ظهر امروز جلسه ستاد تنظیم بازار بروجرد به‌منظور بررسی عوامل افزایش قیمت مرغ در این شهرستان برگزار شد که تعیین فرمولی به ظاهر پیچیده برای قیمت مرغ موضوعی بود که فرماندار بروجرد به آن واکنش نشان داد.

به گزارش مشرق، ظهر امروز جلسه ستاد تنظیم بازار به‌منظور بررسی عوامل افزایش قیمت مرغ با حضور مسؤولان ذی‌ربط در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

تعیین فرمولی به ظاهر پیچیده برای تعیین قیمت مرغ موضوعی بود که فرماندار بروجرد به آن واکنش نشان داد و روند محاسباتی فروش این محصول را نامشخص و غیرمنطقی بیان کرد.

انتقاد به نحوه محاسبه قیمت مرغ

عبدالرحیم رحیمی با بیان اینکه فرمول تعیین شده برای قیمت مرغ از سوی اتحادیه پیچیده و نامشخص است، افزود: تاکنون چنین نحوه محاسبه برای یک محصول را نشنیده بودیم.

بیشتر بخوانید:

قیمت دام زنده تا ۴۰ هزار تومان افزایش یافته است اعتراض مجری معروف به صف خرید مرغ

وی با اشاره به گفته جهاد شهرستان مبنی بر اینکه بروجرد نخستین تولیدکننده مرغ در لرستان است، گفت: با این توصیف چرا بایستی قیمت این محصول در بروجرد گران‌تر از دیگر شهرها باشد؟

فرماندار بروجرد با انتقاد به چندنرخی بودن قیمت مرغ در این شهرستان ادامه داد: متأسفانه در بین مغازه‌های بروجرد مرغ با قیمت‌های مختلف به فروش می‌رسد.

اعلام نرخ به صورت پیامک محلی برای سوءاستفاده است

رحیمی بیان داشت: پیامکی اعلام کردن نرخ فروش مرغ خود محلی برای سوء‌استفاده شده است، از طرفی بیان شده که نرخ عرضه از سوی استان تعیین می‌شود چرا با وجود اینکه بروجرد خود تولیدکننده است اما در اعلام نرخ نقشی ندارد؟

در حالی که اغلب مدیران تلاش می‌کردند که فرماندار را نسبت به نحوه محاسبه قیمت مرغ توجیه کنند که همین گفته‌های ضد و نقیض بیشتر سبب شک بیشتر فرماندار مبنی بر اینکه نقصی در فرایند محاسبه وجود دارد، شد.

وی اظهار داشت: پذیرفتنی نیست که شرکت‌های تولیدی هر کدام به یک نرخ مرغ مصرفی را به بازار عرضه کنند، اگر اتحادیه نرخی را مشخص می‌کند یعنی که تمام هزینه‌ها در آن لحاظ شده پس افزایش قیمت معنی ندارد.

فرماندار بروجرد با بیان اینکه در هیچ مسئله‌ای نمی‌توان عدم تخلف را صفر در نظر گرفت، افزود: اما پسندیده نیست که نحوه ارزیابی قیمت یک محصول مشخص نبوده و ایراد کار معلوم نباشد.

رحیمی ادامه داد: جهاد شهرستان بیان داشت که قیمت مرغ زنده طی چهار روز گذشته از ۹ هزار و ۵۰۰ تومان به ۱۰ هزار و ۳۰۰ تومان افزایش یافته است، حال سوال اینجاست که این افزایش قیمت چه توجیهی می‌تواند داشته باشد؟

آنچه در ادامه این جلسه مشهود بود آشفتگی مدیران در نحوه احتساب قیمت مرغ و معادله چندمجهولی آن بود، به‌گونه‌ای که جهاد یک نرخ را محاسبه و عنوان می‌کرد و اداره صمت نیز به‌گونه‌ای دیگر، رئیس اتحادیه مرغ و ماهی شهرستان هیچ‌یک از فرمول‌ها را قبول نداشته و خود صحبت از روش قیمت‌گذاری جدیدی سخن به میان می‌آورد و در نهایت اتاق اصناف همه معادلات را زیر سوال برد.

وجود برخی سودجویی‌ها در توزیع گوشت وارداتی

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت بروجرد نیز در خصوص میزان توزیع کالاهای مصرفی در این شهرستان بیان داشت: از سال گذشته تاکنون حدود ۱۶۲ تن برنج تایلندی د بروجرد توزیع شده است.

علی شاهرودی اظهار داشت: همچنین ۶۰ تن و ۶۴۵ کیلوگرم گوشت منجمد و ۱۰۰ کارتن تخم‌مرغ در بروجرد توزیع شده است.

