خبرگزاری میزان- عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، مقاومت در برابر رفتار ظالمانه و مستکبرانه نظام سلطه، به ویژه آمریکا را تنها راه پیش رو دانست و تاکید کرد: تحریم و محاصره ظالمانه و غیر قانونی آمریکا و رفتار ناپسند اروپا از سوی ملت ایران پذیرفته نیست. گروه سیاسی خبرگزاری میزان؛ علی‌اکبر ولایتی عصر امروز در نشست «دستاورد‌های چهل سال سیاست خارجی ایران در وزارت امور خارجه» ضمن تبریک فرا رسیدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب گفت: سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران در چهار دهه گذشته همواره بر اصل «عزت، حکمت و مصلحت» تاکید داشته است.

  وی افزود: عزتمندی افزون بر آنکه یک اصل اسلامی است، یکی از ویژگی‌های تاریخی ملت ایران است. سیاست خارجی که در همه حال باید برآورد از افکار عمومی داخل کشور باشد و در جهت تحقق آمال این ملت عمل کند، نمی‌تواند عزتمندی این ملت را در نظر نگیرد.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام به عزتمندی در کنار واژه اقتدار اشاره و تاکید کرد: شاید مهمترین دستاورد جمهوری اسلامی ایران در چهل سال گذشته در کنار عزتمندی، اقتدار باشد. نظامی مقتدر که با تکیه بر توانایی‌های ملت شریف ایران توانسته است بدون اتکاء بر هیچ قدرت خارجی در برابر توطئه‌های پایان ناپذیر نظام سلطه و به ویژه ایالات متحده آمریکا ایستادگی کند.
 ولایتی در بخش دیگری از سخنان خود و در تعریف سیاست خارجی عزتمند و مقتدر به کلید واژه‌های «ملت، مقاومت و محیط پیرامونی» اشاره و افزود: ملت بزرگ ایران، خود به وجود آورنده این انقلاب و پاسدار آن است و در هنگامه مشکلات بزرگ، راه درست را درمی یابد ملت ایران با دقت و تیزبینی منافع ملی خود را پاس می‌دارد.
وی به شرایط خطیر کنونی اشاره و گفت: انسجام این ملت و صیانت از وحدت آن یک وظیفه شرعی، اخلاقی، وجدانی و ملی است و پس هر ندایی که بخواهد به وحدت آسیب وارد کند، با عکس العمل تند ملت مواجه خواهد شد. بنابراین انتظار مردم از نخبگان پرهیز از ورود به هر مبحثی است که بخواهد با اختلاف افکنی « امید»مردم ایران را هدف قرار دهد.
 ولایتی مقاومت در برابر رفتار ظالمانه و مستکبرانه نظام سلطه، به ویژه آمریکا را تنها راه پیش رو دانست و تاکید کرد: تحریم و محاصره ظالمانه و غیر قانونی آمریکا و رفتار ناپسند اروپا از سوی ملت ایران پذیرفته نیست.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام به تشریح محیط پیرامونی هم پرداخت و افزود: ما در منطقه‌ای زندگی می‌کنیم که به جرأت می‌توان آن را سیاسی‌ترین و پر چالش‌ترین منطقه جهان دانست. تحولات منطقه تأثیر مستقیمی بر موازنه قوا در جهان و نظام بین المللی دارد و آمریکا و رژیم صهیونیستی، با بهره گیری از همه امکانات کوشیده اند تا هژمونی خود را بر این منطقه حاکم کند، اما این تلاش در برابر سد بزرگی به نام ملت‌های منطقه ناکام مانده است.

 نشست «دستاورد‌های چهل سال سیاست خارجی ایران در وزارت امور خارجه» با حضور محمدجواد ظریف، کمال خرازی، منوچهر متکی، علی اکبر صالحی، سفراء و رؤسای نمایندگی‌های سیاسی و بین المللی و جمعی از مدیران و کارشناسان وزارت امور خارجه برگزار شد.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری میزان

خبر بعدی:

انجام بازی‌های خشن موجب رفتار خشونت‌آمیز نوجوانان نمی‌شود

محققان دانشگاه آکسفورد در جدیدترین مطالعه خود دریافتند که ارتباطی میان انجام بازی‌های ویدیویی خشن با ارتکاب اعمال خشونت‌آمیز توسط نوجوانان وجود ندارد.

