دارای چنین برد پروازی که اکثرا در خاک اروپا مستقر شده بودند را از بین بردند.

انتهای پیام/

R1445/P/S8,87,89,1128/CT10 واژه های کاربردی مرتبط اخبار "روسیه"

احمد توکلی: اگر تحریم نبودیم و مردم مرفه بودند، FATF را نمی‌پذیرفتیم

در پی تعویق در تصویب لایحه "پالرمو" رقم خورد| قله‌های جدید برای دلار و سکه

دانلود آهنگ جديد احسان زرافشاني بنام ته تغاريِ خدا

کلیدواژه: تورم مرکز آمار ایران کشاورزی

منبع این خبر، وبسایت www.mehrnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۲۱۴۹۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • تولید بذر گواهی شده برنج در مازندران 2برابر شد
 • برقراري ارتباط بين شرکت‌هاي کوچک و متوسط ايران و پرتغال کليد خورد
 • بورس سبزپوش شد
 • برندسازی برنج گیلان دست دلالان را کوتاه می کند
 • برندسازی برنج گیلان در مسیر توسعه
 • بهانه‌های بورس برای سبزپوشی
 • نیاز به واردات برنج نداریم
 • داستان بذرهای برنج تنبل...
 • دستور پخت برنج قهوه‌ای به سه روش
 • کاهش ۳۰ درصدی مصرف آب در تولید برنج رشت
 • طرز تهیه خوراک زبان گاو با بشقاب آرایی
 • کشف ۲۳ تن برنج قاچاق در میناب
 • گزارش اوپک از متوسط قیمت نفت ایران در سال 2018
 • نفت ایران در سال 2018 متوسط 65.85 دلار فروخته شد
 • ممنوعیت کشت برنج در کهگیلویه و بویراحمد/طرح کشت جایگزین برنج برای استان تدوین شود
 • کشاورزی نوعی سلاح کشتارجمعی است
 • ممنوعیت یکباره کشت برنج در کهگیلویه و بویراحمد ممکن نیست
 • شایعه حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی بر نوسان بازار دامن زد/ کمبودی در توزیع برنج خارجی وجود ندارد
 • کشت برنج در کهگیلویه و بویراحمد ممنوع می‌شود