ساعت24- وزیرخزانه داری آمریکا با هدف مذاکرات تجاری و اقتصادی وارد پکن، پایتخت چین شد.

به گزارش آسوشیتدپرس، «استیومنوچین»، وزیرخزانه‌داری آمریکا برای گفتگوهای تجاری و اقتصادی وارد پکن، پایتخت چین شد.

استیومنوچین در بدو ورود به پکن گفت: در چند روز آینده گفتگوهای مهم تجاری با مقامات چینی خواهد داشت.

منوچین و نماینده تجاری آمریکا قرار است روز پنج شنبه و جمعه با معاون نخست وزیر چین و مشاور اقتصادی ارشد رئیس جمهور این کشور دیدار کنند.

از سه ماه پیش به این سو پس دیدار رهبران چین و آمریکا، دو طرف توافق کرده‌اند که به مدت سه ماه از وضع تعرفه‌های گمرکی اضافی بر اقلام وارداتی خودداری کنند تا بتوانند در دور جدید مذاکرات پیش رو به توافقی در مسئله تجارت مشترک دست پیدا کنند.

ترامپ در عین حال همزمان با اعلام آتش بس تجاری هشدار داده است که اگر این گفتگوها به نتیجه نرسد، آمریکا تعرفه بر محصولات چین را از ۱۰ درصد به ۲۵ درصد افزایش دهد.

روابط چین و آمریکا از سال گذشته بدلیل تحمیل تعرفه‌های تجاری متقابل دچار تنش شده است.

مهر

منبع: ساعت24

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

تعین تعرفه حق‌الوکاله با معیارهای ناصحیح!/ اقدامی که از قوه قضائیه انتظار نمی‌رود

در جدیدترین جلسه کارگروه­ تخصصی «حقوقی» اداره کل تدوین لوایح و مقررات معاونت حقوقی قوه قضائیه درباره بررسی پیش‌نویس آیین‌نامه تعرفه حق­‌الوکاله تا ۲۰ درصد مازاد بر تعرفه برای برخی از وکلا در نظر گرفته شده که با مشی مردمی قوه قضائیه همخوانی ندارد. ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۰ اجتماعی حقوقی و قضایی نظرات - اخبار اجتماعی -

به گزارش خبرنگار حقوقی و قضایی خبرگزاری تسنیم؛ جدیدترین جلسه کارگروه­ تخصصی «حقوقی» اداره‌کل تدوین لوایح و مقررات معاونت حقوقی قوه قضائیه درباره بررسی پیش‌نویس آیین‌نامه تعرفه حق­‌الوکاله، حق‌المشاوره و هزینه سفر وکلا، 20 مرداد ماه تشکیل شده و طی آن و در ادامه جلسه قبلی، تبصره­‌های 1­ تا 3 از «ماده 3» ماده «4» و ماده «5 (مشتمل بر بندهای الف، ب و ج)» از پیش­‌نویس این آیین‌نامه مورد بررسی و اصلاح قرار گرفته است.

پیش­‌نویس مذکور در اجرای ماده 19 «لایحه قانونی استقلال کانون وکلای دادگستری مصوب 1333» و ماده 187 قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و به پیشنهاد مشترک «کانون وکلای دادگستری مرکز» و «مرکز وکلا، کارشناسان و مشاوران خانواده قوه‌ قضاییه» تهیه و تدوین شده است.

طبق گزارش سایت معاونت حقوقی قوه قضائیه، «افزایش تعرفه حداکثر تا 20 درصد مازاد بر تعرفه موضوع هر یک از بندهای ماده 3 این آیین­‌نامه در خصوص وکلای دارای سابقه بیش از 10 سال قضاوت، وکالت و یا عضویت در هیئت علمی دانشگاه­‌ها و وکلای دارای مدرک دکتری» یکی از اصلاحات صورت گرفته در این جلسه است.

نقطه سؤال برانگیز اصلاحیه مذکور این است که سابقه قضاوت، وکالت، مدرک دکتری و یا عضویت در هیئت علمی چگونه می‌تواند مبنای افزایش حق الوکاله مازاد بر تعرفه باشد؟

آیا این عقلانی است که مراجعان وکلا، بابت مدرک تحصیلی، سابقه و یا عضویت آنها در هیئت علمی مبلغ اضافه‌تری پرداخت کنند؟! واقعاً کدامیک از این موارد در موفقیت وکیل در جریان دادرسی تأثیر عمده دارد؟!

با توجه به اینکه وکلا در افکار عمومی با توجه به نتایج حاصله از پرونده‌های قبلی خود و اهتمامی که نسبت به کسب نتیجه دلخواه موکلان به خرج می‌دهند مورد سنجش قرار می‌گیرند، و اصولاً وکالت حرفه و هنری است که موفقیت در آن جنبه عملی دارد و نه نظری.

آیا بهتر نیست که آیین‌نامه در حال تدوین به جای ملاک قرار دادن جایگاه علمی و سابقه، کانون‌های وکلا و مرکز وکلای قوه قضائیه را موظف به راه‌اندازی سامانه‌ای کند که موکلان پرونده‌های پیشین هر وکیل، طی پرسشنامه‌های تستی و تشریحی نسبت به عملکرد، وجدان کاری و اهتمام وکیل نسبت به پیگیری و حل مشکل خود اظهارنظر کنند، به او امتیاز دهند و آن امتیاز مبنای کسر و اضافه تعرفه وکالت قرار گیرد.

