خبرگزاری تسنیم: براساس اعلام مرکز آمار، در پاییز سال ١٣٩٧، در بخش غلات، متوسط قیمت ذرت دانه ای ١٢٧٣٧ ریال و برنج 120607 ریال بوده که نسبت به فصل پاییز ٩٦ به ترتیب 20.3 و 19.8 درصد افزایش داشته است. در بخش حبوبات، متوسط قیمت لوبیا قرمز ٦٩٦٨٥ و لوبیا چیتی 90478 ریال بوده که نسبت به فصل مشابه سال قبل به ترتیب 33.

5 و 14.4 درصد افزایش نشان می‌دهد. در بخش محصولات جالیزی، متوسط قیمت هندوانه 10468، خربزه 12050 و خیار ١٩٢٤٤ ریال بوده که نسبت به فصل پاییز سال قبل به ترتیب 91.4، 196.2 و 52.9 درصد افزایش داشته است.

در بخش سبزیجات، متوسط قیمت سیب زمینی ١٣٣٩٤ و پیاز 10477 ریال بوده که نسبت به فصل مشابه سال قبل به ترتیب 117.5 و 24.3 درصد افزایش داشته ­است. به علاوه، متوسط قیمت گوجه فرنگی ١٩٢٩٨ و بادمجان ٢٣٢٩٣ ریال بوده که به ترتیب 288.9 و 226.4 درصد نسبت به فصل مشابه سال قبل افزایش داشته است. در بخش محصولات علوفه‌ای، متوسط قیمت یونجه ١٣١٨٤ و ذرت علوفه ای ٢٤٢٢ ریال بوده که نسبت به پاییز ٩٦ به ترتیب 48.8 و 33.2 درصد افزایش داشته است.

در بخش میوه‌های هسته‌دار، متوسط قیمت انار 28908 ریال بوده که نسبت به پاییز سال قبل 45.8 درصد افزایش نشان می دهد. در بخش میوه‌های دانه ‌دار، متوسط قیمت سیب درختی ٣١٣٩٣ ریال بوده که نسبت به فصل مشابه سال قبل 137.9 درصد افزایش داشته و متوسط قیمت انگور ٢٨٦٩٣ ریال بوده که نسبت به پاییز سال قبل 107.8 درصد افزایش داشته است.

در بخش دامداری سنتی، متوسط قیمت یک کیلوگرم گوسفند و برة پرواری زنده 230858 ریال و یک کیلوگرم گاو پرواری زنده ٢٤١٥٩٦ ریال بوده که نسبت به فصل مشابه سال قبل به ترتیب 44.2 و 76.2 درصد افزایش نشان می دهد. در بخش فراورده‌های دامی سنتی، متوسط قیمت یک کیلوگرم شیر گوسفند 30070 ریال و متوسط قیمت یک کیلوگرم شیر گاو ١٧٨٥٧ ریال بوده که نسبت به فصل پاییز ٩٦ به ترتیب 7.3 و 50.3 درصد افزایش نشان می دهد.

در بخش هزینة خدمات ماشینی، هزینة شخم زمین زراعی آبی ١٧٧٢١٢٥ ریال و هزینة شخم زمین زراعی دیم ١٣٤٦٦٧٤ ریال بوده که نسبت به فصل مشابه سال قبل به ترتیب 20.9 و 22.6 درصد افزایش داشته است. در بخش دستمزد نیروی کار، دستمزد کارگر میوه چین مرد ٥٩٦١٦٩ ریال و دستمزد میوه چین زن ٤٧٦١٧١ ریال بوده که نسبت به فصل پاییز سال ٩٦ به ترتیب 15 و 11 درصد افزایش داشته است. و نیز دستمزد کارگر تنک کار مرد ٥٦٩٦١٢ ریال و دستمزد تنک کار زن 389460 ریال بوده که نسبت به پاییز سال قبل به ترتیب 20.5 و 12.6 درصد افزایش داشته است.

منبع: فردا

خبر بعدی:

دین پرست: نرخ مشارکت مشارکت اقتصادی افزایش یافته است

تهران - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور گفت: نرخ مشارکت اقتصادی با افزایش 0،6 درصدی از 39،9 درصد در پاییز سال 96 به 40 و نیم درصد در پاییز 97 رسیده است.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، بابک دین پرست افزود: استان های کرمانشاه، چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی، همدان و فارس بیشترین کاهش نرخ بیکاری و همچنین استان های اصفهان، هرمزگان، خراسان رضوی، قزوین و کرمانشاه، ایلام، البرز و سیستان و بلوچستان بیش‌ترین افزایش نرخ مشارکت اقتصادی را در پاییز نسبت به مدت مشابه در سال گذشته به خود اختصاص داده اند.
دین پرست اظهار کرد: با توجه به اهمیت موضوع اشتغال و تاکید دولت تدبیر و امید بر افزایش رشد اقتصادی و کاهش نرخ بیکاری، گزارش تغییرات شاخص نرخ بیکاری و مشارکت اقتصادی به طور مستمر از سوی حوزه اقتصادی وزارت کشور رصد می شود.
وی خاطر نشان کرد: بر اساس گزارش واصله از مرکز آمار ایران روند بررسی تغییرات نرخ بیکاری جمعیت بالای 10 سال کل کشور، در پاییز 97 در مقایسه با پاییز سال گذشته حاکی از آن است که شاخص‌ موصوف در سال 97 نسبت به مدت مشابه سال قبل بدون تغییر بوده و عدد 11،7 برای این شاخص ثبت شده است.
دین پرست تاکید کرد: در همین بازه زمانی، برای 15 استان افزایش نرخ بیکاری و 16 استان دیگر کاهش نرخ بیکاری ثبت شده است. 15 استانی که با افزایش نرخ بیکاری مواجه شده اند عبارتند از آذربایجان شرقی، اصفهان، البرز، ایلام، تهران، خراسان رضوی، خراسان شمالی، خوزستان، سیستان و بلوچستان، قزوین، قم، کردستان، کهگیلویه و بویر احمد، لرستان و هرمزگان و 16 استانی که با کاهش نرخ بیکاری مواجه بوده اند، آذربایجان غربی، اردبیل، بوشهر، چهار محال و بختیاری، خراسان جنوبی، زنجان، سمنان، فارس، کرمان، کرمانشاه، گلستان، گیلان، مازندران، مرکزی، همدان و یزد است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور تصریح کرد: بررسی روند بیکاری به تفکیک استانها حکایت از آن دارد که استانه ای البرز با افزایش 5،5 ، سیستان و بلوچستان با افزایش4،3 ، هرمزگان با افزایش 2،6، کردستان با افزایش 2،5، خراسان شمالی با افزایش2،1 درصد، بیشترین افزایش نرخ بیکاری را در پایان پاییز سال 1397 نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته اند و همچنین استان های کرمانشاه با کاهش 6،9، چهارمحال و بختیاری با کاهش4،2، خراسان جنوبی با کاهش 3،5، همدان با کاهش 3،1 و فارس با کاهش 3 درصد به ترتیب بیشترین کاهش نرخ بیکاری را در پاییز 97 نسبت به مدت مشابه سال گذشته به خود اختصاص داده اند.
دین پرست در خصوص تغییرات شاخص نرخ مشارکت اقتصادی در همین بازه زمانی گفت: گزارش‌ها نشان می‌دهد که نرخ مشارکت اقتصادی با افزایش 0،6 درصدی از 39،9 درصد در پاییز سال 96 به 40 و نیم درصد در پاییز 97 رسیده است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور گفت: بر این اساس در بازه زمانی یاد شده؛ 15 استان اصفهان، البرز، ایلام، خراسان رضوی، خوزستان، زنجان، سیستان و بلوچستان، قزوین، کردستان، کرمانشاه، گلستان، گیلان، لرستان، هرمزگان و یزد با افزایش نرخ مشارکت اقتصادی و تعداد 16 استان آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، بوشهر، تهران، چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، سمنان، فارس، قم، کرمان، کهگیلویه و بویراحمد، مازندران، مرکزی و همدان با کاهش نرخ مشارکت اقتصادی مواجه بوده اند.
وی خاطرنشان کرد: بررسی روند تغییرات نرخ مشارکت اقتصادی به تفکیک استان ها نشان می دهد که به ترتیب استان‌های اصفهان و هرمزگان با افزایش 3،5، خراسان رضوی با افزایش 2،9، قزوین و کرمانشاه با افزایش 2،8، ایلام با افزایش 2،3 و البرز و سیستان و بلوچستان با افزایش 1،5 درصد بیش‌ترین افزایش نرخ مشارکت اقتصادی را در پاییز سال 97 نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته و همچنین استان های قم با کاهش 2،6، مرکزی با کاهش 1،9، خراسان شمالی با کاهش 1،8 درصد به ترتیب بیشترین کاهش نرخ مشارکت اقتصادی را در پاییز 97 نسبت به پاییز 96 به خود اختصاص داده اند.
سیام**1751**1535

احمد توکلی: اگر تحریم نبودیم و مردم مرفه بودند، FATF را نمی‌پذیرفتیم

در پی تعویق در تصویب لایحه "پالرمو" رقم خورد| قله‌های جدید برای دلار و سکه

اعتراض به نصب تابلوي ورودي دزفول

کلیدواژه: بازار کالا قیمت کالاهای اساسی برنج

منبع این خبر، وبسایت www.fardanews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۲۲۶۵۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • واردات برنج تأثیری در بازار برنج ایرانی ندارد
 • واردات برنج تأثیری در بازار برنج ایرانی ندارد/ ضرورت واردات حداقل ۲۰۰ هزار تن برنج تا پایان سال
 • طرز تهیه برنج جولاف؛ غذای خوشمزه آفریقایی
 • ارتباط بین شرکت‌های کوچک و متوسط ایران و پرتغال رقم خورد
 • تولید بذر گواهی شده برنج در مازندران 2برابر شد
 • کاهش ۶ درصدی نیروی انسانی شهرداری در سال ۹۸/ افزایش ۲۲ درصدی بودجه حوزه ایمنی و آتش نشانی
 • بورس سبزپوش شد
 • برندسازی برنج گیلان دست دلالان را کوتاه می کند
 • برندسازی برنج گیلان در مسیر توسعه
 • ترابری مسافران دریایی در بنادر غرب هرمزگان 18 درصد افزایش یافت/جابجایی کانتینر به مرز 3200 TEU رسید/افزایش 78 درصدی ترانزیت و رشد 9 درصدی صادرات غیر نفتی
 • بهانه‌های بورس برای سبزپوشی
 • نیاز به واردات برنج نداریم
 • داستان بذرهای برنج تنبل...
 • عدم تغییر نرخ بیکاری نسبت به پاییز96
 • عدم تغییر نرخ بیکاری نسبت به پاییز سال گذشته
 • گزارش تغییرات شاخص نرخ بیکاری و مشارکت اقتصادی استان‌ها در پاییز ۹۷
 • گزارش تغییرات شاخص نرخ بیکاری و مشارکت اقتصادی استان‌ها در پاییز ۹۷/ افزایش نرخ مشارکت اقتصادی و عدم تغییر نرخ بیکاری نسبت به دوره مشابه سال گذشته
 • دستور پخت برنج قهوه‌ای به سه روش
 • کاهش ۳۰ درصدی مصرف آب در تولید برنج رشت