وی با اشاره به برخی سودجویی‌ها در توزیع گوشت وارداتی اظهار داشت: متأسفانه برخی فروشندگان با جایگزینی برچسب تولید داخل به جای برچسب وارداتی محصول را به نرخ تولیدی عرضه می‌کردند.

شاهرودی عدم درج قیمت را بیشترین تخلف اصناف برشمرد و گفت: در این زمینه ۵۷۱ پرونده به ارزش ۴ میلیارد تومان تشکیل و به مراجع قانونی معرفی شده است.

رئیس ادره صنعت، معدن و تجارت بروجرد از انجام بیش از ۷ هزار بازرسی در طی سال جاری در این شهرستان خبر داد.

منبع: فارس

منبع: مشرق

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

قیمت مرغ در استان کرمان نسبت به استان‌های همجوار بیشتر است

سرپرست معاونت اقتصاد استانداری کرمان با اشاره به اینکه افزایش قیمت مرغ در استان کرمان به هیچ عنوان قابل قبول نیست گفت: در حال حاضر قیمت مرغ در استان کرمان نسبت به استان‌های همجوار بیشتر است. ۲۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۵ استانها کرمان نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، محمدعلی دهقان عصر امروز در جلسه تنظیم بازار استان کرمان با اشاره به اینکه حدود 37 درصد قیمت سیمان توسط ستاد تنظیم بازار کشور افزایش پیدا کرده است اظهار داشت: در دو سال گذشته تعدادی از تولیدکنندگان شن و ماسه در استان ورشکسته شدند.

وی با بیان اینکه تمام کارهای ساختمانی در استان با مشکل روبه‌رو می‌شود و در این بخش نیازمند افزایش قیمت هستیم گفت: اگر در کشور تورم وجود دارد شامل تمام قسمت‌ها می‌شود و نمی‌شود افزایش قیمت در یک بخش را متوقف کرد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان با اشاره به اینکه در نهایت قیمت کارشناسی را صمت و اتحادیه شن و ماسه ارائه دادند و به توافق رسیدیم افزود: این قیمت قانونی است و می‌شود آن را عملیاتی کرد.

وی با بیان اینکه در بعضی موارد قیمت‌ها را نمی‌توان برای کل کشور یک قیمت واحد تعیین کرد گفت: چرا که در هر منطقه با توجه به مواد اولیه موجود و نرخ کرایه حمل متفاوت است و نمی‌توان برای آن در سطح ملی تصمیم‌گیری کرد.

دهقان با اشاره به اینکه در ساخت بتن، استانداردها را نمی‌توان تغییر داد افزود: به عنوان مثال نمی‌توان مقدار سیمان مصرفی را کم کرد و باید براساس واقعیت‌ها قیمت‌گذاری کرده تا دچار مشکلات آینده در کیفیت ساخت و سازها نشویم.

وی عنوان کرد: با توجه به مصوبه هیئت دولت افزایش بیش از 10 درصدی قیمت‌ها از عهده ستاد تنظیم بازار استان‌ها خارج است و ما نمی‌توانیم بیش از 10 درصد افزایش قیمت در نرخ‌گذاری داشته باشیم.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان با اشاره به اینکه بر این اساس افزایش قیمت بتن در استان کرمان امکان‌پذیر نیست افزود: باید در سطح کشور با تشکیل یک جلسه تنظیم بازار خاص استان کرمان در این زمینه نرخ‌گذاری شود.

خط و نشان تعزیرات حکومتی استان کرمان به با‌زاریان برای افزایش قیمت‌هاحواله‌های شکر در کرمان پس از 72 ساعت باطل می‌شودگرانی شکر در کرمان عادی نیست

وی در بخش دیگری از این جلسه با اشاره به اینکه افزایش قیمت مرغ در استان کرمان به هیچ عنوان قابل قبول نیست گفت: صادرات مرغ به استان سیستان و بلوچستان را آزاد گذاشتیم تا مرغداران کرمان ضرر نکنند و قیمت مرغ به حد قابل قبولی در استان برسد.

دهقان با بیان اینکه در حال حاضر قیمت مرغ در استان کرمان نسبت به استان‌های همجوار بیشتر است و بیشتر از این اصلا قابل قبول نیست افزود: در قیمت‌ها عرضه و تقاضا بسیار اهمیت دارد.