واقعا چه کسی محق‌تر از موکل است که درباره عملکرد وکیل خود اظهار نظر کند؟ آیا در جایی که قانون امکان عزل وکیل و شکایت از او را فراهم کرده است، نمی‌تواند حق اظهارنظر درباره وکیل را نیز برای موکل به رسمیت بشناسد و آن را در ارزیابی وکلا موثر قرار دهد؟

البته بدیهی است که توجه به نظر موکلان برای ارزیابی، امتیازدهی و رتبه‌بندی وکلا امری لازم است و به هیچ وجه کافی نیست و در کنار آن باید به امتیازاتی که قضات پرونده‌ها، سازمان امور مالیاتی، ضابطان و دادسراها طی دادرسی هر پرونده به وکلا می‌دهند توجه کرد و آنها را مطمح نظر قرار داد؛ در این صورت است که ضمن ایجاد شفافیت در عملکرد وکلا می‌توان تا حدود زیادی آن را مبنای تعیین تعرفه برای حق‌الوکاله آنها و حتی مراجعه موکلان جدید به آنها قرار داد.

سؤال دیگری که درباره تعیین چنین معیارهایی برای تعیین تعرفه مازاد وجود دارد، مربوط به ترکیب کارگروه تعیین کننده آن است؛ این کارگروه مشتمل بر تعدادی از قضات، اعضای هیئت علمی دانشکده‌های حقوق، نمایندگان کانون‌های وکلا و  مرکز وکلای قوه قضائیه است و مردم، بنگاه‌های اقتصادی و ارگان‌های دولتی به‌عنوان عمده‌ترین استفاده‌کنندگان از خدمات حقوقی وکلا هیچ‌ نماینده‌ای در آن ندارند!! آیا اگر آنها هم نمایندگانی در این کارگروه داشتند، نظرشان نسبت به این تعرفه مازاد مثبت بود؟

و سخن آخر اینکه همه اشخاص عضو این کارگروه و دیگر کارگروه‌هایی که در زمینه اصلاح قوانین و مقررات وکالت در حال فعالیتند به طور بالفعل یا بالقوه وکیل هستند (قضات و اعضای هیئت علمی با تسهیلات ویژه وکیل می‌شوند) و به نظر می‌رسد تا زمانی که نمایندگان قشرهای مختلف موکلان در بین آنها حضور نداشته باشند «این در بر همین پاشنه می‌چرخد» البته با توجه به اینکه بررسی آیین‌نامه مذکور در کارگروه تخصصی هنوز به پایان نرسیده و پس از اتمام نیز باید دو مرحله تصویب معاون حقوقی قوه قضائیه و رئیس این قوه را نیز بگذراند، امید است که با افزودن نمایندگانی از مردم، دولت و فعالان اقتصادی کشور به ترکیب کارگروه، به نکات گزارش پیش‌رو توجه شود.

عدم‌ تغییر حق‌الوکاله وکلا از سال 82 / مقابله با مؤسسات داوری و حقوقی غیرمجاز ‌عزم ملی می‌خواهدمحسنی اژه‌ای: آیین‌نامه جدید حق‌الوکاله در انتظار تصویب/ درخواستی برای اصلاح آیین‌نامه قبلی نداشتندممنوعیت پرداخت حق‌الوکاله در دستگاه‌های اجرایی، بیش از 5 برابر نصاب معاملاتنامه کارآفرینان به لاریجانی؛ بنگاه های خصوص را از معرفی نماینده حقوقی به دادگاه منع نکنیدنامه فعالان اقتصادی به رئیسی برای استفاده از نماینده حقوقی در دادگاه‌ها

انتهای پیام/

R1397/P/S2,20/CT7 واژه های کاربردی مرتبط کانون وکلا اتحادیه سراسری کانونهای وکلا

تصاویر| حاشیه‌های حضور احمدی‌نژاد در ورزقان

آمریکا حکم توقیف نفتکش ایرانی "گریس 1" را صادر کرد

چگونه دیر ارضا شویم؟ - راه های درمان انزال زودرس

کلیدواژه: دونالد ترامپ

منبع این خبر، وبسایت www.saat24.news است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۲۲۷۹۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • توقف جنگ بی پایان تجاری
 • دیدار ژنرال‌های ارشد چین و کره شمالی در پکن
 • پکن میزبان نشست مقام‌های ارشد نظامی چین و کره شمالی
 • ترامپ، تصمیم خود را درباره پکن به تعویق انداخت
 • وزیرخزانه‌داری آرژانتین استعفا کرد
 • ترامپ به بهانه کریسمس تعرفه‌های چین را به تعویق انداخت
 • افزایش روابط نظامی میان چین و کره شمالی
 • چین و کره شمالی روابط نظامی خود را افزایش می دهند
 • «بروس لی» وارد می‌شود!
 • چین به موافقت آمریکا با فروش تسلیحات به تایوان واکنش نشان داد
 • تعرفه‌های بیمه تامین اجتماعی گاهی تا ۱۰سال بازنگری نمی‌شود
 • ترامپ: توافق تجاری با چین طبق شرایط آمریکا خواهد بود
 • درودگر: فدراسیون فوتبال بدنبال شفافیت در تعرفه‌های تبلیغاتی است
 • ۱۸ قرار ملاقات و مذاکره با ناشران چینی در نمایشگاه پکن/ امضای ۳ قرارداد نشر کتاب
 • فیلیپین به چین هشدار داد
 • افزایش تقاضای ارز مجازی در چین به دلیل جنگ تجاری با آمریکا
 • «مداخله اجباری» اقتصاد چین را هدف می‌گیرد؟
 • ترامپ کوتاه آمد، چین نه
 • دشنه هنگ کنگی در قلب حزب کمونیست چین