به گزارش خبرگزاری بسیج به نقل از اداره روابط عمومی و تبلیغات بانک دی، طی مراسمی که با حضور مدیرعامل، اعضای هیئت مدیره، معاونین، مدیران ارشد بانک دی و مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره شرکت تجارت الکترونیک دی برگزار شد از سامانه پرداخت موبایلی بانک دی« دیبا » رونمایی شد.
در این مراسم محمدرضا قربانی، مدیرعامل بانک دی ضمن تبریک چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران گفت: نهال انقلاب اسلامی با رهبری امام راحل (ره) و رهنمودهای مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و رشادت های مردم انقلابی ایران و به برکت خون شهدا طی 4 دهه گذشته به درخت تنومند و ریشه داری تبدیل شده که در کوران حوادث و اتفاقات ناگوارکوچکترین گزندی به آن نمی رسد.

وی افزود: امروز نظام استکباری فهمیده است که با جنگ نظامی نمی تواند خدشه ای به این انقلاب وارد کند و با یک تغییر تاکتیکی ناجوانمردانه جنگ را به حوزه اقتصادی و معیشتی مردم کشانده است.
مدیرعامل بانک دی با اشاره به نگاه خردمندانه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در طرح مفهوم اقتصاد مقاومتی تصریح کرد: تنها چیزی که در شرایط کنونی می تواند کشور ما را از کوران تهدیدها و تحریم ها به سلامت عبور دهد پایندی به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در زمینه اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید داخلی است.
وی افزود: مهمترین وظیفه فعالان اقتصادی و نظام بانکی در این برهه به کارگیری و تخصیص بهینه منابع در راستای حمایت از تولید داخلی و اشتغال زایی است و این امر جز در سایه تبعیت مطلق از مقام معظم رهبری و اتحاد ملی میسر نمی شود.
قربانی در ادامه با اشاره به تقارن زمانی رونمایی از سامانه پرداخت موبایلی دیبا با ایام الله دهه فجر گفت: سامانه دیبا همچون نهالی است که نیاز به حمایت و پشتیبانی همه جانبه دارد و می بایست ذینفعان بانک و تمامی شرکت های گروه مالی دی با حمایت از این سامانه موجب رشد و تعالی آن شوند.
مدیرعامل بانک دی ضمن تقدیر از همکاران معاونت فناوری اطلاعات و بانکداری الکترونیک و شرکت تجارت الکترونیک دی با اشاره به اهمیت رقابت در نظام بانکی گفت: رقابت در نظام بانکی از زمان تاسیس بانک های خصوصی در حوزه های مشتری مداری و تکریم ارباب رجوع به اوج رسید اما امروز مهمترین عنصر و مزیت رقابتی یک بانک ، سرعت عمل در طراحی و ارائه خدمات در حوزه فناوری های نوین الکترونیک است.
وی با تاکید بر ضریب نفوذ تلفن همراه در کشور گفت: پیشرفت حوزه نرم افزاری در ایران و جهان به حدی شتابان است که امروز شاهد انقلاب موبایلی در جهان هستیم و هدفگذاری هوشمندانه در این عرصه دریچه ای است که سود و دستاوردهای آن برای هر کسب وکاری غیرقابل انکار است.