وی با تاکید بر اینکه در قیمت‌گذاری‌ها باید از تلاطم در بازار جلوگیری کنیم گفت: قیمت مرغ در استان کرمان هم قیمت با استان مجاور ما استان یزد تعیین می‌شود.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان با اشاره به اینکه درخواست جلسه تنظیم بازار اختصاص دو هزار تن شکر برای استان و توزیع آن بر اساس سرانه جمعیتی در استان است افزود: شکر اختصاص داده شده برای تعادل در بازار است و باید تعدادی از فروشندگان و فروشگاه‌های بزرگ برای توزیع شکر انتخاب شده و نحوه عرضه نیز کنترل و نظارت شود.

حسین رشیدی مدیر کل دامپزشکی استان کرمان نیز در این جلسه با اشاره به احتمال شیوع بیماری‌های مرتبط به مرغ اظهار داشت: با توجه به نیاز بازار کرمان برای ورود مرغ از دیگر استان‌ها به منظور کنترل قیمت مرغ با ورود مرغ با مجوز دامپزشکی موافق هستیم.

وی با بیان اینکه واکسن مورد نیاز جهت ارائه به مرغداری‌ها به میزان کافی در استان وجود دارد گفت: در راستای اقدامات پیشگیرانه به منظور جلوگیری از شیوع بیماری‌های مرتبط به مرغ، دامپزشکی استان در این زمینه مشکلی ندارد.

انتهای پیام/ح

R7860/P/S6,67/CT7

۵۰۰ روز در بند و ۶۵۰ صفحه کیفرخواست| مطهری: نهاد تخصصی می‌گوید بازداشتی‌های محیط زیست، جاسوس نیستند| حاکمیت دوگانه باید روزی حل شود| نباید این‌طور باشد که وزارت اطلاعات به مجلس پاسخ‌گو باشد اما سازمان اطلاعات سپاه پاسخ‌گو نباشد

علی مطهری: اگر قرار بر عدم بررسی ادعای خاتمی بوده پس چرا دادگاه تشکیل دادند| صرف اظهارعقیده نباید موجب محاکمه شود| چرا قوه قضاییه و مقامات امنیتی هراس دارند؟

محکومیت جدید برای گلرخ ابراهیمی و آتنا دائمی/ مولود حاجی زاده بازداشت شد

کلیدواژه: بودجه 98 تحولات ونزوئلا جشنواره فجر بروجرد ستاد تنظیم بازار قیمت مرغ

منبع این خبر، وبسایت www.mashreghnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۲۲۷۴۸ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • بهره مندی ۷ هزار معلول از خدمات بهزیستی شهرستان بروجرد
 • از بررسی نوسانات قیمت شکر در بازار چهارمحال و بختیاری تا افزایش قیمت مرغ
 • فرماندار مهرستان از دفتر خبرگزاری مهر سیستان وبلوچستان بازدید کرد
 • نشست مشترک فرماندار شهرستان ماهشهر و مسئولین بندر امام خمینی بمنظور بررسی مشکلات مسکن مهر
 • ثبات نرخ مرغ در بازار
 • ثبات نرخ مرغ در بازار/ تاخیر در اعلام نرخ مصوب مرغداران را سردرگم کرده است
 • قیمت گوشت مرغ دراستان باید طی ۲ تا ۳ روز آینده به قیمت استان‌های مجاور برسد
 • قیمت گوشت مرغ در بازار یزد رقابتی شد
 • قیمت مرغ در بازار یزد رقابتی شد
 • ارائه تسهیلات ارزان قیمت نوسازی خانه‌های واقع در بافت فرسوده بروجرد
 • عراق واردات تخم مرغ از ایران را متوقف کرد/ قیمت هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری ۶ هزار و ۶۰۰ تومان
 • قیمت مرغ زنده تعدیل شود
 • قیمت گوشت مرغ در یزد از 14000 تومان هم گذشت
 • قیمت نهایی مرغ برای مصرف کننده در کرمان خارج از عرف است
 • کشف و ضبط مواد غذایی قاچاق به ارزش ۶۰۰ میلیون ریال در بروجرد
 • فعالیت ١٢ مؤسسه فرهنگی و هنری در بروجرد
 • نمی‌توان برای مرغ قیمت ثابت تعیین کرد/ زمزمه‌های افزایش قیمت مصوب مرغ
 • از ارائه گزارش سیل توسط دستگاه‌ها تا هشدار فرماندار ساری به مدیران
 • دلار به پایین‌ترین قیمت ۵ ماه اخیر رسید/ سکه‌های انبار شده از خانه‌ها به بازار می‌آید/ چرا عراق واردات تخم مرغ از ایران را متوقف کرد؟ / رئیس کل بانک مرکزی: مردم دیگر توان افزایش قیمت‌ها را ندارند