به گزارش ایسنا و به نقل از آکسفورد، بازی‌های ویدئویی خشونت‌آمیز همواره به دلیل تصور این که موجب بروز رفتار تهاجمی در دنیای واقعی در نوجوانان می‌شود مورد انتقاد قرار گرفته‌اند. استدلال نیز این بوده است که به عنوان مثال اریک هریس و دیلن کلبولد دو نوجوان آمریکایی که ۱۲ نفر از همکلاسی‌های خود را در سال ۱۹۹۹ در دبیرستان کلمباین در کلرادو به قتل رساندند، از انجام بازی "Doom" که یک بازی ویدئویی مجاز شناخته شده از سوی ارتش ایالات متحده به منظور آموزش سربازان برای کشتن، لذت می‌بردند.

اما یک مطالعه جدید توسط محققان مؤسسه اینترنتی آکسفورد دانشگاه آکسفورد، هیچ ارتباطی بین رفتار تهاجمی نوجوانان و میزان وقتی که صرف انجام بازی‌های ویدئویی خشونت‌آمیز می‌شود پیدا نکرده است.

پروفسور اندرو پرزیبیلسکی مدیر تحقیقاتی مؤسسه اینترنتی آکسفورد می‌گوید: این ایده که بازی‌های ویدئویی خشونت آمیز باعث بروز رفتار تهاجمی در جهان واقعی می‌شود، یکی از محبوب‌ترین ایده‌هاست، اما تاکنون به خوبی مورد آزمایش قرار نگرفته بود.

وی افرود: به رغم علاقه والدین و سیاست‌گذاران به القای این ایده، پژوهش ما نشان داده است که دلیلی برای نگرانی وجود ندارد.

این تحقیق از داده‌هایی که از نوجوانان بریتانیایی و رتبه‌بندی ایالات متحده آمریکا از میزان خشونت بازی‌ها به دست آمده بود استفاده کرد.

چندین مطالعه روی ارتباط بین بازی‌های خشن و رفتار خشونت آمیز در دنیای واقعی انجام شده است، اما این تحقیق جدید محققان آکسفورد جامع‌ترین آنها است که از ترکیبی از داده‌های درونی و عینی برای اندازه‌گیری تهاجم و خشونت نوجوانان در بازی‌ها و همچنین برای اولین بار از والدین در این مطالعه استفاده کرده است.

محققان آکسفورد به جای تکیه بر داده‌های گزارش شده توسط خود نوجوانان، این بار از گزارش‌های والدین و مراقبان نیز استفاده کردند تا سطح خشونت را به صورت دقیق اندازه‌گیری کنند.

مقدار خشونت در یک بازی ویدئویی با استفاده از "نهاد رسمی اطلاع‌رسانی بازی‌های ویدئویی در اروپا" و انجمن رتبه‌بندی نرم افزارهای سرگرمی ایالات متحده تعیین شد.

دکتر نتا وینشتین از دانشگاه کاردیف می‌گوید: یافته‌های ما نشان می‌دهد که تعصبات پژوهشگران ممکن است بر مطالعات قبلی در مورد این موضوع تأثیر گذاشته باشد و درک ما از تأثیرات بازی‌های ویدئویی را تحریف کرده است.

تیم تحقیقاتی قبل از شروع تحقیق برای پیشگیری از وقوع پیش‌داوری و برای هرچه شفاف‌تر بودن مطالعه، پیش‌فرض‌ها، روش‌ها و تکنیک‌های تجزیه و تحلیل خود را از قبل آماده کردند.

پرزیبیلسکی می‌گوید: بخشی از مشکل در تحقیقات فناوری این است که روش‌های بسیاری برای تجزیه و تحلیل داده‌های مشابه وجود دارد که نتیجه‌های مختلفی منتج می‌شود و نتیجه‌گیری اشتباه می‌تواند منجر به ترس از بازی‌های ویدئویی خشن شود.

