پول‌نیوز - در ۸ ماهه نخست سال ۱۳۹۷ صادرات کالاهای غیر نفتی رشد ۵.۱ درصدی و صادرات کاهش ۱۲.۶ درصدی داشته است.
در ۸ ماهه سال ۱۳۹۷ صادرات کالاهای غیر نفتی برابر ۷۵.۳ میلیون تن با ارزش ۳۰ میلیارد دلار برابر ۲۶.۹ میلیارد یورو بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل به لحاظ وزنی ۵.۱ درصد کاهش و به لحاظ ارزش دلاری ۷.

۵ درصد و ارزش یورویی ۱۵.۲ درصد رشد داشته است.
همچنین میزان واردات به کشور برابر ۲۱.۵ میلیون تن به ارزش ۲۹.۵ میلیارد دلار برابر ۲۴.۸میلیارد یورو بوده که از لحاظ وزنی ۱۲.۶درصد و از لحاظ ارزش دلاری ۱۴درصد و ارزش یورویی ۱۶.۸ درصد کاهش را نشان می دهد. ارزش صادرات بخش صنعت در این دوره حدود ۱۲.۷ میلیارد دلار و صادرات بخش معدن ۸۷۷ میلیون دلار ثبت شده است.
مجوزهای صادره در ۸ ماهه ۱۳۹۷تعداد ۳۷۴۱ فقره پروانه بهره برداری با میزان سرمایه گذاری ۳۸.۴ هزار میلیارد تومان و اشتغال ۶۷۵۲۹ نفر صادر شده که به ترتیب ۲.۱ ،۹۷.۶و۶.۹ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشته است.
رشد قابل ملاحظه سرمایه های پروانه های بهره برداری با سهم ۷۰.۶ مربوط به بهره برداری واحد نفت ستاره خلیج فارس با سرمایه گذاری بالغ بر ۱۹۲ هزار میلیارد ریال می باشد.تعداد ۱۴۶۸۳ فقره جواز تاسیس با پیش بینی سرمایه گذاری ۱۹۰.۱ هزار میلیارد تومان و پیش بینی اشتغال ۳۴۳۶۶۰ نفر صادر شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل به ترتیب ۱۹.۹و۸۸ و ۲۵ درصد رشد را نشان می دهد.
مجوزهای صنفی صادر شده ۲۶۰.۴ هزار فقره بوده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۷.۷ درصد افزایش داشته است. در بخش معدن تعداد ۶۷۵ فقره پروانه اکتشاف، ۳۳۵ فقره گواهی کشف و ۳۷۵ فقره پروانه بهره برداری صادر شده است. تعداد پروانه اکتشاف نسبت به دوره قبل ۶.۶ درصد رشد، گواهی کشف و پروانه بهره برداری به ترتیب ۰.۶ و ۲۵ درصد کاهش داشته است.
در ۶ ماهه اول سال ۱۳۹۷ در بخش حمل و نقل جاده ای، کالاهای داخلی ۲۱۸.۳ میلیون تن و ترانزیت کالاهای جاده ای ۳ میلیون تن بوده که در بخش کالاهای داخلی ۶.۷درصد رشد و در ترانزیت کالاهای جاده ای ۳۷.۵ درصد کاهش نشان می دهد.
همچنین در ۸ ماهه سال ۱۳۹۷ از میان ۴۴ محصول منتخب صنعتی و معدنی، ۱۹ محصول رشد و ۲۵ محصول کاهش تولید داشته است. سنگ آهن با ۲۴.۲ میلیون تن ۹.۱ درصد، فولاد خام با ۱۵.۱ میلیون تن،۱۰.۴ درصد رشد تولید داشته اند.
بنا بر این گزارش، در ۸ ماهه سال ۱۳۹۷ تعداد ۵۰ طرح سرمایه گذاری خارجی صنعتی، معدنی و تجاری، با مجموع سرمایه گذاری۸۳۷ میلیون دلار، به تصویب هیأت سرمایه گذاری خارجی رسیده است. در راستای اجرای پروژه های اقتصاد مقاومتی، تا پایان آبان ۱۳۹۷ جمعا مبلغ ۲۶۶۷.۱ میلیارد تومان تسهیلات به ۱۹۵۳ واحد پرداخت شده است.

