غلامعباس انجم شعاع مدیر امور برق شهرستان جیرفت، ضمن تبریک دهه مبارک فجر گفت: این طرح ها با اعتبار ۱۲۳ میلیارد و ۲۱۰ میلیون ریال اجرا شد.

وی تصریح کرد: این طرح ها شامل توسعه و اصلاح شبکه شهری وروستایی، کاهش تلفات شهری بخش اسماعیلی، تبدیل سیم به کابل خودنگهدار و تامین برق روستاهای جدید است.

مدیر امور برق جیرفت گفت: تامین برق و انرژی یکی از نیازهای ضروری مردم است لذا در این زمینه تمام تلاش مجموعه برق ارائه خدمات مستمر، بروز و بموقع به مردم است.


انجم شعاع بر آموزش و فرهنگ سازی در مصرف بهینه برق تاکید کرد، افزود: با فرهنگ سازی مصرف بهینه برق باید زمینه ساز صرفه جویی باشیم.

مدیر امور برق شهرستان جیرفت به طرح سرویس رایگان کولرهای گازی پنجره ای اشاره کرد و گفت: این اداره بمنظور صرفه جویی در مصرف برق، کولرهای گازی پنجره ای مردم را به صورت رایگان سرویس می کند.

وی افزود: متقاضیان با ارائه آخرین فیش برق منزل خود به اداره برق می توانند تا ۲ عدد کولر گازی پنجره ای را به صورت کاملا رایگان سرویس کنند.

وی با بیان اینکه طرح سرویس رایگان کولرهای گازی از ابتدای بهمن ماه امسال آغاز و تا ۲۹ اسفندماه سال جاری ادامه دارد، اظهار داشت: طبق برنامه ریزی کارشناسان امور برق، در این طرح چهار هزار کولر سرویس می شود.

انجم شعاع تصریح کرد: از ابتدای فعالیت این طرح، تاکنون یکهزار کولر گازی، رایگان سرویس شده است.

وی ادامه داد: طبق قرارداد امور برق جیرفت، تعداد ۱۳ نمایندگی در این شهرستان خدمات سرویس رایگان کولرهای گازی پنجره ای را انجام می دهند.

مدیر امور برق جیرفت گفت: استفاده از کولرهای گازی پنجره ای موجب افزایش مصرف برق و تحمیل هزینه‌ های اضافی به مشترکان شده به همین دلیل وزارت نیرو درصدد طرح ‌های تشویقی برای کاهش مصرف این نوع کولرها است.

شهرستان جیرفت با ۲۸۰ هزار نفر جمعیت از چهار بخش مرکزی، اسماعیلی، ساردوئیه و جبالبارز تشکیل شده و در فاصله ۲۳۰ کیلومتری جنوب کرمان واقع است.

منبع: انرژی امروز

خبر بعدی:

نصب مسیریاب در سرویس مدارس پایتخت تعلیق شد

تهران-ایرنا- رئیس اداره انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش شهر تهران گفت: نصب سامانه GPS (مسیریاب) در سرویس های حمل و نقل دانش آموزان امسال به دلیل بار مالی آن و اعتراض پیمانکاران تعلیق شد.

سیدصدرا خوش قدم روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: سال گذشته در کارگروه ماده 18 مصوب شد سامانه مسیریاب به مدت سه سال، هر سال 30 درصد در خودروهای سرویس مدرسه نصب شود و سال گذشته نیز این سامانه در 30 درصد خودروها نصب شد.
وی گفت: امسال نصب این سامانه اعتراض هایی را در پی داشت و موجب شد پیمانکاران هزینه های بیشتری مطالبه کنند که صدای خانواده ها را نیز درآورد.
خوش قدم تاکید کرد: این درحالی است که براساس مصوبه کارگروه ماده 18 اعتبار مربوط به این سامانه در مبلغ تعیین شده برای سرویس مدارس در نظر گرفته شده بود.
وی گفت: سامانه مسیریاب باید توسط شرکت و پیمانکار در خودروهای سرویس مدارس نصب شود و سازمان تاکسیرانی نیز بر آن نظارت داشته باشد.

*پیشنهاد دادیم اما پراید حذف نشد
رئیس اداره انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش شهر تهران همچنین درباره موضوع حذف خودرو پراید از سرویس حمل و نقل دانش آموزان اظهارداشت: آموزش و پرورش سال گذشته به تاکسیرانی پیشنهاد داد پراید پایین تر از مدل 85 به استثنای خودروهای زنان سرپرست خانوار در مدت سه سال از چرخه حمل و نقل دانش آموزان خارج شود.
وی، هدف از این پیشنهاد را به کارگیری خودرو با کیفیت، حفظ امنیت دانش آموزان و حمایت از حقوق خانواده ها عنوان و بیان کرد: متاسفانه سازمان تاکسیرانی اعلام کرد در بعضی مناطق برای تامین خودرو باکیفیت در مضیقه است.