محققان می‌گویند در حالی که هیچ ارتباطی بین انجام بازی‌های ویدئویی خشن و بروز رفتار تهاجمی در نوجوانان پیدا نکرده‌اند، اما جنبه‌هایی از بازی کردن این نوع بازی‌ها وجود دارد که ممکن است باعث خشم یا ناامیدی در کاربران شود.

داده‌ها برای این مطالعه از نوجوانان بریتانیایی ۱۴ تا ۱۵ ساله و والدین و مراقبان آنها که مجموعاً ۲۰۰۸ نفر شدند جمع آوری شد.

از بازیکنان نوجوان سؤالاتی درباره شخصیت و رفتار بازی‌شان در ماه گذشته پرسیده شد، در حالی که والدین و مراقبان پرسشنامه‌هایی در مورد رفتارهای پرخاشگرانه اخیر فرزندشان پر کردند که در نهایت مشخص شد انجام بازی‌های خشن موجب بروز رفتار خشونت‌آمیز در نوجوانان نمی‌شود.

این مقاله در مجله Science Society Open Society منتشر شده است.

انتهای پیام

در پی تعویق در تصویب لایحه "پالرمو" رقم خورد| قله‌های جدید برای دلار و سکه

افزاش قیمت خودرو و ناکارآمدی مسئولان| رشد ۱۸ درصدی قیمت پراید، فقط در یک ماه| گرانی تا کجا ادامه خواهد داشت؟

طرح عدم کفایت و استیضاح روحانی کلید خورد + جزئیات

کلیدواژه: علی اکبر ولایتی حکمت و مصلحت دستاورد نظام اسلامی ایران اسلامی انقلاب

منبع این خبر، وبسایت www.mizanonline.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۲۱۶۴۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • آرمانی، پیشرو در امور ثبتی
 • استاندار حلبچه: آماده همکاري با ايران هستيم
 • انقلاب اسلامی توانست به معنای واقعی کلمه مقاومت را در مقابل ظلم قرار دهد/ دولت هیچ درآمدی از محل افزایش قیمت نفت نداشته است
 • امیدواریم بتوانیم تحریم ظالمانه آمریکا را دور بزنیم
 • نوبخت: امیدواریم بتوانیم تحریم ظالمانه آمریکا را دور بزنیم
 • راهکار‌های اشتغالزایی در دوره رکود /  نرخ مشارکت اقتصادی ایران نصف کشورهای پیشرو + جدول
 • اینکه کسی گمان کند که «مشکلات اقتصادی صرفاً ناشی از تحریم است...» خطایی نابخشودنی است
 • نیویورک‌تایمز: سیاست خارجی آمریکا باعث ناامیدی متحدان سنتی شده است
 • نیویورک‌تایمز: در سیاست خارجی حال و گذشته آمریکا تضاد وجود دارد
 • از نگاه سیاسی ظالمانه شکسپیر تا تئاتر فرانسوی گذرگاه
 • روزی مهم در تقویم مقاومت اسلامی لبنان+عکس
 • بیانیه «گام دوم انقلاب» امام خامنه ای خطاب به ملت ایران
 • دشمنِ خود را بشناس
 • جوانان عزیز بدانند که همه راه‌حل‌ها در داخل کشور است/ یک مجموعه جوان، مؤمن و مسلّط بر اقتصاد در دولت می‌تواند اهداف اقتصاد مقاومتی را محقق کند/ مذاکره با آمریکا جز زیان مادی و معنوی محصولی نخواهد داشت
 • از رقص شیطان در خاش تا عدم رضایت صالحی از NPT
 • سه تجربه تاریخی مردم ایران/ اجلاس ورشو در تضاد با حقوق بین‌الملل
 • مؤسسه قرآنی کوثر؛ پیشرو در فعالیت‌های مذهبی در لردگان
 • هامون خون گریست / سختی مصلحت
 • هامون خون گریست