منبع: پول نیوز

خبر بعدی:

در فروش فوری دیروز خودروسازان چه گذشت؟ دلیل جهش سکه امامی به 4,550,000 تومان/ فرش قرمز برای ورود اسکناس ارز به کشور/ تسویه ۱۳ هزار میلیارد تومانی یک بانک با بانک مرکزی

پیمانه اقتصادی، هر روز بسته‌ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و جهان، همچون تغییرات در بازار انرژی، بازار طلا، سکه، مسکن، نفت، خودرو و ... تا خبر‌ها و رویداد‌های جذاب اقتصادی را گردآوری می‌کند.  

به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ این پیمانه تیتر‌هایی همچون قاچاق دام مولد تولید گوشت و لبنیات را تهدید می‌کند، افزایش صادرات نفت ایران در ماه نخست ۲۰۱۹ علی‌رغم تحریم‌ها، رشد شاخص کل بورس با حمایت فملی و فخوز، سهام عدالت توسط مردم قابل معامله می‌شود، میزان مصرف روزانه بنزین اعلام شد، عقب‌نشینی برنت از اوج قیمت، بانک‌های منطقه یورو باید آماده عزیمت از بریتانیا باشند و صعود دلار در بازار جهانی را در بر دارد.

قاچاق دام مولد تولید گوشت و لبنیات را تهدید می‌کند

سیدحسین نقوی حسینی نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی در خصوص افزایش میزان قاچاق دام زنده و خطرات احتمالی آن، گفت: از یک دامداری‌های ۲ هزار راسی در منطقه ورامین بازدید داشتم، طی این بازدید فعالان این حوزه به شدت نسبت کشتار و قاچاق دام مولد از نوع سبک و سنگین اظهار نگرانی می‌کردند و معتقد بودند طی ماه‌های آینده دچار مشکل می‌‍شویم. عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اگر دام مولد از بین برود قطعا سال آینده در حوزه لبنیات و گوشت دچار مشکلات بیشتری می‌شویم، ادامه داد: قاچاق دام نیازمند امکانات کاملا رویتی است و اگر بخواهند با آن مقابله کنند کار دشواری نیست، بنابر گفته دامداران قاچاقچیان دام زنده و مولد با تشکیلات دولتی ارتباط دارند و از ارتباطات موجود خود بهره‌برداری می‌کنند. /خانه ملت

در فروش فوری دیروز خودروسازان چه گذشت؟

دنیای اقتصاد نوشت: با وجود افزایش شدید قیمت‌ها، فروش فوری محصولات دو خودروساز بزرگ کشور در اندک زمانی به اتمام رسید. آن طور که خبر می‌رسد، دیروز چند محصول ایران‌خودرو در عرض ۷۵ دقیقه به فروش رفته است. براساس اعلام ایران‌خودرو، ۲۰ درصد تولید روزانه چند محصول این شرکت طی دیروز به‌صورت اینترنتی و تحویل فوری، رأس ساعت ۱۰ صبح آغاز شد که ظرف یک ساعت و ربع به فروش رفتند. در این طرح، خودرو‌های پژو ۴۰۵، پژو ۲۰۷، پژو پارس، سمند، رانا و پژو ۲۰۶ در فروش فوری عرضه شد و قرار است تا پیش از آغاز سال ٩٨ به مشتریان تحویل داده شوند. همچنین از سایپا نیز خبر می‌رسد که طرح فروش فوری محصولات این شرکت نیز دو ساعته به اتمام رسید. براساس اعلام سایپا، دیروز طرح فروش فوری محصولات این شرکت رأس ساعت ۱۰ صبح آغاز و همه خودرو‌های عرضه شده در عرض دو ساعت فروش رفتند. در این طرح، خودرو‌های تیبا، تیبا ۲، سایپا ۱۳۱، سایپا ۱۳۲،  سایپا۱۵۱، کوییک دستی، نیسان دوگانه‌سوز و نیسان تک‌سوز در قالب فروش فوری فروخته شدند. سایپایی‌ها نیز تنها مجاز به فروش ۲۰ درصد از محصولاتشان در قالب فروش فوری هستند. این فروش، اما در شرایطی انجام شد که ابهاماتی در مورد قیمت‌های ارائه شده و همچنین چرایی رشد قیمت در بازار و به تبع آن، نرخ کارخانه‌ای خودرو‌ها وجود دارد. یکی از ابهامات مطروحه این است که چرا خودروسازان در ابتدای بهمن و وقتی قیمت‌ها پایین‌تر از مقطع فعلی بود، اقدام به فروش فوری نکردند؟ آیا به عمد عرضه را کند کرده‌اند تا قیمت‌ها بالا برود و آنگاه نسبت فروش محصولات اقدام کنند؟ ابهام دیگر اینجاست که چرا بازار خودرو از هفته گذشته انفجار قیمتی دیگری را تجربه کرد و خودرویی مانند پراید از مرز ۴۵ میلیون تومان هم رد شد؟ آیا دلال‌ها مسبب این اتفاق بوده‌اند؟