*اعتراض بی نتیجه در پی افزایش نرخ سرویس مدارس
خوش قدم همچنین با اشاره به افزایش 10 درصدی نرخ سرویس مدارس در سال جاری افزود: با توجه به این افزایش و دریافت مبالغ نامتعارف (خارج از این افزایش 10 درصدی) از سوی برخی پیمانکاران و نیز شرایط اقتصادی خانواده ها، آموزش و پرورش اعتراض خود را مبنی بر کاهش میزان رشد نرخ سرویس مدارس به فرمانداری اعلام کرد اما پس از 2 ماه، اعتراض بی نتیجه ماند و همان نرخ گذشته ابلاغ شد.
رئیس اداره انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش شهر تهران گفت: این نرخ براساس محدوده بندی و مسافت در سامانه هوشمند سرویس مدارس قابل مشاهده است و اولیا هنگام ثبت نام که به صورت اینترنتی انجام می شود، می توانند از نرخ ها اطلاع پیدا کنند.
وی درباره دریافت هزینه های متفاوت برای سرویس مدارس از اولیای دانش آموزان در هنگام ثبت نام و در طول سال تحصیلی اظهارداشت: در ابتدای سال تحصیلی نرخ قطعی مشخص نیست و حدود یک ماه بعد از شروع سال، نرخ تاییدشده فرمانداری به آموزش و پرورش ابلاغ می شود که امسال هم اینگونه بود.
خوش قدم افزود: براین اساس به مدارس اعلام شد که قبل از قطعی شدن نرخ، با پیمانکاران مورد تایید پیش قرارداد منعقد و هنگام ثبت نام دانش آموزان و درخواست آنان برای استفاده از سرویس، مطابق با شیوه نامه اجرایی، علی الحساب 40درصد نرخ مصوب سال گذشته را از اولیا دریافت کنند.
رئیس اداره انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش شهر تهران ادامه داد: پس از اعلام نرخ رسمی سرویس دانش آموزان و انعقاد قرارداد قطعی مدارس با پیمانکاران، مدارس می توانستند با کسر 40 درصد، مابقی مبلغ را از اولیای دانش آموزان اخذ کنند.
وی با بیان اینکه امسال بیش از 22 هزار خودرو برای حمل و نقل بیش از 130هزار دانش آموز تهرانی در نظر گرفته شد اظهارداشت: حدود 420 پیمانکار که دارای مجوز سازمان تاکسیرانی هستند با آموزش و پرورش برای تسهیل در رفت و آمد دانش آموزان همکاری می کنند.
خوش قدم گفت: 180 نفر از نیروهای رسمی شاغل و بازنشسته آموزش و پرورش نیز بر عملکرد سرویس مدارس در مناطق مختلف نظارت می کنند.
رئیس اداره انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش شهر تهران، بیشترین اعتراض اولیا برای سرویس مدارس را نرخ و چگونگی دریافت آن عنوان کرد و افزود: اولیا در هنگام بروز هر گونه نارضایتی و مشکل همچون دریافت نرخ اضافه، نبود برچسب سرویس مدارس بر روی خودروها می توانند موضوع را به ناظران و کارشناسان انجمن اولیا و مربیان در مناطق اطلاع دهند و در صورت حل نشدن مشکل، آن را به اداره انجمن اولیا و مربیان شهر تهران اعلام کنند.
به گزارش ایرنا این درحالی است که بسیاری از شهروندان برای ثبت نام فرزندانشان در مدارس نزدیک به محدوده محل سکونت یا مدارس مدنظر، مجبور می شوند هزینه های اعلام شده مربوط به ثبت نام یا سرویس مدرسه را تقبل کنند وگرنه امکان ثبت نام فرزندانشان را ممکن است از دست دهند.

تهرام/7245/ 1008

در پی تعویق در تصویب لایحه "پالرمو" رقم خورد| قله‌های جدید برای دلار و سکه

افزاش قیمت خودرو و ناکارآمدی مسئولان| رشد ۱۸ درصدی قیمت پراید، فقط در یک ماه| گرانی تا کجا ادامه خواهد داشت؟

تصاویری دلخراش از مجروحین حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان /فیلم(+18)

منبع این خبر، وبسایت www.iranenergy.news است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۲۲۷۲۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • تعطیلی موزه باستان شناسی جیرفت
 • فاز سوم پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس افتتاح شد
 • افتتاح فاز سوم بزرگترین پالایشگاه میعانات گازی جهان / ستاره خلیج فارس درخشان‌تر از همیشه
 • آغاز بهره برداری از فاز سوم پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس
 • بهره‌برداری از فاز سوم پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس با حضور رئیس جمهور
 • پاسخ‌های گزینشی برای شکست گازی
 • نمایشگاه آثار تجسمی در جیرفت گشایش یافت
 • تعطیلی موقت موزه باستان‌شناسی جیرفت به‌علت تعمیرات
 • موزه باستان شناسی جیرفت موقت تعطیل است
 • تولید کولرهای مدرن در آبادان
 • تولید کولرهای ایرانی در آبادان
 • اقامت رایگان در هتل‌های استانبول، برای مسافران ایرانی آمریکا و کانادا
 • طرح سرویس رایگان کولرهای آبی در تبریز اجرا می شود
 • 202 هزار نخ سیگار قاچاق در جیرفت کشف شد
 • اجرای دالان گازی جنوب وارد مرحله نهایی شده است
 • با ايرج راد، به بهانه پخش سريال «مدار صفر درجه» از آي فيلم عربي: براي اولين بار نقش منفي بازي کردم
 • چطور با سرویس به موقع کولرها، گرما را غافل‌گیر کنیم؟
 • نصب مسیریاب در سرویس مدارس تهران تعلیق شد
 • مطهری درگذشت نماینده اسبق جیرفت را تسلیت گفت