در ادامه این مراسم محمدعلی بخشی زاده، معاون فناوری اطلاعات و بانکداری الکترونیک بانک دی ضمن تقدیر از حمایت های همه جانبه مدیرعامل و هیئت مدیره بانک دی از راه اندازی سامانه پرداخت موبایلی دیبا گفت: در جهان امروز فناوری اطلاعات و ارتباطات درتمام بخش های زندگی روزانه بشر نفوذ پیدا کرده است و هرکشور نیز ساختارهای پولی، مالی، اداری و… خود را بر اساس این تغییرات طرح ریزی می‌کند.
وی افزود: امروزه میلیون‌ها نفر از بانکداری الکترونیک تاثیر می پذیرند و با تحول نیازها و انتظارات جامعه بانکداری الکترونیک نیز تحول می یابد.
بخشی زاده با اشاره به تاثیر مستقیم بانک ها با زندگی روزمره مردم تاکید کرد: شرایط و نیازهای جامعه کنونی ایجاب می کند بانک ها با شناسایی هدفمند خواسته های مشتریان اقدام به طراحی خدماتی نماید که موجب افزایش رفاه حال مشتریان، کاهش هزینه ها و صرفه جویی در وقت آن ها شود.
معاون فناوری اطلاعات و بانکداری الکترونیک بانک دی با برشمردن ویژگی ها و مزیت های سامانه پرداخت موبایلی دیبا گفت: دیبا این امکان را برای مشتریان فراهم می کند تا در سریع ترین زمان ممکن و در عین حال با امنیت کامل ده ها خدمات متفاوت را دریافت نمایند.
در بخش دیگری از این مراسم علیرضا سمیعی، مدیرعامل شرکت تجارت الکترونیک دی با اشاره به اینکه  مشتری مداری در نظام بانکی از اولویت ویژه ای برخورداراست در خصوص ضرورت طراحی سامانه دیبا گفت: امروزه همه سازمان ها در حال نزدیک‌تر شدن به مشتریان هستند و بانک‌ها به عنوان مهم ترین بنگاه های اقتصادی کشور باید رویکرد کاربر محور را پیش بگیرند از همین رو مدیریت روش ها و کانال های ارتباطی مردم و بانک‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است که بانکداری الکترونیکی می‌تواند با سبک سازی فعالیت‌ های عملیاتی بانک‌ها آن‌ها را در در این مسیر  و تحقق اهدافشان یاری رسانده و با ارائه خدمات متنوع هم مشتری و هم سود بانک‌ ها را حفظ کند.
وی افزود: بستر اصلی فعالیت های کسب و کارها و زندگی روزمره مردم، تلفن همراه است و بر اساس پیش بینی کارشناسان این ضریب نفوذ تا سالیان متمادی نیز ادامه خواهد یافت.
مدیرعامل شرکت تجارت الکترونیک دی با اشاره به تاثیر اپلیکیشن های پرداخت موبایلی در کاهش هزینه ها و زمان گفت: در حال حاضر طراحی سامانه های پرداخت موبایلی استراتژی اصلی اکثر شرکت های پرداخت موبایلی است و مهم ترین دلیل آن نیز ارزش افزوده حاصل شده توسط این سامانه ها در قیاس با سایر ابزارهای الکترونیک مانند pos، ATM، Mpos و ... است.
سمیعی در پایان به معرفی سامانه پرداخت موبایلی دیبا پرداخت و افزود: دریافت موجودی کارت های بانکی عضو شتاب، انتقال وجه شتابی، پرداخت قبوض و جرایم راهنمایی و رانندگی، خرید شارژ تلفن همراه و بسته های اینترنتی، مشارکت در نیکوکاری و امور خیریه، مقایسه و خرید انواع بیمه نامه، خرید بلیط هوایما، قطار و اتوبوس و رزرو هتل در سراسر ایران از مهم ترین ویژگی های سامانه دیبا است.
در پایان این مراسم ضمن رونمایی از سامانه پرداخت موبایلی دیبا ، مدیر عامل بانک دی در اقدامی خیرخواهانه با انجام یک تراکنش مالی برای موسسه خیریه کودکان کار این سامانه را افتتاح کرد.