افزایش صادرات نفت ایران در ماه نخست ۲۰۱۹ علی‌رغم تحریم‌ها

رویترز به نقل از منابع آگاه نوشت علی‌رغم تحریم‌های نفتی آمریکا، صادرات نفت این کشور در ماه نخست (ژانویه) ۲۰۱۹ بیش از انتظار افزایش یافته و در ماه دوم (فوریه) نیز حداقل همین سطح را حفظ می‌کند.  بر اساس آمار نفتکش‌ها و به گفته منابع صنعتی، صادرات نفت ایران در ماه ژانویه بیش از انتظار بوده و حداقل در ماه جاری میلادی یعنی فوریه ثابت می‌ماند، زیرا برخی از مشتریان به علت معافیت‌های آمریکا از تحریم‌ها، میزان خرید خود را افزایش داده‌اند. بر اساس آمار‌های ریفینیتیو ایکون و گفته یک منبع در شرکتی که صادرات نفت ایران را دنبال می‌کند، محموله‌های ایران در ماه فوریه به طور متوسط به ۱.۲۵ میلیون بشکه در روز است. این رقم در ماه ژانویه ۱.۱ تا ۱.۳ میلیون بشکه در روز بوده که بیش از تصور است.. یک منبع صنعتی که صادرات نفت ایران را دنبال می‌کند با اشاره به زمان پایان معافیت از تحریم‌های آمریکا در ماه می‌گفت: «ما فکر می‌کنیم در آستانه پایان یافتن مهلت معافیت از تحریم‌ها، نفت بیشتری از ایران بخرند.» /فارس

رشد شاخص کل بورس با حمایت فملی و فخوز

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات روز سه شنبه، با افزایش ۶۸۲ واحدی معادل ۰.۴۴ درصد به رقم ۱۵۶ هزار و ۷۰۵ واحد رسید. همچنین شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با افزایش ۱۹۷ واحدی به رقم ۴۵ هزار و ۵۸۹ واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز، با رشد ۱۱۷ واحدی، عدد ۲۹ هزار و ۷۵۶ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش ۸۲ واحدی به رقم ۲۰ هزار و ۸۶۳ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۱۱۲۷ واحد افزایش را رقم زد و به سطح ۱۷۴ هزار و ۸۵۹ واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۷۰۴ واحد افزایش به رقم ۱۱۷ هزار و ۳۹۸ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۴۰۹ واحد افزایش معادل ۰.۱۳ درصد همراه بود و عدد ۳۰۶ هزار و ۵۹۴ واحد را به نمایش گذاشت. همچنین در این روز،  نماد معاملاتی فملی متعلق به ملی صنایع مس ایران با ۲۴۸ واحد و نماد فخوز متعلق به فولاد خوزستان با ۱۵۲ واحد افزایش،  بیشترین تاثیر مثبت را در رشد شاخص کل بورس داشتند.سهام آسیایی به بالاترین سطح ۴ماهه رسید

روز سه‌شنبه، با امید به ارائه مشوق‌های مالی توسط بانک‌های مرکزی جهان، سهام آسیایی به بالاترین سطح ۴ ماهه خود رسید. درحالی که بازار‌های سهام آمریکا روز دوشنبه به علت تعطیلات رسمی بسته بودند، رشد اندک سهام اروپایی، روحیه سرمایه‌گذاران را تقویت کرد. گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا-اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی در خارج از ژاپن، تنها اندکی رشد کرد و در بالاترین سطح ۴ ماهه خود قرار گرفت، درحالی که نیکی ژاپن، پس از جهش در معاملات دیروز، امروز تقریبا بدون تغییر باقی ماند. سهام چین هم پس از جهش در معاملات روز دوشنبه، دیروز رشد کردند و شاخص شرکت‌های برتر چین ۰.۱ درصد بالا آمد. کامپوزیت شانگ‌های ۰.۶ درصد و کامپوزیت شن‌زن ۰.۹۴ درصد رشد کردند. شاخص هانگ‌سنگ هنگ‌کنگ ۰.۴۳ درصد بالا آمد. شاخص ای‌اس‌اکس۲۰۰ استرالیا ۰.۴ درصد به خود افزود و کوسپی کره‌جنوبی افت‌های اولیه خود را جبران کرد و به رشد اندکی دست یافت. گزارشات پیشرفت در مذاکرات چین و آمریکا باعث ایجاد خوش‌بینی نسبی در بین سرمایه‌گذاران در مورد این شده است که دو کشور تا ضرب‌الاجل ۱ مارچ می‌توانند به یک توافق تجاری دست پیدا کنند.

فرش قرمز برای ورود اسکناس ارز به کشور

گمرک ایران اعلام کرد: ورود اسکناس ارز به کشور به هر میزان برای اشخاص حقیقی و حقوقی بلامانع است و هیچ یک از دستگاه‌های امنیتی، انتظامی و گمرک حق ممانعت از آن را ندارند.

در بخشنامه گمرک ایران آمده است: پیرو بخشنامه‌هایی در خصوص شرایط ورود ارز به کشور مطابق با بند (۴) مصوبات جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی کشور مورخ ۹۷.۰۷.۱۰، هر شخص حقیقی و حقوقی می‌تواند با رعایت مقرراتی که بانک مرکزی اعلام کرده به هر میزان اسکناس ارز وارد کشور نماید و هیچ یک از دستگاه‌های امنیتی، انتظامی و گمرک حق ممانعت از آن را ندارد، هرگونه ممانعت تخلف اداری محسوب می‌شود و فرد متخلف در صورت محکومیت در بار اول به انفصال موقت به مدت ۶ ماه و در صورت تکرار به مجازات‌های بالاتر محکوم می‌شود.

سهام عدالت توسط مردم قابل معامله می‌شود

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار از ارائه پیشنهادی به دولت خبر داد که بر اساس آن سهام عدالت در دست مردم معامله پذیر می‌شود و دارندگان آن از اعمال حق رای برخوردار خواهند شد.  شاپور محمدی اظهار داشت: در حال حاضر ۴۹ میلیون نفر از هموطنان ما برای سهام عدالت ثبت نام کرده اند و به نوعی سهام عدالت به آن‌ها تعلق گرفته، اما سازو کار‌ها به صورتی است که هنوز امکان معامله آن و اعمال حق رای وجود ندارد، لذا برای حل این موضوع پیشنهاد تازه‌ای را با به کارگیری ظرفیت صندوق‌های قابل معامله در بورس مطرح کردیم. دبیر شورایعالی بورس توضیح داد: پیشنهادی که سازمان بورس و سازمان خصوصی سازی و در نتیجه وزارت امور اقتصادی و دارایی به عنوان وزارتخانه‌ای که هر دو حوزه با آن مرتبط است، به دولت داده و به سران سه قوه هم ارسال خواهد شد، واگذاری واحد‌های ETF یا صندوق‌های قابل معامله در بورس  به دارندگان سهام عدالت است. وی افزود: با این ساز و کار، افراد می‌توانند بحث بازار سرمایه را از نزدیک دنبال و ضمن سهامداری حرفه ای، در خط تولید کشور سرمایه گذاری کنند. رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار ادامه داد: به هر حال ما می‌دانیم که سهام آیینه‌ای از خط تولید کشور و  آیینه‌ای از شرکت‌ها و کارخانه‌ها است. جزئیات بیشتر

دلیل جهش سکه امامی به ۴,۵۵۰,۰۰۰ تومان

روز گذشته با افزایش بهای جهانی اونس طلا و رشد ادامه‌دار نرخ ارز، شاهد افزایش قیمت در بازار سکه بودیم.  بر این اساس،  محمد کشتی آرای عضو هیأت مدیره طلا و جواهر تهران در گفت: وگو با تابناک اقتصادی در خصوص آخرین نرخ‌های بازار، اظهار داشت: در بازار امروز تا این لحظه، هر قطعه سکه تمام طرح جدید (سکه امامی) ۴,۵۵۰,۰۰۰ تومان قیمت گذاری شده است. همچنین هر نیم سکه بهار آزادی نیز به رقم ۲,۵۰۰,۰۰۰ تومان فروخته شده است. این در حالی است که به گفته کشتی آرای، هر قطعه ربع سکه بهار آزادی نیز ۱,۵۹۰,۰۰۰ تومان رسیده است و هر سکه یک گرمی نیز ۸۰۰ هزار تومان ارزشگذاری شده است. همچنین هر گرم طلای ۱۸ عیار ۴۲۰,۶۰۰ تومان می‌باشد و هر مثقال طلای ۱۷ عیار که به عنوان مبنا برای محاسبات نرخ گذاری است، به قیمت ۱,۸۲۲,۰۰۰ تومان معامله شده است.