 

منبع: بسیج نیوز

خبر بعدی:

عضو هیئت مدیره بانک کشاورزی خبرداد: بانک کشاورزی بیش از 332هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرد


به گزارش خبرگزاری بسیج به نقل از روابط عمومی بانک کشاورزی، فنودی با اعلام مطلب فوق افزود: از ابتدای سال جاری تا پایان دی ماه، بالغ بر 920 هزار فقره تسهیلات به مبلغ 332.280 میلیارد ریال پرداخت شده است که این ارقام نسبت به دوره مشابه سال قبل به ترتیب 13.7 درصد کاهش و 17.2 درصد افزایش داشته است. 
 وی با بیان اینکه  مبلغ 291.057 میلیارد ریال (معادل 87.6 درصد) این تسهیلات  به بخش کشاورزی اختصاص داده شده است و در مقایسه با دوره مشابه سال قبل پرداخت در بخش کشاورزی 15.5 درصد افزایش داشته است، اضافه کرد: خرسندیم که توانسته‌ایم با ارائه خدمات بهتر و تلاش و همت والای همکاران در پرداخت تسهیلات بیشتر در بخش کشاورزی موفق عمل کنیم. 
عضو هیئت مدیره بانک کشاورزی با بیان اینکه تسهیلات پرداختی در قالب طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری  درصدر برنامه‌های اعتباری امسال این بانک قرار دارد  تصریح کرد: تسهیلات پرداختی در قالب این طرح تا 23 بهمن ماه سال جاری به تعداد 24048 فقره تسهیلات به مبلغ 30.580 میلیارد ریال بوده است که ضمن جذب 100 درصد از اعتبار ابلاغی، در حدود 57 هزار شغل جدید در این مناطق ایجاد شده و پرداخت تسهیلات در این بخش نیز همچنان ادامه دارد.
وی در تشریح عملکرد بانک کشاورزی در بخش قرض‌الحسنه ازدواج گفت:  از ابتدای سال جاری تاکنون از کل اعتبار ابلاغی تعداد 114368 فقره به مبلغ 17241 میلیارد ریال تسهیلات به متقاضیان پرداخت شده است ضمن اینکه در بخش تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال کمیته امداد و بهزیستی نیز در سال جاری، مبلغ 1.061.172 میلیون ریال پرداخت شده است.
فنودی در ادامه به موضوع  وصول مطالبات نیز اشاره کرد وگفت: با تلاش و تدبیر همکاران حوزه وصول مطالبات و تمامی همکاران محترم استانها توانسته‌ایم موفق عمل کنیم؛ به طوری که طي 10 ماهه گذشته حدود 285.649 ميليارد ريال از مطالبات بانك وصول شده كه نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل، به مبلغ 27.226 ميليارد ريال و معادل 10.5 درصد افزایش داشته است.   

در پی تعویق در تصویب لایحه "پالرمو" رقم خورد| قله‌های جدید برای دلار و سکه

افزاش قیمت خودرو و ناکارآمدی مسئولان| رشد ۱۸ درصدی قیمت پراید، فقط در یک ماه| گرانی تا کجا ادامه خواهد داشت؟

طرح عدم کفایت و استیضاح روحانی کلید خورد + جزئیات

منبع این خبر، وبسایت basijnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۲۲۸۴۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • هر قاره جهان چند کاربر اینترنت دارد؟
 • وزیر ارتباطات: دستگیری عوامل کلاهبرداری موبایلی 5.8 میلیاردی توسط پلیس فتا
 • دستگیری عوامل کلاهبرداری موبایلی 5.8 میلیاردی توسط پلیس فتا
 • حمایت بانک قرض‌الحسنه مهر ایران از ۷۰ هزار مددخواه کمیته امداد/ پرداخت ۳ هزار و ۵۰۳ میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه به مددجویان
 • لزوم برعهده گرفتن بخشی از مسئولیت امنیت تراکنش مالی در بانکداری الکترونیک توسط بانک ها
 • ۶۱۸ طرح برای دریافت تسهیلات در سامانه بهین یاب ثبت‌نام کردند/ عملکرد ضعیف بانک‌های خصوصی در پرداخت تسهیلات
 • بانک‌ها باید به عرصه مقابله با جرایم وارد شوند
 • جایگاه تجارت الکترونیک در اقتصاد ایران
 • تسهیل در تضامین پرداخت وام های قرض الحسنه
 • پرداخت هفت هزار و 718 میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید در استان مرکزی
 • رونمایی از 4 خدمت جدید همراه بانک سینا
 • افتتاح پنجمین باجه خدمات بانکداری الکترونیک بانک قرض الحسنه مهر ایران در استان گيلان
 • طرح جامع مالیاتی؛ ابزار مقاوم‌سازی اقتصاد کشور در مقابل تحریم‌ها
 • هزینه‌های سنگین دستگاه‌های کارتخوان بر نظام پولی و بانکی کشور
 • ۴ اثر مرکز طبع و نشر قرآن کریم رونمایی می شود
 • طرح جامع مالياتي، مقاوم‌سازي اقتصاد کشور در مقابل تحريم‌هاست
 • هشدار دبیرکل ناتو درباره سرمایه گذاری چین در شبکه‌های موبایلی نسل ۵
 • هشدار دبیرکل ناتو درباره سرماه گذاری چین در شبکه‌های موبایلی نسل ۵