میزان مصرف روزانه بنزین اعلام شد   در سال ۱۳۹۷ میانگین مصرف بنزین روزانه ٨٧ میلیون لیتر و میانگین تولید در بهمن ماه سال ۱۳۹۷، روزانه ١٠٣ میلیون لیتر بوده است که این ارقام به گفته معاون وزیر نفت، نشان‌دهنده فاصله مطلوب تولید و مصرف است و به پایداری تولید و ذخیره‌سازی بنزین در کشور انجامیده است. /ایسنا

صعود دلار در بازار جهانی

دلار در معاملات دیروز تحت تاثیر اظهارات مقامات بانک‌های مرکزی اروپا و ژاپن در مسیر صعودی قرار گرفت. پس از آن که رئیس بانک مرکزی ژاپن در اظهاراتی گفت: در صورت لزوم این بانک آماده اتخاذ اقدامات انبساطی بیشتر است، ارزش دلار در برابر ین به ۱۱۰.۶۵ ین رسید. هم چنین پس از آن که یکی از مقامات بانک مرکزی اروپا با تایید کاهش نرخ رشد اقتصادی ۱۹ کشور اروپایی عضو منطقه یورو اعلام کرد این بانک احتمالا تا پایان تابستان نرخ بهره را افزایش نخواهد داد و در سطح کنونی حفظ خواهد کرد، ارزش یورو با افت ۰.۱ درصدی در برابر دلار به ۱.۲۹۰۱ دلار رسید تا کماکان از کانال ۱.۱۳ دلاری فاصله داشته باشد. اوریل رن گفته بود که بانک مرکزی هنوز تا پیش از پایان یافتن فصل تابستان فرصت افزایش نرخ بهره را دارد و به نوعی افزایش نرخ بهره در جلسه هفتم ماه مارس این بانک را منتفی دانست. بسیاری از تحلیل‌گران معتقد بودند در این جلسه نرخ بهره در منطقه یورو افزایش خواهد یافت.

عقب‌نشینی برنت از اوج قیمت   قیمت شاخص نفت خام برنت با ۴۲ سنت کاهش به ۶۶ دلار و هشت سنت رسید، در حالی که قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا با ۱۲ سنت افزایش به ۵۶ دلار و ۳۳ سنت به ازای هر بشکه رسید. معامله‌گران اعلام کردند که نگرانی درباره سلامت اقتصاد جهانی در سال ۲۰۱۹ میلادی، از جمله عوامل افت قیمت شاخص نفت خام برنت در معاملات امروز بوده است. بانک آمریکا مریل لینچ اعلام کرد اختلاف تجاری آمریکا و چین، به رشد اقتصادی در جهان آسیب می‌زند. در یادداشت منتشر شده از سوی این بانک آمده است: حل‌وفصل تنش‌های تجارت جهانی برای بهبود دورنمای اقتصادی، مهم است.

تسویه ۱۳ هزار میلیارد تومانی یک بانک با بانک مرکزی

رویترز به نقل از منابع آگاه نوشت علی‌رغم تحریم‌های نفتی آمریکا، صادرات نفت این کشور در ماه نخست (ژانویه) ۲۰۱۹ بیش از انتظار افزایش یافته و در ماه دوم (فوریه) نیز حداقل همین سطح را حفظ می‌کند. به گزارش فارس، حجم مانده بدهی بانک‌های غیردولتی و خصوصی به بانک مرکزی از ۱۰۹ هزار و ۷۴۰ میلیارد تومان در مهر به ۱۰۵ هزار میلیارد تومان در آبان و ۹۷ هزار و ۳۱۰ میلیارد تومان در پایان آذر ماه رسید. این کاهش بدهی اتفاقی مثبت و نشانه‌ای امیدوارکننده از اصلاح وضعیت اضافه برداشت بانک‌های خصوصی از بانک مرکزی است چرا که در طول ۴ سال گذشته همواره این روند صعودی بود و مدام بدهی روی بدهی می‌آمد و پایه پولی و نقدینگی از این محل رشد زیادی پیدا کرد. اما یک مقام آگاه در این باره به خبرنگار فارس گفت: این کاهش بدهی بانک‌های خصوصی، بیشتر متعلق به یکی از بانک‌های خصوصی است و بدهی سایر بانک‌ها به بانک مرکزی در این مدت کاهش چندانی نداشته است. وی افزود: بانک مذکور حدود ۱۳ هزار میلیارد تومان از بانک مرکزی اضافه برداشت کرده بود که بعد از تاکید رئیس کل بانک مرکزی به مدیرعامل این بانک برای تسویه بدهی‌ها، همه بدهی بانک را با بانک مرکزی تسویه کرد و هم‌اکنون بدهی این بانک صفر شده است.   بانک‌های منطقه یورو باید آماده عزیمت از بریتانیا باشند  

بانک مرکزی اروپا اعلام کرد ساز و کار قانونی استقرار بانک‌های اروپایی از لندن به مکانی دیگر تکمیل شده و بانک‌ها باید آماده خروج باشند. به نقل از رویترز، «اِنریا» رییس بخش نظارتی بانک مرکزی اروپا گفت: بانک های عامل منطقه یورو در بریتانیا باید برای برگزیت (خروج انگلیس از اتحادیه اروپا) تا ماه آینده میلادی آماده شوند؛ البته نگرانی های ناشی از نظارت در هفته های آینده باقی می ماند. با توجه به گروهای بانکداری اروپایی که عملیات های بانکی در بریتانیا دارند، تمرکز فعلی بر روی مدیریت ریسک، توانمندی های تجارت و فعالیت آتی شعب در بریتانیا است. وی در پارلمان اروپا در بروکسل گفت: بانک مرکزی اروپا انتظار دارد بانک ها نگرانی های باقیمانده را تا ماه مارس سال جاری میلادی موردتوجه قرار دهند. رییس بخش نظارتی بانک مرکزی اروپا افزود: بیشتر سازوکارهای قانونی برای بانک های مستقر در لندن به منظور اسکان گرفتن در منطقه دیگری از یورو تکمیل شده یا در هفته های آینده تکمیل خواهد شد. /ایبِنا

   

احمد توکلی: اگر تحریم نبودیم و مردم مرفه بودند، FATF را نمی‌پذیرفتیم

در پی تعویق در تصویب لایحه "پالرمو" رقم خورد| قله‌های جدید برای دلار و سکه

قیمت طلا 1 اسفند 97

کلیدواژه: کالای غیر نفتی

منبع این خبر، وبسایت www.poolnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۲۲۸۶۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • در ده ماهه سال جاری مقصد "کالا‌های ایرانی" بیشتر کدام کشور‌ها بوده است؟
 • صادرات کالا از استان گلستان ۵۵ درصد افزایش یافت
 • کشف کالای قاچاق میلیاردی در میاندوآب
 • 7 میلیارد ریال کالای قاچاق در میاندوآب کشف شد
 • ریز تجارت با ۲۵ مشتری عمده
 • صادرات 219 میلیون دلار به روسیه طی 10 ماه
 • افزایش ۷۸ درصدی ترانزیت غیرنفتی در بنادر غرب هرمزگان/ تردد ۴۰۰ هزار مسافر در مسیرهای بین المللی
 • ۶۵۰ میلیون دلار تراز تجاری مثبت در ۱۰ ماهه سال ۹۷
 • اُفت 5 درصد شاخص/ ارزش صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس کاهش یافت
 • منحنی رو به رشد صادرات ایران به عراق
 • جزئیات تجارت خارجی ایران با ۲۵ کشور هدف
 • توقیف خودرو های حامل کالای قاچاق در خرم آباد
 • واردات کالا از بندرهای غرب هرمزگان 57 درصد کاهش یافت
 • افزایش تجارت غیرنفتی بین ایران و استرالیا
 • صادرات ۶۶۱ میلیون یورویی بنیاد مستضعفان/ رشد مقاصد صادراتی به ۵۶ کشور
 • رشد ۳ درصدی فوت در تصادفات در ده‌ماهه امسال/ بیش از ۴۰۰۰ مورد جرح ناشی از تصادف در استان سمنان
 • گشایش نخستین نمایشگاه تعاون و کالای ایرانی در اردبیل
 • رشد دو برابری صادرات نفت پس از برجام
 • کودک ۲۰ ماهه زیر چرخ‌های خودرو پدرش لِه شد + عکس